Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

velvet - somot.

Vuk se nije rodio u krugu dvojke ili, ne daj boze, u nekoj evropskoj metropoli vec na planini, (sto je i normalno za vuka) i direktno iz opanaka uskocio u moto cizme,

i sve to nema nikakve veze sa stavom o moto skupovima i korektnim ophodjenjem sa ljudima.

Nisam za moto skupove po pozivu vec po opredeljenju i tematici.

Ajd u zdravlje!

hajde na brzinu, nabroj mi moto skupove na kojima si bio? Koji grad, koji moto klub?

I konkreto neke zamerke i pohvale.

 

ovo pitanje važi i za ostale koji se prepoznaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Moto skupovi i nisu za one sa 'planine'. I ja sam bio na nekoliko moto skupova i svuda je bilo onoliko lepo koliko sam se ja osecao lepo, To sto neko 'zapuca' motorom i ja bih da sam malo mladji. Ako se neko i napije to je licna stvar, koliko puta sam video u mom gradu pijane ljude i dalje zivim u tom gradu. Onom kome se ne svidjaju moto skupovi ne mora ni da ide na njih ili nek sam organizuje. Najlakse je kritikovati.

Pozdrav, a narocito onom sa bradom. Vidimo se na nekom skupu.

1. Despotovac - odlicno organizvano

2. Paracin - simpaticno

3. Trstenik - lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

velvet - somot.

Vuk se nije rodio u krugu dvojke ili, ne daj boze, u nekoj evropskoj metropoli vec na planini, (sto je i normalno za vuka) i direktno iz opanaka uskocio u moto cizme,

i sve to nema nikakve veze sa stavom o moto skupovima i korektnim ophodjenjem sa ljudima.

Nisam za moto skupove po pozivu vec po opredeljenju i tematic

Ajd u zdravlje!

Znam da je velvet somot ali moras da priznas da svilenko zvuci bolje.

Meni nije problem gde si se rodio ali to spominjanje frule i saksofona, goveda i vuka mi nesto neobicno zivopisno. Ja koliko znam vukovi nemaju problem sa govedima

Narodnjaci i primitivizam su usli u sve pore ovog drustva i pitanje je koliko generacija ce se boriti sa tim problemom. Naravno da ni moto skupovi nisu imuni na to.

Evo ima par nasih koji redovno obilaze skupove pa mogu da kazu dali je bolje gde se placa ili gde dzabana.

Pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

U velikoj vecini slucajeva, problem je u nedostatku sadrzaja. Nije dovoljno pivo, gulas i vecernji koncert. Gore pomenuti Despotovac je recimo organizovao obolazak Resavske pecine, Manasije itd.

i to je sasvim ok. Onda i pivo i gulas dobiju smisao. Kad odem na skup i posle sat vremena pozelim da idem, ne mogu da ga hvalim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

U pravu si bokicico, bolje zvuci. Ako mi stariji budemo cutali i mislili da se nista promeniti ne moze to cete i vi mladji uciniti i onda smo svi otisli u krc.

Nista ne treba da bude dzabe, treba samo da bude dobro i to treba da se plati.

Ako ti planina nije mrska i strana, vuk ce te rado upoznati sa nekim jagnjetom (na stolu), uprkos tvojim "djonovima".

A ovom Surbu ne znam sta da kazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@velvetwolf  -   jagnje moze a moze samo i voznja. Svi mi znamo da trebaju promene, ali ovo mrsenje zilica nece doneti nikakvu promenu. Treba krenuti od glave, smeniti sve sto ne valja u glavnom savezu (mrsko mi da trazim pravilno ime) ili i u drugom ako ih ima vise i onda krenuti sa  svim promenama. Taj savez lici na onu pricu o tri bika.

Mislim da bi tri glavna gradska centra trebala da krenu sa organizacijom moto skupova i tu ce se uhvatiti neka mera, dobra ili losa videce se.

U Bgd BUM organizovao tri skupa ali je slabo podrzano od ostalih klubova. Najbolji bio prvi u Savamala.

Ako nista barem cemo u postovima da provalimo koji su dobri skupovi pa ce nas sledece sezone biti vise.

Tema poce bez veze, sovinista upade na kratko ali evo vec se popravljamo

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Da, dvoje su se tako smuvali.

A koji je šovinista?

preko jagnjeta ili voznje???

 

Pa sovinista je mackica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Kad se dvoje smuvaju to je u redu. Nije dobro kad su u pitanju dvojica.  ;)

Kad je u maloj dozi, sovinizam je koristan i drugacije se zove. :staa2:

Najbolji moto skupovi su pored reke :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Istok Banja Luka,dobri domaćini,čorba odlična,organizovane dvije vožnje,pa kome se šta svidi,sa obzirom da im je drugi skup po redu,odlično....

 

Moto skup Prnjavor,odavno su prerasli prostor na kojem je skup,ali i guzva nekad ima svojih prednosti,mana ima i to da je to u momentima lokalni vašar..,ali domaćini su za peticu,i muzika je dobra,ove godine kiša usrala motku...

 

Scorpion Laktaši,ove godine uz Vrbas,rijeku,odlična lokacija...,nisam se puno zadrzao,imao obaveza,pa za ostalo ne znam...

 

Ajd da odemo kod komšija..

 

Umag,baksuzluk teški,kiša ih ubila ove godine,a vidim da su se potrudili....,odlična organizacija,baš veliki skup,nešto sasvim drugačije nego u R.Srpskoj..

 

Pula..,šta reći ogroman skup,jedan od najvećih u regionu...,ne propuštam,dobra mjuza,malko skupa piva,al to je veliki skup,svašta se može vidjet i upoznati,posebno internacionalnu moto scenu,ima stranaca puno,kamp otvoren čitave sedmice,tako da odeš na mali odmor...,mjuza uvjek dobra,posebno tribjut bendovi...

 

Makarska Sveti Jure skup na plaži,u gradu,nije velik,ali domaćini su ok...,mjuza ok,donedavno pekli vola,prošle godine fažol,čitaj pasulj,ako sam ubo dobro....,otišao sam dole prvi put,rekao da sam iz B.Luke,niko ništa,sve normalno...

 

Ima još tih skupova gdje sam bio,od mene dosta...

 

 

 

poslato sa rupovke,uz pomoć kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

-  Ove godine se nisam vozao,  skoro  da nisam nigde ni bio. Slabo interesovanje za skupove , nedostatak vremena i manjak para. 

 

-  Srem / Mitrovica   tradicionalni vašer za sve pare 

-  Falkonsi / Ruma   Mali klub koji već nekoliko godina uspeva da napravi jedan od boljih skupova i ispoštuje sve. Ko nije bio ne vredi da opisujem . 

-  Batana / Šabac  Pucanje , palenje gume i sve ostalo bez ograničenja... Bik na ražnju  , štand sa pljeskama ,  šećernom vunom za decu  ,  3 bine: glavna oficijelna , manja tehno i   klubu za dušu - narodnjaci .    Voleo bi da bolje opišem skup ali nemam potrebne reči   :tras2:

-  BUM / Makiš .   Slabo obeleženi putokazi , slučajno sam našao skup.  Organizacija vojna  ;)  ( ne mislim na našu vojsku )   Svi motori parkirani u liniju  

Pucačima je skrenuta pažnja da to nije tema skupa  :takoje: . Bina , muzika , šank....  sve pod konac , bez cirkusa i slušajnih prolaznika. 

 

  Ovo su četiri totalno različita skupa na kojima sam se zatekao.  

Nekad na skup odem  zbog vožnje , negde odem zbog domaćina ili ambijenta .  Retko zbog atmosfere , ljude koje ređe viđam odem i posetim ili ih pozovem u goste.  

Kad god budem mogao posetiću skup u Irigu ,  Bratuncu ,  Oficirac plažu ,  Kisač, Brčko , Boljevce . Nekako se lepo osećam   :sampion:    

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Vajska- lokalni motoskup, uvek se dobro provedem i opustim. Najbolja lokacija na kojoj sam bio do sada za ovih 8-9 godina. 

Sid- prvi put bio, svideo mi se skup, narocito lokacija. Domacini dobri, muzika bila dobra.

Apatin- tradicionalno odlican skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Cetvrtkom se motor napakuje, petkm po zavrsenom radnom vremenu gaas na moto skup.

Na vecinu skupova dolazim petkom , retko kad subotom , u svom slucaju bez satora i vrece se ne ide nigde

 

Ti moto skupovi koje ovdi neki hejtuju , mene ispunjavaju.....nema mi nista lepse nego razapeti sator u ladovini, otvoriti ladno pivo sa drustvom i slusati pravu muziku(koja se jos skor  samo na skupovima cuje) ,krenuti diskusije o motorima i zajebavati se na bajkerskim igrama....zaboravti sve probleme i odmoriti mozak na 3 dana 

 

Na svakom skupu na kom sam u zivotu bio upoznao sam drustva , ljudi slicnih meni....neretko to bude i neka devojka pa to druzenje bude jos lepse :)

To je jedan od stvari koji me tera da dodjem opet u to mesto, i ako nije skup 

 

Moto skupovi koji su za mene obelezili proslu godinu su svakako

Sremska Mitrovica, Vajska, Pivnice, Apatin 

Inace sam takav da se svugde dobro provedem bez obzira na druge , vreme ili okolinu  :cirka1:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

-  Ove godine se nisam vozao,  skoro  da nisam nigde ni bio. Slabo interesovanje za skupove , nedostatak vremena i manjak para. 

 

-  Srem / Mitrovica   tradicionalni vašer za sve pare 

-  Falkonsi / Ruma   Mali klub koji već nekoliko godina uspeva da napravi jedan od boljih skupova i ispoštuje sve. Ko nije bio ne vredi da opisujem . 

-  Batana / Šabac  Pucanje , palenje gume i sve ostalo bez ograničenja... Bik na ražnju  , štand sa pljeskama ,  šećernom vunom za decu  ,  3 bine: glavna oficijelna , manja tehno i   klubu za dušu - narodnjaci .    Voleo bi da bolje opišem skup ali nemam potrebne reči   :tras2:

-  BUM / Makiš .   Slabo obeleženi putokazi , slučajno sam našao skup.  Organizacija vojna  ;)  ( ne mislim na našu vojsku )   Svi motori parkirani u liniju  

Pucačima je skrenuta pažnja da to nije tema skupa  :takoje: . Bina , muzika , šank....  sve pod konac , bez cirkusa i slušajnih prolaznika. 

 

  Ovo su četiri totalno različita skupa na kojima sam se zatekao.  

Nekad na skup odem  zbog vožnje , negde odem zbog domaćina ili ambijenta .  Retko zbog atmosfere , ljude koje ređe viđam odem i posetim ili ih pozovem u goste.  

Kad god budem mogao posetiću skup u Irigu ,  Bratuncu ,  Oficirac plažu ,  Kisač, Brčko , Boljevce . Nekako se lepo osećam   :sampion:    

pozdrav posto ste spomenuli kisač dobrodosli uvek se trudimo da sve bude u korist bajkera a ne lokalnih pesaka dobrodosli ove godine probacemo nesto novo bez bine ..bez silnog razglasa  ako ne bude dobro  sta da radim..pokusao sam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Istok Banja Luka,dobri domaćini,čorba odlična,organizovane dvije vožnje,pa kome se šta svidi,sa obzirom da im je drugi skup po redu,odlično....

 

Moto skup Prnjavor,odavno su prerasli prostor na kojem je skup,ali i guzva nekad ima svojih prednosti,mana ima i to da je to u momentima lokalni vašar..,ali domaćini su za peticu,i muzika je dobra,ove godine kiša usrala motku...

 

Scorpion Laktaši,ove godine uz Vrbas,rijeku,odlična lokacija...,nisam se puno zadrzao,imao obaveza,pa za ostalo ne znam...

 

Ajd da odemo kod komšija..

 

Umag,baksuzluk teški,kiša ih ubila ove godine,a vidim da su se potrudili....,odlična organizacija,baš veliki skup,nešto sasvim drugačije nego u R.Srpskoj..

 

Pula..,šta reći ogroman skup,jedan od najvećih u regionu...,ne propuštam,dobra mjuza,malko skupa piva,al to je veliki skup,svašta se može vidjet i upoznati,posebno internacionalnu moto scenu,ima stranaca puno,kamp otvoren čitave sedmice,tako da odeš na mali odmor...,mjuza uvjek dobra,posebno tribjut bendovi...

 

Makarska Sveti Jure skup na plaži,u gradu,nije velik,ali domaćini su ok...,mjuza ok,donedavno pekli vola,prošle godine fažol,čitaj pasulj,ako sam ubo dobro....,otišao sam dole prvi put,rekao da sam iz B.Luke,niko ništa,sve normalno...

 

Ima još tih skupova gdje sam bio,od mene dosta...

 

 

 

poslato sa rupovke,uz pomoć kurble

Tu smo nakon defilea išli na fažol i pivo iz limenke(sve gratis), uz fažol sam pričao sa nekim likom iz B.Luke(imao je očale), možda si to ti?  Fažol je bija u jednom mistu blizu Makarske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

  Da bi lakše shvatili suštinu problema napraviću malu analizu. Motoristi ili bajkeri su posebna sorta ljudi, tu moram da naglasim da nisu svi koji voze motore bajkeri, koji su pre svega individualisti. Kao prvo, izabrali su(smo) motor što je najindividualnije prevozno sretstvo: ti i mašina. I ako imaš sa sobom nekog to ti je devojka, žena, neko ko pretenduje da, bar na kratko, postane nešto od toga, ili jako dobar prijatelj, nije baš prijatno biti tako blisko sa nekim koga ne poznaješ jako dobro, ne ceniš i ne voliš. Kao drugo, kastomizacija motora, želja da se ta mašina obeleži ličnim pečatom i time učini više od mašine, bez obzira dali to radimo sami u garaži, uz pomoć prijatalja ili platimo da nam to urade u servisu, taj motor je samo naš, onakav kakav mi želimo, ili bar približno, koliko nam to tehničke i finansijske mogućnosti dozvoljavaju. Zatim, motoristi su ljudi koji vole slobodu, zato se voze na otvorenim mašinama a ne u kolima, po otvorenim putevima, “Putovanje je cilj puta, ne odredište“. Poštuju zakone onoliko koliko poštuju i svu svakodnevicu, koliko se mora, ali nikad nisu deo mediokritetne mašinerije, nikada nisu u proseku, ne prilagođeni za život tipičnog građanina. Ne izgleda i ne ponaša se konvencionalno, i apsolutno ga nije briga šta „javno mnjenje“ i sledbenici istog misle o njemu.

   Moto skupovi su nastali zato što je svojevremeno takvih ljudi bilo malo, u gradu  od 40-50 hiljada stanovnika u kojem sam ja odrastao, a koji već decenijama gosti jedan od največih moto skupova u Srbiji, je osamdesetih bilo jedva tridesetak motora, i morali su da se skupe tri-četiri veća i bar tri puta toliko manjih gradova da bi na jednom mestu bilo više od sto motorista, i to je trebalo proslaviti. Volimo da se vozamo motorima, volimo rok muziku i pivo, kampovanje, ajd’ da se organizujemo pa se skupimo, ima kod nas neka livada, tu neki klinci iz komšiluka opasno praše AC-DC, Mića(Pera-Jova) radi u mesari, pozajmiće nam hladnjaču za vikend da hladimo pivo, biće i neke ribe, skuvaćemo pasilj u oraniji za čvarke i eto ga Moto Susret.

   I tada, u samom nastajanju, su neki imali više a neki manje para, ali niko nije postao bajker samo zato što je imao para. Svuda u svetu, pročačkajte malo po internetu pa ćete se uveriti, su problem ljudi koji brzo i lako dođu do para, to su ljudi bez identiteta, bez malih želja i velikih snova. Ti ljudi kradu tuđi identitet, i tuđe snove, ne znaju da sreću čine male stvari, infiltriraju se među entuzujaste i sve upropaste parama, pare nemaju dušu niti može da je kupi, svako ko je ikada nešto sam svojim rukama napravio zna o čemu govorim, to što svojim rukama napraviš, i krivo i kvrgavo i ružno ti je draže i neuporedivo vrednije od onog lepog i skupo plaćenog. I ljudi, slični tebi, koji to razumeju će više poštovati to što si sam napravio nego ono lepo, blještavo i skupo.  Tako su ljudi sa parama, pokušavajući da žive nečije tuđe snove pokupovali najskuplje motore i najnoviju opremu i ušli u moto klubove i na moto susrete. Prvo smo se divili njihovim blještavim, skupim mašinama, najnovijim jaknama i kacigama sa komunikatorima i sličnim igračkama za razmažene guzonjine sinove. Onda su oni hteli da budu članovi kluba, ali malo važniji, pošto imaju najbolji motor u gradu, bože moj. Pa je onda njihov ćale, pošto zna ovoga i onoga doveo ovoga ili onoga da svira na susretu, al pošto su oni ozbiljan i poznat bend nema smisla da pivo košta k’o u prodavnici plus 10-20% za struju i šankera, kao što je pre bilo, već može da košta kao u diskoteci, što i da se ne zaradi koji dinar ako već može, jel? Pa mogli bi i ulaz da im naplatimo, što da ne, pa ništa danas nije džabe, doći će i pešaci iz grada da vide bend i motore, treba i njima naplatiti. Pa postaviti neke tezge okolo, da se prodaju majice i „raznih Džirlo kuraca palaca“, tu isto ima love. I tako se Moto Susret pretvori u vašar. A na vašaru zna se, „i pucača i trubača“, i ciga s mečkom. I to nije problem samo kod motorista i moto susreta, na reke su među limene čamce sa Tomosovom četvorkom i poneki Elan ili pasaru doterali svoje 10-15metarske jahte i skutere da se nadkuruju ko je glasniji i ko moše da napravi veće talase. Na obale, koje su vlasnici tih čamaca sam raskrčili da bi sebi napravili prilaz, su vezali grandiozne splavove pa umesto da uživaju u čarima koje priža život na vodi zamračili su se unutra i pod klimom bulje u svoje ogromne televizore. Onda dođu opštinari ili neke druge državne krvopije i kažu: „Jebi ga, oni su platili, vi ste dvadeset godina tu vezivali čamce nikom ništa niste plaćali“. I sve što se nudi-nudi se njima, pogledajte Glemping, postave neki jebački šator sa klimom, TV-om i ostalim sranjima „k’o kod kuće“ i naplate 200-300 evra na dan. Ne bi to bio problem da oni to ne urade u kampu u kome obični smrtnici kampuju već deset godina i sad od jednom: JEBI SE!. I u običnim kampovima dođu foliranti sa „mobile home“ autobusima od pola miliona pa ili se pokupiš i odeš ili po ceo dan i noć slušaš njihove klima uređaje i agregate. U Sloveniji cene dnevnih dozvola za pecanje idu i preko sto evra. U Austriji ljudi, obični radnici, čiji su askunđeli odrasli skijajući niz Alpe na borovim daskama, danas ne mogu da si priušte da se spuštaju na svojim skijama niz ledinu koja im je skoro u dvorištu jer je ski-pass 100-150 evra na dan, i čuva se kada će lovatori doći da pokažu svoju par hiljada evra plaćenu opremu i da se sunčaju uz čaj od sibirske aronije ili nekog sličnog besmisleno skupog sranja. Nemojte me pogrešno shvatiti, ne kažem da su svi ljudi sa parama loši ili  kriminalci ili da ne znaju šta žele u životu, ima ih sasvim normalnih, čak i odličnih, u svakom žitu ima kukolja, ili ti, što je u ovom slučaju daleko primerenije, u svakom kukolju ima i žita. I da nebi sad krenula neka glupa rasprava za i protiv bogatih ljudi i temu po ko zna koji put odvukla na stranputicu dodaću i sledeće, ni ti sa parama koji nisu baš primerni (čitaj dobri) u glavnom nisu krivi za to, pare stvarno kvare ljude, ljudi u jurnjavi za velikom lovom izgube sebe. Pored toga pare su moć, ljudi koji imaju osećaj moći su bahati, pogledajte bilo koga iz svoje okoline ko je dobio bilo kakvu vlast, pa makar to bilo neko sitno šefovsko mesto u firmi. Da bi držao moć u rukama i ne zloupotrebljavao je moraš biti saosećajan i skroman a to nisu osobine bogatih i ambicioznih. Ljudi sa skupim kolima su bahati i bezobrazni vozači, to možete svakodnevno da vidite, mogu da se parkiraju gde im padne na pamet, policajci im ne smeju ništa jer se osećaju inferiorno, među njih spada i dobar deo momaka sa R-ovima koji divljaju po Beogradu pomenuti na početku teme. Sve to su više puta dokazali razni sociolozi i psiholozi na nebrojeno eksperimenata obavljenim širom sveta. Svako od njih ko pokuša da vas ubedi u suprotno laže, i to prvenstveno sebe. I k’o što reče gospodin Balašević: „Nisu krivci primitivci što su prigrabili vlast, korov nikne di god stigne, ma svaka njima čast, krivi smo mi što smo ih pustili.“

  A sad rešenje: bajkeri, motoristi ili kako god da se nazivate morate sve iz početka. Vi ste jedna subkultura, bratstvo. Nije vas bilo ni strah ni sram izaći iz okvira opšteprihvaćenog načina života ni onda kada biti vanstandardan i neposlušan ne samo da nije bilo moderno nego ja zahtevalo par jakih muda. Ko vas je sad zajebao da trebate da dokazujete da ste sasvim obični građani? Zašto je prestao da vas boli kurac za to šta o vama misle čobani i budale, i kasirka iz komšiskog dućana? Čemu ta dfilovanja po centru grada kao da ste cirkuske atrakcije, o osveštavanju motora da i ne govorim? Moto Susret je skup braće po motoru, bez vere i bez nacije, gde se družimo uz pivo, i žene, nisam zaboravio žene, pogotovo one koje voze motore jer svaka žena(devojka...) na motoru je praznik za oči i dušu, razmenjujemo delove i iskustva, nešto kao ovaj forum samo uživo, gde će doći i neki lokalni klinci da vide i osete taj duh (kao šta sam i ja pre dvadeset i kusur godina) i da shvate da neukus i nametnuti životni standardi imaju alternativu, pa i ako pijani prespavamo pored šatora ili padnemo u spstvenu šorku boli nas kurac. Kad ponovo počnu da se organizuju Moto Skupovi bez profita, samo za druženje, sve će se vratiti u normalu.

   A folirantima i pozerima ostavite ove Moto Vašare, ko ih jebe.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Na prvoj rečenici sam zastao. Koja je razlika izmedju bajkera i motoriste? :) Dugo sam za sebe govorio da sam bajker ali kada sam vidio ko sve sebe tako naziva odmah sam se prebacio u grupu motorista :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Na prvoj rečenici sam zastao. Koja je razlika izmedju bajkera i motoriste? :) Dugo sam za sebe govorio da sam bajker ali kada sam vidio ko sve sebe tako naziva odmah sam se prebacio u grupu motorista :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Za mene je to jedno te isto, zato sam i stavio oba da se nebi kačili za trivijalnosti
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

Na prvoj rečenici sam zastao. Koja je razlika izmedju bajkera i motoriste? :) Dugo sam za sebe govorio da sam bajker ali kada sam vidio ko sve sebe tako naziva odmah sam se prebacio u grupu motorista :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Za mene je to jedno te isto, zato sam i stavio oba da se nebi kačili za trivijalnosti
E to je vec nesto drugo ;) moze se pricati danima na ovu temu ali jedno je jasno kao previse ljudi je dalo sebi za pravo da osniva klubove, organizuje skupove i da se uopste poistovjecuje sa istinskim motoristima. Pa pogledajte samo koliko imamo klubova, pa moto susreta koji su samo zali Boze vremena. Pa imamo na kojima se folk muzika svira. Samo se cijepamo, nikako da se spajamo... Ja sam se povukao iz te price oko skupova jer sam bio preglasan na prijedlog da se pozovu ostali klubovi da ucestvuju u organizaciji moto skupa i akcija koje smo organizovali. Bilo kako bilo sve je manje dobrih susreta i bas zato treba krenuti sa obilaskom gradova, sela, brda i planina mimo moto skupova :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja