Jump to content

Moto Zajednica

Moto farmerke

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Može li se gdje nabaviti/kupiti Kevlar? Na metar, ko talijanska metraža? :D

 

Imam u blizini furmu koja kroji hlače (farmerke) i radi izvoz. Kod njih bi uzeo farmerke koje mi pašu i preradio ih u moto. Postavio Kevlar iznutra kod lokalnog krojača, ugradio štitnike za kukove i koljena...

 

Šta islite o toj ideji? Izvodjliva?

 

Lucky George, ti si kroijo Kevlar? odkla si nabavio? Kako? Koja cijena?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

 

Lucky George, ti si kroijo Kevlar? odkla si nabavio? Kako? Koja cijena?

 

 

Kevlar platno je malo teže nabaviti.

Ja sam radio sa kevlarom koji mi je kupac doneo ... za neka pojačanja na radnim odelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ja i drugar imamo ove sa KP. Ja sam uzeo Taichi, on Dainese, i mogu vam reći, a reče neko već u nekom postu, vrede za sve pare. Treba uzeti broj veći, bar sam ja tako uzeo, i super su. Materijal odličan, rastegljiv. I sviđa mi se što su duže nogavice, tako da kad se sedi, neće ono da se vidi po noge... Misim ako nosite patike

Sve u svemu, za toplo vreme, kratke relacije, po gradu, selu, odlične!

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Kroj nije najsrecnije uradjen ni kod jednog modela. Pojas siri, a usko dupe i nogavice. Svaki model ima nekih zamerki. Nekom odgovara, nekom ne. Treba uzeti broj veci, a onda pojas postaje problem - veliki. Zastitnici za kolena su pomereni suvise u stranu, a zastitnici za bokove isto ne stoje na mestu. Mogu da se provuku nekome sa tanjim budzetom i valjda da zavrse posao.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

 

Ja i drugar imamo ove sa KP. Ja sam uzeo Taichi, on Dainese, i mogu vam reći, a reče neko već u nekom postu, vrede za sve pare. Treba uzeti broj veći, bar sam ja tako uzeo, i super su. Materijal odličan, rastegljiv. I sviđa mi se što su duže nogavice, tako da kad se sedi, neće ono da se vidi po noge... Misim ako nosite patike

Sve u svemu, za toplo vreme, kratke relacije, po gradu, selu, odlične!

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Kroj nije najsrecnije uradjen ni kod jednog modela. Pojas siri, a usko dupe i nogavice. Svaki model ima nekih zamerki. Nekom odgovara, nekom ne. Treba uzeti broj veci, a onda pojas postaje problem - veliki. Zastitnici za kolena su pomereni suvise u stranu, a zastitnici za bokove isto ne stoje na mestu. Mogu da se provuku nekome sa tanjim budzetom i valjda da zavrse posao.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Ja ih uzeo na kraju sezone na KP. Iznenadio se kolko su slim fit. Cekam prolece da ih isprobam na motoru. Ove iz Louisa su mi primamljive zbog cene al sam ipak resio da cu na prolece kupiti jos jedne al iskljucivo da ih prvo vidim,procitam sastav, pipnem, probam.. nista porudzbina na nevidjeno. Tema je dobra. Sad se tu ubacuju razni materijali, kevlar i drugi pa znaci razmena misljenja i iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600

Nije mi jasno koji idiot smislio da napravi slim fit pantalone za motor? Ja skoro isao da kupim neke maskirne sa dzepovima sa strane , jbt ne mogu da udjem.ni u jedne. 3xl struk sirim 20cm nego sto treba a nogavice uske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Dok sam gledao po netu moto farmerke vidim da neke imaju i elastina u sebi. E te su po meni prave. Kad sednes,ne zulja nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ako je voznja leti,mislim da su odlicne i za dugu voznju. Ako bude kise,tu je kisno odelo. Inace znam kolege koji na dugim voznjama koriste obicne farmerke. Kroz obicne duva,kroz moto ne. Ja sam ih isprobao na nekih 200 km i bile mi prijatnije od tekstilnih moto koje sam imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pisao sam o farmerkama koje sam poručio iz Kanade  http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113677-moto-farmerke/?p=1855044

Za sada veoma dobro iskustvo sa njima.

Udobne su, nogavice su dovoljno dugačke, imaju elastina u sebi I prilagođavaju se telu u svakom položaju , postavljene PEKEV- om celom dužinom.

Ove godine sam ih nosio par puta na vožnjama od po 300 - 400 km dnevno  ... I prezadovoljan sam.

Mislim da su čak I vodoodbojne ...ali nisam imao priliku to I da testiram ...po kiši :)

Jedina primedba koju imam je debljina .... bude malo vruće u njima kada se ne vozi  ...  ali verovatno tako mora da bude  inače ne bi imale svrhu ...

 

...za svaku preporuku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

...bio sam online sa drugarom koji ih je kupovao u Kanadi ...on ih je tamo probao, slikao, pa smo se konsultovali u vezi veličine.

Po izmerenim merama upadam u 36  tako da sam se dvoumio  između 36 I 38.

Ipak sam se odlučio za 38  jer su nogavice dovoljno dugačke, ne stežu u butinama a onih par cm u struku nadoknadiću svakako za par godina :gurman:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

...imaju elastina  I veoma su prilagodljive svakom polažaju na motoru ...nigde ne zateže ;)

Slobodno svrati , pogledaj ...kada budeš u BGD ... kolega... :cirka1:  :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

...imaju elastina  I veoma su prilagodljive svakom polažaju na motoru ...nigde ne zateže ;)

Slobodno svrati , pogledaj ...kada budeš u BGD ... kolega... :cirka1:  :givemebeer:

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kad je vec tema i moto farmerkama. Kupio sam letos u DIG-u ,Bataja njihove pantalone. Smekerski je kroj skroz, izgledaju skoro kao farmerke samo sto imaju vise dzepova i ojacanja na kolenima dupetu... nogavice nisu siroke nego vise uske pa izgleda super i za po gradu. Na kolenima imaju dzepove za stitnike koji mogu da se umetnu. E tu nastaje problem i zato sam ih vratio. Pozadi u zatkolenoj jami ili ti "fossa poplitea"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

....ali pozadi u zatkolenoj jami je isto tako kruto i prosto neupotrebljivo jer kada savijete nogu zaustavi cirkulaciju.stitnike ne mozete zbog toga ni da pomislite da stavite jer jos vise suzi prostor.

 

...jedan naš kolega ih je kupio proletos  ... I koliko znam  nosi ih  I dalje bez protektora ...

Pitam se ... u čemu je onda svrha tih pantalona  - osim izgleda ? ....

Ako se već odlučuješ da kupiš pantalone  - kupi nešto sa što većim stepenom zaštite .

Ne kupuje se svaki dan , svake godine  ....  a siguran sam da je na kraju krajeva  I jeftinije .... od običnih pantalona .... znate već na šta mislim ... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja mislim da prosto nemaju iskustva u pravljenju moto opreme,jer samo da je neko predvideo da noga mora da bude savijena u kolenu stavio bi nesto elasticno pozadi. Njihova cena je solidna oko 45-50e cini mi se, mnogo su jace od ovih kopija od 50e komine,dainese itd...ja ih gledao i uporedivao. ne cepaju se,ne propustaju vetar,voda klizi. Al dzabe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

...možda ne bi bilo lose  da se pogleda ovaj video ....

https://www.youtube.com/watch?v=ZbfCu-M3kb8

 

Ovaj je vozao "sat vremena", "100 na sat" niskobudžetne i visokobudžetne farmerke da bi nakon toga poderao niskobudžetne.

Dok ih nije sredio nije prestao.

Da je nastavio još 10 minuta poderao bi i one skupe.... hahaha 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

 

...možda ne bi bilo lose  da se pogleda ovaj video ....

https://www.youtube.com/watch?v=ZbfCu-M3kb8

 

 

Ovaj je vozao "sat vremena", "100 na sat" niskobudžetne i visokobudžetne farmerke da bi nakon toga poderao niskobudžetne.

Dok ih nije sredio nije prestao.

Da je nastavio još 10 minuta poderao bi i one skupe.... hahaha

To mu dodje kao kako ces proci kad padnes sa motora i nastavis da klizes 500 metara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ja sam na pocetku ove sezone kupio Hevik farmerke u Moto Land-u i prezadovoljan sam :) sve preporuke i za proizvod i za prodavca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja