Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Verovatno ti se tu rascvetao jos ranije.. Ja pred svaku sezonu peskiram i farbam auspuh i ove godine sam imao isto cvetanje na tom mestu..

 

Zavario sam celom duzinom za svaki slucaj. Sad je ki nov ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ja bih rekao da se lonac raspada iznutra tako da ako ti nešto uradiš spolja u sloju 0,2mm to nema uticaja na ono unutra, jedino što spolja izgleda lepše ali njegovo raspadanje ne možeš da sprečiš.

Lonac se raspada delom od temperature, kondenza, lošeg sagorevanja (i od dobrog sagorevanja), loše gorivo može da ubrza proces raspadanja.

To je potrošni deo koji može da izdrži na motociklima koji se baš voze i više od 10god. zavisno od motora i kvaliteta izrade auspuha.

Sećate se kako je to bilo ja Yugo55, skoro svake 2god

Na KLE500 posle jedne godine se pokazuju znaci korozije i to odmah na cevima ispod motora prema loncu što opravdava nisku prodajnu cenu motora i malo lošiji kvalitet izrade makar što se tiče materijala i zaštite.

To ne znači da primera radi na BMW od 15000eur negde ne može da se pojavi korozija ili neka fabrička greška

KLE je ipak dobar kompromis ko mu nađe primenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pitanje za sve Klementashe: sipah gorivo pre neki dan, drugi put... Potrorsnja 7.3l/100km... E sad, dosta sam experimentisao sa zavrtanjem gasa, pa me cisto zanima kolika je prosecna ptrosnja kada se ne preteruje sa zavrtanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Au, sad ces da vidis kako svima KLE ovi trose " taman posla da predje 4 l" ;) a u stvariiii,  ixiiiii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Slušaj ovo, istina je a ima i ko da potvrdi jer je bila grupna BJB vožnja

KLE500 2006

Brzina kretanja 90-100km/h solo sa koferom,otvoren put,spoljna temp 20 stepeni, predeo relativno ravan nema mnogo uspona jer put ide kroz useke brda-Potrošnja 3.8/100km

Takođe ovaj motor može da potroši dosta više, verujem da kada bi bio sa saputnikom i vozio brže primera radi do 140km/h da bi to išlo možda i do 7

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Kad je bilo vec kasno i odose moje reci u etar, ja se seti tebe i tvog KLEa, da izuzmem iz ove price. Tvoj KLEjko je azdaja ljuta i ravnog mu nema, tako da Gixeru, brale, nemas pravo da se takmicis :D, Van konkurencije si, diskvalifikovan  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Meni trosi izmedju 6 i 7 litara po gradu, a van grada 4,5-5,5  ali ako idem preko 120 trosi i vise.

Tek da se ne sekiras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vidim ja da ce morati da padne LPG... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Kad je bilo vec kasno i odose moje reci u etar, ja se seti tebe i tvog KLEa, da izuzmem iz ove price. Tvoj KLEjko je azdaja ljuta i ravnog mu nema, tako da Gixeru, brale, nemas pravo da se takmicis :D, Van konkurencije si, diskvalifikovan  ;D

;D ;D Jes dobar a ne bih ni znao da toliko može da potroši da nije bila grupa koja se kretala oko 9 banki

Da ti pravo kažem ja mu ni ne merim potrošnju jer posle Suzukija ja zaboravim kad sam sipo u KLE

Verujem da stariji modeli malo više troše što zbog starosti a rekao bih i da su manje restriktivni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Moj je trosio po gradu do 5.5. U stvari nikada nije presao 5.5l i 120km/h. Mozda su ovi noviji (2007 godiste) manji potrosaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

5-6 po gradu. Na autoputu, preko 120km/h, suvozacica, ful natovaren oko 6.5, mozda cak i 7 ;)

 

A da, moj je mator, 1993 godiste.

 

Daki sine, pa nismo mi najgori majku mu... Afrikanci tvrde da kad se vrate iz voznje imaju vise goriva nego kad su krenuli ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Vozio sam KLE-a 2003god,po gradu mi nikad nije presao 5,5l a u glavnom je potrosnja bila 5,sto se tice otvorenog puta-auto put,letos smo Zakarus i ja isli sa zenama na more,ful natovareni,voznja od 120km/h,trosio je 5-5,2l,u segmentima gde sam vozio 90,potrosnja je bila 4,5l.

Ulje u motoru je bilo IPONE 15w-50,ali kako ga sad malo ima,malo nema presao sam na Bardahl-imas temu u PRODAVNICAMA,sve preporuke za ulje,sipao,motor dosta mirniji. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Lazicu, ja msilim da ce tvoj da trosi 7 dok god proveravas da li ima blokadu ;) Kada prestanes da proveravas i pocnes normalno da vozis na 4-5500 rpm smanjice se potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Lazicu, ja msilim da ce tvoj da trosi 7 dok god proveravas da li ima blokadu ;) Kada prestanes da proveravas i pocnes normalno da vozis na 4-5500 rpm smanjice se potrosnja.

 

I ja ga tako cenim, ali kad mi se otvori pravac od 200-300 m, odmah razmisljam da li ima ili nema blokadu, pa aj da probam... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 584 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Moj KLE je 2007. prešao 11000, na 200 km dospem uglavnom oko 10 litara, a vozim umjereno, osim u rijetkim trenutcima inspiracije  ;D.

Zdravq, odlično mu čuče, al ga ipak vadi izduv  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak, Srbija

Meni je KLE ostao u lepoj uspomeni, a vozio sam jedan od prvih, ovde kupljenih.Potrosnja je bila ekstra, a kretala se izmedju 4,5 i 6 l na 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

pozdrav svima! zna li ko gde se mogu kupiti gume za klementinu?

zanima me pireli skorpion?

Uvoznik Pirellia za srbiju je bezobrazan, duplo su digli cene prosle godine za sorpion. Moj drugar je hteo da kupi bas Scorpion jer je na njegovom motoru to fabricka ugradnja. Na kraju je nasao nekoga ko donosi iz inostranstva, stigle su mu gume za 10 dana skoro duplo jeftinije. Tako da moj savet ti je da proveris po forumu ko donosi, a ako hoces mogu da se raspitam kod drugara za telefon.

Sto se tice samog Scorpiona, neces pogresiti, sjajna guma, drzi super po kisi i nije previse mekana tako da potraje nekih 15.000 sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima evo da se i ja upisem posto sam postao ponosni vlasnik KLE-a.

Svi ste vi delimicno "krivi" sto sam se odlucio bas za ovaj motor. ;)

Nego da se vratim na akuelnu temu...

Vidim da su Mishelin Anakee isto na dobrom glasu. gde mogu da se nabave, a i koja im je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Daj neku sliku, da vidimo ciji je lepsi... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja