Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Banjici - 12.03.2018

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pardon NebojsaG, moja greska zbog kopiranog citata. Midjo je ubica musica, ti si nevin... za sada.

Promenio član Mikulanac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Fleke od mušica su ništa naspram veće sigurnosti.

Ova moja jakna ima i velike reflektivne površine pa noću svijetlim kao reflektor. :D

Ja sam iz Banjaluke, ovdje murija nosi slične uniforme pa vjerujem da i mnogi imaju uslovni refleks za tu boju.

Ali bez obzira, ova boja ima talasnu dužinu za koju je dokazano da se najbolje uočava.

Apsolutno sam saglasan i za auspuh, volio bih imati glasan, ali zasad nemam dovoljno kubika, pa se trudim da me vide jer me ne čuju. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Udes u Paunovoj 17.06.2016.Jedan motociklista (37) teško je povređen u saobraćajnoj nesreći, do koje je došlo u 22.58 časova kod broja 20 u Paunovoj ulici, i prevezen na Odeljenje za reanimaciju Urgentnog centra. 

 

17.06.2016 na istom mestu je tesko nastradao Aleksandar Aca Stojanovic. Skoro godinu dana je proveo u bolnici pre nego sto je umro od posledica nesrece. Povrede su bile uzasne , pre svega prelom kicme. Aca je bio sportista. Sama raskrsnica je zbog nepreglednosti .... kada se vozi iz pravca pijace ka trznom centru sa potpuno ravnog puta od semafora ka T.C. Banjica pocinje velika nizbrdica i skracuje vreme za reakciju. Bas na tom mestu se i desnoj kolovoznoj traci nalazi velika deformacija u asfaltu koju vozaci automobila pokusavaju da zaobidju prelaskom na levu stranu. Samo mesto udesa je 'T' raskrsnica u neposrednoj blizino Osnovne skole Bora Stankovic i obelezeno sa vise upozoravajucih znakova za brzinu, skolu i decu. 

Skoro je  sigurno da je vozac automobila oduzeo pravo prvenstva kolegi motorciklisti..... 

Na slucaj iz 2016 sam posetio jer uskoro pocinje sezona ..... a Paunova kod br.20 ( kod kafea "ZAMAK") je zaista CRNA TACKA i neophodan je oprez. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Već se pominjalo dosta puta na forumu, ali ajde još jednom - ljudski mozak slabo zapaža kretanje po dubini, a bolje po širini (levo, desno), pa kada vozač automobila kaže "nisam te video", a gledao je direktno u tebe, verovatno govori istinu. 

Većina udesa sa motorciklom se dešava na ovaj način i to se sprečava led reflektorima, pomeranjem motora levo desno pre ulaska u raskrsnicu itd...

To se sve pominje na kursu bezbedne vožnje, pa kome je ovo novo uskoro će imati priliku da nauči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zaista, kaciga bi morala obavezno biti u ovoj fluorescentnoj ili beloj boji. U radnjama su uglavnom crne, mat crne i sl.

Vozači u BG sve slabije uočavaju policiju i hitnu pomoć koju retko propuštaju. Tako da na motor možeš i neki strob ili rotaciju da staviš, ništa neće pomoći...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema jedinstvenog rešenja, već će biti potrebno na sve frontove se založiti fa se stanje popravi. Kod omladine koja tek polaze i za A i za B kategoriju, dići drasticno kvalitet obuke.
Postojece vozače putem medija osvestavati i upozoravati na opasnosti. Niti jednom automobilisti ne ide u prilog da sasece motoristu, ubedjen sam u to da je svaka saobracajka nenamerna i da se automobilista kaje i da može da vrati vreme sigurno bi drugačije postupio.
Od toga motorista nema ništa pa bi trebao nešto i on da preduzme da pomogne kolezi automobilisti, da mu ne dozvoli da on pogreši. U vidu dobre obeleženosti, jasne i asertivne vožnje, ali i pridržavajući se propisa.

I pored svega uvek će biti onih bahatih i pijanih, ali ne treba zbog toga dozvoliti da se ne napravi sve sto je moguće i time drasticno smanji broj udesa i broj nastradalih.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam imao udes vrlo sličan ovom i udarac u auto i oštećenja na motoru i autu su bila vrlo slična kao sa ovim slučajem.

Kod mene se desila sledeća situacija: Kretao sam se ulicom pri brzini od oko 50 km/h (bio sam u 3. brzini, motor je bio stara Tenera 600), auto (žena je vozila), koji je išao meni u suret, odlučuje da srkrene njeno levo i to radi bez žmigavca i bez da je pogledala i jednog trenutka ispred sebe (gledala je u pravcu njenog skretanja). Ja kočim, oba točka blokiraju, i u padu na bok klizim do auta gde udaram u prednji desni deo blatobrana auta, prelećem preko motora, udaram snažno kacigom u haubu (ostalo je ulubljenje), preko krova auta i padam na asfalt, udarajući lumbalnim delom kičme. Posledice po mene su bile: ogroman otok i podliv u lumbalnom delu leđa, i blagi potres mozga... Na motoru polomljena maska, far, nosač fara, rezervoar probušen i blatobran iskrivljen...

Policija je napravila uvuđaj i zapisnik i tada je žena tvrdila kako sam se ja pojavio niotkuda, te mora da sam vozio velikom brzinom (po njenim rečima-preko 100 na sat...!!!), na šta joj je policajac odgovorio sledeće:

˝Gospođo, ovde je situacija i više nego jasna, niste ustupili prvenstvo prolaza i time ste direktno izazvali udes. Nema nikakve veze kojom brzinom se vozilo kretalo u susret, vaše je da stanete, pogledate da li nešto dolazi u susret i tek kada potpuno utvrdite da nema nijednog vozila, uradite skretanje.˝

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To je opšte mesto - motor se kretao 100kmh...

Dobro da je policajac bio spreman da na licu mesta deluje edukativno, a ne samo represivno  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 8 sati, Savan je napisao:

... i asertivne vožnje ...

 

Možeš li, molim te, da objasniš ovu vožnju, nije mi poznat termin. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 22 sati, hansol je napisao:

Tvoje mišljenje možeš da zadržiš za sebe. Pri brzini od 30 km/h možeš motorom svako oduzimanje prednosti da izbegneš.

Problem tebe i tebi sličnih je što po difoltu braniš motocikliste bez obzira bili oni krivi ili ne.

Poštuj brzinu, poštuj pravila i uslove saobraćaja i  da vidiš koliko bi bilo manje nesreća sa motorima.

Evo ti kako izgleda oštećenje pri brzini ispod 50 km/h (sudski veštak utvrdio, imam napismeno ako će ti to značiti nešto)... o povredama neću ni da govorim...  

Image106.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Krenes u mrak negde kolima po gradu... Jedno ulicno zuto, jedno plavo, blinkaju raznorazne reklame sa previse jakim svetlima, podesena na visinu da tacno upada u oci, kladionice, apoteke, pekare... Plava, crvena, zelena, blicajuca, pa onda ZRIKAVI farovi na vozilima, ksenoni, jos na sve to dodajte kisu... Sve to oku odvlaci paznju i naravno da niko nikog ne vidi....

Sve takve reklame bih ja isekao brusilicom, a vlasnike istih bicevao na terazijama... A vlasnike automobila na licu mesta terao da nasteluju farove i plus plate dobru kaznu!

 

Drugar iz kraja vec godinu dana vozi nekog novijeg Nisana (dal ih ima 5 u celom gradu) kome je snop suvozacevog fara okrenut kontra i bije tacno u oci onome ko naidje u susret... I kolko mu puta napomenem, a njegov odgovor je "aaa, sta me boli k...!" I samo je pitanje trenutka kad ce da mi pukne film i odem i razvalim mu taj far, pa da ga vidim gde ce drugi da nadje!!!

A takvih kao on je milion.....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
3 hours ago, Čeh said:

 

Možeš li, molim te, da objasniš ovu vožnju, nije mi poznat termin. Hvala :)

Jbg, pozvah google translate upomoc da vidim jesam li to preveo dobro, ali sve sto google napravi je da prebaci rec na cirilicu.

 

 

Nebitno, svakako voznja koja je jasna gde si pozicioniran i kuda ides, koga ces propustiti jer taj ima prednost a od koga ces uzeti prvenstvo. Naravno ne na agresivan nacin jer ces omastiti asfalt ali ne treba biti ni pasivan. 

 

Ako se kreces nekom ivicom puta, sve iscekujuci druge iako ti imas prednost onda negde je za ocekivati(ne za opravdati) da ce neki bezobrazni papan ti oduzeti prednost. Kad se postavis na sred puta i jasno das do znanja da ti ides pravo i da ces iskoristiti svoje pravo prvenstva, stvar je mnogo jasnija i ostalima. Sto opet ne znaci da bilo kako bilo moras uzeti prvenstvo pogotovu ako vidis da te on nije ni pogledao/video (razlog zasto prednja stakla ne smeju biti zatamnjena). A ako je za to potrebno i da se dodatno obelezis nekim svetlosnim trakama, zvucnim signalima, so be it..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, DonToni je napisao:

Evo ti kako izgleda oštećenje pri brzini ispod 50 km/h (sudski veštak utvrdio, imam napismeno ako će ti to značiti nešto)... o povredama neću ni da govorim...  

Image106.jpg

A zašto ne bi smo malo ovu situaciju razmotrili i sa druge strane?

Recimo, krećemo se brzinom od oko 50km na sat i "iseče nas" auto na udaljenosti od trideset metara ispred nas. Pri toj brzini nama treba treba nešto malo preko desetak metara da se zaustavimo bezbedno, što znači će do onog što nas je "isekao" da nam peostane prostor od oko tridesetak metara.

A ukoliko se sve to isto dogodi, ali smo se mi kretali sa sto km na sat, trebaće nam četrdesetak metara da se zaustavimo (znači imamo manjak od desetaka metara za zaustavljanje) i odvalićemo u taj auto približno brzinom od 50km na sat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Motorcikl se pravilno kreće desnom stranom kolovozne trake, nikako sredinom puta, osim prilikom levog skretanja. Sredina je često prilično zamašćena od ulja, a u gradu leti i sa baricama vode od klime.

Ako me neko iseče 50m ispred, onda ima vremena i da produži tamo gde je krenuo pre nego što ja stignem do tog mesta...

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@zika56

Gledao sam ga kako stoji u raskrsnici dok nisam i sam ušao u raskrsnicu, i u sekundi čovek krene da skreće...

Nema tu mnogo priče, jednostavno nemaš vremena da reaguješ u takvoj situaciji..., samo stigneš "da kreneš" da opsuješ ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, X8 Vračar je napisao:

Motocikl se pravilno kreće desnom stranom kolovozne trake, osim prilikom levog skretanja.
Ako me neko iseče 50m ispred, onda ima vremena i da produži tamo gde je krenuo pre nego što ja stignem do tog mesta...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Ja uvek uzimam u obzir najgori mogući scenario (da ovaj krene ulevo i da onda stane ispred mene), iz razloga što pojma nemam šta će onaj u autu da uradi u nekoj situaciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Asertivno ponašanje . Njime pokazujemo da smo sigurni u sebe, svjesni svojih prava, te da, ono što je najvažnije, preuzimamo odgovornost za svoje postupke.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, DonToni je napisao:

@zika56

Gledao sam ga kako stoji u raskrsnici dok nisam i sam ušao u raskrsnicu, i u sekundi čovek krene da skreće...

Nema tu mnogo priče, jednostavno nemaš vremena da reaguješ u takvoj situaciji..., samo stigneš "da kreneš" da opsuješ ;).

Znam, imao sam dva takva bliska susreta sa autom (srećom samo sa lakšim povredama).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Asertivno - anglosaksonski novogovor.

Prikladno ovom podneblju to znači da su ti Čojstvo i Junaštvo u simbiozi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 5 minuta, zika56 je napisao:

 

Verujem...

Poenta mog posta je bila da: ne moraš da divljaš da bi ti se desilo nešto tako.

I sami vidimo mnogo njih koji "divljaju" po gradu pa im se "to" ne desi...

Zato kažu: bolje se roditi bez ..... nego bez sreće :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
8 minutes ago, DonToni said:

@zika56

Gledao sam ga kako stoji u raskrsnici dok nisam i sam ušao u raskrsnicu, i u sekundi čovek krene da skreće...

Nema tu mnogo priče, jednostavno nemaš vremena da reaguješ u takvoj situaciji..., samo stigneš "da kreneš" da opsuješ ;).

Ista situacija. Sreća tvrda glava, a mekan beton :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Motorcikl se pravilno kreće desnom stranom kolovozne trake, nikako sredinom puta, osim prilikom levog skretanja. Sredina je često prilično zamašćena od ulja, a u gradu leti i sa baricama vode od klime.

Ako me neko iseče 50m ispred, onda ima vremena i da produži tamo gde je krenuo pre nego što ja stignem do tog mesta...

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Tako uče u školi ali na ulici si sam i nema instruktora da ti čuva ledja. To pravilo desna ivica, metar od trotoara ili koliko već, je najveća glupost! Sredina je keva, držiš rastojanje i kad god je frka begaš iza levog točka. Ima koji se drže po školskom. Ok, ali ako je trotoar visok, ne gine ti katapultiranje.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
9 minutes ago, Čeh said:

@Savan, @mile fazer - odlučno, samouvereno?

 

Možda ima veze sa ovom temom

Ne znam, blizu je ali ne bih mesao ta 2 pojma. Mozes biti asertivan iako si u defanzivnom modusu. Uzimas si prvenstvo jer imas pravo na to ali si svestan da on te mozda nije dovoljno dobro registrovao i da postoji sansa da ce ti izleteti ispred pa si stavio vec prste na kocnicu i racunas na to da ces morati naglo kociti / izbegavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja