Jump to content

Moto Zajednica

3. Moto GP 2017, Austin, USA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5765 postova

Jeste ruzno ali Vinjales je padom opet bar malo otvorio sezonu. Zanimljivo ce biti videti njegovo ponasanje na sledecoj trci i to bi moglo da nam otkrije kako ce izgledati sezona. Ako bude vozio kao da se nista nije desilo i ide na pobedu bez kompromisa racunam da ce uzeti titulu ali ako zbog toga sto je postao prvi pretedent na titulu krene da kalkulise imacemo neizvesnu sezonu. Ovo je moje nagadjanje ali kapiram da nije isto voziti trku posle pada kada si u borbi za titulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Šumadinac, evo da ti se obratim pa i ti na ignore...

 

Aj 'leba ti napiši jedan post vredan čitanja. Ok si, gledaš da se nikom ne zameriš, sve na drugarskoj bazi ali brate smaraš sa tim postovima. Nije bre ovo zvezda - partizan. Napiši nešto u vezi trke, u vezi vožnje, ne samo Rosi je najbolji!

 

Jeb'o te Rosi više!

Oko vožnje je Doktor već pokazao svima, pa i tvom plačljivku, tako da tu nemam šta da dodam.

A i ne pijem sa konstruktorima kafu, pa ne mogu da komentarišem tehničke detalje. Ali zato  znam da proizvedem nervozu kod onih koji jedva čekaju da ocrne Rosija, jer i mene njihovi neobkektivni komentari nerviraju, pa sad koristim priliku da im se revanširam.

 A i ti znaš da budeš neobjektivan, na šta su ti već ovde kolege ukazivale. 

Znam da nije lako, ali izdržite do sledeće trke  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Izgleda da ipak Honda zna da sastavi bajk ;) ...0.3 za Rosija ne bih nazvao kaznom, već čisto naknada vremena koje je dobio tim sječenjem, što je po meni najpravednije..Šta je trebao da legne na Zarka ? U svakom slučaju fantastična vožnja..Svi su zasluženo na svojim pozicijama, mada mi se malo učinilo da je Pedrosa pogresno možda shvatio da je Rosiju kazna veća ili neka teža pa je popustio baš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@Šumadinac

 

Ja ti uopše ne zameram na (ne)objektivnosti, samo iskuliraj se sa navijačkim pamfletima, dosadan si jako! Ne izazivaš nervozu nego gnjaviš. Piši o trci, piši o vožnji koliko god neispravno ili neobjektivno bilo.

A sa ovim "mojim plačljivkom" si me toliko zajebao da neću moći da spavam večeras!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa vise sam ocekivao, bar sam se nadao...Žarko i Djani malo razbise monotoniju a da ne pade Hiltonkin mali bilo bi sigurno puno zabavnije..Horhe onako strašivo, Dovi ko Dovi mlako i bzv..Janone isto tanko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Trka bila odlicna, kad bi Pedrosa nastavio ovako puna kapa.... nema Jenifer Lopez da smara :) on je zauzet sa Ianoneom i Millerom.

 

Vinales je mogao da se isklulira , a guma jos nije dovoljno razradjena i burek. Moguce da mu se skupilo od treninga, video da se odvajaju pa dodao gasa i patos.

 

I da ja i dalje stojim iza toga da Yamaha ima bolji paket. Honda je navikla da ima jednog dominantnog vozaca : Doohan, Rossi, Stoner i MM , a  to su vozaci kojma sta god da im das bice konkurentni. Problem nastaje ko da im zastiti ledja.  MM i Cru teraju ovo do granica a danas se probudio Pedrosa ali je i popustio. Cru na misice , Dani na iskustvo. Da Maverik nije pao bilo bi gusto verovatno bi deda bio 4 ili 3 klao bi se sa Pedrom.

 

Zarko JE KRALJ!!!! Folger se pokazuje bolje od Toselanda svojevremeno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Za ove koji su opet hvatali za moj nick...

 

Samo želim da napustimo priču koja se povlači o slabom motoru... Da je Honda slaba bila bi danas oduvana...

Današnja trka je jasno pokazala da je Honda i više nego dobar konkurent Yamahi tako da je palamuđenje o slabom motoru glupost, jasno kao dan.

 

Meni, opet se ponavljam, ne smeta pobjeda bilo koga niti volim ikoga posebno. Naj-volim objektivnost što ovim Markez grupijima ne ide od ruke.

 

Nije ni Bog ni Apolon ni ništa bolji od drugih, samo je mlad i željan svega, još uvijek.

 

 

Uopšte ne razumijem vašu iritiranost mojim postovima? Mrzite Rossija pa projektujete svoju mržnju na mene koji ne kujem Markeza u nebo?

Ignorišite me i svima odlično!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel ima neko snimak gde rosi izlece? Bio mi drugar kojem sam trebao nešto da pomognem pa sam na jedno oko povremeno bacao pogled. Ali više od pola sam propustio.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Za ove koji su opet hvatali za moj nick...

 

Samo želim da napustimo priču koja se povlači o slabom motoru... Da je Honda slaba bila bi danas oduvana...

Današnja trka je jasno pokazala da je Honda i više nego dobar komkurent Yamahi tako da je palamuđenje o slabom motoru glupost, jasno kao dan.

 

Meni, opet se ponavljam, ne smeta pobjeda bilo koga niti volim ikoga posebno. Naj-volim objektivnost što ovim Markez grupijima ne ide od ruke.

 

Nije ni Bog ni Apolon ni ništa bolji od drugih, samo je mlad i željan svega, još uvijek.

 

 

Uopšte ne razumijem vašu iritiranost mojim postovima? Mrzite Rossija pa projektujete svoju mržnju na mene koji ne kujem Markeza u nebo?

Ignorišite me i svima odlično! 

 

 

Druze da si pogledao u zivotu vise od 2,1/2 trka razumeo bi o cemu se ovde prica.

 

Da MM nije na toj hondi Rossi bi bio 1 ili Vinjales sa pola snage. Honda se popravlja ali potrosnja guma je kriticna kod svih honda , o tome ne pricam ja , ni Pera ni Djoka nego CRU , DP , MM i Miler koji imaju fabricke motore i svi isprobavaju nesto drugo, a imaju isti problem.

 

Honda je shvatila u kakav problem mogu da upadnu do sredine sezone pa im je svima pocela davati delove sakom i kapom , a to se nije unazad desilo jos od  Biaggia kad su trazili sampiona posle Rossija

Ja nemogu da podensem Markeza ali moram da postujem njegovu voznju. Isto tako i Stonerovu a i JLo.

 

O hondi generalno svi kenjaju ako nisi znao , proziva ih svako ko stigne , a honda je pruzalac usluga. U SBK su izduvali ....  Reu su zavlacili godinama , nisu ni znali kakav dijamant imaju.  U F1 su svetlosnu godinu iza svih.

 

 HONDA je nesto sto je bio sinonim za snagu , kvalitet i izdrzljivost .  Bili su institucija i postali predmet ismevanja

 

I da nije Honda slaba ... ali ima posla oko nje... tj, nije odlicna samo je vrlo dobra

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Hoćeš da kažeš da Honda troši gume a ostali motori troše neopuredivo manje?

Toliko manje da na kraju svake trke jedan Rossi može da stigne i oduva bilo koga?

Ne vidim ja tu problem u isključivo u motoru, ali ok. Svako može da vjeruje u šta god želi... :) 



Inače ne interesuje me Hondin Business model, sami su odabrali u kojem cirkusu će da voze u kojem ne.
Hondu kao proizvođača beskrajno cijenim i sledeći motor ću OPET da kupim Hondu, ali treba biti objektivan.

Trošenje guma nije samo problem motora, već i onih koji ga jašu... 




P.S. bravo, otkrio si moju tajnu. Sve trke koje sam gledao stanu na prste jedne ruke a na srednji prst brojim uvijek onu gdje su Rosiju najbukvalnije oteli titulu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Druze da si pogledao u zivotu vise od 2,1/2 trka razumeo bi o cemu se ovde prica.

 

Ne može biti slučajnost, pogodio si cifru u bocu. Osećam se prozvanim :D

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

 

P.S. bravo, otkrio si moju tajnu. Sve trke koje sam gledao stanu na prste jedne ruke a na srednji prst brojim uvijek onu gdje su Rosiju najbukvalnije oteli titulu.

 

Kao Rosijev navijac postavicu ti jedno pitanje : Na koji prst brojis stvari koje su Rossiju progledane kroz prste a nisu po pravilniku ?? Imas li dosta prstiju ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kao ničiji navijač samo brojim ono što mi je, kao laiku, zapalo za oko... 

Opet, po ovom članku koji si dao pročitao sam puno riječi "problem"... sve to i dalje nema veze sa gumama koje se troše.
Moje pitanje je ostalo neodgovoreno? Ostali ne troše gume?
 

 

Inače...
Nisam ekspert bilo koje vrste za same trke ali me kao nekoga ko je 8,5 godina pravio ECU-s i instalacije za F1/F3/DTM/WTCC/GP, možeš da pitaš o elektronici, instalacijama i slično. Šta budem znao voljan sam da podjelim sa tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

 

Inače...

Nisam ekspert bilo koje vrste za same trke ali me kao nekoga ko je 8,5 godina pravio ECU-s i instalacije za F1/F3/DTM/WTCC/GP, možeš da pitaš o elektronici, instalacijama i slično. Šta budem znao voljan sam da podjelim sa tobom.

Ti si pravio kompjutere i elektroniku za formulu1 ,dtm,...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Koliko je bilo publike?

Tokom treninga su rekli da može da stane 120 000 ljudi, ali da se očekuje oko 60 000.

 

Mislim da pretjerujete za komentatore.. Meni su baš ok.

 

Sto puta su bolji od onog što prenosi SBK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ti si pravio kompjutere i elektroniku za formulu1 ,dtm,...?

 

 

Moja firma i ja u njoj, dosta godina, da. Ali to nije tema...

Da nije Bosch Engineering-a koji snadbjeva Magneti Marelli sa dijelovima svi ovi cirkusi ne bi bili mogući na način na koji ih mi gledamo...

 

 

 

Evo ti par primjera iz firme koje imah na telefonu...

 

 

20150625_065850.jpg   20150825_105738.jpg  20150825_110356.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo da i ja dam komentar:

Vezano za saspravu-

@GuMi5 shvatio si pre par strana ove teme kojim ljudima ides na zivac i zasto. Potenciras neke ocigledne stvari i ponavljas se a ljudima koji se primaju na to samo dodajes ulje na vatru. Subjektivni osecaj je da si inteligintan i da namerno pravis zanimljivo sebi i drugima, licno mi ne smeta ali vec par strana tvoje postove kad vidim Honda, znam o cemu pises. U pravu za neke stvari jesi, ali i da si udavio, jesi.

A sad konkretno-

Smorih se sto Viñ oguli, ali je na drugu stranu time dao zanimljivost sampionatu.

Pomenuh Pedra ranije, ponovo je dokazao da je sjajan vozac, ali veoma nebitan faktor za titulu, nazalost. Rossi na drugu stranu pokazuje kojim se sredstvima moze najlakse uzeti titula: KONSTANTNOST.

Vrhunski vozi, ali ga i iskustvo umnogome cini konkurentnim. Ima zeljnih, mladjih a verovatno i taletovanijih, ali svaka njihova greska je Dedi +.

Cal-a nema sta ni pominjati. Covek je fenomenalan i tacka. Vec dugo.

Lor napokon lici donekle na vozaca koji moze nesto da napravi (a znamo da moze samo sto je to slabo pokazivao od kad je na Ducatiu)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Ti bas imas pik na tog sto prenosi SBK? :)

A kako neću, neko uđe malo šire u krivinu, kad eto ti njega sa AAAAAA!! Ko da je zemljotres.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja