Jump to content

Moto Zajednica

Kočenje - prednja/zadnja kočnica?

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

YAMAHA R1M kao vrhunski super sportski motor koji vuce DNK iz GP-a ima sistem kad stisnes prednju odmah dodaje lagano zadnju da bi potopila motor i pripremila ga za kocenje, nadam se da to govori nesto i opakim R vozacima sa staze...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Bobane rekao si kljucnu stvar "kada stisnes prednju".

Problem sa zadnjom se javlja kada je kako bi Ameri rekli survival reaction, a ove price kocim i jednom i drugom po malo se uglavnom odnose na svakodnevnicu. Prilazim semaforu, treba da stanem i parkiram itd...

Elem u tim survival reakcijama ili ti situacijama za  prezivljavanje tipa izleti ti ker :),  ljudski mozak ne moze u toj meri da kontrolise nogu i osecaj, pogotovu preko cizme, tako da kada se nabode zadnja, pogotovu na starim Rovima gde je disk 220mm nastane belaj, blokada pa se vozaci jos dodatno spetljaju i zbune.

Da se vratim na paklene vozace R ova i glavnu funkciju zadnje. Mnogi trkaci koriste zadnju na izlasku iz krivine kako bi ne bi vracanjem gasa menjali drasticno geometriju motora a samim tim i sirili putanju. Neki su otisli korak dalje u ovoj tehnici pa su izbacili zadnju jer nemaju osecaja koliko zele (a ipak su  u kontrolisanim uslovima) i rade to blagim stiskanjem kvacila na izlasku kako bi smanjili snagu, dizanje predjeg i slicno. Kako oni kazu "Uvek imate vise osecaja u ruci prstima nego u stopalu".

E sada da se vratimo na ulicu posto ovo vecini ne znaci mnogo.

Moje misljenje je (a mozda gresim) da u panici i nepredvidjenoj situciji stisak zadnje moze da napravi veliki problem (pogotovu na starijim motorima), vidno je da svi motori novije generacije imaju zadnji disk kao na skuteru. Ja je licno koristim samo u temenu krivine....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

YAMAHA R1M kao vrhunski super sportski motor koji vuce DNK iz GP-a ima sistem kad stisnes prednju odmah dodaje lagano zadnju da bi potopila motor i pripremila ga za kocenje, nadam se da to govori nesto i opakim R vozacima sa staze...

Ne znam zasto ali nekako sam se osetio prozvanim a daleko sam od opkog R vozaca sa staze. Gledao sam dosta tvojih slika i citao dosta tvojih postova i siguran sam da si daleko bolji vozac od mene i ne bi mi palo na pamet da se "ubedjujem" sa tobom. Na srecu javio se i Ares koji je isto tako nebrojeno puta bolji vozac od mene a usput i jedan od ljudi cije savete sam rado slusao i nastavicu da slusam.

 

Niti sam ikada tvrdio da zadnja ne treba niti sam tvrdio da kombinovanim kocenjem neces ranije stati ali jesam tvrdio da nema prevelike razlike samo prednja ili obe i postavio nekoliko linkova na YT koji to "dokazuju". Takodje sam tvrdio da u moto GP vecina vozaca zadnju ne koristi za kocenje (da tako kazem) sto se vidi kada izbacuju desnu nogu a sto Aresa jako nervira :) a njih sam naveo kao primer po meni najekstremnijeg kocenja na motoru. Ako postoji ekstremnije kocenje ja za njega ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

@dvins

Nisam imao nameru nikoga da prozivam, ako je tako ispalo izvini.

Poenta je samo da je zadnja

potrebna i korisna. Za korekciju putanje, smirivanje motora i pripremu pravog kocenja. Za tockarenje. I naravno uvek kao rezevna varijanta ako ne daj boze prednja otkaze. Svi smo tu negde sa pricom i razumevanjem kocenja. Razlika je samo u tipovima motora, nacinima voznje... Bitno je razmeniti iskustva, zdrava diskusija!

Stvarno volim da procitam skoro sve na forumu, ali pisem samo tamo gde osecam potrebu, i smatram da mogu nesto dobro da napisem....

 

A to opaki R vozaci se odnosi na posebnu grupaciju, lokalni mangupi i frajeri, koji staze nisu videli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

@rboban

 

Tako mi je izgladalo jer sam u ovoj temi dosta pisao o voznji na stazi pa cak nekako i bio okarakterisan kao nepopravljivi zagovornik iste. Zapravo i jesam zagovornik staze jer mi pruza ogromno zadovoljstvo voznje, veliki prostor za napredak, lepu dozu adrenalina a sve u koliko toliko bezbednim uslovima. Idem na svaki track day i uvek jedva cekam sledeci i mislim da sam dosta napredovao.

 

Slucajevi o koima si sada pisao za koriscenje zadnje sa moje strane mislim da nikada nisu ni dovedeni u pitanje ali i dalje mislim da bez zadnje moze da se obavi veoma kvalitetno kocenje (u mom slucaju uvek) i da je za mene recimo gubljenje vremena (koje moze biti presudno) ukoliko prvo koristim zadnju pa prednju kocnicu.

 

Naravno da sam kroz pisanje po forumu izgradio neku sliku o tebi koja je veoma pozitivna i nisam navikao da "prozivas" nekoga pa bi to mogao biti razlog zbog kojeg sam ti se direktno obratio.

 

Nikakve ljutnje nema sa moje strane i nastavicu da pratim tvoje postove kao i do sada jer su iz mog ugla pretezno korisni i odmereni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Zadnja dominantna?

 

U bre, greška, kolega....

Merio sam i toliki mi je odnos...

I Afriku ću tako jednog dana...

 

 

Pa ne znam koliko je to pametno, ali dobro ti svakako koči kako ti je najzgodnije. I veruj mi da treba da probaš da držiš 2 prsta na prednjoj sve vreme, pogovo u gradskoj vožnji...

 

 

Sto bi kocio prednjom kada ispred tebe nema nikoga i imas 50 metara do semafora? 80% voznje mi je to u velikome gradu :) Jeftinije mi da kocim zadnjom kad nema nikakve razlike

 

 

Sasvim je druga stvar kada se kotrljaš do semafora. I ja vrlo često tada koristim isključivo zadnju. Ali kolega VeljkoM je reče da mu je zadnja dominantna u normalnoj vožnji. Zato sam i komentarisao. No, svakako koči kako misli da treba, šta sad... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Zadnja dominantna?

 

U bre, greška, kolega....

Sto bi kocio prednjom kada ispred tebe nema nikoga i imas 50 metara do semafora? 80% voznje mi je to u velikome gradu :) Jeftinije mi da kocim zadnjom kad nema nikakve razlike

Zato sto je to pogrešno i time stvaras/održavaš loše navike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

 

 

Zadnja dominantna?

 

U bre, greška, kolega....

Sto bi kocio prednjom kada ispred tebe nema nikoga i imas 50 metara do semafora? 80% voznje mi je to u velikome gradu :) Jeftinije mi da kocim zadnjom kad nema nikakve razlike

Zato sto je to pogrešno i time stvaras/održavaš loše navike.

 

 

 

Ne lupaj gluposti, bocca je potpuno u pravu... od mene je dobio plus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Milos96 još jednom razrešio sva pitanja: "ne lupaj ja sam mu dao plus"! Car čovek! :care:

 

Prosti ti dodje krivo sto nemas takvo znanje da se coveku kojeg ne poznajes i koji je verovatno duplo stariji obratis tako suptilno i sa argumentima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Zadnja dominantna?

 

U bre, greška, kolega....

 

Sto bi kocio prednjom kada ispred tebe nema nikoga i imas 50 metara do semafora? 80% voznje mi je to u velikome gradu :) Jeftinije mi da kocim zadnjom kad nema nikakve razlike

 

 

Sto bi kocio uopste samo medjugas bajo moj i pred semafor prednja ^_^

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sve u svemu, tema je kao da je neko postavio da li je bolja Yamaha, Honda, BMW ili Triumf. Neko bi se sigurno ubacio sa "Harley je mama"...

 

Možemo mi da pišemo koliko hoćemo, svako ima svoju "fintu" kočenja i kako mi se čini tako će i da ostane ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Zaključak je - da nema zaljučka. Svako je kočio i kočiće, što reče Scepsacollo, kako je i do sada kočio. Početnici iz svih ovih postova mogu malo toga da nauče, još manje da zaključe. Vreme je idealno za vežbu i vožnju, svi na džadu :) I svima bezbedna nova sezona :moto3:

 

 

Sve u svemu, tema je kao da je neko postavio da li je bolja Yamaha, Honda, BMW ili Triumf. Neko bi se sigurno ubacio sa "Harley je mama"...

 

Možemo mi da pišemo koliko hoćemo, svako ima svoju "fintu" kočenja i kako mi se čini tako će i da ostane ;)

 

Posle mnogo stranica, na početnim pozicijama!

 

Za Mikulanca: Kinezi su zakon :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

 

Zadnja dominantna?

 

U bre, greška, kolega....

Sto bi kocio prednjom kada ispred tebe nema nikoga i imas 50 metara do semafora? 80% voznje mi je to u velikome gradu :) Jeftinije mi da kocim zadnjom kad nema nikakve razlike
Zato sto je to pogrešno i time stvaras/održavaš loše navike.

 

Ne lupaj gluposti, bocca je potpuno u pravu... od mene je dobio plus...

To nije bas merodavno. Možda nije loša ideja da svratite na kurs bezbedne voznje ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cjela ova priča nije bila za džabe, poslje 25 strana ja sam došao do zaključka da ću u slučaju da budem kočio bilo sa prednjom ili zadnjom kočnicom, ili kombinacijom obe, najvjerovatnije pasti sa motora i izgubiti glavu. Tako da sam odlučio da više ne kočim, UOPŠTE, bezbjednost je ipak na prvom mjestu :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja