Jump to content

Moto Zajednica

Kočenje - prednja/zadnja kočnica?

Recommended Posts

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Pa ovo je vecita diskusija medj iskusnim bajkerima. Kad neko nov cita, moze samo da se zbuni! =)

 

Zato svim novajlijama preporuka da odu na kurs bezbedne voznje koja se organizuje preko foruma, meni je mnogo znacio da resim ovu dilemu, sam covek vidi sta radi a sta ne radi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Au, ala je ljudima dosadno. Ovi sa zadnjom su najjaci kad zapnu ko voline. Svaki motor je individualan sto se tice kocenja. Na eRu zaboravi na zadnju, osim za potapanje u krivini, tj pred krivinom ali to je minimalno. Prednja plus niza ili dve uvek zavrsavaju posao, ali zadnja mora da postoji. Dok na dosta copera sa prednjom ides glavom u asfalt jer ce da ti klizne samo tako. Ne postoji odgovor u ovoj temi, osim subjektivnih misljenja ljudi. Jednostavno koci se sa obe, ko kaze da je samo jedna kocnica dovoljna neka skine drugu. Ja sam cesto pri parkiranju sa erom koristio zadnju da uletim pod 90na parking iz zezanja, koristim je pri voznji na jednom tocku, a u sumi na offroadu najvise opet zadnju plus prednju. Sve su to neke tehnike, i koristis razne u zavisnosti koji motor vozis. I mislim da ovakva tema nije vredna nicije paznje jer totalno pogresna. Neko ce procitati i shvatiti bukvalno pa ce da lize beton i grize ivicnjake zubima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Au, ala je ljudima dosadno. Ovi sa zadnjom su najjaci kad zapnu ko voline. Svaki motor je individualan sto se tice kocenja. Na eRu zaboravi na zadnju, osim za potapanje u krivini, tj pred krivinom ali to je minimalno. Prednja plus niza ili dve uvek zavrsavaju posao, ali zadnja mora da postoji. Dok na dosta copera sa prednjom ides glavom u asfalt jer ce da ti klizne samo tako. Ne postoji odgovor u ovoj temi, osim subjektivnih misljenja ljudi. Jednostavno koci se sa obe, ko kaze da je samo jedna kocnica dovoljna neka skine drugu. Ja sam cesto pri parkiranju sa erom koristio zadnju da uletim pod 90na parking iz zezanja, koristim je pri voznji na jednom tocku, a u sumi na offroadu najvise opet zadnju plus prednju. Sve su to neke tehnike, i koristis razne u zavisnosti koji motor vozis. I mislim da ovakva tema nije vredna nicije paznje jer totalno pogresna. Neko ce procitati i shvatiti bukvalno pa ce da lize beton i grize ivicnjake zubima

 

Konačno jedan post koji ima smisla!

 

:jee1:  :jee1:  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Rekao sam da je glupost zato sto:

 

1. cuje se na snimku skripanje gume (pre pada) sto znaci da ili je blokirao kocnicom tocak ili je okrenuo korman i pao

2. na stazi kocim prednjom u vecini krivina (bar do jednog momenta a tada mi je motor u daleko vecem nagibu od ovog sa snimka)

 

 

Skolski jeste da se kocenje i sve pripremne radnje obave pre krivine ali to ne znaci da ce se desiti pad ako kocis u krivini a znas koliko i kako. Za zadnju u smislu makadama, mogrog, klizavog ili off-a nisam nikada rekao da ne treba ali ovaj snimak je po suvom, po normalnom asfaltu i ne bas u krivini sto meni govori da je lik totalan dunster a ti kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Vidis ja sam na poslednja dva Navaka od kada slikaju njihovi fotografi pa hvataju iz vise uglova primetio na fotkama da mi je uvek jedan prst na kocnici i toga moram da se otarasim. To je navika iz javnog saobracaja. Ako hoces veruj mi ako neces ne moras ali mozes cak i da probas i vidis da kocenje prednjom u krivini ukoliko je dozirano nece napraviti nikakav problem. Znam da ide ono "kako da doziramo u opasnoj situaciji itd" ali vrati se onda nekoliko strana u nazad i videces da sam napisao da u panicnim siruacijama kocim cime stignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako pratiš snimak vidi se da je prvo dodao dobru dozu gasa i tako rasteretio prednji tocak maksimalno. U tom momentu ne treba mnogo da prednji tocak blokira.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Ako pratiš snimak vidi se da je prvo dodao dobru dozu gasa i tako rasteretio prednji tocak maksimalno. U tom momentu ne treba mnogo da prednji tocak blokira.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Sto ce opet reci dijabola  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Dajte ljudi, molim Vas, nemojte snimke sa amerima* idijotima da kačite...  :lol3:

 

----------

*nemoj neko da mi kaže da se piše veliko "a", jer ja svakom po zasluzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kaže čovek samo sam pipnuo prednju u krivini...

 

Pogle mu desnu ruku u retrovizoru....stiso ko nezdrav  0:31

Promenio član IceBet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Ako pratiš snimak vidi se da je prvo dodao dobru dozu gasa i tako rasteretio prednji tocak maksimalno. U tom momentu ne treba mnogo da prednji tocak blokira.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Sto ce opet reci dijabola :D

Da li je dijabola ili samo neiskusan ili neki možda tehnicki problem na motoru..naravoučenije je isto, ispravnost motora je jako bitna, isto kao i dobra obucenost upravljanja. Zaista ne vidim razlog zašto je morao uopšte da pipne kočnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja