Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Drugo je sto ako ostavim motor u brzini preko noci u jutro ne mogu da ga gurnem cak ni uz pomoc kvacila iako sam pre parkiranja isto mogao bez problema. Tako da ako ga palim dok je u brzini sa kvacilom u trenutku paljenja moze da se cimne.

 

To je normalno na tom modelu i ne predstavlja problem ;), jednostavno takvo je kvačilo. Treba mu malo vremena da počne normalno da odvaja. Čak je i bolje da se pali kad je u brzini , tad samo cimne, jer ako ga upališ u leru kad se ubacuje u prvu tad menjač prilično lupi, naravno da je to samo kad se ubaci u prvi put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

Ljudi moram vam se požaliti.Imao sam saobraćajku i moj lepi kle završi u servisu.Nije neka velika šteta ali dok ne dočekam osiguranje moram da pešačim i da idem gradskim prevozom.Vozim se ja lepo ujutru na posao kada iz smoredne ulice mi izleti neka žeka i udari me u prednji točak a ja bio na bulevaru u skroz levoj traci.Ne znam gde uče nekog da se skreće odmah u skroz levu!!!od trzaja padoh i odklizah par metara i ostadoh ispod motora.Ležim ja tako na putu a motor na meni a ne mož da dići.Srećom odmah pritrčaše neki ljudi da mi pomognu.Ja sam još i dobro prošao bez preloma,samo sa par oderotina i modrica.Srećom u gradu uvek vozom baš lagano baš zbog takvih stvari.I tako kle čeka bolje dane.ŠMRC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Drugo je sto ako ostavim motor u brzini preko noci u jutro ne mogu da ga gurnem cak ni uz pomoc kvacila iako sam pre parkiranja isto mogao bez problema. Tako da ako ga palim dok je u brzini sa kvacilom u trenutku paljenja moze da se cimne.

 

To je normalno na tom modelu i ne predstavlja problem ;), jednostavno takvo je kvačilo. Treba mu malo vremena da počne normalno da odvaja. Čak je i bolje da se pali kad je u brzini , tad samo cimne, jer ako ga upališ u leru kad se ubacuje u prvu tad menjač prilično lupi, naravno da je to samo kad se ubaci u prvi put.

 

 

Slazem se sa time. Nisam mislio da je to resenje problema vec test. Jedan od kolega bajkera je rekao da mogu biti cetkice u pitanju. E pa sad ako su cetkice onda to u kojoj je brzini nema uticaja vec ce i dalje imati identicnu manifestaciju. Po nekom mom osecaju kriticna komponenta je akumulator, a zatim idu prekidaci/releji (koji su svi loseg kvaliteta za takvu vrstu upotrebe) pa tek onda anlaser. Sa prekidacima, kontaktima, i snagom akumulatora sam i ja imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Zlajo, pade mi nešto na pamet; proveri da li su ti dobro dotegnuti  vijci na klemama akumulatora. Drugo, meni se desilo, da je jedna klemica pukla tamo gde se zateže vijak, pa nije bilo dobrog kontakta. Mislio sam da menjam akumulator, ali mi je drugar na poslu izletovao. O ovome sam već pisao pre izvesnog vremena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

jel ima neko od kolega ovakav rool bar, a da je raspolozen da ga stavi na uvid na 1 dan ,radi pravljenja sablona

i pocetka proizvodnje istog.

 

ima li ko

 

NAPRAVLJENI I POSTAVLJENO,

 

sutra kacim slike ...odlicno je ispalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

niko ni rec...valja ....nevalja

 

Imam osjecaj da kada bi ti motor pao na roll barove da bi ti polomio bocnu plastiku. hvatiste je prilicno nisko u odnosu na visinu  i (ako sam dobro vidio) nemas poprecnu sipku, sto obicno rolbarovi imaju. Puno bi funkcionalnije (a i lakse) bio onaj mali rolbar kakav je Walter Surini imao na KLEu kada je s njim vozio Dakar reli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

niko ni rec...valja ....nevalja

 

Imam osjecaj da kada bi ti motor pao na roll barove da bi ti polomio bocnu plastiku. hvatiste je prilicno nisko u odnosu na visinu  i (ako sam dobro vidio) nemas poprecnu sipku, sto obicno rolbarovi imaju. Puno bi funkcionalnije (a i lakse) bio onaj mali rolbar kakav je Walter Surini imao na KLEu kada je s njim vozio Dakar reli.

 

probali ,pre farbanja, tj.spustali motor pod "kontrolisanim"uslovima, i nema sanse da dokace plastiku,naime roll barovi su dodatno ujacani flahom 6mm, koji prolazi kroz motor i povezuje levi  i  desni roll.

e sad je razmak 3-4cm do plastike,povecavanjem duzine tog centralnog flaha za 2 cm, dobija se na dodatnom rastojanju od plastika, ali je tada mnogo ruzno

post-4571-12879054315745_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

probali ,pre farbanja, tj.spustali motor pod "kontrolisanim"uslovima, i nema sanse da dokace plastiku,naime roll barovi su dodatno ujacani flahom 6mm, koji prolazi kroz motor i povezuje levi  i  desni roll.

 

 

To nisam primjetio...( i nedaj boze da ikad isprobas pod nekontroliranim uslovima)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dabogda ti ovo bile bačene pare (nikad ih ne koristio  ;D)

 

pa extra lice... cuh ja da scuba pravi sve i svasta al evo da vidim... ko zna mozda bude teo i meni da napravi, stim sto bi ja gledao negde i stender da napravim  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Samo zelim da prokomentarisem da kad god pomislim da prodam KLE-A,a kad posle toga sednem i provozam se na njemu kazem sam sebi koji si ti kreten,tako je slatko voziti KLE-A. Naravno,KLE BATO!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Pokidala mi se guma, na prednjem desnom migavcu, i uz nesebičnu pomoć našeg Brata Zemunca, dobio sam polovan a potuno ispravan migavac za moju dragu KLEmentinu, naravno BESPLATNO,  i odmah isti zamenio. BTW, Zemunac je napustio KLE BATOstvo i prešao u "sektaše" sa banana kontinenta, pa mu je preostao dotični migavac od KLEmentine ;) , a ja naleteo u pravi čas :)

Zemunac, HVALA!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Nema na čemu jer si i ti meni sačuvao par desetina evrića...onako, kolegijalno!!

Inaće, preporuka za sve da sve crne neofarbane plastike, recimo zadnji delovi migavaca, s'vremena na vreme treba isprskati sprejem za cocpit-tablu auta! Odstranjuje bele fleke i daje punu crnu boju plastici koja tada izgleda kao nova!

 

Treba pronaći i tanak skaj, nikako kožu i presvući siceve koji su svetle boje kao kod prvih modela. Elegantnije izgleda a i ne primečuje se prljavština u porama. Prosto se montora a krivine se lako upasuju sa fenom!

Pojavio se još jedan tip koji pravi vizire, pa i za KLE...uštedeče se makar na hemijskom čiščenju jakne od bubica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
...uštedeče se makar na hemijskom čiščenju jakne od bubica!

 

Ne mora jakna da ide na hemijsko čišćenje, obično pranje hladnom vodom je dovoljno  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdrav kolege,kao što je red evo da se pohvalim,u petak(trinaesti ;)) postadoh i ja vlasnik KLE-a 8) Radi se o modelu iz 1997-e,crvene boje,prešao 53 000,ima koferče i upravo ga registrujem.Biće i slika za koji dan :) Inače imam isti problem kao Coolair,sa gumom prednjeg desnog migavca,pa ako neko ima viška,neka javne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Motor mi je jednom pao sa ćopave i tad mi je napukla guma-držač prednjeg lijevog žmigavca. Tada sam je tražio u

NS u Cule auto i mislim da je koštala 13 evra. Oni je naruče pa valjda stigne za 15-tak dana. to mi je bilo dugo za čekati pa sam

gumu oblijepio nekom crnom lepljivom trakom (ne izolir trakom) i pri omotavanju sam nanosio i super lijepak. Ima više od godinu

dana od tada i sve to i danas jako čvrsto drži a ne primijeti se mnogo.

Probajte dok ne nabavite gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolege potrbna mi je plastika za Kle ! ona sa bravicom sto se nalazi sa desne strane ispod sedista

Ako neko prodaje ili zna nekog ko bi prodao neka mi se javi na 063-456-847 unapred zahvaljujem

Ako kome trebaju Migavci za Kle povoljno prodajem par. Veliki pozz za Kle-druzinu

post-7134-12879057499103_thumb.jpg

post-7134-12879057500377_thumb.jpg

post-7134-12879057501649_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Dobra ideja Mr.Hyde,ali s obzirom da je krenulo hladnije vreme,mislim da će pasti porudžbina kod Culeta ;)

Malo mi je bez veze da kupujem kompletan migavac samo zbog gume,a izgleda mi da se ta guma relativno brzo isposti...

Ima i varijanta(u Luisu) da se nabave metalne podloške,i onda se zašrafe kao zadnji na korpici,mada u slučaju pada se sigurno pravi veća šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja