Jump to content

Moto Zajednica

Koji sator kupiti

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na razlicite nacine koristimo motore, pa su prema tome razlicite i potrebe. Koliko znam ti vozis vise off road pa ti je manji sator ultimativan. Ja recimo odem u Bugarsku na neko jezero, ili u Grcku na more, ili na neku planinu ili reku kod nas,  postavim sator i tu stoji nekoliko dana. Zelim da imam komfor i ako kampujem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čitam da se spominje da je šator preko 2 kg. težak. Izgleda da ja putujem "heavy" .....treba sve poneti da ne zafali. Posle sam kupio nepromočivu torbu da se malo sve to kultiviše. Da napomenem da su i koferi puni 09b730a050d1ea28313c940d29a6124d.jpge6fb8ccc1a41280d512b08e9e9b09805.jpg036cf9a7a18e48017d56ccaf29394c18.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slicno je i kod mene :) Nemam problem sa gabaritima, dok mi ne traze C kategoriju. Sa suvozacicom, koferima i prtljagom sam dobro preko 500 kila, tako da 3 kila dole-gore bas nikakvu ulogu nemaju.

 

20220714_074331.jpg

 

20220714_074307.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 6 sati, lalajko je napisao:

Na razlicite nacine koristimo motore, pa su prema tome razlicite i potrebe. Koliko znam ti vozis vise off road pa ti je manji sator ultimativan. Ja recimo odem u Bugarsku na neko jezero, ili u Grcku na more, ili na neku planinu ili reku kod nas,  postavim sator i tu stoji nekoliko dana. Zelim da imam komfor i ako kampujem.

Naravno, različita oprema za različite namene i afinitete  :takoje: Bitno je da uživanje bude na nivou.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja kad se pakujem za kampovanje, a idem motorom moje stvari idu u nepromočivu torbu, a šator, dušek i vreća u one velike kese za đubre. Vodu ne puštaju, a daju kao neku formu. 

 

Inače, meni kod odabira šatora (mada nemam sad šta da biram kad imam Arpenaz 3) najbitniju ulogu igra vreme postavljanja i pakovanja. Planiram da kampujem ovo leto svaki dan na drugom mestu i jedino što me "plaši" je koliko će mi vremena trebati ujutru da se spremim pre nego što krenem. Najradije bih uzeo onaj 2 sekunde šator iz Dekatlona, ali nema šanse da njega napakujem na motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ne brini, udje se u formu i brzo nadjes optimalan redosled poteza nakon buđenja.

 

Recimo da je od trenutka kada otvoriš oči ujutro, do trenutka kada pored potpuno spremnog i napakovanog motora već zvaces doručak, dovoljno jedno 30 opuštenih minuta. Naravno, ako je noć bila takva da ne sušiš opremu... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uh, meni je ta procedura problem. Jako sporo "ulazim u dan", kako ja to kazem. Ne sto ne mogu, godinama sam se za posao budio u 4:55 i vec u 5:10 bio na stanici, nego imam svoje procedure. Kafu, recimo, nema sanse da istresem za 2 minuta. Treba mi bar sat vremena, svaki gutljaj sa zadovoljstvom :) Kad jednom krenem u posao, dalje ide brzo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Uh, meni je ta procedura problem. Jako sporo "ulazim u dan", kako ja to kazem. Ne sto ne mogu, godinama sam se za posao budio u 4:55 i vec u 5:10 bio na stanici, nego imam svoje procedure. Kafu, recimo, nema sanse da istresem za 2 minuta. Treba mi bar sat vremena, svaki gutljaj sa zadovoljstvom  Kad jednom krenem u posao, dalje ide brzo.
Hahahaha evo jedna jutarnja ....5.30h ...kafa...mirisi jutra d1a468e6b3b20a7b7b462940a090e2bb.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Napravicemo, dobra ideja! 

 

@lalajko i ja volim lagano ujutro, samo što ja najvolEm da sve spakujem osim doručka i primusa, pa onda opušteno klopa, kafa, razvlačenje... Jer, kad drugi skoče ja vec spreman! Mrzim stres naglog kretanja! :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Planiram da krenem malo sa kampovanjem ove godine. E sad, pošto ni supruga ni ja nismo sigurni koliko će nam to ići od ruke, ne želim da ulažem neki novac već nešto osnovno pa da vidimo. Lako ćemo posle menjati, spram potreba. 

Dilema:

Da li tražiti nešto polovno a da je koliko toliko očuvano ili recimo

WWW.DECATHLON.RS

Treba vam šator za prvo kampovanje? Naši dizajneri su razvili ovaj šator za tri osobe...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovaj šator odličan. Imam sličan. Medjutim odmah uz njega imam i ovo.....zato što mana ovog šatora je kad padne kiša onda si osudjen da budeš u šatoru. Ovo ti omogućava da budeš i dalje napolju i daje hladovinu ako je nema. Kad sabereš opcija je šator sa predvorjem. Vidi prvo šta hoćeš da izbegnem dodatne dopune i troškove. Srećna kupovina 139639f31ebaa51d7eb438fe07ba74a9.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Planiram da krenem malo sa kampovanjem ove godine. E sad, pošto ni supruga ni ja nismo sigurni koliko će nam to ići od ruke, ne želim da ulažem neki novac već nešto osnovno pa da vidimo. Lako ćemo posle menjati, spram potreba. 
Dilema:
Da li tražiti nešto polovno a da je koliko toliko očuvano ili recimo
sator-za-kampovanje-mh100-za-3-osobe.jpg?format=auto&quality=40&f=800x800 WWW.DECATHLON.RS
Treba vam šator za prvo kampovanje? Naši dizajneri su razvili ovaj šator za tri osobe...  
Mozda sator da uzmes polovan i to od nekoga koga znas, o ti ne bi podvalio nesto lose ili osteceno. Ostale sitnice nisu ni skupe da se kupe nove, malo po malo i imas i viska
Predlazem uz sator i prostirke da obavezno uzmes i jedan mali rasklopivi sto i stolice jer je bas korisno na kampovanju kao i hammock.
E sad to naravno ako ides kolima jer na motor tesko da ce sve stati.
Sto rece, prvo probaj sa osnovnom opremom i negdje gdje nije daleko dal ti se svidja, pa posle nabavljaj sta ti treba, a i sam ces uvidjeti sta je to sve.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Prioritet je vožnja motorom, dakle bez stolova i stolica, za sada. Polovan nemam od koga da uzmem, jedino sa oglasa(imaju dvohica iz Zemuna i neki iz NS-a). E sad, 40-50e za polovan a ovaj nov 60e,kad već kolega @BaneVuk58 reče da ima sličan i da je dobar, mislim da je logičnije uzeti nov. Prostirke ili možda i neki dušek obavezno. Vreće za spavanje imam dve vojne, poslužiće. Ostale sitnice i potrepštine će se već naći. Dilema je oko šatora, za početak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

I da, isti ovakav kao iz dekatlona na kp 5500,mislim da je Mali Iđoš u pitanju. Doduše, tu nema garancije:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Odlocna je ta ideja za neko zajednicko kampovanje :)

Ja sam se odlučio za šator iz Decatlona, čekam samo da im stigne nova količina rekoše tek početkom aprila, model MT900 za dve osobe, baš male dimenzije kada je spakovan, tezina 1,95 kg.

Apsolutno izbegavam kićenje motora sa svih strana, fazon 4 kofera, 5 torbi i sl. pa sam vremenom sakupio kvalitetne stvarčice malih dimenzija i samo da pridodam  nov šator i spreman sam. Ostala valjda navika sto manjeg pakovanja posle 15+ godina na RR mopedima, hahaha.20230206_142943.thumb.jpg.dd4de955db388f1689fe1a75c4b85c27.jpg

Ipak sve treba da stane u ove dve torbe, ništa preko toga :D za vikend kampovanje vise nego dovoljno.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja