Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vijesti za 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5349 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

 

Suzana iako vjerovatno nema budžet KTM-a, ali su odradili dobar posao, tako da im ostaje možda Aprilia i sateliti.

 

 

Mislim da Suzuki ima daleko veci budzet od KTM-a, koji je mala kucna garaza u poredjenju sa japanskim gigantima. E sad je pitanje koliko Suzuki daje za MotoGP, ali svakako mislim da je vise od austrijske tvrtke....

 

Ne znam da li čekaju još koji dobar rezultat, ali činjenica je da kasne sa razvojem radi manjka parita. KTM jeste mali, ali imaju vola za sponzora ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

 

 

Suzana iako vjerovatno nema budžet KTM-a, ali su odradili dobar posao, tako da im ostaje možda Aprilia i sateliti.

 

Mislim da Suzuki ima daleko veci budzet od KTM-a, koji je mala kucna garaza u poredjenju sa japanskim gigantima. E sad je pitanje koliko Suzuki daje za MotoGP, ali svakako mislim da je vise od austrijske tvrtke....

Ne znam da li čekaju još koji dobar rezultat, ali činjenica je da kasne sa razvojem radi manjka parita. KTM jeste mali, ali imaju vola za sponzora ;).

Upravo tako Mixa. KTM ima sponzora nad sponzorima. Pa Red Bull u F1 je napravio cudo a F1 je i dalje mnogo skuplji od Moto GP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Ima istine i smisla u tome sto pricate. Prihvatam : )

Ali i dalje mislim da Suzuki ima i vise nego dovoljno novca, pirinca, krompira, tokena, sta god da je...za MotoGP projekat, samo je pitanje koliko odresuju kesu sto se kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Gledaj nije sve u parama mada meni je skoro sve u parama jer ih nemam dovoljno :)

 

Da jeste BMW bi uleteo ozbiljnije za lovom kao onomad u F1 pa nisu nista napravili. Suzuki verovatno ima para a ima i tim samo je pitanje da li za x vise para vredi vijati titulu. Suzuzuki ima "najslabijeg" sponzora realno i tu treba traziti razliku izmedju prvog i cetvrtog-petog mesta po meni. Red bull je do sada bio vrlo uspesan sponzor pa zato ocekujem ubrzani razvoj KTM. Veza Dorne i KTM je na nivou na kojem Suzuki nikad bio nije ali to nije kljucno. Ubedjen sam da svi mogu da proizvedu sampionski motor i da svi mogu da plate sampionskog vozaca samo je pitanje matematike odnosno sta time neki upravni odbori zele da postignu. Jbt pa u WRC godinama "vlada" Citroen (nisam siguran da li jos uvek ne pratim bas) a ni WRC masine nisu jeftine ali Total se izgleda isprsio.

 

Svakako cemo videti vrlo brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Po mom mišljenju Red Bul u F1 kupio motor, kupio najbolje ljude iz svakog tima, tj. odmah u startu sve u fulu.. dok postojeće fabrike kao što je KTM već imaju određenu osnovu, e sad koliko je ona kvalitetna i koliko se može nadograđivati pitanje je..A već duže u WRCu prži WV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Dokle kod Red Bull sa Ktm-om ne pronadje nekog Adriana Newey-a nece im pomoci ni Nasa i Dorna zajedno da naprave motor za stalnih prvih 5....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Da li je zaista iko pre tri sezone mislio da ce MM odmah uzeti titulu pa zatom odmah jos jednu... Jeste dosao kao sampion i jeste dosao u jedan od dva najjaca tima ali dosao je i Pedrosa odavno kao sampion pa nista. Realno je to sto pises ali Brown je sa Batonom uzeo titulu u F1. Cuda se dogadjaju pri tom iz mog ugla ovde i ne pricamo o bas velikom cudu bar sto se motora i sponzora tice.

 

Ne mislim da KTM moze do titule ali mislim da imaju sta da traze u borbi za 4-5-6 mesto na svakoj trci. To u sezoni sa sada vec jakim Suzukijem i Dukatijem sa Lorencom pored Yamahe i Honde bece biti ni lako a ni mali uspeh ako uspeju

 

A za WRC stvarno ne pratim kao sto sam i napisao pa mi ostao Citroen u glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Ako KTM bude u prvih 10 na svakoj drugoj trci vodim te na pivo svaku trecu trku...Ne protivrecim previse, cak i obozavam Ktm kao brend, samo da stvar ucinimo zanimljivijom... : )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ljudi, možda oni imaju dobar motor ali nemaju vozače. Bolji motor od Tech3 teško da su napravili, a vidite gde se oni voze.

Nema veze, njima će davati nagradu i mesto u park fermeu kao petom najboljem fabričkom timu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

Ljudi, možda oni imaju dobar motor ali nemaju vozače. Bolji motor od Tech3 teško da su napravili, a vidite gde se oni voze.

Nema veze, njima će davati nagradu i mesto u park fermeu kao petom najboljem fabričkom timu.
Ili šestom, zaboravio sam Apriliu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Jaki sponozri iz GB. Samo odes na njegov sajt i vidis ko su mu sve sponozori i koliko ih ima. A Herve Poncharal nije gadljiv na toliku lovu, uostalom treba gurati tim i sve te troskove, pa i po cenu jednog slabijeg vozaca u timu, sto da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5349 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

I ja kažem. Vala su nekako metiljavi obojica. Onaj anemični Smith pogotovo.

 

Možda motor nekako i sastave, ali im vozači svakako ne obećavaju previše. Još ako Ianonne ne bude imao previše onih šizofrenih cijepanja, nemaju šanse protiv Suzane.

 

 

No, dobro. Testiranja će biti kako kažu na motogp.com:

 

Predsezonska testiranja MotoGP™ kalendar 2017:

 

Valencia – 15-16 Novembar

Sepang – 30 Januar - 1 Februar

Phillip Island – 15 - 17 Februar

Losail – 10 - 12 Mart

 

Moto2™/Moto3™ :

 

Jerez: 8 - 10 Mart

Losail: 17 - 19 Mart

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Ovako bi trebalo da izgledaju timovi u 2017

 

 

Repsol Honda

Marc Marquez (End of 2018)

Dani Pedrosa (End of 2018)

 

Movistar Yamaha

Valentino Rossi (End of 2018)

Maverick Vinales (End of 2018)

 

Ducati Team

Jorge Lorenzo (End of 2018)

Andrea Dovizioso (End of 2018)

 

Suzuki

Andrea Iannone (End of 2018)

Alex Rins (End of 2018)

 

KTM

Bradley Smith (End of 2018)

Pol Espargaro (End of 2018)

 

Aprilia Gresini

Sam Lowes (End of 2018)

Aleix Espargaro (End of 2018)

 

LCR Honda

Cal Crutchlow (End of 2017)

 

Marc VDS Honda

Jack Miller (End of 2017)

Tito Rabat (End of 2017)

 

Monster Yamaha Tech 3

Jonas Folger (End of 2017, Option 2018)

Johann Zarco (End of 2017, Option 2018)

 

Avintia Ducati

Hector Barbera (End of 2017)

Loris Baz (End of 2017)

Barbera will ride a GP16 and Baz a GP15.

 

Pramac Ducati

Scott Redding

Danilo Petrucci

Both riders will continue at team in 2017.

 

Aspar Ducati

Alvaro Bautista (End of 2017)

Yonny Hernandez

With Eugene Laverty returning to World Superbikes, Hernandez looks set to confirmed as staying. Bautista will ride a GP16 and Hernandez a GP15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

A jem moguće da je Titu slab motor, da jednostavno nije samo njegova krivica. U nižoj klasi je bio biješe šampion ili vicešampion...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja