Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

 

 

 

Zbog ovoga gore me uzasno nerviraju ovi licemeri sto spominju kiselo grozdje. Budi korektan i prihvati da ne razumes drugaciji stav od svog :)

 

 

Izvini ako sam te na neki nacin iznervirao i time izazvao da ti mene uvredis nazivajuci me licemerom, a ne znas me dovoljno dobro za takvu kvalifikaciju.

 

Ako se potrudis i malo bolje procitas sta sam napisao, mozes da primetis da sam ja delio isti stav sa tobom (znaci, razumem i taj drugi stav) ali sam ga pod drugim okolnostima promenio (znaci, stavovi su podlozni promenama). Osim toga, kao vlasnik i polovnog i novog vozila, rekao bih da sam za nijansu kvalifikovaniji da iznosim stav od vlasnika samo polovnog vozila, posto imam uvid u obe strane medalje. Tako da imam slobodu da iznesem zakljucak da si ipak ti taj koji ne razume i ne zeli da prihvati drugaciji stav.

 

Svako dobro, ne bih vas vise zadrzavao, ni ovde atmosfera nije nista bolja nego na drugim forumima koje sam prestao da posecujem upravo iz ovih razloga (a nije da me nisu upozorili).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

A i kad se vec gorivo spominje, mogu reci da MOL-ove pumpe i OMV po meni nekako imaju najkvalitetniji benzin. Ne kazem da je 100% odlican, jer to kod nas tesko da neko prodaje, vec kazem da iz nekih mojih zapazanja motor mi radi i vuce nekako najbolje sa njihovim gorivima.

 

Mali offtopic, al ajde, necete zameriti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ljudi iznose svoje misljenje a ti svakog hoces da ubedis da je tvoj stav jedini pravi.

Naporan si malo.

Za nas standard i zarade logicno je kupiti polovno vozilo a i svi mi "Srbi" volimo sami da popravljamo nesto.

 

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Bocca, stvarno preterujes. Vidi se da si mlad i usijane glave pa smatras da si samo ti u pravu. Sacekaj da grozdje sazri, bice sladje za jesti ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sad sam dolio ulje na vatru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kao mehanicar,ne bas vrhunski ali dobro poznajem materiju,mogu reci da se vise nove stvari ne prave da bi trajale nego da "servisna podrska" ima jos prihoda mimo prodatog vozila uz bezobrazno skupe redovne servisu tu su i "gremlin" kvarovi sto sa polovnim naravno dobro odrzavanim vozilima nije slucaj.

U prilog ovoj teoriji dodao bih-kawazoki je kada se uzme vrednost Suzukija i cena puta prosao jeftinije nego da je kupio novog GS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Kao mehanicar,ne bas vrhunski ali dobro poznajem materiju,mogu reci da se vise nove stvari ne prave da bi trajale nego da "servisna podrska" ima jos prihoda mimo prodatog vozila uz bezobrazno skupe redovne servisu tu su i "gremlin" kvarovi sto sa polovnim naravno dobro odrzavanim vozilima nije slucaj.

 

 

ovo mi nije bas najjasnije. da li zelis da kazes da vozila koja se odrzavaju u ovlascenim servisima (ovako sam shvatio "servisnu podrsku") imaju "gremlin" kvarove a da polovna vozila koja se dobro odrzavaju nemaju te kvarove, iako su i ona, mozda, nekad odrzavana u ovlascenim servisima?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Kao mehanicar,ne bas vrhunski ali dobro poznajem materiju,mogu reci da se vise nove stvari ne prave da bi trajale nego da "servisna podrska" ima jos prihoda mimo prodatog vozila uz bezobrazno skupe redovne servisu tu su i "gremlin" kvarovi sto sa polovnim naravno dobro odrzavanim vozilima nije slucaj.

 

 

ovo mi nije bas najjasnije. da li zelis da kazes da vozila koja se odrzavaju u ovlascenim servisima (ovako sam shvatio "servisnu podrsku") imaju "gremlin" kvarove a da polovna vozila koja se dobro odrzavaju nemaju te kvarove, iako su i ona, mozda, nekad odrzavana u ovlascenim servisima?

Nisam se dobro izrazio,tj pod pojmom polovna smatram vozila malo starijeg datuma proizvodnje,jeste polovno i vozilo staro 10 dana koje vlasnik prodaje,recimo tri god. i starije.

Motocikli je vozilo koje nije u exploataciji 365 dana godisnje kao automobil tako da mu godine starosti ne predstavljaju problem uz pravilno i redovno odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ne pravi se kvalitetno niza klasa vozila.

Ako kupujes vozilo za npr 10000e,polovno ces kupiti dve klase iznad i duze ce trajati od tog novog.Zato se slazem sa boccom.Ti sto kupe nova vide da su se zeznuli pa sami sebe ubedjuju da nisu pogresili.Ovo moje misljenje ne vazi za burzuje i druge drzave sa visim standardom

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

polovno nikad ne moze da traje duze nego novo. i to sto kupis dve klase iznad, obicno ima i odrzavanje koje je dve klase iznad, sto bi rekli spram sveca i tropar :)

ti sto kupe novo, voze ne gurnu srafciger u auto, prodaju posle 5-6-7 godina, kada isteknu sve garancije, na red dodje veliki servis, zamene kojekakvih lezajeva i plivajucih zamajaca i sta ti ja znam. a kupac takvog auta je srecan sto je kupio auto od prvog vlasnika, koji nije iz uvoza i koji je odrzavan u ovlascenom servisu. a onda krece zanimacija...

ovo je prica u stilu starosti koke i jajeta, sve ima svoje prednosti ali ne treba nikoga pokusavati ubediti u ono sto mi verujemo, ako vec ne dopustamo da nas ubede u suprotno ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne pravi se kvalitetno niza klasa vozila.

Ako kupujes vozilo za npr 10000e,polovno ces kupiti dve klase iznad i duze ce trajati od tog novog.Zato se slazem sa boccom.Ti sto kupe nova vide da su se zeznuli pa sami sebe ubedjuju da nisu pogresili.Ovo moje misljenje ne vazi za burzuje i druge drzave sa visim standardom

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Priča se o istom vozilu, jedno je gancika novo a drugo isto to vozilo polovno, godinu dve tri, pet...

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

 

Ne pravi se kvalitetno niza klasa vozila.

Ako kupujes vozilo za npr 10000e,polovno ces kupiti dve klase iznad i duze ce trajati od tog novog.Zato se slazem sa boccom.Ti sto kupe nova vide da su se zeznuli pa sami sebe ubedjuju da nisu pogresili.Ovo moje misljenje ne vazi za burzuje i druge drzave sa visim standardom

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Priča se o istom vozilu, jedno je gancika novo a drugo isto to vozilo polovno, godinu dve tri, pet...

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Izvinjavam se vec sam i zaboravio pocetak teme.

Onda novo ako ima mogucnosti,valjda svako zna sta zeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kako samo šorate...

 

Kao da niko ne bi kupio nešto novo da se novac izbaci iz računice... jooooj...

 

Ne da bi kupio jednog novog, već tri...

 

Maksi skuter recimo c650gt, nekog velikog Tourera recimo 1200RT i još jednu zujalicu... R6 ili slično... pa neka izgubim svake godine 20k €... boli me, novac nije u računici...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Gospodine da li hoćete da u vaše dvorište dotjeramo polovnu ili novu R1, cijena je za dž kao i sva održavanja ?

 

- Ha, naravno..polovnu :stabre:

 

Ne pada mi napamet da im govorim da su licemjeri i da lažu, jer mi je apsolutno jasno da postoje ljudi koji zaista ovako misle (imam upravo ovakvog jednog prijatelja)..Jbg postoje i ljudi koji vole da se heftaju u dupe, ali najmanje što očekujem od njih da priznaju da to nije baš sasvim normalno i najracionalnije razmišljanje, ali eto tako jbg šta ću kad volim :)  ..al jok oni su puni "logičnih" objašnjenja.. :na_glavi:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Ja sam pre 7 godina kupio nov chevrolet spark, a ove godine novu yamahu ybr 125.

Planiram da vozim 2-3 godine, i onda bi kupio mt-03 i tu bi stao...ali i taj mt bi bio nov.

Vec sam sad poceo da skupljam pare.

 

I ja volim da sednem u garazu pored kola ili motora...s jednim razlikom: ja vise volim da ih glancam, a ne da rastavljam i popravljam...

 

Kao sto stari Ford rekao kad su ga pitali, koji je najbolji auto...'pa novi' - rekao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam kupio novu Zastavu 128 i auto me je odlicno sluzio. A ti si Bocca sam sebi izbio sve argumente onog trenutka kad nisi hteo polovnog nego novog psa  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Za ograničen budžet i ja bih prije polovnu 159ku nego novog Fiata..ali u "neograničenom" budžetu bih NOVU 159ku :)  ..Iako djeluje jako slično, mislim da nije baš tako lako u rasptavi staviti znak jednakosti između kupovine polovnog/novog automobila i motora i koristiti iste argumente za oboje..a možda i griješim :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne grijesis. Razlika izmedju nove i polovne 159 zna biti poput one izmedju zivota i smrti. :D

Ali opet, sve zavisi i od malo srece i umjesnosti kupovine. Moja baba bi trebala kupiti novi auto,

ali neki mehanicar moze izabrati i dobar polovan, za ostatak love i dobar polovan motor + putopis. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Tvojoj babi ni ne treba auto, ona ga podaje posle onih 50 odlazaka na pijacu. Nedeljom. Upravo je kod nekog našeg dilera. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Da je kojim slucajem Henry kupio novog Yuga, Keca, ladu Nivu ili Yugo Floridu, to bi rekao samo jednom i nikad vise. Da ne pominjemo razne Gremline sa njegovog kontinenta, ili jos gore Pinto koji je izasao iz njegove fabrike. Ljudi bi pre dobili rak debelog creva nego dali pare za novi Ford Pinto ;)

 

 

tra la la la :tuzno:

Например Форд Ка? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja