Jump to content

Moto Zajednica

PAD S MOTORA / Tekst za sve bajkere

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pametno… uvek zafali novca za opremu, sem ako je kupis unapred :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 6 sati, Savan je napisao:

Pametno… uvek zafali novca za opremu, sem ako je kupis unapred :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Tom logikom sam se i vodio, doduše malo sam i preterao s' obzirom da sam uzeo AGV Pista GP-RR kacigu ali dobro, ako ništa drugo pravi je  eyecandy od kacige :D

 

Pre 3 sati, overtone je napisao:

Jedino šta sad moraš uzet motor da ti se slaže sa opremom. :)

Pa s' obzirom da je oprema monohromatska (99% crna boja, samo beli detalji na jakni), neću imati previše problema, iako bih najviše voleo crni motor da sve to legne u taj neki stealth fazon :) O tome sam odmah razmišljao, kad vidim full opremu da se ne slaže uz boje motora... nije to to :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 5 sati, blackmore je napisao:

Tom logikom sam se i vodio, doduše malo sam i preterao s' obzirom da sam uzeo AGV Pista GP-RR kacigu ali dobro, ako ništa drugo pravi je  eyecandy od kacige :D

 

Pa s' obzirom da je oprema monohromatska (99% crna boja, samo beli detalji na jakni), neću imati previše problema, iako bih najviše voleo crni motor da sve to legne u taj neki stealth fazon :) O tome sam odmah razmišljao, kad vidim full opremu da se ne slaže uz boje motora... nije to to :D 

stealth je ok za vojne avione ali za javni saobracaj bas i ne, pogotovo za motore

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 3 sati, salem je napisao:

stealth je ok za vojne avione ali za javni saobracaj bas i ne, pogotovo za motore

Znam, ali ljudi nas ne vide pa nas ne vide, sve i da se obučem u full fluo narandžasto/žuto. Kad se sve sabere i oduzme to bi otprilike ovako izgledalo:

 

6B23B8E9-E7FF-4F92-AC10-7E17AAD48FB8.thumb.jpeg.f77c4dc4db67b8ad71d5c01dcf91f24d.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
Just now, blackmore said:

Znam, ali ljudi nas ne vide pa nas ne vide, sve i da se obučem u full fluo narandžasto/žuto.

Šta znam, meni se čini da pravi veliku razliku. Konkretno kaciga. Imam druga koji nosi fluo zelenu - to je prvo što primetim kad se približava, ili u retrovizoru - baš bode oči. Zbog toga sam i ja hteo da uzmem zelenu fluo, ali nisam mogao da nađem odgovarajuću.
A da crna kombinacija lepo izgleda - tu nema nikakve dileme :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 2 minuta, antir3ality je napisao:

Šta znam, meni se čini da pravi veliku razliku. Konkretno kaciga. Imam druga koji nosi fluo zelenu - to je prvo što primetim kad se približava, ili u retrovizoru - baš bode oči. Zbog toga sam i ja hteo da uzmem zelenu fluo, ali nisam mogao da nađem odgovarajuću.
A da crna kombinacija lepo izgleda - tu nema nikakve dileme :)

Vrlo verovatno da si u pravu za sve što si rekao, nemam dovoljno iskustva pa ni sam ne znam šta bih rekao, mada ne volim da se sve šareni, možda sad ja preterujem malo :) Videh da mnogi voze sa dugim svetlom nonstop, pod parolom “bolje da im smetam a da me konstatuju nego da me ne vide”. Doduše mislim da si u pravu da su, verovatno, fluo boje efikasnije što se preglednosti tiče, mada kako ljudi voze, nekad pomislim da ni od onog gore nema pomoći :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 34 minuta, blackmore je napisao:

Znam, ali ljudi nas ne vide pa nas ne vide, sve i da se obučem u full fluo narandžasto/žuto. Kad se sve sabere i oduzme to bi otprilike ovako izgledalo:

 

6B23B8E9-E7FF-4F92-AC10-7E17AAD48FB8.thumb.jpeg.f77c4dc4db67b8ad71d5c01dcf91f24d.jpeg

Vidi, siguran sam  da bi te svaki bajker video :) a i prolaznice

Za vozace na 4 tocka... ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 17 minuta, salem je napisao:

Vidi, siguran sam  da bi te svaki bajker video :) a i prolaznice

Za vozace na 4 tocka... ?

Siguran sam da je tako, a za vozače na 4 točka… tu ponekad, čini mi se, ni onaj gore nije od pomoći :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Posle skoro dva meseca upaljen mezimac.

Praznik za uši. :moto3:

Nekih pola sata razgibavanja po kraju. 

20220225_180609.jpg.9f40c652f04a78c88ffa82df4b70ece3.jpg

 

Treba izdržati još dve nedelje, jer neće rukavica na levu ruku. A i mali prst mi, još uvek, ima ograničenu pokretljivost. :)

20220225_201142.thumb.jpg.6ba849ba628220474a57777b42b8df4f.jpg

 

Sve prolazi, mi smo večni...

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da podelim i ja svoje iskustvo. Poceo sam voziti motor pre 3 godine i prve godine sam bio entuzijasta, nalozio se što bi rekli za sve pare i nisam silazio sa motora. Jedan dan sam bio premoren od posla i vozio po najvećem suncu (jul mesec) i tako premoren sam parkirao motor u hlad ispod jednog drveta, zelena (malo neravna) površina. Popio kafu i sok i krenuo kuci. Kada sam kretao izgubim na malim brzinama kontrolu na neravnom terenu i samo se svalim na levu stranu. Taj dan sam naučio 3 stvari : koliko je teško (nemoguće) motor zadržati kada počne padati i pređe odrređenu tačku; koliko je teško podići motor; da ne treba voziti po svaku cenu i što je moguće voziti odmorniji. Ogrebotine po motoru i bol u lumbalnom delu koji je trajao par meseci (od nepravilnog dizanja motora). O brzini se malo priča. Prvo, vreme za manevar izbegavanja i zaustavni put su znatno drugačiji (negativni po vozača) sa porastom brzine. G sila koju trpi telo eksponencijalno raste i drastično je različita na 30, 50 ili recimo 80 km/h, ukoliko dodje do udarca. Pamet u glavu i samo oprezno. Ima na sajtu u delu edukacije par dobrih saveta (za one koji nisu čitali) kako se sačuvati u saobraćaju kao vozač motocikla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Meni je malo falilo proslo leto da me oduva lik u kolima koji nije stao na stop znak. Da sam isao sporije, lagano bi stao, ovako.. panika, bocno klizanje i na kraju jedva zadrzim motor da mi ne ispadne iz ruku.

 

Gledam tako nekad klipove na yt-ubu, sta se sve desava u saobracaju, pa se smirim onda kad sednem i ja da vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja sam prvi put pala 2006. god kad sam počela da se interesujem za motore (bukvalno sela sa bajsa na skuter), od tad nisam više smela da sednem do 2010, onda od 2010. do 2017. još dva puta, uvek isto, panika, prednja kočnica malo jače i ćao (zadnja je uvek bila slabija jer je doboš). Sreća da su bile male brzine i da sam prošla bez povrede, skuteru izlomljen nosač retrovizora/poluga kočnice i to je to.:moto2:

Zato sad na velikom motoru 4 oka otvorena, kad god izađem da vozim probam kočnice da znam čemu da se nadam, pogotovo što vozim sad u zimskom periodu. :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja mogu da kažem za sebe da sam se izludovao na bajsu, onako kako neki danas luduju na motoru. I to mislim da me je spasilo od svih problema.

Uvijek samo nekako imao logiku da jedino bajs može koliko ja mogu, jer je pogonjen mojom snagom, dok motor može koliko god on može, ali ja znam da ja ne mogu toliko. I dan danas me ludilo uhvati na bajsu, a na motoru uvijek postoji rezerva koju "čuvam".

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja sam se prosuo na prvom casu obuke, verovali li ne. Instruktor mi rekao da stanem, ja stao. Rece sidji, ja krenem da sidjem i dovatim gas i ode motor unapred i zabije se u stub od garaze, a ja se prospem ko prostac. Padnem na stomak, ruke ispred sebe, klasicno uklizavanje. Na srecu, nosio sam full opremu (jakna, pantalone, rukavice, kaciga) tako da mi nista nije bilo. Na motoru stradao migavac.

Drugi termin obuke, "otvoren put" do Sremcice i nazad. Na jednom mestu smo pogresno otisli, i kaze instruktor da obrnem polukrug, tu na sred sporedne ulice, nema saobracaja. Ulica pod nagibom. Ja krecem polako, i naravno okrenem volan vise nego sto treba i motor samo legne na bok. bukvalno sam ga nezno spustio na rucku, a ja sam digao ruku sa gasa ko da me je opekao. Tad nisam pao. Nakon toga sam promenio autoskolu, jer sam smatrao da instruktor treba vise da se potrudi i bolje da objasni sta i kako, a ne samo "sedi i vozi" kako je zapravo bilo.

PS: Motor je bio burgman 650

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@djpesic ne znam kakve su sada skole i uslovi za "A" kategoriju ali nekada se skola za voznju motocikala zasnivala na uzimanje "L" tablice sa kojom ste sam svoj instruktor 15 dana pre nego sto se izadje na polaganje (podrazumeva se da imate svoj motor, jer druga opcija nije postojala).

 

On 2/27/2022 at 4:28 PM, Milllan 83 said:

da ne treba voziti po svaku cenu i što je moguće voziti odmorniji

Vrlo vazna zakljucna tacka sa kojom se u potpunosti slazem i na koju mozemo da uticemo.

Ima dana kada se bas neprijatno osecam pri pomisli da cu da vozim motor i svaki put kada nisam poslusao "6-to culo" desio se neki maler.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ja gotovo uvek imam tremu u prvih 15 min voznje na motoru. Posle toga se malo opustim. Ali sto sam odmorniji pokreti kormana, narocito kocnice su mi "meksi", samim tim i voznja prijatnija. U prvih par godina voznje motora sam vozio po svaku cenu. Odmoran sam retko u potpunosti, ali umoran i premoren ne vozim vise. Jednostavno ne prija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 7.3.2022. at 14:45, castor je napisao:

Ja mogu da kažem za sebe da sam se izludovao na bajsu, onako kako neki danas luduju na motoru. I to mislim da me je spasilo od svih problema.

Uvijek samo nekako imao logiku da jedino bajs može koliko ja mogu, jer je pogonjen mojom snagom, dok motor može koliko god on može, ali ja znam da ja ne mogu toliko. I dan danas me ludilo uhvati na bajsu, a na motoru uvijek postoji rezerva koju "čuvam".

Ovo kao da sam ja pisao. Na bajsu sam pravio takve gluposti i vratolomije, padao i na glavu i na ostale načine… nešto što mi ne bi palo na pamet da radim ja motoru. Moguće da sam tada izbacio sve iz sebe što se glupiranja tiče…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 27.2.2022. at 22:28, Milllan 83 je napisao:

da ne treba voziti po svaku cenu i što je moguće voziti odmorniji.

Slažem se skroz, ali opet, najgore sam prošao kada nije ništa zavisilo od mene. Preprošle godine, na prometnom putu sa 4 trake, pretičem nekog sporaća levom trakom, oko 80-ak na sat, a začu se neki prasak i puče me u rebra ogroman šraf, koji je izgleda izleteo iz točka nekog šlepera iz suprotnog smera. Šrafčina ima jedno 150 grama, plus vozila koja se kreću u suprotnim smerovima, pa se brzina sabira...

 

Nosio sam doduše moto jaknu, ali ni sam ne znam kako sam sam se zadržao na točkovima. Valjda skoči adrenalin, uspeo sam nekako da pređem u desnu traku i da se lagano zaustavim, i tek tad sam osetio neopisiv bol. Sreća je što me je šraf udario pljoštimice.

 

Tri nedelje sam se jedva kretao, sve mi je poplavilo oko rebara, posle požutelo... baš dugo trebalo da prođe. Ali ipak sam dobro prošao, mogao sam isto lako da završim pod točkovima nekog kamiona.

Sve u svemu, sreća je najbolji drug!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 952 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Čitam malo oko obuka i autoškola i pohvalio bih instruktora Stevu iz autoškole krug, naučio me da vozim motor i što je najbitnije da ga vozim bezbedno u saobraćaju, uz upozorenje da tek kad položim počinje moje pravo učenje.

Još jednu pohvalu bih uputio policajcu na polaganju, em me lepo upozorio da mogu da odustanem od polaganja zbog vremenskih uslova (hladno, kiša, sneg), em mi po povratku na poligon udelio nekoliko korisnih i praktičnih saveta u vezi učestvovanja u saobraćaju na motoru, onako drugarski da ne kažem očinski, bivši motorista ispostavilo se.

Što se padova tiče, dva puta na poligonu, položio motor prilikom polukružnog okretanja, oprema, hladna glava i kreš barovi učinili da i motor i ja prođemo bez ogrebotine.

Ta dva pada su učvrstila moj stav da za početnika nikako nije motor kome niste gazda u mestu, zbog težine i visine istog.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
On 3/10/2022 at 11:18 AM, boza_kg said:

Slažem se skroz, ali opet, najgore sam prošao kada nije ništa zavisilo od mene. Preprošle godine, na prometnom putu sa 4 trake, pretičem nekog sporaća levom trakom, oko 80-ak na sat, a začu se neki prasak i puče me u rebra ogroman šraf, koji je izgleda izleteo iz točka nekog šlepera iz suprotnog smera. Šrafčina ima jedno 150 grama, plus vozila koja se kreću u suprotnim smerovima, pa se brzina sabira...

 

Nosio sam doduše moto jaknu, ali ni sam ne znam kako sam sam se zadržao na točkovima. Valjda skoči adrenalin, uspeo sam nekako da pređem u desnu traku i da se lagano zaustavim, i tek tad sam osetio neopisiv bol. Sreća je što me je šraf udario pljoštimice.

 

Tri nedelje sam se jedva kretao, sve mi je poplavilo oko rebara, posle požutelo... baš dugo trebalo da prođe. Ali ipak sam dobro prošao, mogao sam isto lako da završim pod točkovima nekog kamiona.

Sve u svemu, sreća je najbolji drug!

Ovaj tvoj susret treće vrste na našim putevima me podsjeti na moj (skoro) isti takav susret. LM, išao sa drugaricom do nekog sela iz Lazarevca da obiđemo mjesto - autobusku stanicu na kojoj joj je ćale imao srčku i umro, jer je hitna pomoć stigla 30-45 minuta prekasno - pa se vraćali, naravno Ibarskom. Kada se izađe iz Stepojevca prema Lazarevcu, tj. prođe semafor na centru, pa poslije nekih 300-400 metara ide ona krivina na desno i onda nizbrdo ono dugačgo negdje na sredini ima ono skretanje lijevo (tj. desno, zavisi od pravca kretanja, ali desno za mene, jer sam išao od Lazarevca ka Beogradu).

Vozimo se mi uzbrdo na FZ6N sa nekih 80-90, možda i 100 km/h (možda i brže, nemam pojma, ali sve se odigrava za cca 5-6 sekundi), nigdje nikoga ispred ili iza nas u traci na barem 100 metara. Još smo bili ispod skretanja (dakle ispod pola brda, ja vidim kako iz krivine izlazi kamion, kiper onaj klot metalni. Vozim ja gore i gledam kako ga baja prži još odozgo, rekoh to brale, samo peglaj. Prelazimo mi ono skretanje, kad ja vidim kako ispada nešto sa kamiona. Pada i skače po asfaltu, nešto se raspadne, nešto se ne raspadne. Sve ok, par komada ispadne, nestane, pa ništa. Prelazimo mi to odvajanje i samo što smo prešli gledam kako opet kreće da ispada i u trenutku vidim da ispadaju komadi lomljenog asfalta. I dok sam to gledao, skontao šta je, šta se dešava vidim jedan komad kako ispada, ne raspada se nego odskače i kreće se u mom pravcu. Procijenih ga na nekim 15cm u prečniku, nepravilnog okruglastog oblika.

U djeliću sekunde kontam da me je navigacioni sistem gromade naciljao u glavudžu i uspjevam samo da smaknem glavu u stranu, dok gromada odskače od asfalta prema meni, pogađa me na početak deltoida na lijevoj ruci i prolijeće pored glave u brišućem letu. Udarilo me dovoljno jako da sam ja ramenom udario drugaricu u kacigu, ali opet dovoljno nježno da mi nije slomilo ruku. Bolilo jeste par dana, modrica jeste bila isto tako par dana, ali to je sve.

Svaki put kad se sjetim toga opet razmišljam i nikako mi nije jasno kako me je tako "dobro" pogodilo da prođemo bez posljedica. Moglo je biti mnogo gore da je samo par centimetara okrenulo na neku drugu stranu.

Svašta ima i dešava se kod nas na putu.

Promenio član castor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Nije motor nego automobil - posle Sretenja na Jahorini vraćamo se za BG i oko Bogatića u krivini sužen asfalt i odjednom pffff isečem gumu. Posle 2 dana u BG, stavljam letnji set na auto. Sledeći dan odlazim na službeni put. Od KŠ prema TS, magistrala, pravac, ravno, pregledno, čisto, nema rupa... Dva auta pretičem "na pola gasa", prvi auto izbacuje kamen u levu traku, kotrlja se i vraća se ka meni, nisam ga prešao ali me očigledno zakačio po boku gume i ne osećam ni udarac samo opet pffffff - rupa na gumi, na boku, cca 2x2... 

Sva 4, stanem sa strane i zamenim opet točak. Prvi udar u rupu i ovaj kamen sa strane, ne bi prošli tako "bezbolno" na motoru....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Slična priča sa nekih od prethodnih postova, iživljavao se na bajsu samo tako, padao, imao par "ozbiljnijih" padova, prednjači onaj kad sam podleteo pod trafiku na nbg, isao prebrzo, previše se nagao, pedala zakačila pod i odvojila mi točak od podloge i krenulo klizanje nekih 10-ak metara dok se nisam sa sve bajsem podleteo pod trafiku. Vadili me ljudi, blam me pojeo :D.

Što se tiče dvotočkaša, pao sve ukupno 4x, nikad ništa lomio, ali su situacije bile razne.

1. Iskustvo na 2 točka 2km

Bukvalno drugi put seo na skuter i išao nizbrdo, iz sporedne ulice mi se uključi auto, nije mi bio ne znam koliko blizu, ali sam morao kočiti, po pravilu bi me trebao pustiti jer sam već bio previše blizu. No naravno neiskustvo u kočenju, stiskao sam prednju kočnicu usporavao ali sam mu se i dalje približavao, kako sam je još malo dodao tako mi se volan samo sklopio u jednu stranu i isklizao sam dovoljni da mi je cela noga bila u krasti.

2. Iskustvo na 2 točka 2.000km

Piaggio free, radio u dostavi, dosao na posao, zadužio vozilo, krenuo na prvu adresu za taj dan, stao na liniju preglednost, prošlo par vozila, dao gas da krenem i zadnji kraj mi iskliza i zanese me malo, u sledećem trenutku uhvati podlogu i kako je uhvatio izbaci me na trotoar, nisam bas pao, zadrzao se nekako ali mi ništa jasno nije bilo, uzrok-propišala slavina goriva, dok sam propustao vozila nacureo mi benzin ispod zadnjeg točka, bio sam i na belom-pešačkom...

3. Iskustvo na 2 točka 10.000km

Opet isto free, isto na poslu u dostavi, počinjem smenu tako što preuzimam skuter od "majstora" i krećem u bazu, ma čim sam krenuo osetio sam da prednji točak glavi, vratim se nazad do "majstora" kažem mu o čemu se radi, on pogleda, gurne ga malo i kaže: "Menjao sam pločice, cilindar će da popusti samo da to nalegne kako treba." Ja kao ok, vozio ga tako 2 sata do sledeće situacije, ulazim u raskrsnicu, treba levo da skrenem, stajem u sred raskrsnice da propustim vozila iz suprotnog smera, slobodan prolaz, naginjem se blago levo, volan u levo, dajem gas, i prednji kraj kao feder iskakuće, cilindar zaglavio disk, nije mogao da okrene, i eto, tako mi izlete iz ruku, ja na koleno, ništa strasno...

4. Iskustvo na 2 točka 30.000km 

Yamaha aerox, jesen, duvao neki vetar, popadale grane svuda po kraju, ja skoknuo samo do stamparije, pregazio usput par grana, naizgled ništa specijalno, u povratku sam osetio da hoće na kočenju da mi zapleše zadnji kraj ali sam to registrovao kao da sam preterao malo sa zadnjom+agresivno kočenje na koje sam navikao i sigurnost koje sam imao u iste na ovom skuteru posle nekih 15.000km na ovom skuteru, kočnice brutalne na aerox-u jednom rečju. No da se vratim na poentu, pred zgradu kočim, naginjem se levo da se dignem na trotoar, u tom trenutku krene da me obilazi zadnji kraj skutera, ja refleksno udarim kontru i on me obiđe ali sa druge strane, dočekam se svom svojom težinom na otvoren dlan kako me je zbacio i tu sjebem neki živac, nisam mogao da stisnem kočnicu mesec dana, i dodavanje gasa je predstavljalo problem. Uzrok-nisam verovao koliki sam maler, grana se zabola izmedju bloka i cilindra i probila crevo koje vodi od posude ulja do uljne pumpe, e sad ni to ne bi rezultovalo ovako fatalno  jer je odlivak bloka takav da sta god se sliva niz njega, najniza tacka je kod vodene pumpe sa strane i slivalo bi se pored zadnjeg točka, ali ne, grana je bila taman te dužine da se svo ulje niz nju slivalo kao najnižu tačku i nauljila mi baš dobro ceo gazeci sloj zadnjeg točka...

Eto toliko od mene, nadajmo se da neće biti više toga. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja