Jump to content

Moto Zajednica

3. Moto GP 2017, Austin, USA

Recommended Posts

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

 

Mislim da pretjerujete za komentatore.. Meni su baš ok.

 

Sto puta su bolji od onog što prenosi SBK.

 

Da li da odgovorim uopste ili je slika ispod dovoljna?

post-37820-0-85715100-1493016334.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

 

 

Takodje na zalost Vinjales nije jedini kome su gume popustile, malo je izgleda da je ipak tu pretjerao i odose silni poeni.

 

 

 

 

И даље ми није баш јасно зашто се скршио Вињалес...не верујем да су се гуме баш тако брзо састругале?? :stabre:

 

Нико Лоренца да спомене?Сјајно је одолевао нападима Милера ал'га остали испрашише....

 

Можда неко зна шта је значила она табла показана Маркезу на којој је писало МАГНЕТ??

 

 

Nisu bile spremne za onoliko gasanje. Nisu se sastrugale, ali očigledno je da nisu mogle da izdrže i na kraju pustile, ali to je danak neiskustvu, teško da će mu se ovo desiti za koju godinu.

 

Lorenzo se popravlja. Treba naravno uzeti u obzir da nije baš imao do sada idealne uslove za vožnju, bilo je tu šarenolikih uslova na stazi, tako da tek će se on pokazati.

 

Ma ja još nisam dokučio šta je Pedrosi značila ona tabla "Mixa" :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma ja mislim da je malo tu do neiskustva, gume su teško sranje i to je činjenica koju niko ne sme da pomene jer bi ga Dorna stavila u top.

Velika sramota za Mišelin koji ne može ni da priđe nivou koji je imao Bridžston. Sećam se nekih priča što se tiče Bridžstona, bilo je u fazonu " ...aha, vozimo tu i tu stazu? Znači medium - hard i dva klika udesno na ogibljenju".

Guma je stradala samo ako je vozač konjina koja ne zna sa gasom, bila je maksimalno predvidljiva i pouzdana.

 

Upropasti Mišelin motoGP...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Kazu ovi stranjski :) analiticari da je vin prebrzo naleteo na one neravnine i u kombinaciji sa hladnjikavom prednjom... prosto nestalo prijanjanja.

 

Ako je to tacno, njegova greska 100%

 

Edit: sta je miselin na ovoj stazi najbolje se videlo po onom vetru na fp3. U gp kalvarija, a moto2 sa dunlop popravljaju vozaci vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Da ali koliko je krugova odvezao pre nego što je pao?

 

Posle nekoliko krugova punim tempom, guma MORA BITI propisno zagrejana! Pa kad da im se zagreje guma, za poslednji krug?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Vidi, nije šija nego vrat. Ja bih rekao da je guma problematična kada vrh vrhova planetarnog motociklizma ne može lepo da našteluje motor. Sa Bridžstonom su to radili "onako, uz kaficu"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma ja mislim da je malo tu do neiskustva, gume su teško sranje i to je činjenica koju niko ne sme da pomene jer bi ga Dorna stavila u top.

Velika sramota za Mišelin koji ne može ni da priđe nivou koji je imao Bridžston. Sećam se nekih priča što se tiče Bridžstona, bilo je u fazonu " ...aha, vozimo tu i tu stazu? Znači medium - hard i dva klika udesno na ogibljenju".

Guma je stradala samo ako je vozač konjina koja ne zna sa gasom, bila je maksimalno predvidljiva i pouzdana.

 

Upropasti Mišelin motoGP...

E o tome sma govorio ono za Merkeza i Hondu na kraju testiranja, da kaže da je shit, pa da ga Nakamoto, nakomotira.

 

Cinjenica je da je Michelin napravio pometnju. I ajde da to bude u prvoj sezoni, ali sada je već ovo bruka.

 

Pa sjetite se onih kišnih od prošle godine, Ianonne im je trebao glave poskidati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Jeste da nije ni slično, al npr. sad na Le Manu mislim da su samo dva tima od 60 vozila na Mišelinima, dok su pobjedničke Yamahe bile na Bridžstonkama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Jeste da nije ni slično, al npr. sad na Le Manu mislim da su samo dva tima od 60 vozila na Mišelinima, dok su pobjedničke Yamahe bile na Bridžstonkama..

 

Ne moze se porediti Endurance i Gp. Ram je mnogo tvrdji na gp motoru dok na seriskoj masini ram ima mnogo veca uvijanja i oprasta greske.

Sto se tice Vinalesovog pada, brzi ulaz i sira putanja 1m od idelane linije su uzrok. Malo mi je glupo okriviti gumu za pad, mislim kako jednom tako svima, prilagodi voznju mogucnostima i desavanjima na stazi.

Bridgeston vs Michelin je druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

yamaha je u medjusezoni radila na fleksibilnijem prednjem kraju rama kako bi ram kompenzovao pretvrdu konstrukciju michelin pneumatika i produzio im trajanje. to je bio rossijeva nocna mora u tom trenutku, ali ocigledno da ne placaju te ljude samo da se češljaju unazad, rossi je prilicno zadovoljan trenutno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mozda je Miselin unazadio malo timove ali je prosle godine doneo i 9 pobednika... da nema miselina bojim se da bi MM uzeo 10/10 opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Mozda je Miselin unazadio malo timove ali je prosle godine doneo i 9 pobednika... da nema miselina bojim se da bi MM uzeo 10/10 opet

 

Vidi, slažem se ali nije to način da se poveća konkurentnost vozača. Uz svo poštovanje svim pobednicima ipak pobeda nije toliko sjajna kada pola grida padne. U tim situacijama bih se i ja ogreb'o za neki bod onako, kad stignem stig'o sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

 

Jeste da nije ni slično, al npr. sad na Le Manu mislim da su samo dva tima od 60 vozila na Mišelinima, dok su pobjedničke Yamahe bile na Bridžstonkama..

Ne moze se porediti Endurance i Gp. Ram je mnogo tvrdji na gp motoru dok na seriskoj masini ram ima mnogo veca uvijanja i oprasta greske.

Sto se tice Vinalesovog pada, brzi ulaz i sira putanja 1m od idelane linije su uzrok. Malo mi je glupo okriviti gumu za pad, mislim kako jednom tako svima, prilagodi voznju mogucnostima i desavanjima na stazi.

Bridgeston vs Michelin je druga prica.

Cini mi se da se na on-board snimku moglo videti upravo to sto si napisao plus kao da se culo da je u tom trenutku kada ga krivina vuce napolje malo smanjio gas i prebacio tezinu napred. Kazem ucinilo mi se da sam tako video i cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

 

Mislim da pretjerujete za komentatore.. Meni su baš ok.

Sto puta su bolji od onog što prenosi SBK.

 

Da li da odgovorim uopste ili je slika ispod dovoljna?

E vidiš druže Vaso iz te slike si mogo da vidiš što je to čojstvo... Naravno da sam znao da se zajebajebava, ali rekoh da mu pružim drugu šansu, valjda će vidjeti da mu ono uopšte nije trebalo... I zamisli čovjek se izvinuo, priznao grešku.. Zaslužuje poštovanje.

 

E sad da ti objasnim što je to čojstvo. Čojstvo je kad braniš drugog od sebe!!! To se sa godinama i iskustvom ne može steći, osoba se rodi sa tim ili ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja