Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Ja vozim Prednja 1.5 zadnja 2.2,inace SAVA MC24 su u pitanju.Posto volim sici sa asvalta zato drzim taj pritisak,ali nemam nikakvih problema ni na asvaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Juce registrovah motor,9200 din,sve ukupno. I kad sam krenuo kuci kazaljka na obrtomeru odjednom stoji stalno izmedju 4 i 5 000 obrtaja,i na leru i u voznji. Da li da otvaram sam da vidim sta joj je,posto nisam bas neki majstor ili odma da teram kod majstora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pogledaj prvo sajle gasa, imas dve. Jedna je koja otvara gas, a druga je povratna. Obe su na jednom tocku na karburatoru. Moguce je da im samo treba podmazivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@sremac,jel se i cuje kao da je na toliko obrtaja? Tj jel zaglavio gas ili radi normalno u leru a kazaljka stoji tako visoko?da nisi zaboravio sauk? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Sve je skroz ok sa motorom,osim te kazaljke.Ne cuje se kao da je na tim obrtajima,agregat radi lepo,nije mi zaglavio gas,nisam zaboravio sauh. I na leru i u voznji stalno treperi na 4-5000 obrtaja,a kad ugasim motor pada na nulu.Eto,probacu da vidim sta je sa tim sajlama,hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Drugari, nešto sam se istripovao. Može li neko da pogleda na starijem modelu kako mu je okrenut prednji lančanik. Da li je ravna strana ka motoru ili ka spolja? Hvala vam na pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Drugari, nešto sam se istripovao. Može li neko da pogleda na starijem modelu kako mu je okrenut prednji lančanik. Da li je ravna strana ka motoru ili ka spolja? Hvala vam na pomoći.

 

Na novom je koliko se secam ka motoru...pogledacu kad dodjem home ako ne resis do tad

ovo je iz manual-a za 2005+

post-24088-0-34795900-1399277889_thumb.jpg

post-24088-0-30211300-1399277895_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Mozda bi mogao ja da ti pomognem po tom pitanju...posalji mi broj mob-a u pm pa cu te nazvati i objasniti o cemu je rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Da li neko zna gde mogu da nabavim povratnu sajlu gasa za kle 500? Prilikom kupovine motora kle 500- 2001.godište. istu nisam imao već samo sajlu za davanje gasa. U međuvremenu ona se pokidala tako da sam je zamenio.Sada mi nedostaje i ta druga povratna sajla jer mi se gas ne vraća na vreme već polako i postepeno.Pokušavao sam da je naručim na Zvezdari u Mimoto predstavništvu za Kavasaki, međutim oni mi već dva meseca obećavaju da će svakog dana sajla stići i da će me obavestiti.Zvao sam ih desetinu puta za informaciju šta je sa istom, međutim koliko su revnosni isti momak sa kojim sam nekoliko puta razgovarao o nabavci sajle i koji uvek obeća da će me izvestiti, više puta je tražio broj mog telefona da zapiše jer ga navodno uvek negde zaturi.Ne bih se njima više obraćao te Vas molim za pomoć.Napominjem da sam razgovarao i sa gazdom servisa i da sam nekoliko puta bio kod njih, jer isti su mi napravili sajlu koja se pokidala. 1neznam.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Da li neko zna gde mogu da nabavim povratnu sajlu gasa za kle 500? Prilikom kupovine motora kle 500- 2001.godište. istu nisam imao već samo sajlu za davanje gasa. U međuvremenu ona se pokidala tako da sam je zamenio.Sada mi nedostaje i ta druga povratna sajla jer mi se gas ne vraća na vreme već polako i postepeno.Pokušavao sam da je naručim na Zvezdari u Mimoto predstavništvu za Kavasaki, međutim oni mi već dva meseca obećavaju da će svakog dana sajla stići i da će me obavestiti.Zvao sam ih desetinu puta za informaciju šta je sa istom, međutim koliko su revnosni isti momak sa kojim sam nekoliko puta razgovarao o nabavci sajle i koji uvek obeća da će me izvestiti, više puta je tražio broj mog telefona da zapiše jer ga navodno uvek negde zaturi.Ne bih se njima više obraćao te Vas molim za pomoć.Napominjem da sam razgovarao i sa gazdom servisa i da sam nekoliko puta bio kod njih, jer isti su mi napravili sajlu koja se pokidala. 1neznam.gif0zbunjen.gif

 

http://www.bobansajle.co.rs/main.htm

 

Odes i zavrsis,,meni su sajlu za davanje gasa napravili za manje od 3 h cekanja, mislim da sam platio 320 din pre pola godine,I btw vrlo su ljubazni i usluzni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

Пензионер;

Имаш сајле и у Новом Саду, мала фирмица поред "најлон" пијаце.

Буду готове за сат-два.

Само понеси своје са паластиком и то је то.

 

Име фирмице сам заборавио, а реших код њих исти проблем.

 

Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Momci, izgleda da me niste dobro razumeli.Treba mi povratna sajla za gas. Istu nisam imao na motoru prilikom kupovine motora, tako da ne znam njenu dužinu da bi napravio novu.Blizu mene u Ugrinovcima ima čovek firmu da je ne reklamiram isti radi sajle za 200-300 din po komadu zavisi koja treba.Ali traži od mene original dužinu da bi mogao da je napravi zato sam naručio originalnu preko Mimota ali nikako da je nabave.Hvala na sugestijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Da je naručivanje originalnih sajli toliki problem uverio sam se prošle sezone kada sam hteo da imam rezerni komplet u koferu pre polaska na put ali tako nešto u Srbistanu nije bilo moguće.

Možda bi bilo dobro da se organizujemo i ako je kolega penzioner raspoložen kada već nosi uzorak sajle da poruči svima koji mu uplate na žiro-račun ili pošalju lovu post-netom i tako rešimo problem sa snabdevanjem neophodnih sajli. Naravno naknadnu zahvalnost kolegi penzioneru bih iskazao u nebrojenim flašama piva a verujem da i drugima to nebi bilo teško. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja