Jump to content

Moto Zajednica

Koji sator kupiti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
9 minutes ago, BaneVuk58 said:
NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

Ovo ti je rešenje npr. 

Videh danas kad sam uzeo ovu noznu pumpu, preveliko mi je to..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Jel ima tema za neko "organizovano kampovanje na bjb ???...............da ne tražim 
Ja sam mislio otici na Maglic ove godine kada dozvole vremenske prilike, pa prenociti dole u Crnoj Gori kraj jezera. Bio je plan da Deki i Novola idu sa mnom ali nam je jos rano da u tancine sve isplaniramo. Naravno da je svako ko je raspolozen za takvu vrstu avanture dobrodosao

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa motorima, nesto sam gledao da ima put do tog jezera, a posle bi se pjeske popeli na vrh

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tacno nema puta, mozda tako i bolje. Mozda bih mogao i proci jer sam bas isao sa ovom svojom kamilom svukud ali za ostale ne znam, ako nista onda pjesaka, sta fali.
Vec bilo bi dobro da se otvori mozda tema za organizovanje kampovanja da ne divanimo u ovoj. Za mene je kampovanje veliki gušt.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Da znaš da bi mogli neki Bjb kamp dan da napravimo... Dobro zvuči. 

 

Nego, što se teme tiče, predlažem podloge od 10cm debljine. To je po mom nekom iskustvu optimum u smislu odnosa veličina za pakovanje / udobnost i toplota. Ako još u sebi ima pumpu ugrađeno (sunđer) => praaava stvar! 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Debljina podloge je skroz individualna stvar. Imam Thermarest samonaduvavajuće od 3cm, 5cm i Decathlon "običnu" od 5-6cm. Na svakoj spavam jednako dobro. Bez obzira na podlogu i bez obzir da li ležim na stomaku, leđima ili boku. Par noći spavao na debelom Intex dušeku i to ne bih rado ponavljao. Par noći spavao bez ikakve podloge, i to ne bih rado ponavljao :)

 

Do daljnjeg nemam nameru da koristim bilo šta osim Decathlon podloge pošto je spakovana zanemarljivih dimezija (recimo kao flaša od 0.7l). Naduva se sa 9-10 dahova.

 

Naravno, ljudi koji su navikli na mekane dušeke kod kuće teško da će biti zadovoljni bilo kakvom kamperskom podlogom od 5cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Spavas dobro na tim podlogama jer si jos mlad. Vremenom ces, a narocito kad dodjes u npr. moje godine ceniti deblji dusek. Uz rizik da se ponavljam, posto znam da sam negde vec pisao, preporucujem Coleman Double Bed dusek. Izuzetno udoban i robustan. Intex dusek se lako probusi, ovaj Coleman je uradjen kako treba u tom smislu. Drugo. Doleman je dvodelni, ima dve komore, ako spavaju dve osobe. Prva prednost je sto ne morate duvati obe komore ako spavate sami. a druga, mozda jos vaznija, je sto prilikom okretanja ili ustajanja minimalno uznemiravate drugu polovinu duseka :)

 

Da se vratimo na temu. Sator.

 

Ozbiljno razmisljam da se ispruzim i kupim Lone Rider Moto Tent. Spakovan jeste malo poveci (60x20cm) ali ni moj motor nije mali, naslo bi se mesta, na koferu recimo. Ima ogroman prostor i po potrebi moze i motor sa sve koferima da se parkira unutra. Znam da ce mnogi skociti da im ovo nije potrebno i slazem se. Nije potrebno, nece motoru biti nista ako pokisne. Mozda ga je nekad zgodno skloniti sa ociju kojekakvima, ali mi ni to nije primarno, obicno se ne udaljavam previse od motora. Ono sto jeste bitno je unutrasnja visina odeljka za motor od 200cm ili ti dva metra. To je vec zgodno za ustajanje ujutro - mogu da se izbauljam iz dela za spavanje i lepo se obucem ne izvodeci cirkuske vestine po satoru. Dalje, taj deo za motor ima tri ulaza, sve moze da se otvori i dobije vazduha. Prostor je dovolno veliki da se postave sto i dve stolice koje cesto nosim na put. Posto ima kuke za kacenje, moze da se razapne konopac i susi ves. Tu ima i dosta dzepova za odlaganje sitnica.

 

Naravno, sipke su od aluminijuma, vec savijene u blagi luk. Vodonepropusnost je 10000mm vodenog stuba, sto je fantasticno! 

 

Jedino sto nije bas jeftin, ali kad omatorite, onda neke stvari nemaju cenu :)

 

Screenshot_20220421_104128.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova
pre 47 minuta, Gliga je napisao:

Debljina podloge je skroz individualna stvar.

Ovo se potpuno slažem. Meni, sa mojom težinom i dimenzijama spavati na 5cm podlozi je mu-če-nje... Najviše volim ove promenjive, kakvu i imam (5-10cm), pa naduvam u zavisnosti koliko mi je zima i koliko udobnosti želim, a opet pri okretanju ne inprintujem sebe u majčici zemlji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma ja neudobnost na Intexu iskorigujem rakijom i sve potaman

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 29 minuta, severian je napisao:

Sve stoji, ali 60x20, joooj... ok, za GS možda i može da prođe, mada i tu... baš veliko za moto priču.

 

Imao sam ranije slican, nije problem. Ne nosim ga ja, nosi ga motor :) Kad se veze odozgo na desni kofer, kao da ga nema. A opet, imam kucu sa sobom!  i da: 60x20 je dimenzija roll bag vrece u koju se pakuje, realno bude manji od 50cm, plus ima kompresione trake.

 

BTW, opet sto se tice Intex duseka i ispustanja: ako nije busan, ispusta na ventilu. Dakle obavezno jako stegnite ventil posle naduvavanja, i drzace isti pritisak do jutra. naravno, Coleman dusek nema taj problem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Meni je veci problem tih duseka na naduvavanje toplotna izolacija. Desavalo mi se da se smrznem jer, 'ladna zemlja.
A za ove samonaduvavajuce sam mislio da su neudobne. Medjutim, uzeo sam neku Thermarest od 5cm, kao i onu iz Decathlona i mogu reci da je to sasvim udobno za spavanje. A cak ne moram ni da se uvlacim u vrecu, vec samo pokrijem. Mislim da ne zavisi od godina, vec je individualno ko voli tvrdju, a ko meksu podlogu. Meni su obe podjednako lose :D

Sto se satora tice, imam ih 5. McKinly Bike2, Ferrino MTB2, Naturehike CloudUp 2, Quechua Forclaz Trek F&B 500 3, Ferrino Shaba 4.
Najuniverzalniji od njih mi je ovaj Quechua. Ima skoro sve sto jedan sator treba da ima. Mali je kao spakovan. Brzo se rasklapa jer su oba sloja spojena, pa se samo proguraju dve sipke i gotova prica. Ima dva ulaza sto je odlicno za provetravanje. Komotan je za dvoje. A meni se licno dopada Fresh&Black varijanta, jer me ujutru ne budi sunce, nije vruce i ima neki bolji osecaj privatnosti. Nema veliko predsoblje, ali za tu svrhu imam 4x3 ceradu. Mana je cena....23.000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja takođe imam taj Quechua šator, samo kad sam ga ja kupovao zvao se drugačije (čini mi se quick hiker 3) i baš je kompletan, dva ulaza, dva mala predsoblja, dodatna ventilacija za tople dane, alu šipke, mali i lagan, brzo podizanje (unutrašnji deo prikačen za spoljašnji i podižu se istovremeno), fresh&black...

Ja sam ga na nekom popustu platio 110GBP.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
On 19.4.2022. at 21:28, Bigor je napisao:

Ja sam mislio otici na Maglic ove godine kada dozvole vremenske prilike, pa prenociti dole u Crnoj Gori kraj jezera. Bio je plan da Deki i Novola idu sa mnom ali nam je jos rano da u tancine sve isplaniramo. Naravno da je svako ko je raspolozen za takvu vrstu avanture dobrodosao emoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Bio par puta, i ove godine planiram (a bog se smeje). Obično se spava na Prijevoru (sedlo pre spusta prema jezeru dokle dolazi makadamski put). Planiraj ceo dan za uspon i silaz. Obavezno jače trekerice ili planinarske gojzerice.

Ceo taj teren od cg granice do Kalinovika je raj za enduro.

PS. Obavezno vozite Zelengoru!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vec sam ovih dana pregledao dosta video snimaka puta. Naravno, nisam ni mislio samo doci i otici vec i baterije napuniti
Zelengora je posebna prica ali bi to odvojio za neki drugi put kako bi i tu ostao duze.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 51 minuta, Bigor je napisao:

Kako ide kamperi emoji1.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Divlji kamp na obali mora, san svakog kampera...  :)

 

Gde si to, podeli lokaciju?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Arpenaz3 odradio posao, mada nije bilo kiše.Bilo je poprilično hladno, po telefonu i lokaciji pisalo je oko 7-8 stepeni i duvkao je vetar. Ali su me oduševile YISK-ovi samonaduvavajući dušek koji je bio izvanredano udoban i vreća za spavanje koja se raširi kao čebence.Šteta što nisu kompaktiblne i da se spoje u jedno jer bi odma kupio dve. Cena prihvatljiva...dušek 5.000 rsd i 2.000 rsd za vreću.

IMG-20220430-142223.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Neki put se desiti lepa lokacija ali nema "ladovine". Nadjem rešenje u Decathlon-u , ali mi ne da đavo mira pa dokupim dve šipke, cerada iz mmoc-a i malo kanapa Šipke uzgred 1.250 rsd. tako da cerada iz UradiSam (3x2 m) vršiće posao kao neka jeftinija varijanta. Eto malo zanimacije kad se nema ništa pametnije da se radi b6acac339d2e8ea45b3dbf58d3742b2a.jpgcacb94cfd4a7db8a8756e148026cdd0e.jpgaabf1526fab4dd686b34d82376e6e927.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja