Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala - Hrvatska

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 591 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Pitanje za kolege iz Hr, i one koji su prosli Jadrankom pocetkom jula. Da li su prevelike guzve krajem 6 i pocetkom 7 meseca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 255 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Teško je dati konkretan odgovor, jer gustoća prometa uvelike ovisi o danu u tjednu (manje gužve radnim danom), doba dana, jel mozda kakav praznik itd...


Od Dubrovnika do Makarske je uglavnom slab promet i prava uživancija, ali od Makarske do Splita (pogotovo od Omiša ) je uvik horor i tlaka, tako da ima smisla nakon Makarske se popet u brdo na autoput (Zadvarje pa na čvor Šestanovac) i posli se vratit na magistralu negdi posli Splita, recimo izać na čvor Prgomet pa se spustit iza Trogira i nastavit sjeverno put Šibenika, Zadra itd. (magistralu sjeverno od Splita slabo poznajem pa će to neko drugi bolje znat preporučit)

 

 

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Koji je dobar predlog za prenoćište na putu Trebinje - Pula , negde na pola otprilike ... može i kamp ...  

Promenio član Presretac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 9.5.2022. at 7:36, lestra je napisao:

Pitanje za kolege iz Hr, i one koji su prosli Jadrankom pocetkom jula. Da li su prevelike guzve krajem 6 i pocetkom 7 meseca?

Magistrala je dobro popunjena ,zna bit dosta kampera,dostavnih vozila,auta,ništa pretjerano al preporuča se vožnja uz oprez...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1682 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pitanje za kolege iz Hr, i one koji su prosli Jadrankom pocetkom jula. Da li su prevelike guzve krajem 6 i pocetkom 7 meseca?
Brale Strale kažu iskusni, na Jadranku samo Maj ili Septembar. Ja bi probao Septembar ove god pa ti javim kako je

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 591 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
On 5/13/2022 at 3:19 AM, Nole Bg said:

Brale Strale kažu iskusni, na Jadranku samo Maj ili Septembar. Ja bi probao Septembar ove god pa ti javim kako jeemoji6.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Znaci da pakujem kofere vec! :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 9.5.2022. at 7:36, lestra je napisao:

Pitanje za kolege iz Hr, i one koji su prosli Jadrankom pocetkom jula. Da li su prevelike guzve krajem 6 i pocetkom 7 meseca?

ranije proljece, Mart i April, je idealno vrjeme za vožnju magistralom, kasnije od tog vremana nisu samo "gužve " problem, mada sa motorom nema gužve, nego i vrucina koja umara i smeta. 

problem su i stranci koji bi zastali ili jako usporili radi gledanja svega i svačega. 

generalno magistralu se može voziti kroz cjelu godinu uz lagano pracenje vremenske prognoze a tu prije svega mislim na jace bure pa do orkanskih. 

spavanje? gdje god ti paše jer toga ima uz cestu.

od Splita do Zadra je najbolje preskociti  osim ako nije turisticka vožnja u pitanju. preporucam Skradin i posjet NP Krka. malo razgledavanja, vožnje brodom ..... a uz put je.

paziti na kamere!!!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Je l imate neke preporuke/savete gde moze da se zabode sator i spava uz Jadransku? :D

Zaputio bih se ovih dana od CG pa skroz do Rovinja gore, nosim kamp opremu pa bih negde blizu mora sator postavio da vidim kako to izgleda xD 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4014 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Je l imate neke preporuke/savete gde moze da se zabode sator i spava uz Jadransku?

Zaputio bih se ovih dana od CG pa skroz do Rovinja gore, nosim kamp opremu pa bih negde blizu mora sator postavio da vidim kako to izgleda xD 

Ponesi opremu i digod ti se svidi lokacija ubodi šator i totijeto.


Poslato priko Ténéré
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
37 minutes ago, Jupiter said:

Plima i oseka se smenjuju na 12 sati, da znaš, da ne zaspiš blizu.

 

WWW.CROATIA-YACHT-CHARTER.COM

Jadran ili Adria dobio je ime po nekadašnjoj luci, a danas gradu Adria koji se nalazi na talijanskoj obali, 38...

 

Nisam bas planirao toliko blizu :D , mada svakako treba imati i to u vidu, ne bih bas na plazu svakako ima sunce da me ubije...
 

32 minutes ago, el classico said:


Ponesi opremu i digod ti se svidi lokacija ubodi šator i totijeto.


Poslato priko Ténéré

Tako sam i mislio, kad mi se odmara samo skrenem negde i to je to :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 10 sati, damjandugi je napisao:

Bez kazne možeš jedino u kampu.

Ja ne bi pokušavao na crnjaka negde uz put.

 

Možda još koje mišlenje?

Evo moje misljenje, o kampu u HR ....

 

Pre desetak godina resim da zanocim na pola Jadranke, u kampu jer jos nisam imao sigurnost negde pored puta. Koje mesto je bilo nemam pojma.

 

Naidjem  na prvi kamp i odma ufur u njega.

 

Dobar dan

 

Dobar dan, koliko calenzi za mene i njega.

 

Radilo neko devojce, išcuka na digitron stavke i rece 29e.

 

Ja ko dzek izvadim 30 i rece OK.

 

Bi mi puno al ajde.

 

Bilo je prolece, jos nije krenula sezona pa za mene, kola i 30e dobi mesto na livadi koje mi zapadne za oko.

 

Mob punio na prvoj uticnici u kampu, klonja cista, tople vode bilo ...

 

Sve ekstra al 30e za livadu bese puno. Meni ....

 

Sad prozuja netom, kamp na obali al opet nisam video mesto ... parcela kamperska, ne ona druga, je 15e a po osobi je 13e + taksa prijava 1e sto mu dodje opet na 30ak evrova.

 

Onda ukucam, basko polje u booking i izadje soba sa kupatilom za 31e.

 

Licno, pre bih jurio sobu nego kamp za iste pare.

 

Sad, ko sta voli ...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Isao bih do Kopra motorom, plan je do Trebinja u cugu, pa onda jos jedno nocenje negde u HR, u Splitu ili malo posle. 

Videcu kakva bude situacija sa guzvama, ako je pakao, penjem se na auto put i vozim direkt do Kopra, tako da ima i ta opcija, ali radije bih isao magistralom ako uslovi dozvole.

 

Elem, ako ima neko neki smestaj u Splitu ili posle splita, da ima i mesto za motor, nek javi, pitam prvo ovde, pa onda idem na booking itd. Bio bih u smestaju u subotu ili nedelju vece, zavisi ako bude kise u BG u petak. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Isao bih do Kopra motorom, plan je do Trebinja u cugu, pa onda jos jedno nocenje negde u HR, u Splitu ili malo posle. 
Videcu kakva bude situacija sa guzvama, ako je pakao, penjem se na auto put i vozim direkt do Kopra, tako da ima i ta opcija, ali radije bih isao magistralom ako uslovi dozvole.
 
Elem, ako ima neko neki smestaj u Splitu ili posle splita, da ima i mesto za motor, nek javi, pitam prvo ovde, pa onda idem na booking itd. Bio bih u smestaju u subotu ili nedelju vece, zavisi ako bude kise u BG u petak. Hvala 
Za smještaj u Splitu pitaj člana "Tumbe", ako te bude volja a u Splitu si javi se ako triba šta pomoć.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1682 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Odvezosmo jednu prelepu moto turu u protekla četiri dana. Vreme posluzilo bas kako treba, juče malo kisli ali koga briga kad je bilo lepo u petak i subotu kad je bilo najpotrebnije. Moja prva Jadranska magistrala ali ne i poslednja ako Bog da zdravlja. Jedno sjajno iskustvo, i mogu slobodno reći najbolje za vožnju sto sam do sad vozio. Toliko kilometara uz more, sa vrhunskim krivinama, sa fenomenalnim asvaltom, to nema nigde. U odlasku preko Višegrada i Trebinja, i ušli u Hr na Dubrovnik. Vozili Pelješac i kompletnu magistralu do Senja i nazad. Povratak preko Mostara, Sarajeva, Zvornika. Dva noćenja u Hr, Karlobag i Baška Voda. Gostoprimstvo najbolje moguće i sve pohvale zaista, i za Hrvatske bajkere i domaćine gde smo bili. U Senju smo se našli sa drugom ekipom iz Bg, @Losmi Capo i @mazak koji su bili u Puli. Ostatak puta zajedno, druzenje odlično, vožnja još bolja, i hvala drugarima. Četiri dana, prelepih 2100km, gume više nemam, ali imam prelepe uspomene, i jednu rutu koju ubacujem u godišnji kalendar pod brojem 1. 100km izmedju Starigrada i Senja je poslastica gde auta gotovo i nema, samo motori kojih sam sreo kao nikad u životu.


4bb053524e03ef987532a1dcefbab0be.jpge0973e1ada8f02d76958ef45b97d57e6.jpg558b30473cdfa728cd9e3505b4a72155.jpge01b13434c9c304f82e3ecf689de319d.jpgc3e9a17f1f56933f107428b4b12ed4dc.jpge7c14a0f2a05e83889af264ee7d8c97f.jpge63789cf582bb05f43b011eb4b3e2e63.jpgdabbec94912715671521e7751d59a114.jpga81c1b0d024451061683d15ab5359a03.jpg61372ac365bb0acdfbeac2ce7d87c089.jpgd8f77fe84f153b8635060503d8466142.jpgfdbef9f16279734f75f8b60e9932fe2d.jpg4816dc2a596fc70f4a5081292d12163a.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 21
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5516 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sličnu turu i ja odvozao sa par drugara pre 15-ak dana.

Sa skupa iz Tuzle do Trebinja, pa Pelješac (ali ne preko Dubrovnika), pa jadranka do Starigrada (tu svraćanje "kod Dinka" na ribu i noćenje), pa ujutru odmorni Starigrad-Karlobag-Senj, a od Senja na Otočac-Bihać (ovu deonicu ubacite obavezno za neku narednu vožnju, brutalna je), pa dalje do Janjskih Otoka, pa Kupres Bugojno i dalje preko Sarajeva kući.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5516 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
31 minutes ago, Nole Bg said:

@doktor šteta je kad si već dole da ne ides u oba smera magistralu, zbog toga smo došliemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Jbg. vozio sam je dosta puta...mada i uvek joj se rado vraćam. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 663 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Skoro sam napravio jednu lepu turu sredinom Septembra, Slovenija-Italija (Dolomiti, pa Stelvio Pas) do Trsta,pa ka Rijeci u Senju spavali.

Vozili smo Jadranskom magistralom skoro do Zadra, pa posle preko Knina ka Bosni.

Ajde odusevio sam se Dolomiti i Stelvio Pass, ali Jadran i voznja Jadranskom magistralom... 

Samo sam rekao sebi sl godine dolazim i jedno 7 dana ima samo da krstarim po Jadranu i obilazim gradove.

Stvarno je prelepo i koliko motora ima i predeli, i ja uvek nekako kazem menjao bih 5 kuca na planini za jednu pored mora.

 

image.jpeg.a5e404b2b4565bc633d3dc82c7da76cf.jpegimage.jpeg.d4159538fc6f57eeff4877300fceb446.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja