Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova

Nikola, hvala na iscrpnom uputstvu. Posto vidim da si upucen, da li si mozda nasao zamenu za fabricki zadnji amortizer? Moj je ili popustio vremenom, ili jednostavno ja previse trazim od njega ;D. Kada putujem u dvoje, sa stvarima i bocnim koferima, previse mi ljulja motor. Pokusao sam da to sredim na sledeci  nacin: Napravio sam jedan prsten 15 mm i stavio ga izmedju opruge i amortizera. Utisak je da jeste tvrdji, meni cak i bolje lezi, ali i dalje „ljulja“ pod teretom.

 

Za straznju oprugu vrijedi isto sto i za prednju, razlika je jedino u "spring rate"-u, koji je mnogo veci. Postoji procedura za stelanje ovjesa, ako ne mozete dobiti trazene parametre, trebate tvrdju (ili meksu) oprugu. Za KLE mozes pronaci straznji amortizer, ali (bar meni) oni su preskupi. Jedan od njih je Wilbers. Kod njih se za KLEa moze posebno nabaviti i straznja opruga. Cijena je cca kao za prednje opruge.

Umetanje prstena samo naizgled rjesava problem, ali prvi i najvazniji korak je odabir opruge s potrebnom tvrdocom. Bez toga nema nikakvog pravilnog stelanja ovjesa.

Tebi je opruga ili izgubila svoje pocetno svojstvo ili ste (najvjerojatnije) preteski za nju. Oprugu umiruje amortizer, treba provjeriti kako on funkcionira. Straznji amortizer je nabijen gasom, cini mi se pod pritiskom od 10 bara, velika vjerojatnost da je ispustio dio tog gasa. Taj je amortizer zatvorenog tipa, ali postoje ljudi koji i takve amortizere mogu reparirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

mislim da treba biti realan kad bi imali gs-a1200 nasli bi mu neke mane

 

Pravilo za stelanje ovjesa indeticno je za sve motocikle, pa zvao se on i GS...

 

Za normalnu umjerenu voznju to toliko ne dolazi na vidjelo...ali postoje situacije kada je pravilno namjesten

ovjes i te kako dolazi do izrazaja...

Mnogi trose velike pare na zamjenski ispuh a puno jeftinije i ucinkovitije bi bilo ulaganje u unapredjenje ovjesa.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

mislim da treba biti realan kad bi imali gs-a1200 nasli bi mu neke mane

 

Pravilo za stelanje ovjesa indeticno je za sve motocikle, pa zvao se on i GS...

 

Za normalnu umjerenu voznju to toliko ne dolazi na vidjelo...ali postoje situacije kada je pravilno namjesten

ovjes i te kako dolazi do izrazaja...

Mnogi trose velike pare na zamjenski ispuh a puno jeftinije i ucinkovitije bi bilo ulaganje u unapredjenje ovjesa.

 

Amen to that... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

mislim da treba biti realan kad bi imali gs-a1200 nasli bi mu neke mane tako da nepostoji savrseno nego treba biti zadovoljan s onim sto imas nekome je kle jos uvek samo masta ljudi opusti te se bez preteranih ulaganja jer tome nema kraja danas ovo sutra ono i nikad kraja samo da sine sunce osedlam mog konja i drum pa dokle stigne stigne slazem se treba voditi racuna o osnovnim stvarima ulje,svecice,filteri i samo napred,a ne ovo skripi ovo zvoni ovo lupa ljulja trrese i sta ja znam jos pa ni covek nije savrsen neki bez zuba ne sa zubima i tako u nedogled ljudi uzivajte u zivotu motor je bure bez dna mozes da ulazes u njega beskonacno i nakraju ga prodas pa opet u krug,tako samo uzivajte odnosno da se svi udruzimo i da napravimo neki vid kluba KLE o tome da razmisljamo da se vise druzimo klopa pice tu da trosimo novci na lepe trenutke ili na neku turneju kroz srbiju da stedimo parice za gorivo a ne za opruge razne neke kuglice,ima nas sve vise daj da zapusimo usta ovim afrikancima prepotentnim pa da ih pozovemo recimo na nasu zurku lepo negde organizujemo i uzivancija,nemoram da sam u pravu al sam realan. KLE BATO

Da znaš da si mnogo pametnih rečenica ovde izrekao

Ovde je mnogo toga individualno ali ne može od babe devojka koliko god ti ulagao ima boljitka ali zavisi koje su tvoje margine.

Ima onih koji ne znaju da može bolje...

Ja nemam  zamerke na to kako KLE ide iako vozim drugi (ili prvi motor) koji olako ide 300km/h ali zaustavljanje je loše zato što ja pokušavam da kasno kočim kao da vozim GSXR 1000 K6 ali to je daleko jedno od drugog.

Uradio sam Hyperpro progressiv springs dodao prohromske čaure, teflon crevo za kočenje, EBC kit brake Disc+HH brake pads i jeste bolje ali nije "devojka"

U principu mi ne smeta kako se on ponaša jer ja njega vozim i ovako i onako nije mi problem što se on premešta ali mislim da nema posebnog razloga mnogo ulagati da bi dobio malo bolje jer sa druge strane možeš mnogo više da kompenzuješ ako si skilfull rider  ;D

Ili da svi kupimo AT, TA GS, ADV i ostale shortcuts pa da nas bog vidi  ;)

Šalim  se naravno

KLE je vrlo dobro motorče za all day cruising a ako znaš da ćeraš neće ti zameriti ni oni sa GS xxx ccm3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Gde ima da se kupi okvir za moto tablicu obrnuo svakojake radnje i prodavnice auto delova beznzinske pumpe i nema, nemogu da verujem da je to nesto posebno pa da mora u neku specijalizovanu radnju za cuveni magicni okvir,ako neko zna gde ima javite,pozzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Auto skola Vir na Nbg,mislim da imaju jos uvek one okvire sa BJB oznakom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Gde ima da se kupi okvir za moto tablicu obrnuo svakojake radnje i prodavnice auto delova beznzinske pumpe i nema, nemogu da verujem da je to nesto posebno pa da mora u neku specijalizovanu radnju za cuveni magicni okvir,ako neko zna gde ima javite,pozzz...

 

ToMoS tezga na buvljaku, ja kupio pre 15ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Pozdrav Drustvo,

Bese taj 10 januar vrlo lep dan pa sam iskoristio priliku i napravio stotinak kilometara na KLEu. Medjutim, kako nemam pojma, ali kad sam zaustavio masinu i hteo ponovo da krenem, video sam da mi je ispala plastika sa desne strane(sumnjam da je neko mogao da je mazne).

E, sad, jel zna neko gde mogu da je nabavim, da li neko to proizvodi... svaka informacija bi mi dobro dosla

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pozdrav Drustvo,

Bese taj 10 januar vrlo lep dan pa sam iskoristio priliku i napravio stotinak kilometara na KLEu. Medjutim, kako nemam pojma, ali kad sam zaustavio masinu i hteo ponovo da krenem, video sam da mi je ispala plastika sa desne strane(sumnjam da je neko mogao da je mazne).

E, sad, jel zna neko gde mogu da je nabavim, da li neko to proizvodi... svaka informacija bi mi dobro dosla

 

 

Sledeci put obrati paznju kako je montirana, mora vrlo pazljivo da se namesti, jer inace, ne moze bravica da je zadrzi na mestu... ;)

Pretrazi prodaju klea u malim oglasima, ima jedan bez te plastike a Dzigorius je u jednom postu pomenuo nekog majstora koji moze da je izlije, mislim 30-40e... ;) ;)

Dosta od mene... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

 

 

 

Pretrazi prodaju klea u malim oglasima, ima jedan bez te plastike a Dzigorius je u jednom postu pomenuo nekog majstora koji moze da je izlije, mislim 30-40e... ;) ;)

Dosta od mene... ;D

 

 

Hvala Lazicu u svakom slucaju  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Yamaha na autoputu na Dusanovcu Dobices za Dz samo trazi

Ja Dobio

 

Bojim se da se nismo razumeli MISLIJO sam na plasticni okvir za tablicu

Znaci kome treba Ponavljam Yamaha na autoputu na Dusanovcu Trazis i Dobijes

Jedno ako je neko picajzla pa da mu ne odgovara natpis na okviru a to je Yamaha.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Yamaha na autoputu na Dusanovcu Dobices za Dz samo trazi

Ja Dobio

 

Otisao si u Yamahu na Dusanovcu, rekao: Dobar dan, meni fali desna plastika na Kawi KLE 500, da li mozda imate jednu, naravno, izvolite, za vas gratis... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Mislim da zasluzujemo par recenica... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Verujem coveku dok se ne dokaze suprotno...

Ma ne mora da bude dzabe, samo da imaju... a provericu koliko sutra pa javljam

 

Naravno... Bar od tebe par recenica... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Yamaha na autoputu na Dusanovcu Dobices za Dz samo trazi

Ja Dobio

 

Čovek je mislio na okvir za tablicu, ja sam dobio džabe u Yamahi - Cvijićeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Ljudi stigla mi je zadnja gima Continental escape i mogu vam reci da guma perfektna razumem se u gume jer se bavim gumama dosta i radim u tigru tako da znam da procenim kvalitet pa bi preporucio istu za ostale bajkere da je koriste pazario sam je od lika iz Novog Sada i decko jevise nego korektan tako da bi ga preporucio svima jer mogu da dodju do odlicnih guma za povoljne novce za razliku od radnji gde su osetno skuplje decko prodaje nove gume i polovne ljudi navalite sezona se priblizava, guma, kocnice glavu cuvaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Ljudi stigla mi je zadnja gima Continental escape i mogu vam reci da guma perfektna razumem se u gume jer se bavim gumama dosta i radim u tigru tako da znam da procenim kvalitet pa bi preporucio istu za ostale bajkere da je koriste pazario sam je od lika iz Novog Sada i decko jevise nego korektan tako da bi ga preporucio svima jer mogu da dodju do odlicnih guma za povoljne novce za razliku od radnji gde su osetno skuplje decko prodaje nove gume i polovne ljudi navalite sezona se priblizava, guma, kocnice glavu cuvaju.

Koliko kosta set" Continental escape"? Novih, naravno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Yamaha na autoputu na Dusanovcu Dobices za Dz samo trazi

Ja Dobio

 

Čovek je mislio na okvir za tablicu, ja sam dobio džabe u Yamahi - Cvijićeva.

 

I ja ga tako cenim... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Yamaha na autoputu na Dusanovcu Dobices za Dz samo trazi

Ja Dobio

 

Čovek je mislio na okvir za tablicu, ja sam dobio džabe u Yamahi - Cvijićeva.

 

I ja ga tako cenim... ;D

 

Verujem coveku dok se ne dokaze suprotno...

Ma ne mora da bude dzabe, samo da imaju... a provericu koliko sutra pa javljam

 

Naravno... Bar od tebe par recenica... ;D

 

Pa eto, ja hteo al neda mi se da pisem  ;D , bem ti plastiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ljudi stigla mi je zadnja gima Continental escape i mogu vam reci da guma perfektna razumem se u gume jer se bavim gumama dosta i radim u tigru tako da znam da procenim kvalitet pa bi preporucio istu za ostale bajkere da je koriste pazario sam je od lika iz Novog Sada i decko jevise nego korektan tako da bi ga preporucio svima jer mogu da dodju do odlicnih guma za povoljne novce za razliku od radnji gde su osetno skuplje decko prodaje nove gume i polovne ljudi navalite sezona se priblizava, guma, kocnice glavu cuvaju.

Koliko kosta set" Continental escape"? Novih, naravno!

 

Mene za Afriku na snizenju u motobox-u pre mesec - dva izasle obe 11000din, stim sto mi je zadnja 140 a na kle ide 130. Snizenje je bilo 25%. Al mislim da trenutno nema da se kupe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja