Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ista meta, isto rastojanje. I dalje je najvaznije posto je pivo :givemebeer:  i sta ima za rucak  :givemebeer: , i da li se naplacuje ulaz ili ne  :givemebeer:  

Probudice se kreativnost, kad -tad, sto mu gromova!!

Ili ih nece biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Pogledajte sta znaci moto skup

a ovi sto voze bmw koji su bar triput skuplji od nasih neka sami organizuju moto skup .

P.S. posebno obratite paznju na 8 min I 57 sec I na 11 min i 11sec, znaju ljudi sta je dobro (mislim na motor).

Pozdrav

 

 

Ovaj pobedio! Bele čarape, tikepa i pozadi na korpu plastikaner šlem od kinezi i ceger za pijac...a u šufla od vodu 0,33 domaća loza...prr prr prr

post-14742-0-27607400-1470943283.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

moto skupovi i jesu predvidjeni da se skupe motorasi,bajkeri, a to sto se 20%ljudi napije. .pa sta sad.

Izadji uvece pred diskoteku pa da vis kolko pijanih i drogiranih sedne u auto. .

doduse jos gore je u folkotekama. .

A to sto ljudi voze r makine,pa sta. . .

pa nisu svi ljudi isti,pa i prosecan vozac endura tera to ko blesav,a tek skuterasi po beogradu. .jeza me uhvati kad ih vidim. .

 

Svaka ti ko u Njegosa. :care:

 

Edit:

Samo da dodam: Svaka budala ima svoje veselje, pa tako da ne treba generalizovati stvari. ;)

 

Branko divim se tvojim mudrostima :) Vidi se da si stara skola :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

E sto se tice moto susreta, onih pravih mozda i nema vise jer su u ovaj svijet usli neki ljudi koji ne pripadaju ovoj zajednici. Ti ljudi su i postavii takva pravila da se klubovi takmice. Zao mi je sto se neki susreti etiketiraju kao komercijalni. Isto tako ljuti me razdvajanje skupova po tome da li se placa ulaz, da li kamp ima hlad, da li je pivo Lav, Jelen ili Zuja, da li svira ova ili ona grupa. Bit moto susreta, bar koliko sam ja naucio od starijih motorista sa kojima sam proveo mnogo vise vremena nego sa generacijama blizih mom godistu, jeste druzenje. Druzenje je bolje ukoliko je na stolu neko pice ( ne mora biti alkoholno), neka hrana i vesela prica. Veliki je problem sto su ti ljudi koje ja oznacavam da su unistili skupove poceli i da unistavaju i price motorista. Oni se hvale kilometrima koje su napravili vozajuci se od jedne do druge seoske kafane, poceli su da dovode muzicare koji ne znaju osnvne pjesme RnR-a koji je ne izbjezan dio svakog moto susreta. O ovoj temi bi moglo da se prica i pise do sudnjega dana, i zato se kao jedina opcija postavlja ili ides na neki skup ili ne :) A samo ti znas zasto ides i zasto ne :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

E sto se tice moto susreta, onih pravih mozda i nema vise jer su u ovaj svijet usli neki ljudi koji ne pripadaju ovoj zajednici. Ti ljudi su i postavii takva pravila da se klubovi takmice. Zao mi je sto se neki susreti etiketiraju kao komercijalni. Isto tako ljuti me razdvajanje skupova po tome da li se placa ulaz, da li kamp ima hlad, da li je pivo Lav, Jelen ili Zuja, da li svira ova ili ona grupa. Bit moto susreta, bar koliko sam ja naucio od starijih motorista sa kojima sam proveo mnogo vise vremena nego sa generacijama blizih mom godistu, jeste druzenje. Druzenje je bolje ukoliko je na stolu neko pice ( ne mora biti alkoholno), neka hrana i vesela prica. Veliki je problem sto su ti ljudi koje ja oznacavam da su unistili skupove poceli i da unistavaju i price motorista. Oni se hvale kilometrima koje su napravili vozajuci se od jedne do druge seoske kafane, poceli su da dovode muzicare koji ne znaju osnvne pjesme RnR-a koji je ne izbjezan dio svakog moto susreta. O ovoj temi bi moglo da se prica i pise do sudnjega dana, i zato se kao jedina opcija postavlja ili ides na neki skup ili ne :) A samo ti znas zasto ides i zasto ne :)

Ovaj post, kao ja da sam pisao. Tako da, najprostije receno, slatem se !

Samo misljenja sam, da nije bas sve tako crno, ima tu i dobrih skupova, dobre muzike i puno dobrih ljudi... nije kao sto stare kajle pricaju da je nekad bilo, ali duh i zamisao cele te price jos zivi...

 

Ima ih jos ali su manjini :) Najbolji lijek za to jeste planirati voznje gdje ce moto skup biti samo stanica za pojest/popit :) Tako sad radim. Nekada sam obilazio po 17-18 moto skupova po seozni a sada obilazim gradove pa ako se potrefi moto skup tu super, a ako ne nikom nista :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kod nas su se moto skupovi uglavnom komercijalizirali, piće je skuplje nego u kafiću, negdi se naplačuje ulaz, nema to nikakve veze sa entuzijazmom,važno je dobro zaradit na naivčinama iako dosta troškova pokriju sponzori.

 

using tapatapa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Sad proticath negdje gore ideju da se geografski podijele gradovi pa da se prave veci moto susreti. Ova ideja je sjajna, i Sombor je pokazao da moze da se uradi ako postoji volja ljudi. Ja dok sam bio u upravi kluba u BIjeljini predlagao sam da se sastanu celnici klubova i da se dogovori zajednici susret. Ljudi moji necete vjerovati kojim brzinom je moj prijedlog odbijen :D Zasto ni danas ne znam. A ogroman broj motorista koji nisu clanovi kluba nekog ( sad sam i ja u toj grupi ljudi) u superlativu prica o ideji JEDAN GRAD JEDAN SUSRET! Jer stvarno je glupo da neko ko recimo u Bijeljini ima dosta prjatelja da dolazi tri cetiri puta godisinje da bi ih sve ispostovao :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja licno mislim da ako bi se prepustilo bas puno mladjima od muzike na moto skupu mogli bi da ocekujemo "zvezde granda" .

Tad sigurno nebih isao ni na jedan.

Za sada moto skupovi su retka mesta gde se slusa Rock i zbog toga mi je drago da odem ako mi obaveze dozvoljavaju.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ja licno mislim da ako bi se prepustilo bas puno mladjima od muzike na moto skupu mogli bi da ocekujemo "zvezde granda" .

Tad sigurno nebih isao ni na jedan.

Za sada moto skupovi su retka mesta gde se slusa Rock i zbog toga mi je drago da odem ako mi obaveze dozvoljavaju.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

 

 

Nazalost vec su poceli sa tim. Koliko znam na jednom skupu je svirao lik koji se proslavio u onim Zvezdama Pinka. 

Rok je klinicki mrtav, ali ga mi motoristi jos nekako odrzavamo u zivotu. Mislim da bi bilo dobro da jedno godinu dvije ne bude susreta da se malo uzelimo :) mozda ce tad biti bolje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 

Ja licno mislim da ako bi se prepustilo bas puno mladjima od muzike na moto skupu mogli bi da ocekujemo "zvezde granda" .

Tad sigurno nebih isao ni na jedan.

Za sada moto skupovi su retka mesta gde se slusa Rock i zbog toga mi je drago da odem ako mi obaveze dozvoljavaju.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

 

Nazalost vec su poceli sa tim. Koliko znam na jednom skupu je svirao lik koji se proslavio u onim Zvezdama Pinka.

Rok je klinicki mrtav, ali ga mi motoristi jos nekako odrzavamo u zivotu. Mislim da bi bilo dobro da jedno godinu dvije ne bude susreta da se malo uzelimo :) mozda ce tad biti bolje

Jel znas na kom je to susretu bilo, mislim gde , da se ne prevarim slucajno da odem nekad tamo ..??

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

 

Ja licno mislim da ako bi se prepustilo bas puno mladjima od muzike na moto skupu mogli bi da ocekujemo "zvezde granda" .

Tad sigurno nebih isao ni na jedan.

Za sada moto skupovi su retka mesta gde se slusa Rock i zbog toga mi je drago da odem ako mi obaveze dozvoljavaju.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

 

Nazalost vec su poceli sa tim. Koliko znam na jednom skupu je svirao lik koji se proslavio u onim Zvezdama Pinka.

Rok je klinicki mrtav, ali ga mi motoristi jos nekako odrzavamo u zivotu. Mislim da bi bilo dobro da jedno godinu dvije ne bude susreta da se malo uzelimo :) mozda ce tad biti bolje

Jel znas na kom je to susretu bilo, mislim gde , da se ne prevarim slucajno da odem nekad tamo ..??

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

 

Znam zato nisam ni htio da idem :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

-  Ranije si  imao izbor Java , CZ  , MZ ... Ako si imao sreću   BMW  ili  vezu za licitaciju pa uzmeš Gucija

Motor si imao ili zato što ga voliš ili zato što ga koristiš kao prevoz. 

 

Otvaranje uvoza doveo je i do masovne nabavke dvotočkaša,  svima ostalima koji su imali dovoljno keša :

odraslima koji nisu imali igračke kao mali i sada to nadoknađuju ,  deci kojima roditelji kupuju igračke  , zavisnici od adrenalina i brzine ,  

ljubitelji opasnosti , lepih devojaka, egzibicionizma, turba i granda ,   ljudima sa raznim željama... zabava , zarada , terapija 

ženama koje prate svoje voljene ,  devojkama čiji očevi nisu imali sina ...   

( izvinjavam se svima koje nisam spomenuo jer se i ja ne pronalazim i snalazim baš u svemu )  

 

 E sad sve ove kategorije voze po skupovima i u jednom trenutku odluče i da ga naprave ( po svom viđenju i meri ) . 

Danas se pod moto skupom može sve da vodi  i zove .  Različiti ljudi , različiti motivi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ma samo da nema foliranata i alkoholicara sve bi bilo ok. Oni su glavni grobari moto skupova.

Sa alkosima cemo lako ali sa folirantima - tesko. Mnogo ih ima a i u svakom od nas je barem po jedan mali.

Dole foliranti !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Ja licno mislim da ako bi se prepustilo bas puno mladjima od muzike na moto skupu mogli bi da ocekujemo "zvezde granda" .

Tad sigurno nebih isao ni na jedan.

Za sada moto skupovi su retka mesta gde se slusa Rock i zbog toga mi je drago da odem ako mi obaveze dozvoljavaju.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

 

 

Nazalost vec su poceli sa tim. Koliko znam na jednom skupu je svirao lik koji se proslavio u onim Zvezdama Pinka. 

Rok je klinicki mrtav, ali ga mi motoristi jos nekako odrzavamo u zivotu. Mislim da bi bilo dobro da jedno godinu dvije ne bude susreta da se malo uzelimo :) mozda ce tad biti bolje 

 

Prvi klub koji stisne petlju da na skup dovede, recimo, Acu Lukasa ili neku sličnu "zvezdu" ima da se usere od para. Ajde da se ne foliramo i realno sagledamo situaciju. Ta priča o motorima i rokenrolu je pila vodu sedamdesetih i osamdesetih kada je slušanje narodnjaka predstavljalo neviđeni blam. U međuvremenu je su se stvari okrenule naglavce, nekadašnji rokeri više ili ne voze motore, ili ne idu na skupove ili su se predali opšteseljačkom trendu i postali bajkeri. Hajde napravite ad hok anketu kada odete na neki skup na temu ko je ko i ko je šta u rokenrolu i shvatiće te da srpski pojam rokenrol ne dobacuje dalje od Riblje čorbe (bio je to nekada bend koji je obećavao), Divljih jagoda, Kraljevskog apartmana... Jedini skup gde organizatori drže do kvaliteta svirke, gde nema takozvanih pucača (za neupućene to su oni kojima nisu kupovali zvečke kada su bili mali ili su imali nesretno detinjstvo pa sada vuku traume i  turiraju motore ne bi li ih ko primetio) i gde dolazi ono malo pravih rokera je rodjendan Moto kluba Smak. Sve ostalo se pretvorilo u parade pijanstva, kiča, neukusa i samo još fale narodnjaci, a da se kladimo da neće ni do toga dugo proći, pa da ugođaj bude kompletan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Upravo je skup moto kluba "KINGS" bas takvo mesto, bez pucaca (ijednog) i sa pravom rock'n'roll, blues i sl. svirkom, bez bilo kakvog koketiranja sa vasarskom atmosferom...i naravno clanovi moto kluba "Smak" su gosti svake godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Upravo je skup moto kluba "KINGS" bas takvo mesto, bez pucaca (ijednog) i sa pravom rock'n'roll, blues i sl. svirkom, bez bilo kakvog koketiranja sa vasarskom atmosferom...i naravno clanovi moto kluba "Smak" su gosti svake godine.

Nažalost nisam bio u prilici da prisustvujem, ali sam baš tako čuo.

Međutim nije poenta u kvalitetu bendova, budući da sam bio u prilici da gledam kako se svojevremeno, ajde da budem blag, osamdeset posto posetilaca moto skupa u Čačku smara do bola dok je na bini bend koji praši rokenrol za sve pare. Naprosto ljudi nisu iz te priče iako su tu kompletna scenografija i ikonografija: koža, boje, tetovaže, motori... drugim rečima kao i sve ostalo i ovo se svelo na foliranje i pozu, a bojim se da je u većini slučajeva tako bilo i kada smo mi rođeni pedeset i neke bili mladi. Što uostalom nije teško zaključiti po pogledima koje nam upućuju oni koji su se nekada kleli i u motore i u rokenrol, a onda su se "uozbiljili" i pretvorili u ono što su zapravo svo vreme bili, samo su to vešto kamuflirali. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Upravo je skup moto kluba "KINGS" bas takvo mesto, bez pucaca (ijednog) i sa pravom rock'n'roll, blues i sl. svirkom, bez bilo kakvog koketiranja sa vasarskom atmosferom...i naravno clanovi moto kluba "Smak" su gosti svake godine.

Svratio ove godine i mogu da potvrdim isto....za mene trenutno jedini ozbiljan moto skup na koji bih rado ponovo došao.Moto skup bi trebao biti skup ljubitelja motorcikala a ne skup iskompleksiranih napaljenika koji se iživljavaju na motorima beskonačnim turiranjem,pucanjem iz auspuha,paljenjem guma i ostalim iživljavanjima nad mašinama koje navodno vole?Pa zamislite onda izložbu pasa koju organizuje kinološko društvo na kome se održavaju borbe pasa ???.......ili,izjavi ljubav voljenoj osobi tako što ćeš da je tučeš pesnicom po glavi i čupaj je za kosu dok ona sve jače vrišti ??? Ko je ovde lud? Tako da na skupove na kojima se u defileu voze mala deca bez opreme na motorima,vlasnici istih u japankama i bez kaciga na glavi pijani ili drogirani voze, gde ja pređem preko 500km da bih uveče svratio na skup a na ulazu me umesto osmeha dočeka lik koji traži da mu platim ulaz dok lokalci i pešaci ulaze slobodno....gde pijana budala drži motor u blokadi dok dušu ne ispusti a meni se srce zbog toga cepa.....HVALA, NE.

Uzgred budi rečeno,motor mi je prešao preko 70.000 (od toga mojih su preko 50.000) sa fabričkim pločicama i bez štelovanja ventila tako da odoh ja da se vozim a vi mi u zdravlju ostajte i sa srećom turirajte i pucajte  :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Znaci, za dogodine da se prijavim za skup MK KINGS i MK SMAK. 

Za sada, jer nadam se da ima (ili ce ih biti)  jos takvih. Ako ih bude 5,6 bice puna kapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Znaci, za dogodine da se prijavim za skup MK KINGS i MK SMAK. 

Za sada, jer nadam se da ima (ili ce ih biti)  jos takvih. Ako ih bude 5,6 bice puna kapa

Samo jedno malo pojašnjenje MK Smak ne pravi skup već godišnjicu kluba i na njega se dolazi po pozivu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Znači nije skup,već druženje zatvorenog tipa......

 

A kad bih samo namirisao Acu Lukasa ili nešto slično na skupu,bilo bi pakovanje i ćao....

 

poslato sa rupovke,uz pomoć kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Znači nije skup,već druženje zatvorenog tipa......

 

A kad bih samo namirisao Acu Lukasa ili nešto slično na skupu,bilo bi pakovanje i ćao....

 

poslato sa rupovke,uz pomoć kurble

Nije baš zatvorenog tipa u poravom smislu te reči ali oni to ne oglašavaju na velika zvona uglavnom prijateljima, klubovima i pojedincima, preko fejsa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja