Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

Danas sam odslepovao moped kod jednog majstora i ispade sve OK na kraju.Odmah mi je rekao da je najverovatnije pumpa ulja,odvrnuo je filter ulja nekoliko krugova i onda upalio motor,pocelo je po malo da curka ulje na filteru zatim je ugasio motor zavrnuo filter ponovo ga upalio i lampice nisu sijale vise :D Kaze da hoce pumpa da povuce vakum u takvim situacijama i da je ovo najbolji lek.Jutros kada sam gledao nivo ulja mi je bio normalan,verovatno prilikom pada da je se ulje iz kartera izlilo i trebalo mu je malo vremena da se vrati pa je samim tim i nivo bio veci...hvala vam na odgovorima

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Baš ti hvala na objašnjenju. Eto načina kako se taj problem rešava kod naših motora, ukoliko nas tako nešto zadesi, a nije nešto drugo u pitanju. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Mogu, kada budem pravio novi. Ovaj mi se nešto ne svidja, hteo bih da novi bude neznatno širi u donjoj zoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Slobodno skidaj. Ništa komplikovano, Meni je na kormanu izbila rđa zbog pada motora, kupio drugi za 26eu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Slobodno skidaj. Ništa komplikovano, Meni je na kormanu izbila rđa zbog pada motora, kupio drugi za 26eu

Kolega, gde si kupio novi korman?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Sa ebay-a. Sad im je cena 29.95 e. Tommaselli je proizvođač, malo je širi od fabričkog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Još nemam povišen vizir, ali mislim da bi smetalo, možda bi riseri rešili taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Mozda glupo pitanje: da li je normalno da se zadnja viljuska greje u voznji? Zadnja kociona celjust mi uvek bude dosta toplija nego prednja, cak i kada ne koristim zadnju kocnicu (ono sto je cudno jeste da se tocak vrti bez problema, plocice ne kace disk...). Nedavno sam rastavljao zadnju celjust, klip klizi i vraca se bez problema, ulje je novo. Ranije nisam obracao paznju na ovo grejanje al' sada je evidentno da motor slabije vuce a vec neko vreme je i potrosnja skocila (isti je slucaj i kada je vazdusni filter cist). Jedino sto mi pada na pamet jeste da su lezajevi zadnjeg tocka mozda za zamenu ili bar podmazivanje... Da li bi sve ovo mogla biti posledica istrosenog lanca i lancanika? Oni su vec uveliko za zamenu.

 

Ove godine se ekstremno malo vozim, vise sam kilometara napravio biciklom nego motorom...

 

Fruska Gora u dva razlicita izdanja:

 

9PFJf9p.jpg

 

lyJwJax.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Ajde glup predlog, da ti se nije mozda pomerila poluga zadnje kocnice pa kad ti je stopalo na fuzasteru slucajno malo gazis polugu.Nadam se da je neka sitnica, da nine ozbiljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vozio sam u par navrata bez da pridjem poluzi zadnje kocnice tako da bih tu opciju izbacio. Dok nisam rastavio kocionu celjust bio sam ubedjen da je u njoj problem, iako ni pre toga disk nije kacio plocice... Videcemo, lanac i lancanici su svakako za zamenu a motor bi uskoro ionako trebao na jedan detaljniji pregled. Posle 35000km doslo je vreme da se pogledaju karburatori, ventili, lezajevi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Moj KLE mora na prodaju :(, još nigde nisam postavio oglas, ali ću morati uskoro. Evo sličice od pre neki dan.

 

 

IMG_0008.JPG

 

i sa druge strane

 

Picture%20027.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Oprostih se sa Kle-om pre neki dan,sluzio me neverovatno dobro a nadam se da ce tako i novog vlasnika koji inace nije sa foruma...

 

Ostale su mi stare rezervne zadnje i prednje Lucasove plocice sa relativno malo "Mesa" i jedne prednje plocice koje nisu skroz izlizane,cini mi se da su tvrdje i njih sam skinuo sa motora kad sam ga kupio 2009...pa ako nekom treba za rezervu ili sta god neka se javi,poklanjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Odma' da se upišem za 1 set prednjih pločica (mada mi i ne treba ceo set, već samo ona manja - ne pitajte kako i zašto 1hmm.gif).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav svima,

 

od 2011. imam KLEa, a ove godine sam se osmelio da napravim i jednu duzu turu, po gradovima gde imam drugare. Tako sam u prethodne dve nedelje krenuo iz Beograda do Rovinja, od Rovinja do Trsta, zatim od Trsta do Splita, od Splita do Budve, i na kraju Budva - nazad kuci u Bg. Put je bio savrsen, tu i tamo su me hvatali pljuskovi ali KLEpetanko je sve junacki podneo do ~60km pred Beogradom :(

 

Nakon male pauze, primetio sam da mi vise ne radi brzinomer i kilometar sat. Prethodno sam, povremeno pri vecim brzinama (100-120km/h) primecivao kao neko "guljenje" u prednjem tocku, ali kada bi usporio i stao da proverim, problem bi nestao.

 

Odvezao sam danas motor do servisa i saznao da me ceka zamena prednje felne + pinjon brzinomera. Nisam strucan, ne razumem se u delove, ali sada sam malo trazio po netu i izgleda da je tu nesto blokiralo, tako da su usled guljenja stradali felna i pinjon...

 

Da li je neko mozda imao slican problem?

Kako se ovakav kvar moze izbeci?

Da li neko mozda ima ili zna nekoga ko bi prodao prednju felnu i pinjon brzinomera?

 

:)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

To nije kvar koji neminovno znači menjanje felne. Imao isti problem i uspešno sam ga rešio u ssm varijanti, kao i nekolicini kolega sa foruma koji ti to mogu potvrditi.

 

Odakle si? Nisi napisao u profilu (1hmm.gif) pa da ti ne nudim da dodješ do nas u radionicu ako ti Bg nije blizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Kolege, prijatelj ima probelem sa svojim kle-om. Odjednom je u voznji prestao prima gas preko 4k obrtaja, nekako se dovezao do kuce i poslije toga je poceo da se ponasa ovako kao na snimku.

Upali manje-vise bez problema ali gas ne prima skoro nikako, radi neujednaceno i puca iz auspuha. Skidali smo svjecice i one su skroz crne, filter vazduha je nov. To je sve sto mi je poznato od informacija...

 

Da li neko zna i da li moze da ocijeni sta bi mogao biti uzrok ovakvog (ne)rada motora?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja