Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Zadnj kofer previše napred stoji a nema mogućnosti štelovanja! Moraću da ga zamenim. Ugao naslona skroz promašen.20230813_134509.thumb.jpg.94e54131e6ad955759eb331d4b01ca35.jpg

Promenio član SaleKg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ništa ne brini, nije do tebe i nisi jedini.
Ja sam moje "ubio" za 6000 km
Ali pošto sam u tom momentu bio na putovanju po evropi, na turi od skoro 4000 km, (negde u Nemačkoj u tom momentu), izvezao sam ih do kuće i skinuo.

Sačuvao sam ih, slikacu i poslaću ti da vidiš kako su izgledale sa 7 i kusur K km.

Inače nisu mi ovo prve gume koje sam menjao na tako malo km.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Svi ste videli moju custom torbu za prevoz opreme, a sada vam predstavljam torbe za razvrstavanje stvari.

 

WWW.DECATHLON.RS

Forclaz-ov dizajnerski tim ljubitelja trekinga dizajnirao je ovu torbu specijalnog oblika za čuvanje i...

 

Otprilike tri ove mogu da stanu u frunk, ali ja koristim samo dve a preko rokam sitnice (hrana maramice itd) i dron.

 

U donju spakujem civilnu odeću, a u gornju nešto šta mi možda zatreba i usput (šorc, majica, čarape, prva pomoć/alat itd)

 

YhAcAdc.jpg

 

IHqkTXo.jpg

 

(flaša vode mi samo čuva mesto, stavim termos pre nego što krenem, prevruće je unutra za običnu flašu)

 

Preko ovoga ima mesta za još jednu kao što rekoh, ili za nešto drugo po želji.

 

Staju kao da su pravljene za ovo.

 

Voma se dobro iskoristi prostor, jer stvari mogu malo i da se kompresuju unutra.

 

I mnogo je lakše da se nađe šta ti treba kada je ovako razdvojeno.

 

Ja sam uspeo da se spakujem za dva dana vožnje sa dronom bez ikakvog dodatnog prtljaga, samo frunk. A mislim da bih mogao i za 3-4, bez problema, verovatno i duže kad bih izbacio dron.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Hvala. Super fora, nije ni skupo, ali...
Nije dostupno za online kupovinu. A u radnjama na stanju ima samo u NS-u i to samo 2 kom. (Ili im sajt nije tačan)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

To je možda trenutno stanje, a uklapaće se uvek :) 

Pa ko kada naleti. Ima ovde i ljudi iz NS, sigurno može da se organizuje kupovina.

A na kraju krajeva eto ideje za vikend da se uklopi sa fruškom gorom.

I biće ih nekada opet sigurno i u Beogradu.

 

Ja sam ih uzeo pre godinu dve za ranac za planinarenje, i tek se sad setio da probam da ubacim u frunk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Original zamenjen Shad-om. Rezultat: 15 cm više prostora. Žena se žalila na neprirodno držanje ledja a ja sam mislio da je problem "obim"! Al kada se i ćerka požalila uključio se alarm! Nosač kofera je original i trebalo je improvizovati ugradnju noseće ploče. Prednje rupe su se uklapale na rupe od gumica koje amortizuju zadnji kofer a za zadnje je trebalo izbušiti nove rupe. I tada sam doživeo iznenadjenje! Burgija 8 mm je prošla kao kroz sir a špon je bio crn! Nosač je plastičan! Iskreno, kad sam ga montirao, po težini i boji, uopšte na dodir delovalo je da je alumijimski. Šta reći!20230903_131229.thumb.jpg.fa9c627d0bd70f0a7f361ef0788be4a9.jpg20230903_131238.thumb.jpg.050661e9fc9cac35d1bc58afdf4b0bee.jpg20230903_131250.thumb.jpg.6535604915e90c58469709d16fe155a7.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1610 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Doslo vreme za TÜV ,tj. tehnicki pregled. Ovde u Svabiji,tehnicki za motore i aute je jednom u dve godine. 

Cika Tobias (Nemac) iz Dekre je svasta tu nesto gledao. Kratko,dugo svetlo na aparat. Lanac,dimenziju guma dal se poklapa sa saobracajnom, kociona creva,instalaciju,sirenu,zmigavce,stop svetla. Zatim kratka probna voznja,a nakon toga merenje jacine zvuka auspuha. Uglavnom sve je ok,dobih novu nalepnicu na tablicu, papir da nema nikakvih problema i upisano u saobr. kad je sledeci pregled. Na kraju racun 83e. 

Na kraju,Dare hvala jos jednom. Odlican si posao letos napravio. :takoje:

 

20230905_081305.jpg

20230905_081821.jpg

20230905_083836.jpg

20230905_091520.jpg

20230905_084145.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1610 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pisao vec,ali nije tesko da ponovim. 75e delimicni kasko (isto kao full samo od samog sebe te ne stiti), stavio sam 6000km godisnje,neki dan za 8e doplatio jos 2000km i 55e porez. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1151 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kod nas tj u SRB imas osnovno koje mozes da iskoristis samo ako te neko udari i to cekas i do god dana da te isplate i to u vecini sluicajeva nije dovoljno pa se sudis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2343 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Brat placa 93e svake dve godine plus polukasko mesecno 13,5e za 12000km predjenih godisnje.Basic je 8e.

Polukasko je dobar,ako mu drpe motor bas ga briga.

Motor je Honda NC 750 mislim...

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1610 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@Bojan82 kradja,vandalizam na ulici,pozar,vremenske nepogode... to sve spada....  i moj je leti na ulici. Znas kad mi zna navlaka iz louisa stajati po 7 dana niko je nece pipnuti,tj.ukrasti. 

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Mjerio ti jacinu zvuka na auspuhu? Jesi siguran? Meni to nikad ne rade ni na autima ni na motorima, a i prilicno sam siguran da se to dodatno naplacuje kod njih i radi samo po zelji klijenta.
Da ti nije mjerio ispusne plinove sa onom sondom koja se gurne u auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1610 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Onda je to... gurao je nesto u auspuh i onda nabio obrtaje. Ja sam stajao dalje pa nisam siguran sta je tacno,a opet nisam pitao. Ali bice da su izduvni gasovi. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Merene su vrednosti CO ( na 3k rpm 0,3%...) nego mi nesto zapalo za oko, pise da temp. motora mora biti veca od 60c a kod nas (doduse ne na motorima) mora biti minimum 80c sto je oko radne i tesko se postize pa se ljudima besomucno turiraju vozila jer ostaje pisani trag tj mogucnost da se popase kazna ako uradis na manjoj, licno probao na manjim temp i nema neke razlike u rezultatima. 

Ovo me malo iznerviralo pa prastajte na OFF-u. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja