Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja da imam para, uzimao bih motore koje je neko vozio godinu dve pa mu dosadilo. Nov kosta tipa 15000, ja ga uzmem za 8-9, i teraj. Jos ako nadjes rezidentnog lika, on kupuje nove, a ti kupujes od njega svaki sledeci. Ma milina :D

On lud a ti pametan :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

 

Ja da imam para, uzimao bih motore koje je neko vozio godinu dve pa mu dosadilo. Nov kosta tipa 15000, ja ga uzmem za 8-9, i teraj. Jos ako nadjes rezidentnog lika, on kupuje nove, a ti kupujes od njega svaki sledeci. Ma milina :D

On lud a ti pametan :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Ovo jeste najbolja varijanta, i takvih ljudi verovali ili ne ima dosta, samo ne kod nas  :lol3: , Ali Napolju jako često nailazim na oglase , gde se prodaju motori stari 2/3 godine, i na primer ako je nov koštao, 10000 11000 CHF, , prešao 17000, sada košta 6600, A motorcikli sa 17 hiljada je Nov motorcili. praktično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ima jedan strom u oglasima, kupljen prosle godine. Cena mu je za nijansu veca od cene novog u salonu  :lol3:

Jeste da ima nesto dodatne opreme, ali opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Ja da imam para, uzimao bih motore koje je neko vozio godinu dve pa mu dosadilo. Nov kosta tipa 15000, ja ga uzmem za 8-9, i teraj. Jos ako nadjes rezidentnog lika, on kupuje nove, a ti kupujes od njega svaki sledeci. Ma milina :D

On lud a ti pametan :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Ovo jeste najbolja varijanta, i takvih ljudi verovali ili ne ima dosta, samo ne kod nas :lol3: , Ali Napolju jako često nailazim na oglase , gde se prodaju motori stari 2/3 godine, i na primer ako je nov koštao, 10000 11000 CHF, , prešao 17000, sada košta 6600, A motorcikli sa 17 hiljada je Nov motorcili. praktično

Najbolja je varijanta ipak nov skroz, po svom ukusu boja, oprema, itd. Sad, ako manjka sredstava ni polovan godisnjak nije loše. Ali je svakako second best choise ;)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iz principa ćeš da gledas kako se neko 2 3 godine vozika tvojim motorom i da cekas da se on odluci da ti ga proda? I to nema veze sa parama?

 

Moguće ;)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ima jedan strom u oglasima, kupljen prosle godine. Cena mu je za nijansu veca od cene novog u salonu  :lol3:

Jeste da ima nesto dodatne opreme, ali opet...

Ma to ti je dijagnoza Balkan... Vstrom uz Afriku najprecenjeniji motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ne znam stvarno u cemu je fora sa tim afrikama. Jbt gledam u oglasima likovi traze 3000e za motor '98 godiste. Razumem ja da je to dobra masina, ali brate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Necu da kupim nesto sto ce da vredi upola manje istog momenta kad ga kupim.

 

Los finansijski potez, a ja se trudim da ne povlacim lose poteze bilo kog tipa nego da rezonujem ;)

Znaci svi koji kupuju novo prave los finansijski potez?Pa da nije tog loseg finansijskog poteza ti ne bi mogao da uradis dobar?

I kad bi svi mislili ko ti ,onda ne bi uopste bilo prodaje novih motora?

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ako posmatras na taj nacin, onda je svaka kupovina los finansijski potez jer sta god da kupis ono istog momenta gubi vrednost (ne bas polovinu, ali gubi)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Kupovina novog motocikla/automobila ima smisla, jedino ako se prelazi dosta km godišnje. I ako se planira, da se vozilo zadrži u posedu barem 5 godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

ne bas sve. Mozes kupiti stvari kojima raste vrednost vremenom. A nesto mora da bude trosak

 

Afriku ili Vstrom? Ili MT-07 sa foruma....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

i dok se spremas za kupovinu, tih meseci si uskracen za to sto ti treba jer, inace, ne bi ni trazio da kupis :)

ne znam zasto vecina misli da si na gubitku ako kupis novo. slazem se da novo gubi vrednost cim izadje iz salona, ali ne izgubi polovinu svoje vrednosti. sva vozila, proporcionalno svojoj starosti, gube odredjeni procenat svoje vrednosti. i to je to. novo vozilo posle 5-6-7 godina upotrebe kosta isto koliko i sva vozila tog godista i modela, sa tom razlikom da se mnogo lakse proda jer je ipak od prvog vlasnika. plus, sto uvek mozes da ga vratis kod prodavca i uz doplatu opet uzmes novo.

moracu malo da off-ujem...

pre par godina, dok sam trazio da kupim auto, nasao sam na placu fiat bravo 1,9 mjet, brdo opreme i standardnih 140k km na satu. lik ga je cenio oko 8000e i nije bio rad da spusta cenu. ono sto smo majstor i ja zakljucili posle pregleda i kratke test voznje gume 0, zamena diskova, treba da se radi prednji trap i veliki servis. kad sve to stavis na papir nije manje od 1000e i opet ne znas sta imas. a u to vreme, opel astra, nova i sa 0km na satu je kostala 10000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

na novom vozilu se najvise izgubi osim ako si nebazdaren sa lovom pa te nije briga 2/3 GODINE od prvog vlasnika su uglavnom najbolje kupovine.otklonjene sve decje bolesti u garantnom roku i ostaje ti puno prijatnih kilometara osim ako prvi vlasnik nije neki divljak a to se vidi i laickim okom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam jesi li ikad kupio "ugura", to je ono kad ti ogadi sve polovno i sve prodavce za ceo život. Koliko god da popravljaš i ulažeš ono se sve više kvari i crkava. To ni na otpad, zapaliti i gledati kako cvrči.

'Ugura' kad zapalis da izgori on će da baci varnicu na supu od komsije pa će ti i tu napraviti problem i trošak :)

 

Za ugura se možeš spremati koliko god hoćeš ali on se ne prepoznaje prilikom kupovine. Manifestuje se tek sledeći dan kad svane. :) primetiš kako je bivši vlasnik odjednom postao veseo (rešio se ugura).

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

na novom vozilu se najvise izgubi osim ako si nebazdaren sa lovom pa te nije briga 2/3 GODINE od prvog vlasnika su uglavnom najbolje kupovine.otklonjene sve decje bolesti u garantnom roku i ostaje ti puno prijatnih kilometara osim ako prvi vlasnik nije neki divljak a to se vidi i laickim okom

Najbolja kupovina je svakako novo a polovno od godini ili dve tri daje neki koeficijent gde manje treba da ulozis a dobiješ ipak solidnu kupovinu.

 

A sto se tice decijih bolesti, to je vise naduvana priča u odnosu na one koji nemaju problema. Ja sam se namenjao raznih novih automobila (poslovno) i bilo je opoziva ali to se sve resi na kulturan način gde nemaš nimalo problema.

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Od kucke mozes napraviti zenu (ili sama shvati sta hoce) ali kada se nevina gicne,mozes samo sa setom da gledas za njom   :'( i   :cirka2:

 

:lol2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neki ljudi imaju moć da pokvare sta god im padne pod ruke. Cak i kucku će da pokvare tako da vise neće biti kučka kao sto je bila.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Kupovina novog motocikla/automobila ima smisla, jedino ako se prelazi dosta km godišnje. I ako se planira, da se vozilo zadrži u posedu barem 5 godina.

Ne znam zašto bi bilo besmisleno kupiti nov motor i prelaziti manje od 1000 km godišnje?

Prvo osećaj novog motora u garaži, voziš koliko voziš, svaki put sa uživanjem. Neverovatno manji troškovi na gumama, ulju, svim potrošnim materijalima.

Za pet, 10, 15 godina opet imaš nov motor koji je prešao 5, 10, 15 000 km...

I kad se desi da imaš vremena za neka daleka putovanja imaš siguran i pouzdan motor. Da ne pričam o mogućnosti prodaje takvog motora, a zavisi, nekim modelima posle 30 godina cena raste ako su u fabričkom stanju.

Ja ne prelazim (trenutno) preko 1000 km godišnje, ali bih sad u prodavnicu po HD Iron, Guzzi V9, Honda CB, Yamaha XJR...

 

Slazem se. Jednom kupio nov, ono ne razmisljas narednih 5 godina samo pici. Nema cimanja da ce da rikne ovo ili ono. Plus garancija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

na novom vozilu se najvise izgubi osim ako si nebazdaren sa lovom pa te nije briga 2/3 GODINE od prvog vlasnika su uglavnom najbolje kupovine.otklonjene sve decje bolesti u garantnom roku i ostaje ti puno prijatnih kilometara osim ako prvi vlasnik nije neki divljak a to se vidi i laickim okom

 

Koje decije bolesti? Jedino ako kupujes kineza pa ti poispadaju srafovi i slicno pa to sredis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nekad se gledalo a sad je smejurija da je devojka i žena nevina...

A nov motor je možda najbolja zamena, sve što je ikad bilo šta uradio - ti si uradio....

A polovan motor kao kučka, ko zna šta je trpela bez pogovora, kakve masnice i bolesti ima, ko je neiskusno hebavao, akao, šta je trpao, gde je sve bila, sa dvoje troje, gde je neko vodio a ti nemaš para...

 

 

U oglasima kaze redovan servis, ''fabrika'' ''nov'' (a ono ima 15 godina), ''casa'' a na motoskupu kontuzovan ga zavrce ispred bine pokusavajuci da nadjaca muziku dok ga cela publika gleda kao najveceg kretena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja