Jump to content

Moto Zajednica

18. Moto GP, Valensija 2017

Recommended Posts

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dovi nije imao ni 1% sansi da uzme titulu. Nije imao brzinu od petka. Sta ste mislili da ce Markez da bude 12? Pa da ih Dovi sve pretekne.  Da stigne Markeza i nogom ga gurne da padne.  Bravo MM, bravo Pedro !

Pustio bi ga Lorenco da je imalo svrhe !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

 

Pitaj npr Cibonu kolike su sanse da Kecman ubaci 3ku u 0.6 sekundi...veoma male, ali je ipak usla...znaci - sansa postoji zar ne!?

ne mozes da znas da li bi bilo svrhe ili ne da ga je pustio odmah na pocetku...mozda bi Doviju nesto kliknulo u glavi, mozda bi se slozile kockice...pazi da je scenario bio samo za nijansu drugaciji, da ga je odmah pustio ispred i da je Dovi zapeo iz sve snage, da se MM nije izvukao iz onog izletanja i pao, Dovi bi imao skoro celu trku da proba da obidje josh 3 coveka...znaci sansa postoji...

uostalom,

mozda bi se Lorenzovim pustanjem desio neki butterfly effect... :)

 

Naravno, svaka MM dala, luuuud je kako vozi, i ovo je zasluzena titula, tu nema sta da se prica...samo bih voleo da je Lorenzo ako vec nema ljudskosti u njemu da sam zakljuci da treba da pusti Dovija, da je bat poslusao tim....pa sta bude - bude

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Doviciozo je izjavio da nije imao tempo i da mu je Lorenco bio dobar pesjmejker (da li zato što je kul lik ili zato što je to istina ne znam). 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

MM je vozio kao šampion i zasluženo postao šampion. Da li bi se bilo ko drigi u njegovoj koži zaletao da prestigne Zarka, da pobedi, rizikujući potencijalno titulu?

Sent from my mobile device using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, to crank said:

Hahahaha.. tako i kod men na gajbi
Ja vadim mast Rossistima a deca pitaju gde je Rossi? :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

svi znamo da si ljubitelj rosija u dusi samo neces da priznas :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
Just now, hard_rock said:

svi znamo da si ljubitelj rosija u dusi samo neces da priznas :jee:

Možda, al mu navijače ne podnosim :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
18 minutes ago, Djusi_998 said:

 (da li zato što je kul lik ili zato što je to istina ne znam). 

I jedno i drugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

MM realno zasluzeno, a Zarco mi je sve interesantniji. Malo je ljudi u svijetu motosporta koji na tockovima grizu a da su nakon trke realni i odmijereni poput njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Paolo Ciabatti said Ducati were fine with Lorenzo not letting Dovizioso past. Message was a suggestion, but up to rider to act. In the end, Lorenzo helped Dovi catch Pedrosa, but they were on the limit, then crashed.   Dovizioso said Lorenzo was helping him ride more smoothly. He wasn't really any faster than Lorenzo.   Ciabatti also said Ducati will have to change the message about Mapping 8 now, because we all know what it means...

 

 

Paolo Ciabatti je rekao da je Ducati bio u redu sa Lorenco da ne dozvoli Doviziosou prošlost. Poruka je bila sugestija, ali da se vozač ponaša. Na kraju, Lorenzo je pomogao Doviju da uhvati Pedrosu, ali su bili na granici, a zatim su se srušili. Dovizioso je rekao da mu Lorenzo pomaže lakše. Nije baš bio brži od Lorenca. Ciabatti je takođe rekao da će Dukati morati promijeniti poruku o Mapingu 8, jer svi znamo šta to znači ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
1 hour ago, zlig0r said:

 

Pitaj npr Cibonu kolike su sanse da Kecman ubaci 3ku u 0.6 sekundi...veoma male, ali je ipak usla...znaci - sansa postoji zar ne!?

ne mozes da znas da li bi bilo svrhe ili ne da ga je pustio odmah na pocetku...mozda bi Doviju nesto kliknulo u glavi, mozda bi se slozile kockice...pazi da je scenario bio samo za nijansu drugaciji, da ga je odmah pustio ispred i da je Dovi zapeo iz sve snage, da se MM nije izvukao iz onog izletanja i pao, Dovi bi imao skoro celu trku da proba da obidje josh 3 coveka...znaci sansa postoji...

uostalom,

mozda bi se Lorenzovim pustanjem desio neki butterfly effect... :)

 

Naravno, svaka MM dala, luuuud je kako vozi, i ovo je zasluzena titula, tu nema sta da se prica...samo bih voleo da je Lorenzo ako vec nema ljudskosti u njemu da sam zakljuci da treba da pusti Dovija, da je bat poslusao tim....pa sta bude - bude

Kako mislis skoro celu trku kada je to bilo 7 krugova pre kraja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 52 minuta, dvlns je napisao:

Kako mislis skoro celu trku kada je to bilo 7 krugova pre kraja?

lepo mislim. od drugog kruga je dovi 5ti a lorenzo 4ti. Da ga je pustio odmah, imao bi 28 krugova da obidje 3 coveka (93,05,26). stim sto je bilo dovoljno obici i 2 coveka da je MM pao kad je izleteo...i eto ti dovija na prvom mestu, MM bez bodova...no naravno da je sve to shta bi bilo kad bi bilo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Sezona je bila odlicna i mislim da je pravi uvod u ono sto nas ceka sledece godine. 

Ova prica oko lorenca i dovija... Iskreno ne volim te fore ,timska naredjenja kao u formuli koju masovno prestaju ljudi da prate. Ako si borac,trkac,hoces sampionsku titulu,sta ko ima tebe da pusta da ti prodjes. Treba sam da se izboris za to i budes sampion. Markez je apsolutno zasluzio titulu cak i u ovoj trci gde ne sme mnogo da reskira on je krenuo na pobedu i zamalo lose po njega da se zavrsi ,ali se borio nije ga zarco pustio. Na usporenom snimku se vidi da je pao tada i nemam pojma kako je uspeo da podigne motor. 

Krivo mi je za zarca ,navijao sam za njega ali je pedrosa odlicno odvozao. Tom pobedom je pretekao rosija u generalnom,mozda se zato i potrudio toliko. 

Sledeca sezona ce biti ludilo :) cekam sa nestrpljenjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ja sam bio razočaran činjenicom što je za sve 3 kategorije Valensija bila praktično nebitna, toliko da sam izabrao da vozim motor umesto da gledam prenos. Sada odgledah snimak i... kako je bilo beznadežno dosadno u najavi, super je ova poslednja nedelja ispala!

 

Najpre Mir, bravo klinac! Definitivno moji pikovi za sledeću sezonu moto2 su BiB (od ranije) i on. Šta mi se svidelo? Jbg, 10 pobeda, titula, razvalio ih u poslednjoj trci i jedino što može da misli, ne može da potisne razočarenje, u izjavi posle trke je kako nije pobedio, a bio je najbrži. To je taj materijal!

 

Za GP, MM (kako i sam reče), u svom stilu do kraja! Loodilo, čekao, čekao, video da je Žarković baš sporiji, izgubio pejšns :lol:, obišao, al' kada je ovaj krenuo da vrati (bigaje, 05 bio opet u modu "do or die", sasvim opravdano, jer kuje svoju sreću i karijeru), sve za milisekund zaboravio i onda neda, kasno koči, radi ono što inače radi, odluči da ne pusti motor, pa gde i kako završi. Pa onda svi oni treninzi slajdanja u krug i pm po stazicama u Španiji daju rezultat. U pesku rutinski i opušteno vraća, gde Dovi pada... Očekivano i realno na kraju, kako smo svi i mislili, i da je omrčio Dovi nije imao šansu, sa svoje strane on je vozio na svom limitu i kada ga je napao, omrčio je i sam...

 

Nego, moja dva glavna utiska su:

a) Jamaha pretekla Dukati poenima Zarka! Mašala! Ništa 46, ništa velike reči, ništa onaj što je posle testova u predsezoni i prve dve pobede mislio da je svet njegov, pa se sudario sa zidom izneverenih očekivanja, a sada mu ni ime ne znamo, jer kao i svi pamtimo samo prvih 10 :D ... nego ruki sa 26.5, kome niko nije davao šansu i koga je Suzuki šutnuo k'o poslednje govno. Ako! 

 

b) Da li ste vi "timski igrači" :D stvarno ozbiljni i zamerate 99 što nije PUSTIO Dovija? Mislim, ozbiljno? Navijamo sada za propuštanje, čak i kada nema bilo kakvog razloga, nego "nako", tim rekao, mapa 8, timski duh, itd? Ili nas ipak zajebavate??

 

Ono, 93 ne valja kada se meša u borbu za titulu, ali ni 99 ne valja kada se ne meša, već vozi za sebe :lol:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Jedna stvar koja mi je sada pala na pamet - da li ste primetili da je u petak i subotu na treningu Lorenco stalno izlazio iz boxa sa Pirom i čim bi izašli iz pita odma mu je pokazivao rukom da požuri da ga prati. Vežba vožnje sa prikolicom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nisam obratio paznju na to, a gledao sam... 

Bas mi je krivo sto Zarco ne uze pobedu. Drago mi je zbog Pedra, ali opet ni 2 recenice o njemu kako treba jer je vec navikao ljude da zasija i onda se ugasi. Ali je najava za sledecu sezonu fantasticna! Yamaha da se sabere, Honda fercera i tu nema problema, Ducati pokazao da je postao konkurentan, Suzuki ima potencijal, KTM poprilicno dovar s obzirom na debitantsku sezonu... uh, moram negde kupiti veliki j dobar TV za sitno para pre Marta 2018! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

E stvarno je vanzemaljac, iz koliko padova je uspeo da se izvuce, prosto neverovatno, ne navijam za njega, ali mu skidam kapu, definitivno je Rossijev naslednik, jedini koji ima potencijal da ga dostigne a mozda i prestigne, bar sto se broja titula tice.
Jedino mu zamerim sto se drzi Honde ko pijan plota, jos veca legenda bi bio kad bi presao u neki drugi tim i uzeo par titula, da pokaze da je dobar i na drugoj masini, za sad je to uspelo samo Rossiju, Lawsonu i Stoneru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja stvarno ne mogu da poverujem koliko ste neobjektivni, makar nekolicina hejtera ovde!

 

Apsolutno ne podržavam nikakvo propuštanje i svako treba da vozi za sebe. Nikada neću moći da zaboravim 2002. i potez Rubensa Barikela koji pred ciljem koči i pušta Mihaela Šumahera da prođe prvi kroz cilj. Pa ja ga ne bi pustio makar parkirao bolid i odmah dao otkaz u timu! Teška sramota za Barikela i još veća za Šumahera!

 

Lorenco je uradio sve što je trebalo da uradi. NIje vozio svoju trku, vozio je za Dovicioza jer ja stvarno ne znam da li smo gledali istu trku pa pričate kako ga je Lorenco usporavao, ali Dovi je imao slabiji tempo i Lorenco ga je tokom cele trke vukao.

Čak mi je i pad poprilično sumnjiv s'obzirom da je pao na najbezbedniji način na koji je mogao da padne, mada hajde, nisam 100% siguran.

 

Andrea Doviciozo nije imao nikakve šanse da postane šampion. Uz neverovatnog Markeza koji ne može da padne sa motora čak i kad padne sa istog, Dovi nikako nije imao ritam da stigne do prvog mesta a Zarko i Pedrosa ga nikako ne bi pustili. Lorenco je uradio sve što je mogao za Dovicioza i za tim, osim što nije seo na njegov motor.

A opet, imao je svoju trku, svoju vožnju. jedino ispravno da zadovolji i sebe kao trkača i tim za koji vozi.

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja