Jump to content

Moto Zajednica

Honda Integra 700/750

Recommended Posts

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako te mrzi da odvijas sve postoji precica...
Odvijes donje srafove trokuta, naslonis gumu na neki stub, sednes na motor i ispravis guvernal.
Zavijes stafove koje si odvio...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7060 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na centralnoj matici obavezno stavi neku krep traku ili nešto da ključ ne ostavi tragove.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Ako te mrzi da odvijas sve postoji precica...
Odvijes donje srafove trokuta, naslonis gumu na neki stub, sednes na motor i ispravis guvernal.
Zavijes stafove koje si odvio...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk



Ma zanimalo me ima li nesto specificno kod Integre gdje se da fino stelovati guvernal. Znam da kod Forze 350 imaju one gume gore pa da se na njima moze to malo popraviti. Zato sam i napisao „dok ne rasturim sve“ :)
Al ok, sutra popodne cu to sve popustiti i ispraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema nigde finog stelovanja guvernala druze moj, on ima samo jednu poziciju, striktno pravo.

 

Te "gume" su silen blokovi za ponistavanje vibracija...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Taman cu, dok to budem radio, poslusati te i propustiti stapove kroz trokute onih 12mm ako se dobro sjecam. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preporoduce ti upravljivost ta na ocigled mala izmena!
Javi bas...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

U subotu ujutru sasvim slucajno komsija sa gs-om me pozva na voznju, nisam dugo isao nigde dalje.Isli smo do Kopaonika, Pazara i do Tutina na moto skup.Vozio sam sa ovim kracim vizirom, jeste bolje sa fabrickim ali nije strasno ni ovako, sa onim sinama za podizanje msm da bi to bilo taman, mada mi rece jedan kolega da se od vibracija poremete i da nije zadovoljan tim resenjem.Bilo je jos par ljudi sa nama, suzuki v-strom, jos jedan gs, tdm, svi sa jacim masinama, ali ja sam se mozda i najlepse i najlakse navozao.Dobra stvar su nogostupi jer po potrebi mogu noge da se drze kao na motocklu a mogu i da se opruze skuterski, primetio sam da su svi ostali stalno ustajali da protegnu noge i vozili kratko tako stojecki.Komsa sa gs i ja punili rezervoar u Brusu, meni stalo 10,5 do 14 l jer sam imao nesto vec a on napunio do 20l, pri povratku stali u Pn da dosipamo nakon 350km, meni opet 10,5l (mozda malo vise jer sam drugi put ja sam punio pa mozda nisam uspeo do cepa da napunim kao ovi radnici na pumpama ali to je neka mala kolicina)a njemu cini mi se 17l, bas se zaprepastio koliko je vise potrosio, pritom sam vozio u s i na saltacima, skoro uopste nisam vozio u d modu.Uglavnom sam bas bio zadovoljan, pratio sam ove jace lagano, na pravcima su jaci ali nije to drasticno, u krivinama sam ja isao najlakse, dct je keva kad ga skapiras, potrosnja smesna, a meni licno i najlepsi motor, mada su i ostali koji su nas sretali svi pitali za Integru,no o ukusima ne treba raspravljati, svakako je gs ozbiljna masina i predobar motor ali i kosta 25 000, ali Integra za ove pare pruza sasvim dovoljno uzitka i sveukupno motocikl za sve namene.Svaka cast i ljudima iz Tutina, retko ljubazni ljudi, mi smo se nazalost kratko zadrzali zbog obaveza ali su nas super ugostili a prvi put se srecemo a545c243f8363343d7ef2c63e5a25ebe.jpg

ecc6ef10d80eef96385f253a8864ea5c.jpg
fb8c1d2afb0c98beda0f8c787613330e.jpg
e1960f9f7f82fc31225ac801951aa9ca.jpg
444126c857238f9cfa8f989511f8a184.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Jel zna neko da li su ovi “adjusteri” isti i za 700 i 750 ili se razlikuju? Rekao bih da su isti.6ecc4c1b91252d3141958fb57faad719.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
On 28. 7. 2024. at 17:10, N.F.S. je napisao:

Preporoduce ti upravljivost ta na ocigled mala izmena!
Javi bas...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Samo da javim...
Na zalost ja nisam osjetio nikakvu razliku u upravljivosti. Valjda nisam dovoljno agresivan vozac da to osjetim :D
Ovo sa guvernalom nisam uspio rjesiti. Gornji trokut stoji kako treba, ali ili mi je guvernal malo savijen ili mi ona plastika na njemu ne stoji kako treba, ili su krivac jeftini kineski Aliexpress riseri guvernala. Sutra opet rastavljanje, micem risere i idem voziti bez plastika da vidim do cega je. 90% ljudi ovo ne bi ni primjetilo, ali mene izludjuje 😆

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

12mm je velika izmena geometrije, treba se primetiti razlika ili na bolje ili na gore...
Ne postoji univerzal o stelovanje, kod mene je to bilo dovoljno da se motor dovede u balans i otkloni preupravljanje, ne treba biti agresivan da bi se osetilo, pri svakoj promeni pravca, na guvernalu se skretanje pokaze ( treba li se konstantno gurati/vuci ili skrene bez truda i korekcije)



Sent from my M2003J15SC using Tapatalk







Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Evo ne znam sta da ti kazem. Jutros opet vratio kako je bilo da usporedim i meni to sve isto. Stvarno ne osjetim neku razliku. Vozi se relativno lagano i ovako i onako. Skinuo sam podizace jutros. Sad mi je malo kao opusteniji polozaj ruku, al opet nikakva velika razlika. Valjda sam nezahtjevan vozac, a i ovo je skuter. Ne treba ocekivati cuda. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Od svega je tu jedino bitno tvoj osecaj! Dokle god uzivas to je pravo stelovanje!!!

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Honda Integra S 750D

Dobar dan dobri ljudi, imam jedno pitanje. A mozda i dva.. :)  Vozim Hondu Integru S 750D 2014 god

Prodavac pre mene je promenio sediste, neko mu je usio kako je njemu odgovaralo.

Meni to sada ne odgovara, hteo bi da imam ono njegovo original, da li bi se neko menjao samnom?

Naravno ako bi se to Vama svidelo..

ubacen je malo meksi sundjer,

javite se ako je neko zainteresovan.

 

 

20240808_153731.jpg

20240808_153740.jpg

20240808_153751.jpg

20240808_153814.jpg

20240808_153940.jpg

Promenio član matrixzdeno
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC700D
2 hours ago, matrixzdeno said:

Dobar dan dobri ljudi, imam jedno pitanje. A mozda i dva.. :)  Vozim Hondu Integru S 750D 2014 god

Prodavac pre mene je promenio sediste, neko mu je usio kako je njemu odgovaralo.

Meni to sada ne odgovara, hteo bi da imam ono njegovo original, da li bi se neko menjao samnom?

Naravno ako bi se to Vama svidelo..

ubacen je malo meksi sundjer,

javite se ako je neko zainteresovan.

 

 

20240808_153731.jpg

20240808_153740.jpg

20240808_153751.jpg

20240808_153814.jpg

20240808_153940.jpg

Da li neko zna, da li je kompatibilno sa modelom 700D(2012) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav drugari. Verovatno ste već pisali o tome ali ja nisam mogao naći 😀 Imam jedno pitanje vezano za Integru 700 2012 god nenormalno slabo koči (mnogo slabije od recimo T Max-a) da li imate neku preporuku sta uraditi i doraditi i naravno preporuku za majstora u Beogradu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Imaš više u temi o NC 750X 2016, stavljana su pancirna kočiona creva. Majstor Satelis iz Bg je to uradio na svom koliko me sećanje služi, ne mogu da listam temu sada, a ti presavij tabak pa polako uz kaficu.

Promenio član vucko23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

@Z.e.lj.k.o Ja stavio napred Nissin sinter i dosta bolje koci nego ranije.
Ja evo na voznji sa komsom, i prvi put mi se upalila lampica za karburator, i iz auspuha mi se culo pucanje kad pustim gas, cuje se to ponekad ali malo samo, ovog puta bas onako ucestalo pucalo,ne znam o cemu se radi.Evo stali nesto da pojedemo pa da vidim posle da li ce opet da se desava.Inace stavio sam one podizace vizira, i meni radi posao, mozda da ima jos 2,3 cm bilo bi idealno ali i ovako je mnogo bolje nego bez njih.Ne znam samo meni je fiksirano i moram da odvijam svaki put srafove da bi pomerao gore-dole a cini mi se da same video da ljudi pomeraju vizir bez da odvijaju srafove vec onako fiksiran samo gore ili dole pomere.

8f9571a2f48b054fbccaccbf49add3a5.jpg
7af1ed0f80784804572fe679bee0980b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Cao svima imam Honda integra 700d 2012, problem je sa menjačem u smislu da ostane u brzini@ pa moram da stnem da ugasim motor pa upalim i onda se vrati u normalu.To se desava  kada krenem pa posle nekih 5-10 minuta, ili u vožnji kada promenim način iz relaxa u malo oštiji gas. 

Nine mi prolblem da stanem i gašenkem resetujem al li ponelada smara

Zna li ko šta o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Mislim da je vec nekoliko puta pisano tu o tome. Ili ti je los akumulator ili treba ocistiti elektro motor DCT-a ili je pukao saraf u getribi. Kreni tim redom provjeravati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 579 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Kod mene je Nesa sve sredio, ocistio motor, stavio nov sraf i aku je bombona. Pa opet s vremena na vreme skuca. Ne desava se cesto al recimo jednom nedeljno i to nakon minut, dva voznje obicno kad stanem na prvi semafor. Krenem sa semafora i provalim da je ostao zakucan u prvoj. Stanem, ugasim, upalim i vozi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izrazeniji je problem kod 700 nego kod 750 modela (gde se skoro i ne desava). 700 u "sport" modu dosta redje ima taj zaglup....

Posto inace sve radi odgovor se sam namece, softverski problem. Zbuni se logika, ponovnim pokretanjem se resetuje i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
Pre 11 sati, wragg je napisao:

Mislim da je vec nekoliko puta pisano tu o tome. Ili ti je los akumulator ili treba ocistiti elektro motor DCT-a ili je pukao saraf u getribi. Kreni tim redom provjeravati.

Hvala probaću sve opcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9068 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 21. 8. 2024. at 16:37, tanex je napisao:

i iz auspuha mi se culo pucanje kad pustim gas

Ovo ti se desava zbog auspuha koji je na motoru (verovatno) a FI lampa se upalila zbog ocitavanja lambda sonde (koje je otislo van vrednosti a zbog auspuha ponovo).

 

Pretpostavka naravno, po ovome sto si napisao. Vrati fabricki auspuh i uzivaj u voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9201 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovaj deo oko menjača....ne bi se mogao složiti.

Honda je to, kad je sve dobro mora raditi bez problema.

 

Za pucanje na čunak se slažem i samo bi dodao jos par mogućnosti kao uzročnik pucanja....prekid varnice/rada (kill il prekidač ćope) i falsiranje vazduha na izduvu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja