Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Znao sam da će ovaj da se buni.Taman kad treba da me krene, neka lova.Šalim se naravno Nimin je moj drug.Slažem se za pomenuto možemo se čuti na pp. i organizovati pa kome treba da se napravi.Prethodnu sajlu onu glavnu kako se već zove po originalnom uzorku uradili su mi za 20-min.i to za neverovatnih 200 din.negde krajem februara ove godine.Ne treba nikakva zahvalnost bitno da se mi sa foruma držimo i jedan drugom pomažemo, pa zato i služe ovi forumi. Niminu javna pohvala za predlog i dobru nameru i jedan plusić od mene. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Je l' moze Ivanov vizir sa modela '95 na nove modele od '05? Koliko se razlikuju nosaci? :)

 

A zasto ne bi uzeo Ivanov vizir namenski pravljen za novi model? U potpunosti resava problem sa turbulencijom tj bacanjem glave. Ostaje neka stalna struja vazduha ali to ne smeta, samo pravi buku. Kacenje vizira je potpuno drugacije na starim i novim modelima.

 

 

 

2012-03-16006.jpg

 

 

 

Ima li netko podatke za kontakt i cijenu za taj jedan vizir?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Probaj na mejl a cena bi trebala da bude oko 40-tak eura

 

ivanviziri@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Dragi drugari,ova poplava nazalost nije zaobisla ni moj motoro.Tri dana je bio u vodi od preko 1,5 metara,blatu,mulju i vlazi 0plac.gif.E kad je nakon čišćenja kuce dosao i on na red,uslijedilo je dobro kupanje,pa ispustanje tri litre vode iz kartera koju je VRBAS kad se povlacio ili zaboravio ili namjerno ostavio 0stabre.gif.Uzmem fino šarafciger pa ispustim gorivo iz karbova,pa na PRI da ponovo natocim i skinem filter vazduha.Okrenem ključ u bravi,a ono ni da zasvijetli.Čačnem lijevo,desno i bome zasvijetliše lampice.Zaverglam kad bome ništa,ne javlja se,povučem čok i pokušam ponovo.Vergla lola par sekundi kad odjednom2jee3.gif,sastavi KLE kao mina.Kakva kuća i kućišta,moj drugar se probudio i ponovo sam čuo omiljenu muziku tuzno.gif.

Eto u svoj ovoj nesreći moj drug je uspio da mi izmami osmijeh na licu.Nemojte mi zamjeriti ali morao sam ovaj post da napišem.

 

 

P.S.

 

svjećice nisam ni vadio KLE je to 1zdravo.gif

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Možda samo dokazuje da vuče gene nečega predvidjenog za blato i prašinu.:takoje:

 

Odlično si prošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

hitno!!!

 

nisam aktivan na forumu , ali ga pratim vec duze vrijeme.

 

vidim da ovdje ima dosta poznavalaca i strucnjaka oko KLE-a kojeg i sam posjedujem

 

imam jedan problem pa bih zamolio da mi po mogucnosti neko odgovori

 

o ovome je rijec

 

magnet !!!

 

na neznam kojoj stranici ima slika na kojoj su dva magneta sa KLe--a jedan 93 i prije godište , a drugi poslije 93

 

uglavnom 93 i prije godište kao imaju magnet iz segmenata koji su preliveni nekom masom (lak ili smola) a mlađi magneti su iz jednog komada ali na slici vidim da je preko magneta kao neka metalna zaštita isto u punom obimu ( ko je gledao slike znat će o ćemu pričam )

 

e sad , kad sam rastavio moj ustanovio sam da je u mene nešto treće, odnosno kombinacija , magnet je iz jednog komada ali nema metalne zaštite nego je zaliven smjesom koja je bar na slici ista kao i ona na magnetima iz 93 i prije.

 

u mene je ta smjesa (lak ili smola) počela da se ljušti tj. otpada a magnet izgleda netaknut.

 

nov magnet je prekup (444 E SBK Brčko)

 

smijem li oguliti ovu staru smjesu i vratiti magnet , ili da ogulim staru smjesu i nanesem novu ako je to rješenje koja je to smjesa i kako se to nanosi.

 

molio bih odgovor jer dihtunzi dolaze za koji dan i sve bi se trebalo sastavljat, sezona je počela a ja u nedoumici ........ šta da radim

 

unaprijed zahvaljujem

 

ps. pišem iz BiH

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ajde ti to lepo preslikaj.

 

A ja cu danas sutra u svojoj temi da napisem sta sam sve radio na motoru do sad,u to se ukljucuje i promena magneta sa zzr600 kao i pravljenje dihtunga od klingerita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

rotor1.jpg

 

prijatelju evo našao sam sliku sa ovog foruma (tema MAGNET ZA GPZ & KLE & EN )

 

nisam napomenuo moj KLE je 1993 godište, sa američkog tržišta

 

u mene je magnet u jednom dijelu kao ovaj na slici ali nema ovog prstena preko magneta nego je zaliven ovom masom kao ovaj desno na slici koji je iz komada

 

ps. nemam sliku uz sebe a nisam nikad ni stavljao slike na forum ( je.bi ga stara garda :-))

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

da , ali ja opet neznam smijem li ovaj moj vračati.

 

ja nemam ovaj magnet od zzr-a

 

dihtunzi su došli i sad sam u nedoumici šta da radim

 

MOLIM SAVJET

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pa ako je smola počela da se odlepljuje pre ili kasnije će se skroz odlepiti i magnet će se raspasti .

Dihtunge tj dihtung uzmeš i napraviš sam ili naručiš kao što si ti uradio.

A magnet drugi tj od zzr lako možeš nabaviti ali pod uslovom da ima nekog ko to može da ti preradi .

 

Taj magnet možeš da vratiš ali niko ovde ne može da ti kaze kada će se raspasti .

Ne znam šta tu nije jasno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pa ako je smola počela da se odlepljuje pre ili kasnije će se skroz odlepiti i magnet će se raspasti .

Dihtunge tj dihtung uzmeš i napraviš sam ili naručiš kao što si ti uradio.

A magnet drugi tj od zzr lako možeš nabaviti ali pod uslovom da ima nekog ko to može da ti preradi .

 

Taj magnet možeš da vratiš ali niko ovde ne može da ti kaze kada će se raspasti .

Ne znam šta tu nije jasno.

 

ako nije problem

 

da objasniš malo detaljnije postupak prerade pikera na magnetu od zzr-a 600

 

odnosno postupak prilagođavanja magneta od zzr-a da paše za KLE-a :-)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Pozdrav drugari KLEovci :zdravo: Dali neko mozda zna gde moze da se kupi noviji tip maske za KLEa sa 2 fara,da li pase na starije tipove i koja je cena maske....pozdrav :moto3:

 

Ako želiš novo pozovi i poruči na 022/625435 javiće se: Zoran ili Branislav . Za polovno ne znam nešto se ne javljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Pase nova maska na srafove, al ako hoces da izgleda normalno iz vozaceve perspektive verovatno ces morati da promenis i cajgere, jer noviji tip maske naleze na plastiku oko cajgera koja je mnogo sira i ima na bokovima dva uzdignuca koja pokrivaju 2 creva za dovod vazduha do filtera za vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Hvala drugari na odgovorima,ipak cu ostaviti ovu masku i stavicu na nju vizir neki dobar.....Bio sam malo na putovanjima ovih dana sa klementinom...Tara,Zlatibor,Nova Varos itd..napravio 850 km i masina me je posluzila odlicno prezadovoljan sam KLEom.Jedina zamerka je na sediste jer je jako neudobno ali resicu i njega uskoro :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sediste se resi redovnom voznjom :) Kada sam bio u "kondiciji" ni celodnevne voznje nisu predstavljale nikakav problem sto se tice udobnosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Treba mi pomoc i misljenje vas iskusnijih.......Danas mi je motor prilikom voznje po nekom blatnjavom putu skliznuo i pao na levu stranu,odmah sam ga ugasio i podigao.Kada sam ga ponovo startovao sijale su mi lampice za ulje i temperaturu i sada nece vise da se ugase uopste....primetio sam da mi je se malo nivo ulja podigao,a kada sam odvrnuo cep gde se sipa ulje osecao je se benzin po malo.Da li je mozda usao benzin u ulje i razredio ga i zbog toga ne gasi lampice,da li da zamenim ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Treba mi pomoc i misljenje vas iskusnijih.......Danas mi je motor prilikom voznje po nekom blatnjavom putu skliznuo i pao na levu stranu,odmah sam ga ugasio i podigao.Kada sam ga ponovo startovao sijale su mi lampice za ulje i temperaturu i sada nece vise da se ugase uopste....primetio sam da mi je se malo nivo ulja podigao,a kada sam odvrnuo cep gde se sipa ulje osecao je se benzin po malo.Da li je mozda usao benzin u ulje i razredio ga i zbog toga ne gasi lampice,da li da zamenim ulje?

ОБАВЕЗНО избаци то уље и стави ново,ако је као што кажеш ниво уља подигнут и осећа се бензин.НЕМОЈ ДА СЕ ВОЗИШ СА ТИМ БЕНЗИН-УЉЕ подмазивањем јер може тешко да се оштети мотор.....При паду,прелили карбови и сасули бензин у цилиндре све до картера....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Složio bi se sa predhodnim komentarom i svakako promeni ulje. Mada ako slavina funkcioniše dobro čim ugasiš motor dovod goriva je zatvoren. U tom slučaju moglo bi iscureti samo ono što se nalazi u karburatorima,a mislim da to nije toliko velika količina da bi znatnije podigla nivo ulja.Bolje odmah sve proveri kod majstora,posle može biti mnogo skuplje...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja