Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vijesti za 2016

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nisi primetio da Stoner iz penzije vozi brže nego svi pomenuti. Takođe mu nisu potrebni psihijatri ni nutricionisti (sem ako ne aludiraš na probleme s laktozom, što je oboljenje za koje je potreban doktor) i uzeo je titule na dva apsolutno različita motocikla... te mislim da je reč "bolji" u najmanju ruku komična.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

eee daleko je on od toga, cak i da se sutra vrati u moto gp, mora Stoner jos puuuno puno trka da pobedi da prismrdi Rossiju.

Stoner je definitivno legendaran vozac, ali i isto tako mnoge moto gp legende pre njega su se zestoko zaletele, uzele par titula i batalili sport,

setite se Sheene-a, Spencer-a, Rainey-a, Kenny Roberts-a... svi oni su uzeli 2-3 titule i batalili, umorili se, povredili...

Treba biti ISTRAJAN, UPORAN i KONSTANTAN, voziti DVADESET godina i biti i dalje u vrhu.

e TO je Rossi.

 

 

Bezveze...Rainey je pao i slomio kičmu, nije on odlučio da završi karijeru.

 

Bezveze...Sheen je nakon povrede 1982. imao dosta slabe rezultate i na kraju se 1984. povukao iz sporta posle punih 14 sezona trkanja. Bitna stavka je da je tada imao 34 godine.

 

Malo bezveze ...Spencer je nakon šampionske 1985. sastavio 4 sezone (kakve takve) bez dobrih rezultata pre nego je potpuno batalio GP. Imao je 26 godina kad se prvi put "povukao" ali se vraćao par puta u GP. A i tada je prešao na američke superbajk trke gde je vozio do 1996. bez nekih boljih rezultata.

 

Bezveze...Roberts je odvezao 7 sezona i uzeo 3 titule. Onda je 3 sezone gubio borbe za titule, ali je već na početku sezone 1983. najavio da na kraju sezone napušta trkanje. Verovatno je dobio popizditis od neosvajanja titula tih sezona. Već od 1984. je vodio ekipu, čini mi se u 250cc. Bitna stavka je da je tada imao 33 godine.

 

Ali ajd, kontam šta si mislio ali poređenje baš i ne stoji. O Stoneru inače ne pišem ništa pozitivno pa neću ništa onda ni pisati :D samo ću da kažem da se njegovi i njihovi razlozi za "odlazak" iz GP nemogu porediti. Kad njihove razloge "čuješ" oni i imaju logike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

1. Na kojoj to trci  Stoner vozi brze nego svi spomenuti

2. Za koji tim  vozi iduce godine

3. Koliko godina i titula ima Stoner

4. Koliko titula treba Stoner da osvoji da bi dostigao Rossija i koliko mu za to treba godina.

5. Odakle je Stoner

Kad umesto Stoner, stavis Markez, shvatices zasto mislim da je Markez bolji vozac i zasto trenutno,  jedini ima sanse da dostigne velikog Rossija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

eee daleko je on od toga, cak i da se sutra vrati u moto gp, mora Stoner jos puuuno puno trka da pobedi da prismrdi Rossiju.

Stoner je definitivno legendaran vozac, ali i isto tako mnoge moto gp legende pre njega su se zestoko zaletele, uzele par titula i batalili sport,

setite se Sheene-a, Spencer-a, Rainey-a, Kenny Roberts-a... svi oni su uzeli 2-3 titule i batalili, umorili se, povredili...

Treba biti ISTRAJAN, UPORAN i KONSTANTAN, voziti DVADESET godina i biti i dalje u vrhu.

e TO je Rossi.

 

 

Bezveze...Rainey je pao i slomio kičmu, nije on odlučio da završi karijeru.

 

Bezveze...Sheen je nakon povrede 1982. imao dosta slabe rezultate i na kraju se 1984. povukao iz sporta posle punih 14 sezona trkanja. Bitna stavka je da je tada imao 34 godine.

 

Malo bezveze ...Spencer je nakon šampionske 1985. sastavio 4 sezone (kakve takve) bez dobrih rezultata pre nego je potpuno batalio GP. Imao je 26 godina kad se prvi put "povukao" ali se vraćao par puta u GP. A i tada je prešao na američke superbajk trke gde je vozio do 1996. bez nekih boljih rezultata.

 

Bezveze...Roberts je odvezao 7 sezona i uzeo 3 titule. Onda je 3 sezone gubio borbe za titule, ali je već na početku sezone 1983. najavio da na kraju sezone napušta trkanje. Verovatno je dobio popizditis od neosvajanja titula tih sezona. Već od 1984. je vodio ekipu, čini mi se u 250cc. Bitna stavka je da je tada imao 33 godine.

 

Ali ajd, kontam šta si mislio ali poređenje baš i ne stoji. O Stoneru inače ne pišem ništa pozitivno pa neću ništa onda ni pisati :D samo ću da kažem da se njegovi i njihovi razlozi za "odlazak" iz GP nemogu porediti. Kad njihove razloge "čuješ" oni i imaju logike...

 

Upoznat sam sa istorijatom navedenih legendarnih vozaca, znam sta sam napisao, zato sam i naveo kao razloge odustajanja, da su se izmedju ostalog i POVREDILI, kao nesrecni Rainey, da on nije otisao, nebi Doohan sigurno uzeo 5 uzastopnih titula, mada, Rainey-u niko nije bio kriv kad je pao tog kobnog dana, to je bila iskljucivo njegova greska, a to je vrlo bitna stvar u osvajanju titula, NE PADATI.

Jedino se moze reci za Sheene-a da su ga zeznuli sa falicnom gumom kad se posteno izlomio u Daytoni '75 , ali zanimljivo je da je posle oporavka poceo da ozbiljno razvaljuje i uzeo je 2 titule, isto kao Doohan, koji je posle teskog pada skoro ostao bez noge, ali posle oporavka je poceo da redja titule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Tvrdim, da Markez neće ni blizu stići, a ne prestići Rossija, ni po titulama, ni po pobjedama. A niti će trajati 20 godina u Moto GP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

 

 

eee daleko je on od toga, cak i da se sutra vrati u moto gp, mora Stoner jos puuuno puno trka da pobedi da prismrdi Rossiju.

Stoner je definitivno legendaran vozac, ali i isto tako mnoge moto gp legende pre njega su se zestoko zaletele, uzele par titula i batalili sport,

setite se Sheene-a, Spencer-a, Rainey-a, Kenny Roberts-a... svi oni su uzeli 2-3 titule i batalili, umorili se, povredili...

Treba biti ISTRAJAN, UPORAN i KONSTANTAN, voziti DVADESET godina i biti i dalje u vrhu.

e TO je Rossi.

 

 

Bezveze...Rainey je pao i slomio kičmu, nije on odlučio da završi karijeru.

 

Bezveze...Sheen je nakon povrede 1982. imao dosta slabe rezultate i na kraju se 1984. povukao iz sporta posle punih 14 sezona trkanja. Bitna stavka je da je tada imao 34 godine.

 

Malo bezveze ...Spencer je nakon šampionske 1985. sastavio 4 sezone (kakve takve) bez dobrih rezultata pre nego je potpuno batalio GP. Imao je 26 godina kad se prvi put "povukao" ali se vraćao par puta u GP. A i tada je prešao na američke superbajk trke gde je vozio do 1996. bez nekih boljih rezultata.

 

Bezveze...Roberts je odvezao 7 sezona i uzeo 3 titule. Onda je 3 sezone gubio borbe za titule, ali je već na početku sezone 1983. najavio da na kraju sezone napušta trkanje. Verovatno je dobio popizditis od neosvajanja titula tih sezona. Već od 1984. je vodio ekipu, čini mi se u 250cc. Bitna stavka je da je tada imao 33 godine.

 

Ali ajd, kontam šta si mislio ali poređenje baš i ne stoji. O Stoneru inače ne pišem ništa pozitivno pa neću ništa onda ni pisati :D samo ću da kažem da se njegovi i njihovi razlozi za "odlazak" iz GP nemogu porediti. Kad njihove razloge "čuješ" oni i imaju logike...

 

Upoznat sam sa istorijatom navedenih legendarnih vozaca, znam sta sam napisao, zato sam i naveo kao razloge odustajanja, da su se izmedju ostalog i POVREDILI, kao nesrecni Rainey, da on nije otisao, nebi Doohan sigurno uzeo 5 uzastopnih titula, mada, Rainey-u niko nije bio kriv kad je pao tog kobnog dana, to je bila iskljucivo njegova greska, a to je vrlo bitna stvar u osvajanju titula, NE PADATI.

Jedino se moze reci za Sheene-a da su ga zeznuli sa falicnom gumom kad se posteno izlomio u Daytoni '75 , ali zanimljivo je da je posle oporavka poceo da ozbiljno razvaljuje i uzeo je 2 titule, isto kao Doohan, koji je posle teskog pada skoro ostao bez noge, ali posle oporavka je poceo da redja titule

 

Barry Sheene-a je najvise upropastila sezona 1982,imao je stravicnu nesrecu kada je na treningu slomio istovremeno obe noge,i to u rodnoj Engleskoj, na GP u Silverstonu.Neko je posle pada ostavio  motor nasred staze ,redari nisu povukli motor na vreme,na koji je naleteo nesrecni Barry.Bila je to godina u kojoj je Sheene imao velike sanse da osvoji treci put titulu prvaka .sveta,ali  nije se dalo.  Ne znam zasto se niko ne seti da spomene Angel-a Nieta,covek je osvojio 13 titula prvaka sveta,u klasama  50 i 125 cc ,ono jeste,nije to popularno kao  kraljevska klasa,ali toliki broj titula je za respekt. Valja spomenuti  zaista legendarnog Mike Hailwood-a,covek koji je vozio maltene sve klase,u tri GP klase je osvojio ukupno 9 titula prvaka sveta,i da se Honda nije povukla sa trka 1968 god,on bi jos koji put osvojio prvenstvo sveta.Za Agostinija ne treba trositi reci,covek je legenda koja je uz sve imala i srece,i tesko da ce ga neko skinuti sa prestola po broju titula prvaka sveta,Na kraju,Rossi je postigao neverovatan uspeh u karijeri,posle 20 godina trkanja on je jos u igri da osvoji nove pobede,mozda i 10-u GP titulu prvaka sveta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Dobro, era Agostinija je nešto drugo, tada se moglo đirati istovremeno u više klasa.

 

Ha, pade mi na pamet, kakva bi to bila sada ludnica. Da ekipa iz Moto GP isti dan vozi još Moto 1 i Moto 2 trku :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3255 postova
  • Lokacija: Debrc

Dobro, era Agostinija je nešto drugo, tada se moglo đirati istovremeno u više klasa.

 

Ha, pade mi na pamet, kakva bi to bila sada ludnica. Da ekipa iz Moto GP isti dan vozi još Moto 1 i Moto 2 trku :).

Uspeo to da izvede Fredi Spenser 1985

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Dobro, era Agostinija je nešto drugo, tada se moglo đirati istovremeno u više klasa.

 

Ha, pade mi na pamet, kakva bi to bila sada ludnica. Da ekipa iz Moto GP isti dan vozi još Moto 1 i Moto 2 trku :).

Jeste i moralo da se vozi na IOM... s doboš kočnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Dobro, era Agostinija je nešto drugo, tada se moglo đirati istovremeno u više klasa.

 

Da, Ago i Mike su jedan drugog .arali u 350cc i 500cc ali uopšte nije bilo lako, čak šta više. Ko sumnja neka pogleda šta kaže legenda -  https://vid.me/lPff
 
Ili ovaj komentar
 
Longtime British race commentator Murray Walker witnessed Hailwood’s ascent from unknown privateer to factory superstar: “His versatility and skill were awe-inspiring. I’ve seen him at the same meeting win races on a left-foot gearchange 125cc two-stroke, a right-foot change 250cc Twin, a 350cc single-cylinder four-stroke and a four-cylinder works MV. I’ve seen him start at the back of the grid with an injured leg and a pusher to get him going, and still beat a field of world-class riders. His fluid style was unmistakable and supreme, irrespective of whether it was wet or dry, and he did it all with nonchalant charm and modesty.”

 

 

Dobro, era Agostinija je nešto drugo, tada se moglo đirati istovremeno u više klasa.

Jeste i moralo da se vozi na IOM... s doboš kočnicama.

 

 

I po kiši, a bogami i po magli... 

 

WEATHER: Higgins explains this is an historical reason. “Today they would never run it when it’s foggy or wet, but in the old days (the race is more than 100 years old) you could have fog on the mountain, and rain, and off you go.” (http://www.automobilemag.com/news/dozen-deadly-dangers-racing-isle-man/)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Duke,Surtees,Provini,Redman,Ago,Hailwood,Findlay, i mnogi,mnogi drugi,ma i sama pomisao na njih izaziva strahopostovanje,u odnosu na danasnje trkace, oni su bili Spartanci,heroji,i dzentlmeni. Vozili su  po svim vremenskim uslovima na istim gumama,u isti dan su vozili po nekoliko klasa,sa slabasnom zastitom,Nataknu na poluloptaste kacige one avijaticarske naocare,obuceni u kozna odela bez ikakvih protektora,obuveni u neretko pocepane cizme da su se nekima i prsti videli,i te rupe su zatvarali tj. lepili selotejpom za kartonske kutije. To su skoro svi radili,i sampioni poput Hailwooda, Bill Ivy-ja.Druga stvar,bili su svi dobri drugari,videli ste,na primer,pobedi Hailwood na trci,stane na pobednicko postolje,i svoj lovorov venac prebaci  oko vrata Agostiniju tako da obojica simbolicno dele pobedu.Vecina trkaca je bila sam svoj majstor za odrzavanje i spremanje motora,kao sto je bio uvek skromni Jack Findlay,covek je sve sam popravljao,budzio,i neretko sa 1-cilindricnom masinom uspesno drzao korak sa 3-4 cilindricnim masinama.Nije poznato da su bile bilo kakve ozbilnije svadje i nesporazumi izmedju njih kao sto ih sada imaju moderni sampioni..A tek TT IOM trke,nezamislivo je za danasnje vreme da se i pomisli da se tamo ponovo vozi GP,a vozio se tamo nekad GP,i to bas junacki. Pored svih tih rizika,stradanja,Agostini je rekao i to se smatra tako, da su te godine (1960-e) bile zadnja zlatna era moto trka,sto zbog posebne atmosfere tog vremena,sto zbog lakseg i pristupacnijeg bavljenja moto sportom.I tako,sve je to prohujalo sa vihorom,a bilo je zestoko i lepo ,po svemu sudeci.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nekada je to bilo takmicenje a danas je biznis. Mada svi oni imaju 00 do meseca.... jel sme neko od nas smrtnika da potrga Desma do kraja na recimo Mugello-u ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Nekada je to bilo takmicenje a danas je biznis. Mada svi oni imaju 00 do meseca.... jel sme neko od nas smrtnika da potrga Desma do kraja na recimo Mugello-u ???

Ne znam, nikad mi nisu dali da probam :-)
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Retko koji vozac autobusa dobija priliku za tako nesto :D:P

I to sto kazes, al za sebe nekako vise volim da mislim da vozim jedan od onih truck-ova spremljenih za trkanje :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Mislim da sponzori zahtevaju da jedan vozač u ekipi bude iz Italije. A mislim da je i ovo imalo udela u celoj priči:

The more interesting rumor is that Melandri will be riding for Ducati for free. Informed WorldSBK sources suggest that the Italian will be bringing money to the team as part of the deal for the ride. Ducati's World Superbike effort has come under pressure in recent months, especially since the signing of Jorge Lorenzo to the MotoGP team. Lorenzo's salary has placed a financial burden on Ducati which they are having to spread out through their entire racing program to absorb. Added to this, Ducati are having to offer Chaz Davies more money to stay, the Welshman currently carrying the weight of the Italian factory's WorldSBK challenge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja