Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam odustao od moto susreta, nekad sam posecivao minimum 10 godisnje, a u zadnje 2-3 godine, jedan, max dva godisnje, jednostavno pomirio sam se s tim da je koncept "moto susret" u Srbiji pogresno shvacen, i da treba da prodje jos dosta vremena da se to iskristalise, da dodjemo do toga da bude 3-4 krstena susreta godisnje, a ne katastrofa moto vasar svake nedelje na 3 lokacije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam vec odavno oguglao na sve te probleme na moto susretima...idem na iste da se vidim sa dragim ljudima, da popricamo, popijemo pivu, zezamo se i provodimo. A to ko turira, ko svira i ko pravi budalu od sebe, to me vise apsolutno ne dotice i vise ni ne obracam paznju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Organizator moto skupa moze da upotrebi svoje pravo da u nekim slucajevima izvesnu pojavu, potencijalno problematicnu ne primi na moto skup. Npr. pijanog, naoruzanog vozaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Organizator moto skupa moze da upotrebi svoje pravo da u nekim slucajevima izvesnu pojavu, potencijalno problematicnu ne primi na moto skup. Npr. pijanog, naoruzanog vozaca...

To je tako u teoriji. U praksi je cilj gotovo svakog organizatora moto skupa da od skupa profitira a zna se da je najbolji profit od piva. Tako da retko ko dolazi pijan na skup obično se tamo unerede, zbog čega skupovi i jesu postali parada pijanstva i kiča i poligon za iživljavanje onih koji vuku traume iz detinjstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ljudi, da li ste išli vi nekad na moto skup sa ekipom? Sreli neke poznate i upoznali nove ljude? Zajebavali se, cirkali, slušali muziku, drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

Većina vas (čast izuzecima) samo kenja preko tastature.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

 

Samo da dodam, uz pivo sokove ili sta god.

Mrle, evo ti plus ko vrata.

Neki bi mogli polako da se pretplate u pozoriste ili mozda ni tamo, jer se i tamo psuje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Zašto bi cirkanje bilo problem, ako se posle cirkanja ne praktikuje vožnja? Ja odem na moto susret, ponesem šator i raspakujem se...sa ekipom, ako cirkamo, lepo legnem spavati i sutradan, trezan, se popakujem i kući...zašto bi mi ˝cirka˝ bila problem?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Апсолутно се слажем да су неки скупови постали вашари. Али исто тако ове године сам био на пар већих и одлично сам се провео,добра музика,пиво и другари,после пијанке у шатор и сутра кући. Као што Мрле каже ретко ко иде на скупове због дружења,углавном иду да покажу татин дукати.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Апсолутно се слажем да су неки скупови постали вашари. Али исто тако ове године сам био на пар већих и одлично сам се провео,добра музика,пиво и другари,после пијанке у шатор и сутра кући. Као што Мрле каже ретко ко иде на скупове због дружења,углавном иду да покажу татин дукати.

E prijatelju...da imam Ducati, i ja bih ga pokazivao svima...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Апсолутно се слажем да су неки скупови постали вашари. Али исто тако ове године сам био на пар већих и одлично сам се провео,добра музика,пиво и другари,после пијанке у шатор и сутра кући. Као што Мрле каже ретко ко иде на скупове због дружења,углавном иду да покажу татин дукати.

E prijatelju...da imam Ducati, i ja bih ga pokazivao svima... :D

 

Eeee ja da imam Ducati, iso bi se po putevima smucati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

@  thepainkiler ~ Јаој колико ја тек волим Дукатија,их... :takoje:

 

@  Biker-Boy ~ Па наравно,какви скупови :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

ljudi, da li ste išli vi nekad na moto skup sa ekipom? Sreli neke poznate i upoznali nove ljude? Zajebavali se, cirkali, slušali muziku, drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

Većina vas (čast izuzecima) samo kenja preko tastature.

Jedno pitanje...

Da li je IKO od Vas koji ovde pametujete organizovao Moto-skup?Sa kolegom se slazem u potpunosti...Da li je iko a znam da nije bio ucesnik Turistickog Moto Relija u organizaciji MAS-a koji traje sedam dana i svim ucesnicima ostane u trajnom secanju..

Hocete dobru muziku,dzabe klopu.poklone na kapiji pa sta mislite,odakle.Nesto i mora da se plati.Das 500din i imas...

Petak-veceru...

Subota-dorucak-rucak...

Nedelja-dorucak...

Za 700-800 motora plus pesaka je malo veci izdatak..O profitu necu da govorim...Bitno je da se ne ode u minus...

E sad,uvek ima nezadovoljnih...Konkretno,biosam prosle godine na BJB zimskoj-humanitarnoj zurci...Ako je ono druzenje,dzaba ga bilo...Bio sam i na gulasu...Ne videh tu toplinu koju pronalazim na Moto-skupu..

Na kapiji rakijica,pokloncic,simbolican,i lepe reci za dobrodoslicu...Vise i ne treba...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

ljudi, da li ste išli vi nekad na moto skup sa ekipom? Sreli neke poznate i upoznali nove ljude? Zajebavali se, cirkali, slušali muziku, drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

Većina vas (čast izuzecima) samo kenja preko tastature.

 

Hocete dobru muziku,dzabe klopu.poklone na kapiji pa sta mislite,odakle.Nesto i mora da se plati.Das 500din i imas...

Petak-veceru...

Subota-dorucak-rucak...

Nedelja-dorucak...

 

 

Komercijalizacija je generalno upropastila kvalitet susreta,

a fazon je u tome sto vecini ljudi nije BAS toliko bitna muzika da se dovode skupi poznati bendovi i skupe ogromne bine,

i isto tako vecina ljudi ne trazi poklone i 3 dana dzaba klopu, a to se NAMECE kroz cenu ulaza,

a sustina je da velika vecina ljudi dodje na moto susret cisto da se provozaju, druze, i ostanu tamo nekoliko sati i zapale kuci.

A posto je to MOTO susret (a ne pasuljiada ili koncert), najbitnija stavka dogadjaja bi trebala da budu MOTORI i DRUZENJE, i zbog toga vecina ljudi i dolazi, a ne zbog muzike i pasulja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nekad se pasulj kuvao samo subotom, nije bilo dorucaka subotom i nedeljom, nije bilo kafa svako jutro, nije bilo desetine velikih bendova na ogromnim binama...bila je ekipa bajkera, bilo je piva, bilo je druzenja, bilo je zezanja...oni su se skupljali da razmenjuju dogodovstine, iskustva, da se nadmudruju oko motora...ciji je brzi, mocniji, lepsi...

Bilo je i pucaca i tada, ali se oni lepo postave na crtu sa nekim matorim , iskusnim bajkerom, pa kad im baja pokaze kako se vozi, ti isti pucaci se okrenu i od stida pale kuci.

Bajkeri su svi bili braca, svi su bili drugari...

Barem ovako prica moj cale koji je u svoje vreme bio bajker i isao na moto susrete.

Mi smo sada sve to prodali za ulaznicu od 500 din, za koju dobijes privezak i nalepnicu za motor...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

ljudi, da li ste išli vi nekad na moto skup sa ekipom? Sreli neke poznate i upoznali nove ljude? Zajebavali se, cirkali, slušali muziku, drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

Većina vas (čast izuzecima) samo kenja preko tastature.

Jedno pitanje...

Da li je IKO od Vas koji ovde pametujete organizovao Moto-skup?

 

 

Jesam ja :) zato sam se i penzionisao :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Mlad sam tako da nisam mogao da posjećujem stare susrete...Ipak, mislim da se novi i stari ne mogu porediti, niti trebaju da se porede, a iskreno mislim da se na isti način ne mogu ni orgnaziovati...Prije je bilo par susreta samo, pojava da neko vozi motor još ređa..starije kolege su mi pričale tad kada su išli na relije i sl. ispred opštine se skupe i maltene grad ih isprati..tj. sami motocikli, motociklisti i skupovi su bili dovoljna atrakcija i događaj sami po sebi..Tada nisi imao internet, mobilne telefone, nisi mogao uvijek i na svakom mjestu da vidiš nekoga, da razmjenite iskustva, mnogo manje se i putovalo sa motorom (da ne kažem skoro nikako, takve okolnosti su bile) ..Npr. kolega iz Banje Koviljače ima fantastičan putopis kada je tada sa motorom otišao do Italije do fabrike Laverda (nek oprosti ako griješim), opisuje kako je uvijek gledao u daljinu i zamišljao šta se krije iza tih brda, kakav je to tamo svijet te se uputio u avanturu koja je u to vrijeme bila filmska..a danas..pa svaki drugi putopis ljudi sjednu na motor odu na Alpe na kavu i roštilj i vrate se, ne oznoje se..Znači, skroz druga vremena su bila, druge okolnosti, i naravno tada kad prevališ neki put a nisi imao prilike ni da vidis ni da se čujes sa kolegom godinu dana, sve i da si htio, naravno da ti nije bilo bitno ko svira, gdje svira, dal ima igračica, dal ima stunt show, bitno ti je bilo sjesti sa tim čovjekom i što manje ima nečega da smeta to bolje..A danas, pa ljudi moji imamo inetrnete, telefone, kamere, motore koji i najloši su spremniji od tadašnjih, motociklista milion puta više, mnogo su češće ljudi u kontaktu a pogotovu sa onim do kojih ti je stalo apsolutno nema prepreke da se čujete, vidite..Samim tim i moto susreti kojih danas ima u svakom selu moraju još nečim da te privuku jer nisu više egzotika sami po sebi, kao što nisu ni motoristi..Znači ako smo sjeli i vidjeli se prije mjesec, i evo danas opet ima susret, neće ogromna većina ići tamo gdje je biblioteka, gdje u tišini fino svi razgovaraju i "razmjenjuju iskustva i dogodovštine"..Nee biraće da idu tamo gdje ima samo šator, ili tamo gdje je šator i neki underground bend, ilit amo gdje je šator i YU grupa, ili tamo gdje je šator, YU grupa i sisata što pere motore, ili tamo gdje je šator, YU grupa, sisata što pere motore i trke ubrzanja...Pošto danas skoro svako u svom mjestu ima neki susret ili najdalje 100KM, sadržaj je ono što će privući njega da pregazi 200,300,500 km..I ljudi moji da neko ne zna šta su ti pucači pomislio bi da je to najveće zlo posle side i raka..Meni samo nije jasno kako mu nije žao sopstvenog motora, a to ako mu je gušt, neka ga, i to i paljenje gume i sl. je dio susreta (naravno da ne mislim da treba pod šatorom to da radi)..Znači sve je evoluiralo pa i susreti, pogledajte samo na yt neke najveće svjetske susrete, pa to je haos..Kaže svaka budala ima svoje veselje, a ima nas raznih budala i svakoj njeno veselje treba ispoštovat...i ne misliti da si nešto bolji ako je tvoje veselje drugačije od njegovog..Znači samo vozi i treba malo što bi moja ekipa rekla "Kretenizma i renesanse" :D :D :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

 

 

ljudi, da li ste išli vi nekad na moto skup sa ekipom? Sreli neke poznate i upoznali nove ljude? Zajebavali se, cirkali, slušali muziku, drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

Većina vas (čast izuzecima) samo kenja preko tastature.

Jedno pitanje...

Da li je IKO od Vas koji ovde pametujete organizovao Moto-skup?

 

 

Jesam ja :) zato sam se i penzionisao :D

 

Tako mlad a vec penzioner, jaooo Drakiiiii, prebrzo si se predao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

 

 

ljudi, da li ste išli vi nekad na moto skup sa ekipom? Sreli neke poznate i upoznali nove ljude? Zajebavali se, cirkali, slušali muziku, drvili ko je u pravu o mnogo tema... DRUŽILI SE?

Većina vas (čast izuzecima) samo kenja preko tastature.

Jedno pitanje...

Da li je IKO od Vas koji ovde pametujete organizovao Moto-skup?

 

 

Jesam ja :) zato sam se i penzionisao :D

 

Tako mlad a vec penzioner, jaooo Drakiiiii, prebrzo si se predao.

 

Otjerali me :D Kazu nisam bio podoban :D Salim se, mislim da nisam imao dobru podrsku ekipe (cast pojedincima). Kao sto rekoh mnogi ulaze u klubove i daju sebi za pravo da se najvise pitaju oko susreta jer tako hrane svoj ego. Mada sve kad tad dodje na svoje :) Mnogi zbog toga sto ih napustili dobri clanovi ne prave vise moto susrete :) 

 

P.S. Niki gdje slika od neku vece :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Neverovatno kako se po odgovorima vidi u koje je ko godine usao.

 

Zamolio bih svilenka ili ti svilenogvuka aka velvetwolf da nas bar okvirno informise o kraju gde se rodio?

 

Volio bih kad bi neko od kriticara ovog vremena naveo kad su to ranije siromasi vozili motore i nisu se pokazivali, kad je to bilo vreme da nije bilo prostaka na motorima i kada su to ranije vozili svi po propisima?

O kojem se ranijem vremenu prica kad se spominju fantasticni skupovi, kad je to bilo toliko bajkera da je svaki gradic imao svoj skup?

Zasto je to Srbija kao nesto losa sa bajkerskim obicajima kad su oni u glavnom prekopirani iz zemalja koje su kao nesto do jaja. Pa koji god skup se preko poseti ili se pregledaju snimci moze da se vide samo gore stvari na malo boljim motorima. Pozera, primitivizma, turiranja, paljenja guma, alkohola i droge u neogranicenim kolicinama.

Jedino cega tamo ima koliko hoces (pogotovo USA) a kod nas retko su polugole zgodne zene (zaposlene,bajkerke i  posetiteljke)

 

Ono sto je problem kod nas je ogromni jaz i netrpeljivost izmedju klubova, udruzenja, bajkera odredjenih tipova motora. Mene vise sekira sto nismo u stanju da se okupimo oko makar jedne ideje godisnje a koja se direktno tice bajkera, za primer cu uzeti skup protesta protiv poskupljenja osiguranja koji nije podrzan od od velikog broja MK i web foruma zbog netrpeljivosti.

 

Na skupove idemo po zelji (i ponasamo se kako smo vaspitani, bravo Mrle) a registrujemo motore po obavezi. Svi svesni toga i nista.

 

Generalno tema je popuno bez veze, nista se promeniti nece, svako ce ostati u svom cosku, iz mrtvih ce je dici neko kao Milos.

Ja se javih zbog secanja iz naftalina i pljuvanja po drzavi u kojoj zivis

 

Svilenko, moto skup po pozivu ? :BMW2:

Pozdrav svima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Vise bih voleo cuti neki anonimni bend koji ce da svira strani rock, znaci mesano nego milion corbi, yu grupa, jagoda itd... Ali anonimusi ne donose profit...od pesaka...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

velvet - somot.

Vuk se nije rodio u krugu dvojke ili, ne daj boze, u nekoj evropskoj metropoli vec na planini, (sto je i normalno za vuka) i direktno iz opanaka uskocio u moto cizme,

i sve to nema nikakve veze sa stavom o moto skupovima i korektnim ophodjenjem sa ljudima.

Nisam za moto skupove po pozivu vec po opredeljenju i tematici.

Ajd u zdravlje!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja