Jump to content

Moto Zajednica

Fiksne kamere - radari

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

I ja se slazem za ovo oko crvenog svetla. Cak mislim da ovi sto prolaze na crveno i nisu bas normalni. Ali kako ce da obuzdaju ove bicikliste dostavljace? koliko sam primetio oni retko kad i gde staju na crveno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 1 sat, ser je napisao:

Ovo za crveno ce da bude ludnica!

Vi niste svesni kolko ce biti naglih i ostrih kocenja na zuto, iako je slobodan prolaz u tom trenutku...

Zato i treba da ukinu trepćuće zeleno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne treba da ukida trepćuće zeleno...nego da ljudi prekinu da ga zloupotrebljavaju i interpretiraju kako im kurac 'oće. Pravila su jasna, ako udariš otpozadi kriv si....pa se zaleći do sutra, a kakvi sve umeju da budu u autu ispred, to nikada ne znaš...tako da može da padne i jedno useravanje u život.

Ako samo malkice razmislimo, nema apsolutno nikakve potrebe da se rade neke stvari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

Pa onda nece smeti da prodju raskrsnicu :D

Traumiraju se ljudi sa ovakvim vestima. Umesto da se objasni princip snimanja, koga snima, kad snima, kako snima, oni odmah bam! Sve snimaju crveno, kazna cela plata!

Vise od pola vozaca u panici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

I taj što je u panici je jednako za posmatranje, kao i onaj koji prolazi kroz crveno.

Nego, da žitelji Švicarije potvrde...ide li se na psihološko posmatranje za slučaj da se ovakav prekršaj desi u zemlji bušnog sira. Odma'isprve...ili ako repetiraš?

Oduzimanje dozvole čini mi se da ne gine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Evo kako će od sada koristiti kamere za nadzor i za detektovanje prolaska na crveno svetlo i nepropuštanje pešaka. E sad, pitanje je da li će se zaustaviti samo na tome, ili detektovati i motoriste koji obilaze kolonu, voze po šinama itd. :)

IMG-1b618284e6a3246639dfeadbb3762c7b-V.jpg

Promenio član tomamega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 16 sati, ser je napisao:

Traumiraju se ljudi sa ovakvim vestima. Umesto da se objasni princip snimanja, koga snima, kad snima, kako snima, oni odmah bam!

 

Jeste...

Kako da se mulja ako je sve jasno i transparentno??

Pa nije bez veze sve na "mož' da bidne, al' ne mora da znači"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
3 hours ago, zaludan said:

 

Jeste...

Kako da se mulja ako je sve jasno i transparentno??

Pa nije bez veze sve na "mož' da bidne, al' ne mora da znači"

Bio je covek na TV u,objasnio. Aktivira se samo na crveno i kad je vozilo van raskrsnice,na zuto i ako je vozilo unutra ne reaguje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 9.2.2023. at 18:35, pronto je napisao:

Ne treba da ukida trepćuće zeleno...nego da ljudi prekinu da ga zloupotrebljavaju i interpretiraju kako im kurac 'oće. Pravila su jasna, ako udariš otpozadi kriv si....pa se zaleći do sutra, a kakvi sve umeju da budu u autu ispred, to nikada ne znaš...tako da može da padne i jedno useravanje u život.

Ako samo malkice razmislimo, nema apsolutno nikakve potrebe da se rade neke stvari. 

Pročitao sam nekoliko puta, nije mi baš jasno šta si hteo reći. Mislim, pojedini delovi jesu, ali kao celina ... ne razumem. Na pr. kako ljudi zloupotrebljavaju trepćuće zeleno, po tebi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Priznajem da sam prilično brzopleto napisao post. 

Za početak primer kako se zloupotrebljava ne samo trepćuće, već uopšte zeleno svetlo.

Zvuči čudno, ali ipak jeste tako. 

Prvenstveno mislim na (beo)gradsku voznju, koje sam se oslobodio zadnjih godina. Iza svega je naravno nedostatak kulture i uopšte želje da se bude deo promene....nego će sad sankcija, jer drugačije u Srba ne može. Ako hoćeš da zabraniš, džaba pišeš, jer dok nema zida (a i tada je upitno) "preko" se može.

Elem....frekventne raskrsnice u kojima se NE SME zaustavljati, tačnije one gde postoji JASNO OZNAČEN prostor u kojem NE SMEŠ da budeš kada ti se zatvori signal za prolaz. Ljudi u to polje uđu, tačnije tu ostanu jer...Bože moj, imali su i trepćuće zeleno i žuto na raspolaganju. Kažem, odavno ne vozim po gradu, naročito ne kada je velika gužva (hvala bogu na tome) možda se to i sankcioniše.....ali tada iz ljudi izlazi ono najgore. Lako se ovde savijaju pravila. Zbog jedne pozicije, par metara, siledžijstvo, potpuna ne briga za pravila. Onaj koji tobože žuri, daće sebi za pravo SVE samo ako se ukaže prilika za to. Niko ne popušta....neeee, to nikako...da pokažeš da si slab!!! Pa kako, koji si ti onda faktor....još ako si dao silne pare za (polovan) auto. To grize ljude, spaljene od žurbe u nebitno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 22 minuta, pronto je napisao:

Priznajem da sam prilično brzopleto napisao post. 

Možda brzopleto, ali svakako konfuzno.

 

Ne znam kakvo je sada pravilo, ali kada sam ja polagao, pravilo je bilo da u raskrsnicu možeš da uđeš samo pod uslovom da možeš da je prođeš dok je zeleno svetlo. Ukoliko se zatekneš u raskrsnici kada ti se upalilo crveno svetlo, to se računalo kao ‚‚prolaz na crveno svetlo". Tako su tada obučavali i ja se tako i dan danas ponašam.

Što se tiče trepćućeg zelenog, o čemu je prethodno bilo reči, molim Boga da ga što pre ukinu zbog idiota koji na prvi ‚‚trep", bez obzira što se nalaze na 5-10 metara od raskrsnice, zabodu kočnicu, kao da se pred njima otvorila provalija. Nije mi se jednom dogodilo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pravila su tu već poodavno, ali se slobodno interpretiraju. Eto i od stručnjaka komentar da "crno može i da ne bude crno".

Zadržavanje u raskrsnici, 4 migavca...da završim nešto za minut, "uslovno" zeleno....ma šta ja pričam, gomila ljudi ne zna da stoji u redu....tačnije vidi sebe iznad tog "problema", obično nipodaštavajući svakoga ko pravila poštuje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova
WWW.TELEGRAF.RS

Na internetu kao što i sami znate može svašta da se nađe, tako smo i mi našli ovaj video koji u par koraka objašnjava kako možete da sakrijete vaše tablice od saobraćajnih kamera. Mi...

 .glrdajte video,ja imam višedecenijsko iskustvo u lepljenju folije ali mi se ovo čini nemogućim.Takođe sam milion putaslikao oliju na izlozina,metalnim i drugim tablama i uvek su se videla slova a ovde nevidim objašnjenje zašto se ovo na tablici ne vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Bilo koja prepravka tablice, uključujući i lepljenje nalepnice, pisanje i slično predstavlja krivično delo Falsifikovanje isprave i to kvalifikovani oblik iz stava 2. Zaprećena kazna je od 3 meseca do 5 godina zatvora.

 

Mislim vi kako hoćete, ali da li se isplati-nisam baš siguran.

Samo je pitanje vremena 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Evo ja po engleskoj nisam video ni jedan motor kome se slučajno zalepio list ili mu je slučajno pala sajla preko brojeva...

Ne znam kolike su kazne, ali su sigurno takve da te bude strah i da se to stvarno slučajno desi ; )

A s obzirom da je vozač dužan da pre polaska proveri stanje, takvi izgovori samo mogu da pogoršaju situaciju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo za crveno, odnosno pešački, znači i nepropuštanje pešaka prilikom skretanja na uslovno zeleno. Leva traka je za pravo i levo, i stoji jer je crveno, a vozač u desnoj pre nego što skrene na uslovno zeleno mora da propusti pešaka koji je sa leve strane zakoračio na pešački. Recimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Informativno:

Stigla kazna od 14.8.22.

Pominjao sam kad sam se vraćao kolima sa mini odmora. Nisam znao da mere prosek izmedju tabli.

Bili neki radovi, posle kad sam ih prošao udarao jako.

Cepao 200, 220.

Negde sam upecao prosesk 161kmh.

 

10k.

5k u 7 dana.

 

Prošao fenomenalno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Ista stvar. Na Milosu Velikom. 159 km/h prosek, 26.08. Tada, koliko znam, ovo nije trebalo da bude aktivno jos uvek...
Medjutim, cestitka je stigla

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

U istom mesecu sam i ja bio autom na auto putu od Smedereva do Krusevca a kasnije i nazad,pazio sam na prosecnu brzinu ali nisam na prosek izmedju izmedju tabli (mislim da u to vreme nije ni bilo da se meri izmedju tabli?) videcu da li ce i meni nesto da stigne :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja