Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vijesti za 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Od 2017 WSBK šampionat imaće novu početničku klasu - Super Sport 300.

 

 

Mašine koje imaju pravo učešća su:

Honda CBR500R  :stabre: 

 

Kawasaki Ninja 300 (EX300ADF)

 

Yamaha YZF-R3

 

KTM RC390

 

Postoji opcija proširenja liste u bilo kojem trenutku.

 

 

 

 

Nisu dozvoljenje nikakve prepravke na agregatu, nisu dozvoljenje nikakve prepravke na transmisiji i menjaču. Dozvoljena je upotreba quickshiftera. Dozvoljena je prepravka kompletnog izduva. Kočioni diskovi mogu biti zamenjeni aftermarket diskovima prečnika ne većeg od serijskih, od istog materijala i povećane debljine. Pločice mogu biti zamenjene.

ECU može biti serijski ili fabrički kit sa odobrenim fueling modulom.

Ogibljenje može biti upgrade-ovano odobrenim fork kit-om i zadnjim amortizerom koji mora biti dostupan svim takmičarima. Timovi ne smeju da modifikuju te aftermarket kit-ove i amortizere. Za sada je limit 650 eur za viljuške i 750 sa amortizer.

Broj agregata je neograničen. Takmičari za vikend imaju na raspolaganju 1 kompletan motor i jedan rezervni ram sa osnovnim delovima koji se čuva van boksa.

Proizvođač guma - trenutno nepoznat. Svaki takmičar može za trkački vikend da potroši 2 seta prednjih i zadnjih guma. Za svaki vikend dobijaju 1 set guma za mokro.

 

 

RPM i minimalna težina su ograničeni na:

 

Honda CBR500R 10.500 rpm  I  150 kg

Kawasaki Ninja 300 (EX300ADF) 13.000 rpm  I  140 kg

Yamaha YZF-R3 13.000 rpm  I  140 kg

KTM RC390 10.5000 rpm  I  136 kg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Tipski prave drugu ligu MotoGp. Za sada mi se ne sviđa.

 Samo daleko jeftiniju. Ok mi je ovo. Možda se neki klinac na ovaj način probije u moto3, moto2 klasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Posle sledeće godine neće o tome razmišljati. A možda i reši da rasporda ono ugleda što je ostalo za mucho dinnero.

Ne mora da osvoji 10. titulu, neka pobedi još na osam trka pa nek ide kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

 

 

 

Svaki takmičar može za trkački vikend da potroši 2 seta prednjih i zadnjih guma. Za svaki vikend dobijaju 1 set guma za mokro.

 

 

Da nije malo (ako se računaju i treninzi)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

Tipski prave drugu ligu MotoGp. Za sada mi se ne sviđa.

Samo daleko jeftiniju. Ok mi je ovo. Možda se neki klinac na ovaj način probije u moto3, moto2 klasu.

To mi se i ne sviđa. Na Sbk i MotoGp sam gledao kao na Wtcc i F1. 2 različita sporta na istom broju točkova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

 

Tipski prave drugu ligu MotoGp. Za sada mi se ne sviđa.

Samo daleko jeftiniju. Ok mi je ovo. Možda se neki klinac na ovaj način probije u moto3, moto2 klasu.

To mi se i ne sviđa. Na Sbk i MotoGp sam gledao kao na Wtcc i F1. 2 različita sporta na istom broju točkova.

 

Pa i jesu dva različita sporta. MotoGP su prototipovi koji bi trebalo da unose novu tehnologiju u moto svet. SBK su približno serijski motocikli namenjeni za trkanje, zahvaljujući SBK klasi dobijamo i mi obični smrtnici na serijskim motorima razne tehničke đakonije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

 

 

 

 

Svaki takmičar može za trkački vikend da potroši 2 seta prednjih i zadnjih guma. Za svaki vikend dobijaju 1 set guma za mokro.

 

 

Da nije malo (ako se računaju i treninzi)...

 

 

 

moguće da će ukupno vreme na stazi biti dosta kratko u ovoj klasi u odnosu na klase iznad, format EJC koji se više neće voziti je podrazumevao 1 slobodni trening, kvalifikacije i trka sve do 2014.

 

 

 

šta znam, možda ispadne nešto da valja ili samo tuku mrtvog konja. mislim da je predlog da se izbaci moto2 i zakuca superbajk u taj termin odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 U medjuvremenu, Hondin dvojac, pojacan Kalom je ostao u Aragonu radi testiranja potpuno novih RCV213 sa specifikacijama za 2017. To je ono o cemu smo pricali u temi o Aragonu - Honda razvija potpuno novu masinu u Big Bang konfiguraciji, kakve imaju i drugi proizvodjaci. To bi trebalo da ukloni najvecu manu Hondinih MotoGP motocikala - slaba ubrzanja na koje se Markez vise puta pozalio.

 

Hondini zvanicnici nista ne potvrdjuju, sto se njih tice "testiraju se neke nove komponente motora za 2017" Medjutim, ocevici tvrde da motocikli nemaju vise onaj vristeci zvuk po kojima je Honda poznata, vec mnogo dublji, kakav je karakteristican za Big Bang masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 U medjuvremenu, Hondin dvojac, pojacan Kalom je ostao u Aragonu radi testiranja potpuno novih RCV213 sa specifikacijama za 2017. To je ono o cemu smo pricali u temi o Aragonu - Honda razvija potpuno novu masinu u Big Bang konfiguraciji, kakve imaju i drugi proizvodjaci. To bi trebalo da ukloni najvecu manu Hondinih MotoGP motocikala - slaba ubrzanja na koje se Markez vise puta pozalio.

 

Hondini zvanicnici nista ne potvrdjuju, sto se njih tice "testiraju se neke nove komponente motora za 2017" Medjutim, ocevici tvrde da motocikli nemaju vise onaj vristeci zvuk po kojima je Honda poznata, vec mnogo dublji, kakav je karakteristican za Big Bang masine.

 

Sluša Honda najboljeg vozača. Da je Ducati u Stonerovo vreme radio isto ko zna gde bi im kraj bio. (P.S. Navijam za Rossija)

Meni se iskreno sviđalo što Honda ima gregat sa V konfiguracijom, bili su jedinstveni po nečemu. Koliko sam upoznat V agregati su se pokazali izdržljivijim od rednih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

U medjuvremenu, Hondin dvojac, pojacan Kalom je ostao u Aragonu radi testiranja potpuno novih RCV213 sa specifikacijama za 2017. To je ono o cemu smo pricali u temi o Aragonu - Honda razvija potpuno novu masinu u Big Bang konfiguraciji, kakve imaju i drugi proizvodjaci. To bi trebalo da ukloni najvecu manu Hondinih MotoGP motocikala - slaba ubrzanja na koje se Markez vise puta pozalio.

 

Hondini zvanicnici nista ne potvrdjuju, sto se njih tice "testiraju se neke nove komponente motora za 2017" Medjutim, ocevici tvrde da motocikli nemaju vise onaj vristeci zvuk po kojima je Honda poznata, vec mnogo dublji, kakav je karakteristican za Big Bang masine.

Sluša Honda najboljeg vozača. Da je Ducati u Stonerovo vreme radio isto ko zna gde bi im kraj bio. (P.S. Navijam za Rossija)

Meni se iskreno sviđalo što Honda ima gregat sa V konfiguracijom, bili su jedinstveni po nečemu. Koliko sam upoznat V agregati su se pokazali izdržljivijim od rednih.

Pa Honda i sad i takoreći "oduvek" ima motore u V konfiguraciji. Jedini koji trenutno imaju redni raspored cilindara su Yamaha i Suzuki,svi ostali su na V konfiguraciji sa različitim uglovima izmedju cilindara i položajem samih agregata. A što se tiče konfiguracije paljenja tu se dele na screamer i big bang.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Aprilia je sa neuspesnog rednog trocilindrasa (RS Cube) presla na V4, rezultati nisu bas nesto narocito, ali zato u Superbike-u su razbijali sa RSV4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

 

 

Tipski prave drugu ligu MotoGp. Za sada mi se ne sviđa.

Samo daleko jeftiniju. Ok mi je ovo. Možda se neki klinac na ovaj način probije u moto3, moto2 klasu.
To mi se i ne sviđa. Na Sbk i MotoGp sam gledao kao na Wtcc i F1. 2 različita sporta na istom broju točkova.

Pa i jesu dva različita sporta. MotoGP su prototipovi koji bi trebalo da unose novu tehnologiju u moto svet. SBK su približno serijski motocikli namenjeni za trkanje, zahvaljujući SBK klasi dobijamo i mi obični smrtnici na serijskim motorima razne tehničke đakonije.

Da, ali po meni oni ničim nisu zaslužili da budu druga liga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

 

 

 

Tipski prave drugu ligu MotoGp. Za sada mi se ne sviđa.

Samo daleko jeftiniju. Ok mi je ovo. Možda se neki klinac na ovaj način probije u moto3, moto2 klasu.
To mi se i ne sviđa. Na Sbk i MotoGp sam gledao kao na Wtcc i F1. 2 različita sporta na istom broju točkova.
Pa i jesu dva različita sporta. MotoGP su prototipovi koji bi trebalo da unose novu tehnologiju u moto svet. SBK su približno serijski motocikli namenjeni za trkanje, zahvaljujući SBK klasi dobijamo i mi obični smrtnici na serijskim motorima razne tehničke đakonije.

Da, ali po meni oni ničim nisu zaslužili da budu druga liga.

 

 

Ko kaže da su druga liga? :D Šalu na stranu, po zanimljivosti trka definitivno nisu druga liga. Mada ova sezona MotoGp ija je dosta zanimljiva. Ali ako gledamo prethodnih nekoliko sezona onda nikako ne zaslužuju epitet druge lige. 

A ako i jedni i drugi razočaraju tu je BSB :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Nisam za mešanje baba i žaba... Nisam ni za izbacivanje srednje kategorije. Jasno je da je vreme cvaja prošlo, logičan korak je bio 600, tako da je dorna postigla neke rezultate - masovnost (posledica cene). E sad, posle par godina kada je vladalo ozbiljno zanimanje, koliko mogu da ocenim, interesovanje publike za moto2 klasu opada. Šta treba uraditi - ne znam, imaju oni ljude koji to znaju bolje od mene. Da li nastaviti sa jednim dobavljačem agregata (Honda ispada - ko je sledeći), da li pustiti više, da li razvijati onu priču sa dva cilindra i 500cc...

Svakako, ne mislim da bi udruživanje gp-a i superbajka donelo nešto dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nisam za mešanje baba i žaba... Nisam ni za izbacivanje srednje kategorije. Jasno je da je vreme cvaja prošlo, logičan korak je bio 600, tako da je dorna postigla neke rezultate - masovnost (posledica cene). E sad, posle par godina kada je vladalo ozbiljno zanimanje, koliko mogu da ocenim, interesovanje publike za moto2 klasu opada. Šta treba uraditi - ne znam, imaju oni ljude koji to znaju bolje od mene. Da li nastaviti sa jednim dobavljačem agregata (Honda ispada - ko je sledeći), da li pustiti više, da li razvijati onu priču sa dva cilindra i 500cc...

Svakako, ne mislim da bi udruživanje gp-a i superbajka donelo nešto dobro.

 

David Emmet je dao zanimljivu ideju, Ducatijev agregat od 749 ccm. Mada i ja sam za priču od dva cilindra i 500 ccm. Da bude razvojna klasa a ovako nit su tamo nit su ovamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ducati od 749 ccm je odavno prevaziđena priča. Ne znam da ga i dalje pakuju u neki motocikl. Mislim da je čak i budućnost ove Hondine 600tke svetlija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ducati od 749 ccm je odavno prevaziđena priča. Ne znam da ga i dalje pakuju u neki motocikl. Mislim da je čak i budućnost ove Hondine 600tke svetlija.

 

Da, znam to. Zanimljiva priča bi to bila :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

WSBK Magny-Cours

 

FP1

 

1. Chaz Davies GBR Aruba.it Racing Ducati 1199R 1m 38.262s 

2. Jonathan Rea GBR Kawasaki Racing ZX-10R 1m 38.302s 
3. Xavi Fores ESP Barni Ducati 1199R 1m 38.643s 
4. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing ZX-10R 1m 38.718s 
5. Alex Lowes GBR PATA Crescent Yamaha R1 1m 38.782s 
6. Leon Camier GBR MV Agusta RC F4 RR 1m 38.956s 
7. Markus Reiterberger GER Althea BMW S1000RR 1m 38.957s 
8. Sylvain Guintoli FRA Pata Crescent Yamaha R1 1m 39.041s 
9. Jordi Torres ESP Althea BMW S1000RR 1m 39.246s 
10. Nicky Hayden USA Honda Racing CBR1000RR 1m 39.481s 
11. Davide Giugliano ITA Aruba.it Racing Ducati 1199R 1m 39.737s 
12. Lorenzo Savadori ITA IodaRacing Aprilia RSV4 1m 39.788s 
13. Luca Scassa ITA VFT Racing Ducati Panigale R 1m 39.891s 
14. Roman Ramos ESP GO Eleven Kawasaki ZX-10R 1m 39.892s 
15. Matthieu Lagrive FRA Kawasaki ZX-10R 1m 40.393s 
16. Karel Abraham CZE Milwaukee BMW S1000RR 1m 40.409s 
17. Josh Brookes AUS Milwaukee BMW S1000RR 1m 40.558s 
18. Alex de Angelis RSM IodaRacing Aprilia RSV4 1m 40.822s 
19. Gianluca Vizziello ITA Grillini Kawasaki ZX-10R 1m 41.627s 
20. Matthieu Lussiana FRA BMW S1000RR 1m 41.704s 
21. Peter Sebestyen POL Team Toth Yamaha R1 1m 41.972s 
22. Alex Plancassagne FRA Yamaha YZF-R1 1m 42.528s 
23. Saeed al Sulaiti QAT Pedercini Kawasaki ZX-10R 1m 43.332s 
24. Imre Toth HUN Team Toth Yamaha R1 1m 43.730s 
25. Dominic Schmitter SUI Grillini Kawasaki ZX-10R 1m 44.379s 
26. Michael van der Mark NED Honda Racing CBR1000RR No time
 

FP2

 

1. Chaz Davies GBR Aruba.it Racing Ducati 1199R 1m 37.836s 
2. Leon Camier GBR MV Agusta RC F4 RR 1m 38.046s 
3. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing ZX-10R 1m 38.068s 
4. Jonathan Rea GBR Kawasaki Racing ZX-10R 1m 38.145s 
5. Alex Lowes GBR PATA Crescent Yamaha R1 1m 38.193s 
6. Michael van der Mark NED Honda Racing CBR1000RR 1m 38.384s 
7. Xavi Fores ESP Barni Ducati 1199R 1m 38.495s 
8. Lorenzo Savadori ITA IodaRacing Aprilia RSV4 1m 38.564s 
9. Sylvain Guintoli FRA Pata Crescent Yamaha R1 1m 38.618s 
10. Jordi Torres ESP Althea BMW S1000RR 1m 38.686s 
11. Markus Reiterberger GER Althea BMW S1000RR 1m 38.957s 
12. Matthieu Lagrive FRA Pedercini Kawasaki ZX-10R 1m 39.092s 
13. Nicky Hayden USA Honda Racing CBR1000RR 1m 39.099s 
14. Luca Scassa ITA VFT Racing Ducati Panigale R 1m 39.418s 
15. Davide Giugliano ITA Aruba.it Racing Ducati 1199R 1m 39.737s
16. Roman Ramos ESP GO Eleven Kawasaki ZX-10R 1m 39.892s 
17. Karel Abraham CZE Milwaukee BMW S1000RR 1m 39.954s 
18. Josh Brookes AUS Milwaukee BMW S1000RR 1m 40.427s 
19. Gianluca Vizziello ITA Grillini Kawasaki ZX-10R 1m 40.513s 
20. Alex de Angelis RSM IodaRacing Aprilia RSV4 1m 40.548s 
21. Peter Sebestyen POL Team Toth Yamaha R1 1m 41.201s 
22. Matthieu Lussiana FRA Team ASPI BMW S1000RR 1m 41.455s 
23. Alex Plancassagne FRA 3ART Yamaha YZF-R1 1m 41.977s 
24. Dominic Schmitter SUI Grillini Kawasaki ZX-10R 1m 42.275s 
25. Saeed al Sulaiti QAT Pedercini Kawasaki ZX-10R 1m 42.385s 
26. Imre Toth HUN Team Toth Yamaha R1 1m 43.081s 

*Fastest time taken from FP1
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja