Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa ako hoces da kupis tipa GSXR onda budi spreman na takve oglase. Ako volis ono sto vole ti sto cupaju dusu motorima, ima da pojedes muda svoja dok nadjes dobar motor.

 

 

Zasto bih ja brinuo da li je neko na moto skupu vadio dusu TDM-u ili velikoj Teneri? Zna se ko vozi takve motore

Pa dobro ne moras ti brinuti ni ja, ali ima i normalnih ljudi koji voze i odrzavaju supersport motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

 

Kupovina novog motocikla/automobila ima smisla, jedino ako se prelazi dosta km godišnje. I ako se planira, da se vozilo zadrži u posedu barem 5 godina.

Ne znam zašto bi bilo besmisleno kupiti nov motor i prelaziti manje od 1000 km godišnje?

Prvo osećaj novog motora u garaži, voziš koliko voziš, svaki put sa uživanjem. Neverovatno manji troškovi na gumama, ulju, svim potrošnim materijalima.

Za pet, 10, 15 godina opet imaš nov motor koji je prešao 5, 10, 15 000 km...

I kad se desi da imaš vremena za neka daleka putovanja imaš siguran i pouzdan motor. Da ne pričam o mogućnosti prodaje takvog motora, a zavisi, nekim modelima posle 30 godina cena raste ako su u fabričkom stanju.

Ja ne prelazim (trenutno) preko 1000 km godišnje, ali bih sad u prodavnicu po HD Iron, Guzzi V9, Honda CB, Yamaha XJR...

 

 

Zato što je grehota kupiti nov motocikl, koji je (kao i većina motocikala) napravljen da bi se vozio i onda da isti skuplja prašinu, a pritom mu vrednost drastično opada.

 

Nema logike. Mada, znam da u ovom našem hobiju, generalno, nema puno logike. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

To svi u snovima tako misle.

i to kad bi imali neograničeno para.

 

Ovako, kad je realnost u pitanju, onda mnogi postaju racionalni. I to nema veze sa državom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Mislim da svako ko to moze sebi da priusti, treba da ide na novo. Ako bih uspeo da kupim nov, bolelo bi me uvo koliko cu godisnje prelaziti sa njim. Znacu od prvog dana sta je i kako radjeno, kako je vozen, sta mu fali ako mu fali. I sigurno ga necu menjati za 2-3 sezone. Ovde na forumu ima dosta motora koji u sezoni promene nekoliko vlasnika. Sta mislite, da ce onaj ko vozi motor jednu sezonu da se brine ako nije zamenio ulje, filter, ako je nesto dotrajalo i sl? Pa boli ga uvo (cast izuzecima), prodace ga dalje, a on uzeti drugi od nekog ko je poput njega i tako u krug.
A te price necu novo iz principa su najobicnija demagogija.

Za one sto ne znaju sta je demagogija:

To je kad starac kome se ne dize objasnjava mladoj devojci da se od tvrdog dobija rak grlica materice

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ne, samo iznosim svoje misljenje kao sto ti iznosis svoje.   
Da te smatram lazovom, ne bi mi bio problem da to i napisem.
A da ima kiselog grozdja, siguran sam da ima  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Po meni jedino mjerilo je koliko ko ima novca..Ako imaš ograničen budžet tipa do 10 milja eura uvijek bih za te pare kupio neki dobar polovan, jači motor, neki novi srednje kategorije..Ali ako bih imao 50 milja džeparca lagano u salon bez razmišljanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Prosto, ispruži se koliko možeš. Ko ima novac, kupice nov sigurno, kao što poznajem dosta vlasnika novih motora, koji samo novo kupuju, ne zanima ih da li ce preci 5k,10k ili 20k kilometara za sezonu, niti koliko će gubiti kada ga budu prodavali, jer ljudi zaista imaju novac.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupovao i nov motor i polovan pa kažem kako jeste.

 

Svi pričaju kako bi u zamišljenom svetu imali kolekciju tih i tih vozila i to od svakog tipa nešto.

I to da imaju neki novac na gomili koji je samo tome namenjen.

 

U stvarnosti bi mnogi i dalje ostavili vikendicu u koju idu dva puta godišnje i to da počiste i koja im je teret nego to pretvorili u nešto na tockovima čemu se topi vrednost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Nije Jay Leno merilo, vecina njegovih polovnjaka kosta vise nego većina novih automobila. Čovek je legenda, i stvarno zna da uživa u svim svojim kolima i motorima, sve ih vozi, ni jedan mu ne stoji kao eksponat sve ih ganja :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Često apeluje na vlasnike old timera, kaže, ljudi, vozite svoje old timere, ako ih ne vozite, nece se kvariti, a ako se ne kvare, izumrece svi mehaničari sto se razumeju u te antikvitete od kola, i onda stvarno niko nece moci da ih vozi. Covek je kralj

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ima još jedan ugao.. Kada se više zarađuje, više se i radi (obično je tako :staa:) pa vreme postaje skupo. Onda se više isplati nov motor na koji sedneš i voziš jer imaš malo vremena za opuštanje. I svakako je lepše voziti se nego ići od majstora do majstora, danima ugovarati termin ili čačkati sam u garaži. Mcm, čačkanje u garaži je super ali ne kao glavna tačka, više kao povremeni matine.

Ja sam više za nov motor ali nemam ništa protiv polovnih.

Zanima me, da li bi stvarno kupili polovan motor kada bi se novac potpuno izbacio iz računice? I tu ne mislim kao Jay Leno, što kupuje retke dragulje, već kupovinu polovnog motora kao primarno vozilo.

Npr, sprema se tura oko Evrope i odeš i kupiš 15 godina star motor? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A jel polazes i neki ispit posle tih godinu dana da znaš sigurno da si ga prostudirao dobro? :D

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Ja licno ne bih nikad kupio nov motor, zato sto nema pravila i nov moze da zakaze na sred puta, a opet i polovan moze lepo da sluzi.

Kad je polovan manje boli glava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prethodni auto mi je bio nepunih 3 godine kad sam ga kupio, malo presao, knjiga ispecatirana, proveren tehnicki kod dilera. Posle prvog godisnjeg su počeli problemi, dizne, automatski menjac, gremlini kojekakvi... Zamenio sam ga čim pre, godinu dana je bio kod mene i uzmem nov. Već 4 godine ga vozim i samo menjam ulje, osnovni servis, jos mi kocnice originalne iz fabrike.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

I ja sam govorio da nikada ne bih kupio nov auto dok nisam poceo da zaradjujem dovoljno da kupim nov i kupio ga. Vise ne govorim tako :)

 

Prvi motor ce mi biti polovan definitivno, ali prvom sledecom prilikom bez razmisljanja kupujem nov.

 

Neko ranije pomenu kiselo grozdje... i slazem se (u Srbiji omiljeno voce)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa nisi dobro proverio taj prethodni auto, slozices se? Verovao si servisnoj knjizi. Sve su sanse, da si malo zaseo po forumima tog proizvodjaca, da bi za taj model nasao sve i svasta oko tih kvarova i u startu ga zaobisao :)

Ne možeš da mu udjes u dušu i da vidiš sta ga sve muci. Bio je kod dilera na proveri i sve je bilo OK. Inače vazi za auto koji treba da zgazi pola miliona do prvog ozbiljnijeg servisa da bi potom jos pola miliona zgazio.

 

I bilo je u redu prvih 2 3 meseca, onda sam primetio da malo slabije vuče, za nijansu - tu sam puko skoro 2k da bi zamenio dizne. Potom je menjac počeo da radi kako on misli da treba. Radio j dalje ali ne kako ja hocu, diler ga je gledao, ispitivao, išli smo na probne voznje sve sa dijagnostikom prikopcanom, i sve kao OK ali on ne salta lepo, bar ne po mom ukusu :)

 

Ako ćeš verovati internetu, svaki auto je los i ima gomila kvarova, jer takva je narav ljudi da pišu samo kad je problem a oni sto voze oni se ne cuju.

 

Uglavnom resen je problem :) možda je neko izuzetno zadovoljan mojim bivšim autom jer ga nije doživeo pre nego sto se sve izdešavalo.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

 

Zasto bih se cimao da radim vise, kada mogu da se iscimam da naucim nesto. Da radim ne volim, a da ucim, cackam i nadjebavam se sa ljudima to definitivno vise volim :)

 

 

Ja mislim da je to ključna razlika između ljudi koji vole novo i polovno.

Meni je obrnuto cimanje. A i ja volim svoj posao. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Pa nisi dobro proverio taj prethodni auto, slozices se? Verovao si servisnoj knjizi. Sve su sanse, da si malo zaseo po forumima tog proizvodjaca, da bi za taj model nasao sve i svasta oko tih kvarova i u startu ga zaobisao :)

Ne možeš da mu udjes u dušu i da vidiš sta ga sve muci. Bio je kod dilera na proveri i sve je bilo OK. Inače vazi za auto koji treba da zgazi pola miliona do prvog ozbiljnijeg servisa da bi potom jos pola miliona zgazio.

 

I bilo je u redu prvih 2 3 meseca, onda sam primetio da malo slabije vuče, za nijansu - tu sam puko skoro 2k da bi zamenio dizne. Potom je menjac počeo da radi kako on misli da treba. Radio j dalje ali ne kako ja hocu, diler ga je gledao, ispitivao, išli smo na probne voznje sve sa dijagnostikom prikopcanom, i sve kao OK ali on ne salta lepo, bar ne po mom ukusu :)

 

 

 

 

Nesto mi govori da je vozilo MB a da su dizne mitingovale posle konzumacije Srpskog goriva!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vozilo jeste MB a dizne su se kompromitovale posle srpskog goriva. I stvarno sam u početku bio ubedjen da je to link, medjutim sa novim autom sam takođe sipao isto to gorivo i moram priznati da me je bilo 'strah' u početku ali pokazalo se da to nije opravdano.

 

@bocca

Pa kažem ti da je auto isao na pregled, cak je dobio i veliki servis pre godisnjeg. Znaci nekim 'normalnim' (u granicama razumnog) pregledima nije ništa moglo da se primeti jer verovatno ništa nije ni bilo.

Naravno možeš vaditi motor i rastaviti ga pa svaki delic pojedinacno pregledavati. Ali ćeš onda prevazici razliku u ceni novo polovno.

 

I ja postujem da neko ne želi novo da kupi ali smatram da se ne može zakljuciti da je kupovina polovnog bolji deal od novog jer uzmi za primer npr moj sadasnji auto koji je 4 godine. Mene je sluzio odlično i nikad ništa nisam imao sa njim. Sad, ako ga ne prodam i crkne neki deo za godinu dana, jbg, vozio sam ga 5 godina i onda nije ni strasno. Ali ako ga ti kupis i crkne to taj deo, jesi platio manje nego ja u startu ali si odmah u servisu i punis njima džepove. A taj auto će biti samo stariji a ostatak možeš i sam da pogodis.

 

Ako podvučeš crtu ispod troškova i gledas samo sa te tacke, ako imaš sreće možeš izaći dosta povoljnije sa polovnim autom a ako si maler, bolje da si kupio odmah novi.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja