Jump to content

Moto Zajednica

dunlop gpr 300 iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Misliš da okrugle gume voze samo sisice dok su one kvrgave za prave muškarčine?  :D

Doživljaj je kada se volan otima kao da držiš bika za rogove.  :klovn:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Sad gledam nesto ja sa tim gumama preso vec 9400 km i ni jedan jedini problem plus od ukupne predjene km vise od pola je vozeno u dvoje.A to sto vam trese volan nije do guma pre ce bit da je do tegica na kormanu ili lose izbalansirano.I jos nesto garant mogu jos 4-5 hiljada da predjem sa zadnjom a prednja ce izdrzat i sledecu novu Gpr 300.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja na kraju uzeh Touring Force kao po planu. 

 

Čitao sam svašta što sam našao o ovoj Dunlop gumi, ali svuda se pominje vožnja po gradu i motori od 300 kubika. Čak je i Motorrad magazin preporučio ovu gumu, ali su je oni vozili na BMW-u od 300 kubika. I mada je @BokyBoy nahvalio, nisam uspeo da prelomim i Dunlop da uzmem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ja Dunlop cenim,kvalitet je to...serijska proizvodnja,mora biti i falševa,nepravilnog odlaganja,svašta,pa kome se zalomi.

Uzeh ove u decembru,sticajem okolnosti ne stavih,kolega sa Trejsera skinuo skoro nove D222...stavljaj,ja gume koristim do kraja...prednja deformisana,skače kao zec,naručih iz Surčina polovnu,uparih,vozah se,bili i po ROM...ekstra.

I na ovoj je neki deformitet,mali ali eto...ne smeta mi,vozim...dobre su,drže...

Odo' da ih ravnjam!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

moja iskustva posle 2.500 kilometara su pomesana, fjr1300, krme od gotovo 300 kila, vozeni ta, tf i montana, sve po suvom... guma dobro drzi celom povrsinom, lako se obara i meksa je od prethodnih, ali takodje problem sa voblingom od 60 do 80, meni bas smeta... probao i sa razlicitim ptitiscima, ali nije pomoglo, a gume su, naravno, balansirane... ja ih ponovo ne bi pazario :)

 

20230819_185206.jpg

Promenio član bobi_krofna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2217 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Druže,

to nikako nije guma za tvoj motor,

ne znam kako je uopšte završila na njemu...

Ali, ko sam ja da sudim.

Vazno je da si se ti vratio na njima bezbedno kući. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, bobi_krofna je napisao:

moja iskustva posle 2.500 kilometara su pomesana, fjr1300, krme od gotovo 300 kila, vozeni ta, tf i montana, sve po suvom... guma dobro drzi celom povrsinom, lako se obara i meksa je od prethodnih, ali takodje problem sa voblingom od 60 do 80, meni bas smeta... probao i sa razlicitim ptitiscima, ali nije pomoglo, a gume su, naravno, balansirane... ja ih ponovo ne bi pazario :)

 

20230819_185206.jpg

Zanimljivo...tačno od 60ak do tako 80ak?!

E svašta.

Ne kupujem više ove jeftine.Ne mogu se navići da ne puštam korman,skoro zaboravio,nameštam kacigu,kad poče da igra...miran Hidrane...Za teže motore guma mora imati tvrdoću na dodir,ove meke bre.Samo GT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi
3 hours ago, BokyBoy said:

Druže,

to nikako nije guma za tvoj motor,

ne znam kako je uopšte završila na njemu...

Ali, ko sam ja da sudim.

Vazno je da si se ti vratio na njima bezbedno kući. :takoje:

da ti iskreno kazem, splet ololnosti, narucio jedne, nisu stigle i onda bilo daj sta das... namestio ih prosli petak, izvozao ovih 2.500km i sutra idem dalje na jos 3.000, zavrsicu turu i posle toga trazim zamenu, meni bas nisu legle :)

 

1 hour ago, shoyyka said:

Zanimljivo...tačno od 60ak do tako 80ak?!

E svašta.

Ne kupujem više ove jeftine.Ne mogu se navići da ne puštam korman,skoro zaboravio,nameštam kacigu,kad poče da igra...miran Hidrane...Za teže motore guma mora imati tvrdoću na dodir,ove meke bre.Samo GT.

ja nisam bas neki poznavalac guma, ali ovo je oooozbiljno ljuljanje od 60 do 80, bar kod mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

čitao sam dosta na stranim forumima o z900 rs cafe na kojima dolazi fabrička gpr300 J -ovo J je od japan jer je pravi za prvu ugradnju sumitomo u japanu.Na svim forumima su prezadovoljni držanjem i trajnošću jer im zadnja traje 10-12 a prednja može još.

Primetio sam da je ljudima u inostranstvu ta neka kilometraža sasvim uredu za trajnost guma.

Nikakvi problemi sa trešenjem ne postoje .Drugar je stavio prednju na gtr 1400 i sve je u redu a zadnja bridžston je tresla jako iako je bila izbalansirana. .Onda je drugar skroz ispustio gumu naduvao na 5 bara ,ispustio na 4 vozio par kilometara ,pa na 2,9 i viđe nije tresla.Ožigledno kod montaže nije dobro legla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Sad na track dayu mi rece kolega iz Ade da je uspeo da resi tresenje tako sto naduva prednju na 3 bara a zadnju na 3.5. Probao sam u povratku i nije pomoglo, al mozda nekom pomogne.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

update... posle 11000 sa ovom gumom stavio sam roadtec01 i svi problemi su nestali! steta jer je dunlop muski odradio posao, lepo drzi, meka je i lepo se trosi... da li je mozda bilo lose odradjeno balansiranje,da li je problem u lezaju kormana koji sam zamenio ili su ove moje bile prosto felericne, ko zna :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1231 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

au jebote,a ja mislio meni se nesto sjebalo,sad procitah vase komentare i evo da prijavim isto.

Ja non stop pustam korman i radim vezbe kao na fizickom kad se ukaze situacija i to mi je jos od bicikla bilo najnormalnije da vozim bez ruku(budala,ali jbg).

Guma je odlicna sto se tice drzanja i lezanja na putu,kako po suvom tako i po mokrom,nisu mogli da me stignu po kisi drugari,nema sanse,obarao sam skoro do ivice i po ovim nasim putevima,ALI cim pustim korman pocinje jebeno tresenje i vobling i to od nekih 50 pa na dalje do 80,90,bas sam se smorio i isprobavao svasta,ma reko do puta je,pa savrsen put opet isto,pa menjaj pritiske,isti kurac,reko nesto je na motoru,gledacu sad preko zime sve,kad udje sad u temu i imam sta da vidim:neznam:

Nikad mi se to do sad nije desavalo>:(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 12 sati, piki je napisao:

au jebote,a ja mislio meni se nesto sjebalo,sad procitah vase komentare i evo da prijavim isto.

Ja non stop pustam korman i radim vezbe kao na fizickom kad se ukaze situacija i to mi je jos od bicikla bilo najnormalnije da vozim bez ruku(budala,ali jbg).

Guma je odlicna sto se tice drzanja i lezanja na putu,kako po suvom tako i po mokrom,nisu mogli da me stignu po kisi drugari,nema sanse,obarao sam skoro do ivice i po ovim nasim putevima,ALI cim pustim korman pocinje jebeno tresenje i vobling i to od nekih 50 pa na dalje do 80,90,bas sam se smorio i isprobavao svasta,ma reko do puta je,pa savrsen put opet isto,pa menjaj pritiske,isti kurac,reko nesto je na motoru,gledacu sad preko zime sve,kad udje sad u temu i imam sta da vidim:neznam:

Nikad mi se to do sad nije desavalo>:(

Dobro je da si pogledao temu. 

U najmanju ruku je zanimljivo dešavanje sa gumom, pustim ruke na 100,možeš kafu piti... Ima neki deformitet čim ga brzina preko 100 "preskače"?!Možda i u osi? Moje prešle nepunih 3000km,već sam i navikao na nepuštanje kormana tako da teram do zamene... Mislio kupiti drugu, kako sad? Kupiti novu, bolje kupim Conti novu, čuvam, pri kraju kupim drugu Conti i to je to... Tako ću i uraditi. Ove više jok! Dobro je što ima tema pa znamo za problem, da ne rasturamo motore džabe... čovek se zamisli, znam da motor nije mrdao pri kupovini, bile Michelin, sad te ovo zatekne! Nije problem, rasturiš, štapove pregledaš, trokute, ležajeve... posle sedneš ono opet... eeejjjj! Dobro je,znamo za problem... potrošiće se?! 

Pomišljao da šaljem dopis u Dunlop? Dosta je slučajeva. Odustao,nisu velike pare! A verovatno bi odgovorili nestručna montaža ili već šta? Ne možeš ni dokazati... 

 

A i mi hoćemo gume za 200€,da traju i da budu kvalitet? E jesmo...

Promenio član shoyyka
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1231 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 53 minuta, shoyyka je napisao:

Dobro je da si pogledao temu. 

U najmanju ruku je zanimljivo dešavanje sa gumom, pustim ruke na 100,možeš kafu piti... Ima neki deformitet čim ga brzina preko 100 "preskače"?!Možda i u osi? Moje prešle nepunih 3000km,već sam i navikao na nepuštanje kormana tako da teram do zamene... Mislio kupiti drugu, kako sad? Kupiti novu, bolje kupim Conti novu, čuvam, pri kraju kupim drugu Conti i to je to... Tako ću i uraditi. Ove više jok! Dobro je što ima tema pa znamo za problem, da ne rasturamo motore džabe... čovek se zamisli, znam da motor nije mrdao pri kupovini, bile Michelin, sad te ovo zatekne! Nije problem, rasturiš, štapove pregledaš, trokute, ležajeve... posle sedneš ono opet... eeejjjj! Dobro je,znamo za problem... potrošiće se?! 

Pomišljao da šaljem dopis u Dunlop? Dosta je slučajeva. Odustao,nisu velike pare! A verovatno bi odgovorili nestručna montaža ili već šta? Ne možeš ni dokazati... 

 

A i mi hoćemo gume za 200€,da traju i da budu kvalitet? E jesmo...

I zamisli sad treba da mi kupac dodje da pogleda motor,pa ja prvo sto uradim kad probam nesto je da pustim ruke i vidim jel vuce na neku stranu:lol3:,sad treba da ga ubedjujem,ej brate nije to do motora,motor je odlican,evo ti tema na bjb da vidis da ne mutim nesto,stvarno sranje>:(.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Pomislio sam to isto, moj je na oglasima, nadam se da će potencijalni kupac da čita temu? :grr:

Svo pravo ima da odustane... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1231 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Piki, prodajes motor?

Imas li cent.stender i bi li ga prodao?

Nema brate,uzeo sam stender bio na nekoj akciji,tada kad sam trazio centralni nije ga bilo nigde u ponudi,a nije mi se mililo da ga gledam ukrivo kad udjem u garazu:lol3:

 

20231029_105543.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF600n

Da li je to bila losa serija guma pa se desavalo? Gledao sam strane forume nigde nisam video. Ja razmisljam da uzmem njih mnogo je dobra cena i ocene su super....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2217 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

K'o sto sam vec pisao, ja ih stavio nove na Hayabusu, isterale sezonu i prodat motor sa njima, drzale su kao blesave, kakav vobling, kakvi bakraci, isla Busa na njima preko 300 vise puta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 r, honda fireblade, bandit 1250

Evo i moje iskustvo..za sad sam na banditu 1250 naked presao 1000 sa njom ..nista spec.ok podvozna ,ali trese mi volan sa njom pri manjoj brzini kad ga pustim...ccc to mi se nije desavalo sa proslim gumama..ne bi ih opet kupio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja je imam, presao slicnu kilometrazu, odlicna guma. 16.000 din (160/60 17), i opet bih je kupio  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

update... kupio ih opet pre dve nedelje, skoro pa iz inata i ovaj put potpuno druga stvar, ne trese, motor stabilan, voznja meka, odlicno drzi i posle evo skoro 4000 kilometara nemam bas nijednu zamerku, pogotovu za taj novac... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja