Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 10/8/2022 at 11:03 AM, neci78 said:

Dakle resen problem sa spanerom sto se tice kapanja ulja.. novi dihtung i ugrejana bakarna podloska.. jedna slika je kada sam ga skinuo bio je na 9-om zubu a druga je izvucen na 14 to je maksimum.. planiram preko zime stelati malo ventile pa ako vec otklapam poklopac mozda menjati i lanac bregaste ? Sugestije, iskustva?

Ako se ne čuje lanac i ako ne mijenja okretaje na leru vjerujem da je

lanac bregaste još dobar.

Ako već mijenjaš, prvo naruči na zakivanje, otvoreni. 

Stari rastaviš alatićem, ili obrusiš štift/osovinicu i izbiješ. 

Novi zavežeš za stari. 

Naruči alatić za zakivanje, 

ako zakivaš ručno, ubaciš instrument lim 0,1, 

ili špijun pa nakon zakivanja dobiješ zračnost, da ne šteka. 
Provjeri debljinu zračnosti, zbrojiš plehiće, to oduzmeš od mjere, 

aritmetika...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 10/10/2022 at 10:02 AM, VLAD81 said:

Krenem za vikend na vožnju i desi mi se da iznenada motor trzne, kao da se ugasi na delić sekunde. Nastavi normalno da radi i teram dalje. E to se ponovilo jedno tri, četiri puta. Učinilo mi se kao da se to dešava posle dela puta gde sam vozio u nižim obrtajima. Ajd reko možda ga malo udavim pa ne proguta odmah. Međutim, pred kraj puta, u vožnji se ugasi. Koči motorom, ja razdvojim na kvačilu, on se ugasi. Pustim kvačilo, koči motorom ali neće da upali. Stanem, gledam, ništa ne primećujem. Vergla ne pali. Nekoliko minuta sačekam, reko da se malo ladne jer sam pomislio da su svećice, i upali. Dalje sve normalno. Nešto iz nečijeg iskustva ili pretpostavke šta bi moglo biti. 

 

meni čep rezervoara kad je začepio u labirintu oduška u čepu, 

motor išao sporije pa sporije, stao malo pa išlo dobro

dok ne napravi opet vakuum, 

sporijom vožnjom/manjim gasom duže se moglo voziti. 

 

liči mi na dize, probaj istočiti na lončiće, 

pa PRI, pa još istočiti. 

Mrvice izađu, a ako su one plivajuće,

nekad se baš mora otvoriti pa isprati, ispuhati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
On 26.9.2022. at 16:19, donadog je napisao:

Pocela je cudna stvar da mi se desava sa lampicama za ulje i tempteraturu. Kad dam kontakt, normalno se obe upale. Upalim motor, ostanu obe upaljenje, dam malo gasa obe se ugase. Na nekih 2000 obrtaja trepere, ispod toga upaljene, iznad toga se ugase... I sto je najcudnije, u leru kad je nagnut levo na nozicu, ugase se, kad ispravim motor, upale se... Hladan, vruc, isto se ponasa. Ulja ima, filter i ulje menjani u martu, a posto je otvarano kvacilo skoro, dosipano je samo isto ulje... Od tada je i krenulo to da se desava, ali da je nesto do pritiska ulja, kapiram da bi gorela samo za ulje. Vise mi deluje da su neki kontakti mozda? Jel neko imao slicnu situaciju? Ne znam da li je problem za elektricara ili za mehanicara :D, kome da teram motor? 

Iiiii, šta bi? Jel rešen problem i šta je bilo u pitanju? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Izgleda da je uljna pumpa zezala, posto je motor zalepio na autoputu. Jbg, sad mora generalna da se vidi da li moze da se spasi uopste... Lampice za temp i pritisak ulja su izgleda zajedno vezane, i mislim da ako neki od senzora (pritisak ulja ili tempterature) da signal, obe ce svetleti... To je ono sto je meni napravilo konfuziju. Sta ces, neiskustvo + lenjost = upropascen motor :). Sto moj cale rece, koliko te poznajem, dobro je da ti je i ovoliko trajao :D

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ček, ček, kakvo lepljenje motora, to nisi pominjao. Ja sam razumeo da mašina radi ali na malim obrtajima trepere lampe. Sijalica od ulja se pali kad opadne pritisak ulja a od temperature kad podigne temperaturu vode više nego što bi trebalo. To su dve potpuno različite stvari. I polako sa tom generalnom i otvaranjem mašine. 

Ja sad i dalje ne znam da li motor palu ili je "zalepio", šta god to značilo. Ajd' pojasni malo. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Blokirao, u narodu kod nas sam cuo i izraz zavario, zapekao. (engleski izraz "seized")... Posto nije bilo podmazivanja, koliko ja razumem, ili je klip zavario za zidove cilidnra ili radilica (bregasta) na lezajevima (stvarno se ne razumem da mogu tacno da objasnim) ili je neki od tih delova pukao. Masina je radila i to sa lampicama se desavalo na malim obrtajima. Medjutim, sam izasao na auto put i neko vremen vozio 130-140, poceo je da se cuje ostar zvuk, gubi snagu, i dok sam stigao da se iskljucim na prvom iskljucenju, ugasio i ne mrda. Ne moze da zavergla. Na stenderu sam probao u 6. brzini da okrenem tocak rukama, nema sanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 1 sat, donadog je napisao:

Blokirao, u narodu kod nas sam cuo i izraz zavario, zapekao. (engleski izraz "seized")... Posto nije bilo podmazivanja, koliko ja razumem, ili je klip zavario za zidove cilidnra ili radilica (bregasta) na lezajevima (stvarno se ne razumem da mogu tacno da objasnim) ili je neki od tih delova pukao. Masina je radila i to sa lampicama se desavalo na malim obrtajima. Medjutim, sam izasao na auto put i neko vremen vozio 130-140, poceo je da se cuje ostar zvuk, gubi snagu, i dok sam stigao da se iskljucim na prvom iskljucenju, ugasio i ne mrda. Ne moze da zavergla. Na stenderu sam probao u 6. brzini da okrenem tocak rukama, nema sanse.

Sad mi je jasno, mislim šta se desilo mašini. Nije mi jasno zašto si tako uradio dok nisi rešio problem al dobro, sve to ide u iskustvo. Sad mu definitivno sledi rasturanje. Javi kakva je situacija kad bude otvoren. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 2 sati, donadog je napisao:

Blokirao, u narodu kod nas sam cuo i izraz zavario, zapekao. (engleski izraz "seized")... Posto nije bilo podmazivanja, koliko ja razumem, ili je klip zavario za zidove cilidnra ili radilica (bregasta) na lezajevima (stvarno se ne razumem da mogu tacno da objasnim) ili je neki od tih delova pukao. Masina je radila i to sa lampicama se desavalo na malim obrtajima. Medjutim, sam izasao na auto put i neko vremen vozio 130-140, poceo je da se cuje ostar zvuk, gubi snagu, i dok sam stigao da se iskljucim na prvom iskljucenju, ugasio i ne mrda. Ne moze da zavergla. Na stenderu sam probao u 6. brzini da okrenem tocak rukama, nema sanse.

Verovatno ti je okrenuo ležaj na radilici zato je i palio lampicu ulja  na nižim obrtajima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ko bi rekao da čep rezervoara ima toliko delova :stabre:

IMG20221027143624.thumb.jpg.2c54c27fe85ea0422089f406fa7c041b.jpgIMG20221027143634.thumb.jpg.329c01cd1ae954f463664e0ab9467c4d.jpgIMG20221027143658.thumb.jpg.b9d0f4561f3422cb96526846005b6970.jpgIMG20221027143830.thumb.jpg.ca18f385c8c0f51353e4266e9b3cd238.jpg

On 15.10.2022. at 9:53, drdamjan je napisao:

meni čep rezervoara kad je začepio u labirintu oduška u čepu

Očistio kamenac, proverio gumice ventila za odušku i sad čekam priliku da isprobam. 

 

On 10.10.2022. at 10:53, Gliga je napisao:

Proveri crevo oduška (možda je i vakum crevo, nisam siguran za namenu. Ono providno deblje) rezervoara. Ako se ispod sedišta ne sprovede kako treba ume da zeza.

Kod mene nema nikakvog creva ispod sedišta, verovatno je ispod rezervoara tako da ću morati i njega skinuti da proverim i to. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 18 minuta, VLAD81 je napisao:

Ko bi rekao da čep rezervoara ima toliko delova :stabre:

IMG20221027143624.thumb.jpg.2c54c27fe85ea0422089f406fa7c041b.jpgIMG20221027143634.thumb.jpg.329c01cd1ae954f463664e0ab9467c4d.jpgIMG20221027143658.thumb.jpg.b9d0f4561f3422cb96526846005b6970.jpgIMG20221027143830.thumb.jpg.ca18f385c8c0f51353e4266e9b3cd238.jpg

Očistio kamenac, proverio gumice ventila za odušku i sad čekam priliku da isprobam. 

 

Kod mene nema nikakvog creva ispod sedišta, verovatno je ispod rezervoara tako da ću morati i njega skinuti da proverim i to. 

Dobar posao

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jednom sam u dokolici rastavljao poklopac rezervoara, jedva pronašao delove koje je opruga lansirala...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 hours ago, VLAD81 said:

Ko bi rekao da čep rezervoara ima toliko delova :stabre:

 

Eno žale se kolege sa novim GSovima da im je na motoru par meseci starom zaglavila ELEKTRONIKA za otvaranje čepa rezervoara i da su na pumpi jedva uspeli da otvore rezervoar posle sat vremena muke... 

Zamisli tek taj... ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
22 hours ago, VLAD81 said:

 

 

22 hours ago, VLAD81 said:

 

Kod mene nema nikakvog creva ispod sedišta, verovatno je ispod rezervoara tako da ću morati i njega skinuti da proverim i to. 

ono prozirno crijevo je crijevo oduška, 

koga, čega, spaja prostor iznad vakuum membrana s atmosferom, 

ljudi ga nekad provuku tamo ispod nosača rezervoara po sredini, 

onda nos sica ga prignječi, i nastaju problemi...

treba ga provući desnim "tunelom" između airboxa i nosača tog crnog, i saviti prema amortizeru 

 

a oko čepa, naglasak na oko čepa,

tu može kiša ili gorivo koje je čep propustio

oteći metalnom cjevčicom kroz rezervoar na dno, 

taj okočepni prostor i cjevčica NEMAJU veze s gorivom niti

s prostorom u rezervoaru niti s radom mašine 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Taj deo oko čepa sam takođe očistio i video sam da ima taj "odvod". A što se tiče oduška, kod mene nije pod sedištem što bi značilo da je verovatno pravilno sproveden. No, i to će se proveriti prvom prilikom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

E ovako. U nedelju smo išli malo da se provozamo po Bosni i niti jednom nisam imao ono trzanje. Jeste da je kilometraža mala, svega 130km,ali bilo je i uzbrdo i nizbrdo, po ravnom i nikakav problem se nije javio. Prethodni vikend sam išao do sela i na 35km mi se tri puta gasio. Da li je problem rešen? Videćemo. Za sada deluje da je dobro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 12 sati, VLAD81 je napisao:

Auu, bre KLEisti, pa gde ste? Zamreće nam tema načisto. Jel moguće da niko ništa ne čeprka? :stabre:

Isto to sam i ja pomislio neki dan, zima, stanje mirovanja...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Eno ga motor pod ceradom već dva meseca :neznam: Ako je verovati prethodnim sezonama tako će stajati negde do maja-juna, osim ako registracija nije pre toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
18 minutes ago, Gliga said:

Eno ga motor pod ceradom već dva meseca :neznam: Ako je verovati prethodnim sezonama tako će stajati negde do maja-juna, osim ako registracija nije pre toga...

Pa kad cepaš službeni :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ajde, pošto većina miruje, biću ja najgori:)

Jedan apdejt na već urađeno. 

Automatski podmazivač lanca. 

Nije mi se sviđala ona slavinica za regulaciju protoka pa sam šunjajući po radnjama naleteo na kuglasti ventil malih dimenzija. 

Povezivanje holenderima, ispostavilo se da odgovaraju od priključaka za auto gas, pertlovana bakarna cev i napravljene gumice za dihtovanje

 

IMG20221105171323.jpg

Ne baš najsretnije obeležen položaj početka otvaranja ventila ali poslužiće. Dodato je još par podeoka radi lakšeg pregleda za štelovanje protoka

IMG20221105174147.jpg

Ispostavilo se, pri montaži, da je potrebno promeniti ugao donje cevčice

IMG20221110173238.jpg

Urađen držač bočice i sad može da se sve spakuje da izgleda ovako

IMG20221110174804.jpg

Promenjen je položaj elektro ventila i sad se sve to uklapa fest, zadovoljan sam:)

IMG20221110175703.jpg

 

IMG20221110174837.jpg

Radi odlično, regulacija je fina, pristupačno i odlično se uklopilo. Vakum drži i nema kapljanja. 

Ostaje još da sredim donji deo sistema i ipak izvedem dvostrano podmazivanje. 

Toliko. 

Biće još radova što se mene tiče a nadam se da će se još neko priključiti. 

I da, sad sam napao centralni stender, pa će vidimo šta će ispasti:na_glavi:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

ako nekom treba preostao mi nov filter vazduha hi flo .Cena 1100 dinara.Saša novi sad 0641352299

 

 

IMG_20221227_002031.jpg

IMG_20221227_002038.jpg

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 12 sati, antir3ality je napisao:

Pa kad cepaš službeni :D

Nije čak ni to. Službeni motor sam provozao dva puta, i oba puta uživao, naravno :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja