Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

A ima i ono,što sam pročitao negde na forumu i svidelo mi se:"Kupio sam motor da bi se vozio sam".

 

I ta samoća mi dosta puta prija da budem sam sa svojim mislima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa baš tako! Meni brate prija moja samoća. I onda metnu komunikatore na displej motorina, to još reklamiraju kao super stvar, edabi odmah video ko li te to cinculira u tim dragocenim momentima vremena koje si ćapio za sebe. E svašta!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Da je teram necu,ni zenu a dete pogotovo. Moj pokojni otac je mrzeo motore,majka kao devojka pala ,koleno joj usivali,takodje ih ne voli. Brat seo 3x u zivotu,sestra voli da se vozi,ali ne i da ona vozi...Ostao ja usamljen koji voli da ima ,vozi i uziva. Svega ima na putevima,poslednjih godina sam stalno na relaciji Nemacka -Srbija,ali iskreno za tih 1250 km ne dozivim toliko stresnih situacija koliko recimo za jedan dan BP-NS 40km ili BP-BG 130km. Bio pre 2 nedelje u BG,pa tamo je haos. Kroz zaustavnu,makaze,zute,secenja...zmigavac moj niko ne j ni 1%. Na Slaviji ti ne daju da se iskljucis,promena trake je misaona imenica sa zmigavcem,jedino na bezobrazno. 

 

Pricam majki,ajde imam koliko toliko dobar auto,jak da povuce,automatik da se ne cimam sa brzinama,lampe za mrtav ugao,iskustvo od 17 godina u kolima,milion km sa mojima,bivsa Juga uz duz i popreko, 21 god sa PSPom,dovoljno mator da budem agresivan i bezobrazan vozac,ali opet je tesko voziti u takvoj sredini. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vala i ja, gde god da sam bio, normalnije je, čini mi se. Beograd je ubedljivo dno dna, a ni moj Kg više nije toliko daleko od tog ludila. Petak po podne, i još ako padne neka kišica, samo je za seču vena...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ja sam vozio po Parizu motor,tamo kola i veća vozila znaju da voze i nema opasnosti od njih.Ali zato bajsevi i motori..njih sam se više plašio da me ne iznenade.Ma da mi ćemo i tu biti gori, kad broj motora skoči u gradovima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Dobar je i Beograd samo polako i oprezno. Ja sam i danas skuterom  na 0 stepeni.

Nema mnogo gripa a li su tramvajkse sine kao led, pazite se ko vozi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Mene kao domoroca nervira saobracaj u Beogradu,mogu mislisliti kako je gostima kad dodju :D Znam neke ljude koji uopste ne voze u Bgdu, dodju busom ili neki drugi nacin, jer ih nervira saobracaj, a i malo ih je prpa.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa naravno, i logično je to. Kad ne poznaješ teren dovoljno, nemaš pojma koja je sad ulica prekopana, a koja prohodna, gde ono beše treba da se skrene... a ono oko tebe ludnica, svi neurozni, oće da te pajedu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

Cao svima, 

 

Da se upisem u vlasnike nove Forze i da podelim moja iskustva u odabiru iste :). Fokus mi je bila popularna kategorija skutera izmedju 300-400 kubika ali zbog generalnog slabog iskustva sa skuterima i motociklima odlučio sam se za kupovinu novog.

 

Ovo je lista skutera koja su mi bila opcija pri kupovini. Svaki od ovih skutera sam imao priliku da pogledam, sednem ali ne i da vozim:

  1. Sym CRUiSYM α 300 2023 - Privukla me je akcijska cena skutera. Zaista dobar odnost ulozenog-dobijenog. Lep skuter, sedenje udobno. Neki delovi plastike deluju jeftino, rekao bih i da je malo nedorečen. Neka sitna poboljsanja dolaze u 2024, kao sto su keyless (verujem i veća cena)… 
  2. Yamaha Xmax 300 2023 - Skuter je super. Nisu imali na stanju tech opremi, porudžbine su sada za isporuke posle januara. Cena po mom mišljenju je previsoka za kako kažu “king” u ovoj kategoriji skutera.Nema akcija, nema snizenja.  Meni se nije dopalo sedenje.
  3. BMW C 400 GT 2023 - Nije mi odgovaralo sedenje na skuteru. Takođe je bio na akciji, za 100-godisnjica BMW Motorroad. 
  4. I naravno Honda Forza 350 2023 - Privukao me je slim dizajn skutera. Sedenje mi je bilo najbolje od konkurencije (za mene bolje od ADV :)). Keyless je super stvar, plus super radi i sa smart koferom. Cenu su korigovali za kraj sezone i to je bilo presudno u kupovini.

Istrazivao sam i druge skutere tipa Kymco X-Town 300, Honda ADV 350, Beverly 350 HPE, Voge SR Max 2023 (imali su super akciju za Black Friday :)), Zontes. 

 

E sad da prenesem neka moja iskustva i zapazanja nakon kupovine i kratkih vožnja: 

  • Honda RoadSync – Radi i na Andoridu i na IOS-u. Pošto imam IOS, pisaću za njega. Kao što je neko već pisao, na IOS-u je potrebno prebaciti APP Store na jednu od podržanih zemalja (u mom slučaju sam promenio na UK) i instalirati aplikaciju. Koristio sam I VPN na UK ali mislim da to nije ni potrebno. Teži deo je prebacivanje accounta app store na UK :), najednostavnije je kreirati novi nalog na APP store na UK. Aplikacije je puno limitirana. Opcije su korišćenje navigacije sa mogućnosti dodavanja prečica. Mape su Apple Maps (ne Google Maps, kao na Androidu).Od muzičkih servisa jedino je podržan Apple Music. (puno više opcija za Android). Nema opciju poziva, brzih imenika, omiljenih kontakta itd. (ovo sve ima za Android).
  • Sama voznja je po meni super, skuter je agilan i startan. Honda Smartphone Voice Control kontroler smeta prilikom skretanja u levo. Ja i nisam nesto visok, ali meni smeta. Suspenzije su tvde, nije mi toliko neudobno da bi odmah menjao OEM.  Nisam primetio i da mi treba visi vizir ali ako budem morao izbor bi bio Puig clear. Deluje mi bolje za gledanje kroz Puig nego kroz Givi (to sam nekako skontao sa YT).
  • Nosač za telefon sam uzeo QuadLock, Brake Reservoir Mount + Vibration Dampener + maska za telefon. 

To je ukratko to za neki uvod vožnje forze :).

Promenio član ViperVagabond
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Dobrodošao,hvala na iskustvima i da te točkovi drže puno sigurnih kilometara.

 

Malo je kontradiktorno to što te je kod nekoliko skutera ,odbilo sedenje a na kraju isto to sedenje u odnosu na korman ti pravi problem kad skrećeš u levo.

 

Mislim da si trebao da voziš sve navedeno pre kupovine,onda bi zaključak,slika bila potpuna.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

Slažem se. Sigurno bih stekao bolji utisak za sve da sam probao, ali počeo sam previše da lutam i istražujem... :). Taj pozicija kontrolera mi je prva stvar koja mi je zasmetala ali sam trenutno navikao na voznju. A da su mogli da bolje to da rese, mislim da su mogli. Opet to je vise i do stila voznje pojedinca, verujem da je nekome ta pozicija kontrolera skroz ok. 

Mislim da su svi skuteri dobri, ali u mom slucaju kao sto sam i napisao faktor je bila cena. 

Cena je bila veca toliko da bi dao razliku od CRUiSYMa bez kofera, a recimo dosta manja od C 400 GT na akciji. 

Da mi je izbor na kraju pao na C 400 GT ili Xmax 300, izbor bi bio sigurno C 400 GT zbog male razlike u ceni a mog subjektivnog misljenja da mi je bolji (ne samo kvalitetom, mislim i odnosom prodavca prema kupcu).

Promenio član ViperVagabond
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Al nas vrtiš kolega, sad mi treba da pravimo takmičenje ko će da pogodi koliko si platio Forcu 350. Ja ću da ti kažem za koliko mi je ponuđena verzija sa koferom na početku sezone 6400 evropskih.

 

BMW je sad na lepoj akciji kod Radulovića, model sa najvišim paketom opreme komfort koji uključuje grejače ručica i sedišta se nudi za 8700e, a to je opet cenovno nebo i zemlja u odnosu na Forcu i Xmax, kamoli Sym.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

@vucko23 Toliko je i meni ponuđena cena na kraju sezone. Ne znam da li je to ok, ali mi je delovalo kao fer cena.

 

C 400 GT mi nekako ne opravdava tu razliku u ceni u odnosu na Forzu 350 :)

Promenio član ViperVagabond

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 5. 12. 2023. at 11:53, ViperVagabond je napisao:

Cao svima, 

 

Da se upisem u vlasnike nove Forze i da podelim moja iskustva u odabiru iste :). Fokus mi je bila popularna kategorija skutera izmedju 300-400 kubika ali zbog generalnog slabog iskustva sa skuterima i motociklima odlučio sam se za kupovinu novog.

 

Ovo je lista skutera koja su mi bila opcija pri kupovini. Svaki od ovih skutera sam imao priliku da pogledam, sednem ali ne i da vozim:

  1. Sym CRUiSYM α 300 2023 - Privukla me je akcijska cena skutera. Zaista dobar odnost ulozenog-dobijenog. Lep skuter, sedenje udobno. Neki delovi plastike deluju jeftino, rekao bih i da je malo nedorečen. Neka sitna poboljsanja dolaze u 2024, kao sto su keyless (verujem i veća cena)… 
  2. Yamaha Xmax 300 2023 - Skuter je super. Nisu imali na stanju tech opremi, porudžbine su sada za isporuke posle januara. Cena po mom mišljenju je previsoka za kako kažu “king” u ovoj kategoriji skutera.Nema akcija, nema snizenja.  Meni se nije dopalo sedenje.
  3. BMW C 400 GT 2023 - Nije mi odgovaralo sedenje na skuteru. Takođe je bio na akciji, za 100-godisnjica BMW Motorroad. 
  4. I naravno Honda Forza 350 2023 - Privukao me je slim dizajn skutera. Sedenje mi je bilo najbolje od konkurencije (za mene bolje od ADV :)). Keyless je super stvar, plus super radi i sa smart koferom. Cenu su korigovali za kraj sezone i to je bilo presudno u kupovini.

Istrazivao sam i druge skutere tipa Kymco X-Town 300, Honda ADV 350, Beverly 350 HPE, Voge SR Max 2023 (imali su super akciju za Black Friday :)), Zontes. 

 

E sad da prenesem neka moja iskustva i zapazanja nakon kupovine i kratkih vožnja: 

  • Honda RoadSync – Radi i na Andoridu i na IOS-u. Pošto imam IOS, pisaću za njega. Kao što je neko već pisao, na IOS-u je potrebno prebaciti APP Store na jednu od podržanih zemalja (u mom slučaju sam promenio na UK) i instalirati aplikaciju. Koristio sam I VPN na UK ali mislim da to nije ni potrebno. Teži deo je prebacivanje accounta app store na UK :), najednostavnije je kreirati novi nalog na APP store na UK. Aplikacije je puno limitirana. Opcije su korišćenje navigacije sa mogućnosti dodavanja prečica. Mape su Apple Maps (ne Google Maps, kao na Androidu).Od muzičkih servisa jedino je podržan Apple Music. (puno više opcija za Android). Nema opciju poziva, brzih imenika, omiljenih kontakta itd. (ovo sve ima za Android).
  • Sama voznja je po meni super, skuter je agilan i startan. Honda Smartphone Voice Control kontroler smeta prilikom skretanja u levo. Ja i nisam nesto visok, ali meni smeta. Suspenzije su tvde, nije mi toliko neudobno da bi odmah menjao OEM.  Nisam primetio i da mi treba visi vizir ali ako budem morao izbor bi bio Puig clear. Deluje mi bolje za gledanje kroz Puig nego kroz Givi (to sam nekako skontao sa YT).
  • Nosač za telefon sam uzeo QuadLock, Brake Reservoir Mount + Vibration Dampener + maska za telefon. 

To je ukratko to za neki uvod vožnje forze :).

Sto se vizira tice mogu da potvrdim ja je Puig cini mi se malo bolja opcija od Givija. Ja imam Givi a @SQTR Puig i njegov je nekako elegantniji, stabilniji (manje se uvija). Givi je malo nizi a siri, dok je Puig za nijansu malo uzi a vislji. Sad kad bih uzimao opet vizir uzeo bih Puig.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Cao,danas upalio forzu (nije bila 1 mesec) dok je motor u leru primetio sam da zadnji tocak se ne vrti podjednako t.e vrti se i na jednu tacku skoro potpuno se zaustavi 1-3 sekunde jako sporo tu skoro da staje,odna opet normalno,kad dodje na tu istu tacku opet isto.

Sta mislite problem zbog balansiranja ili disk/kocnice nesto tu ? 🫤

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Točak u leru ne bi smeo da se okreće. Ako se vrti, ili su se rastegle oprugice lamelica, ili se odvila matica centralne opruge kvačila.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
pre 48 minuta, boza_kg je napisao:

Točak u leru ne bi smeo da se okreće. Ako se vrti, ili su se rastegle oprugice lamelica, ili se odvila matica centralne opruge kvačila.

Kvacilo je novo...mallossi delta clutch sa zvonom,izvozeni 4000km max,mozda se to moze stelovati ? Ili pa kako kazes centralna opruga,ona je stara.a zasto na jednom mestu staje i ne vrti ?

Postavicu i video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja mislim da je to normalno, ne brini bez potrebe. Hladno vreme, kad se upali hladan motor za nijansu ima vece obrtaje pa moze tocak bas polako da se okrece ka napred, to sto zastaje su verovatno plocice koje se nisu sasvim vratile pa kace disk, ali i to isto je normalno sve i ne brini..

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Može biti i ovo što kaže @Darko SB, ali poenta je da ne treba da vrti, dakle to je OK, a zašto vrti, to treba proveriti :). Ako stane sa okretanjem kad se motor zagreje, onda je verovatno sve OK. Ako okreće i dalje, treba CVT da se otvori pogleda, da se vidi šta mu je.

 

A dešavalo se da ljudi iz nekog razloga upale motor i daju gas, da probaju novo kvačilo, bez zvona, i onda se isto samo rascveta i istegnu oprugice lamela... Ili, dešava se da popusti matica koja drži centralnu oprugu, pa onda ona nalegne na zvono i okreće točak u leru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Skuter dok radi u leru okrece varijator nekom brzinom, isti preko kaisa okrece kvacilo, kvacilo lezajevima lezi na osovinu zadnjeg tocka, verovatno se neka sila prenosi na osovinu, pogotovo dok su lezajevi hladni i vuce ga da se okrene ka napred, pogotovo ako je hladan motor i radi na visim obrtajima.. Sad ne bi smeo da se okrece nekom brzinom, nego bas jedva da se okrece..Ali trebalo bi kad se zagreje da prestane da okrece..  Mozda lupam, tako nekako ja to zamisljam hehe

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja