Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Jedno pitanje za vlasnike KLE-ova: plastika na zadnjem blatobranu na koju kacite tablicu, jel iz jednog dela sa celim zadnjim blatobranom? Jer na mom KLR-u nema tog produzenog dela, pa bih nakacio sa KLE-a, ako je razdvojen? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Jedno pitanje za vlasnike KLE-ova: plastika na zadnjem blatobranu na koju kacite tablicu, jel iz jednog dela sa celim zadnjim blatobranom? Jer na mom KLR-u nema tog produzenog dela, pa bih nakacio sa KLE-a, ako je razdvojen? Hvala

 

Drugar je proletos pazario KLX, i kao i kod tebe, ima samo rep, na kome stoji stop svetlo.

 

Evo, kako to izgleda na KLEmentini:

Na gornjoj slici je blatobran, koji ti nemaš, i na njega se kači tablica, a ima i svetlo za tablicu. Može da se napravi od Al lima, kod bilo kog limara (može i od pocinkovanog ili crnog lima, pa ga posle farbaj) i dodaš svetlo za tablicu od bilo kog skutera ili Tomosa ;)

Na donjoj slici je rep (slično je i kod tebe)

Znači, blatobran je iz jednog dela ;)

post-657-12879058218298_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Evo ovako, da se dopisem i ja.Nisam kupio KLE-a ali imam nameru. Razmisljo sam o TA, ali imam zelju i volju da  malo vozim po makadamskim putevima. TA mi ne odgovara po vise pitanja. Prvo cena, drugo registracija, trece, potrosnja, cetvrto deluje mi vece i imam utisak da bi se tesko izborio sa njegovom velicinom i tezinom.

Sto se cene tice, mislim, a i vidim da je ovde vecina onih koji zastipaju stav, da za manje pare nema boljeg, meni licno ogovara.

 

Registracija. Pratim vise foruma ove tematike i vidim da se uskoro planiraju protesti po tom pitanju. Valjda ce se neko u ovoj drzavi setiti da cenu registracije kreira po kilovatima, a ne kao do sada po kubikazi.

 

Oko potrosnje nisam shvatio bas najbolje. Citam neki kazu 3.8, drugi kazu do 6 litara. Hajde da stavimo to na pola, pa neka bude 5 litara. Slazete li se sa mnom da je pri normalnoj voznji bas ta potrosnja?

 

Primetio sam da KLE ima problema sa magnetom, kocnicama, tvrdocom vila!

S`obzirom da sam visok 170cm i da imam 95 kg (eleganto popunjen) mozda malo vise :D , zanima me da li KLE ima podesavanje zadnjeg tocka po visini i po tvrdoci. Npr. V-strom ima!

 

Zanima me, naravno po iskustvu vozaca, kako se ponasa u voznji sa suvozacem. Bezi li dupe? Kakvo mu je tezizte? Hoce li da se bez kontrole podigne na zadnji? (ne volim te egzibicije)..... toliko za sada.

 

Unapred se zahvaljujem.

 

P.S. Nov sam vozac, imam 40 godina i volim da vozim da bih video kuda se vozim, a ne da bi me drugi videli sta vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dobro jutro u 2010oj, Svima zelim srecnu novu godinu, puno zdravlja ljubavi i kilometara, a i ako neko zna kako se skida blokada na 20kw...? ;D ;D ;D

Ozbiljno...

 

Laku noc...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo ovako, da se dopisem i ja.Nisam kupio KLE-a ali imam nameru. Razmisljo sam o TA, ali imam zelju i volju da  malo vozim po makadamskim putevima. TA mi ne odgovara po vise pitanja. Prvo cena, drugo registracija, trece, potrosnja, cetvrto deluje mi vece i imam utisak da bi se tesko izborio sa njegovom velicinom i tezinom.

Sto se cene tice, mislim, a i vidim da je ovde vecina onih koji zastipaju stav, da za manje pare nema boljeg, meni licno ogovara.

 

Registracija. Pratim vise foruma ove tematike i vidim da se uskoro planiraju protesti po tom pitanju. Valjda ce se neko u ovoj drzavi setiti da cenu registracije kreira po kilovatima, a ne kao do sada po kubikazi.

 

Oko potrosnje nisam shvatio bas najbolje. Citam neki kazu 3.8, drugi kazu do 6 litara. Hajde da stavimo to na pola, pa neka bude 5 litara. Slazete li se sa mnom da je pri normalnoj voznji bas ta potrosnja?

 

Primetio sam da KLE ima problema sa magnetom, kocnicama, tvrdocom vila!

S`obzirom da sam visok 170cm i da imam 95 kg (eleganto popunjen) mozda malo vise :D , zanima me da li KLE ima podesavanje zadnjeg tocka po visini i po tvrdoci. Npr. V-strom ima!

 

Zanima me, naravno po iskustvu vozaca, kako se ponasa u voznji sa suvozacem. Bezi li dupe? Kakvo mu je tezizte? Hoce li da se bez kontrole podigne na zadnji? (ne volim te egzibicije)..... toliko za sada.

 

Unapred se zahvaljujem.

 

P.S. Nov sam vozac, imam 40 godina i volim da vozim da bih video kuda se vozim, a ne da bi me drugi videli sta vozim.

 

KLE ti je pravi izbor. Imao sam dva komada i kao sto vec rekose  za te pare bolje nema. Zasto kle... i sam si rekao, registracija u klasi ispod 500 a snaga u klasi 600+ enduro motora(50 ks koliko ima i transalp, a vecina endura sa jednim klipom na 600ccm ima oko 45-50ks) zatim, dva cilindra - mirniji rad, manje vibracije. Sto se tice visine sedista moze se resiti promenom 'koski', mada mislim da ni sa fabricikim neces imati problem.

  Par mana kao sto su slabije kocnice i sediste u opste nisu toliko izrazene da su neki poseban problem, pretpostavljam da ti stil voznje i nije takav da ti trebaju kocnice kao na R-u.

Delova za ne daj boze ima gde hoces.

Ako budes hteo da vidis po mom misljenju naj bolji kle u Valjevu javi se pa da odemo da pogledas, nije na prodaju al bar da imas neki parametar sta koliko vredi.Poz! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ozbiljno sam pitao da li neko zna, a znam da zna, kako se skida blokada na klementini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ozbiljno sam pitao da li neko zna, a znam da zna, kako se skida blokada na klementini...

Koristi serch opciju :);)

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.msg540930#msg540930

 

 

 

Vec sam pretrazio sve postove, i dalje nisam siguran... Hvala... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

i dalje nisam siguran... Hvala... :)

 

Ne znam samo za ovo zupcenje, ovo ostalo je radio i Free i 100% je tako (dizne, rupe na leptiru). Pitaj srbca (posalji mu PP ako ne cita temu) kako da prezupcis za 1. zub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zavisi kako je blokiran na 20kw. Ako ima rupe na siberima onda treba njih zapusiti i prestelovati karburatore i to bi bilo to, ima nekih opcija gde su drugaciji poklopci karburatora pa ne dozvoljavaju podizanje membrana do kraja....sumnjam da su na zupcenju ogranicili snagu mada je moguce. Mi smo to sa zapusavajnem sibera radili na en500 a karburatori su isti, jedino sto mozda nije ogranicen na taj nacin. U svakom slucaju nije nista ne resivo, otvori karburatore pa pogledaj sta je unutra i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nisam nepismen mehanicki skroz, vakumiranje mi je malo sumracno, sve se plasim, da ako otvorim karburator, pojebacu nesto drugo... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Evo ovako, da se dopisem i ja.Nisam kupio KLE-a ali imam nameru. Razmisljo sam o TA, ali imam zelju i volju da  malo vozim po makadamskim putevima. TA mi ne odgovara po vise pitanja. Prvo cena, drugo registracija, trece, potrosnja, cetvrto deluje mi vece i imam utisak da bi se tesko izborio sa njegovom velicinom i tezinom.

Sto se cene tice, mislim, a i vidim da je ovde vecina onih koji zastipaju stav, da za manje pare nema boljeg, meni licno ogovara.

 

Registracija. Pratim vise foruma ove tematike i vidim da se uskoro planiraju protesti po tom pitanju. Valjda ce se neko u ovoj drzavi setiti da cenu registracije kreira po kilovatima, a ne kao do sada po kubikazi.

 

Oko potrosnje nisam shvatio bas najbolje. Citam neki kazu 3.8, drugi kazu do 6 litara. Hajde da stavimo to na pola, pa neka bude 5 litara. Slazete li se sa mnom da je pri normalnoj voznji bas ta potrosnja?

 

Primetio sam da KLE ima problema sa magnetom, kocnicama, tvrdocom vila!

S`obzirom da sam visok 170cm i da imam 95 kg (eleganto popunjen) mozda malo vise :D , zanima me da li KLE ima podesavanje zadnjeg tocka po visini i po tvrdoci. Npr. V-strom ima!

 

Zanima me, naravno po iskustvu vozaca, kako se ponasa u voznji sa suvozacem. Bezi li dupe? Kakvo mu je tezizte? Hoce li da se bez kontrole podigne na zadnji? (ne volim te egzibicije)..... toliko za sada.

 

Unapred se zahvaljujem.

 

P.S. Nov sam vozac, imam 40 godina i volim da vozim da bih video kuda se vozim, a ne da bi me drugi videli sta vozim.

 

Kupio sam KLE pre godinu dana i to mi je prvi motor sa kubikazom vecom od 100 kubika. S obzirom da nisam imao predstavu kakav tip motora hocu, malo sam citao i video da je za pocetnika preporuka enduro. To je po meni najisplatljiviji eksperiment, jer se za malo para dobije ozbiljan motor koji moze da poveze dvoje gde hoces. I meni je u pocetku bila frka, delovao mi je dosta veliko i tesko, al se stvarno lako vozi. Price oko sedista stoje, kocnice su po meni solidne za neku umerenu voznju. Nece da prokliza niti da se podigne tako lako da bi ti to bio problem. U svakom slucaju preporuka, pa kad ga savladas ili kad ti dosadi, lako ces ga promeniti za nesto drugacije, jace. Ja ga vozim do 120, preko toga je vec borba sa njim, mada mi najvise odgovara brzina od 80-100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

pozdrav drugari sretna vam nova godina zdravlje da sluzi a za ostalo cemo lako,trebam da menjam zadnju gumu na mom kle-u nasao sam continental escape gumu  pa me zanima jel neko ima iskustva sa ovim pneumatikom inace je povoljnija od ostalih ponudjenih poznatijih,pa ako moze neki komentar pozzzz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Proslog vikenda sam bio u Cacku kod Bambusa. Covek je nahvalio tog proizvodjaca da sam resio da i ja zamenim svoje za te. (on vozi CBR 600) Bez dvoumljenja i razmisaljanja, uzimaj set. Neces pogresiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege, spustena je cena progresivnih opruga za nase ljubimce.. Kome smeta potapanje prednjeg kraja, sad je prilika da pametno investira 80 evrica ;D

 

http://www.louis.de/_102d025148aa9a47b6b0cef49c87097fa9/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&typ_id=LE500A&list_total=41&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10045856

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Kolege, spustena je cena progresivnih opruga za nase ljubimce.. Kome smeta potapanje prednjeg kraja, sad je prilika da pametno investira 80 evrica ;D

 

http://www.louis.de/_102d025148aa9a47b6b0cef49c87097fa9/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&typ_id=LE500A&list_total=41&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10045856

 

 

 

Imam te opruge i ponasanje prednjeg kraja je bolje nego sa originalnim oprugama ali za moju tezinu (85 kg) jos nedevoljno dobro. Najosnovnija i pocetna stvar kod stelanja ovjesa je "spring rate" . Kod originalnih iznosi 0.4 kg/mm a te prograsivne su 0.5 kg/mm. Potrebna tvrdoća opruge se racuna prema ukupnoj tezini motora i vozaca. Za KLE nisam uspio naci na netu relevantne podatke (kao za neke druge motocikle) ali po nekakvim izracunima trebala bi biti oko 0.8 kg/mm. Spring rete se moze povecati rezanjem clanaka opruge, a te progresivne opruge su duze od originalnih (za njih ne treba spacer), imaju podjednaki broj manjih i vecih namotaja tako da se spring rate moze povecati do nekih 0.65 kg/mm, (naravno pritom se smanji razina progresivnosti) a to namjeravam uciniti za koji mjesec.

Kada se postavi pravilna opruga onda se moze krenuti dalje sa usavrsavanjem ovjesa. Mnogi kazu da se umetanjem emulatora poboljsava damping kontola, dok za rebound nema pomoci, moze se kontrolirati samo gustocom ulja. (I to namjeravam ispitati za koji mjesec)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mislim da je jednostavnije navici se... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Nikola, hvala na iscrpnom uputstvu. Posto vidim da si upucen, da li si mozda nasao zamenu za fabricki zadnji amortizer? Moj je ili popustio vremenom, ili jednostavno ja previse trazim od njega ;D. Kada putujem u dvoje, sa stvarima i bocnim koferima, previse mi ljulja motor. Pokusao sam da to sredim na sledeci  nacin: Napravio sam jedan prsten 15 mm i stavio ga izmedju opruge i amortizera. Utisak je da jeste tvrdji, meni cak i bolje lezi, ali i dalje „ljulja“ pod teretom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Nikola, hvala na iscrpnom uputstvu. Posto vidim da si upucen, da li si mozda nasao zamenu za fabricki zadnji amortizer? Moj je ili popustio vremenom, ili jednostavno ja previse trazim od njega ;D. Kada putujem u dvoje, sa stvarima i bocnim koferima, previse mi ljulja motor. Pokusao sam da to sredim na sledeci  nacin: Napravio sam jedan prsten 15 mm i stavio ga izmedju opruge i amortizera. Utisak je da jeste tvrdji, meni cak i bolje lezi, ali i dalje „ljulja“ pod teretom.

Bolje da ljulja nego da zulja! :D

Salu na stranu. Zaista mi je zanimljivo citati vase postove i ako jos nisam vlasnik KLE-a sto ne znaci da uskoro necu, prosto sve vise mi se cini da je to ipak motor za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

mislim da treba biti realan kad bi imali gs-a1200 nasli bi mu neke mane tako da nepostoji savrseno nego treba biti zadovoljan s onim sto imas nekome je kle jos uvek samo masta ljudi opusti te se bez preteranih ulaganja jer tome nema kraja danas ovo sutra ono i nikad kraja samo da sine sunce osedlam mog konja i drum pa dokle stigne stigne slazem se treba voditi racuna o osnovnim stvarima ulje,svecice,filteri i samo napred,a ne ovo skripi ovo zvoni ovo lupa ljulja trrese i sta ja znam jos pa ni covek nije savrsen neki bez zuba ne sa zubima i tako u nedogled ljudi uzivajte u zivotu motor je bure bez dna mozes da ulazes u njega beskonacno i nakraju ga prodas pa opet u krug,tako samo uzivajte odnosno da se svi udruzimo i da napravimo neki vid kluba KLE o tome da razmisljamo da se vise druzimo klopa pice tu da trosimo novci na lepe trenutke ili na neku turneju kroz srbiju da stedimo parice za gorivo a ne za opruge razne neke kuglice,ima nas sve vise daj da zapusimo usta ovim afrikancima prepotentnim pa da ih pozovemo recimo na nasu zurku lepo negde organizujemo i uzivancija,nemoram da sam u pravu al sam realan. KLE BATO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja