Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
On 15. 8. 2024. at 22:08, Satelis je napisao:

Ili sa Aliexpresa da pogledaš.

Ne mogu se setiti kome sam zamenio polugu kočnice i fuzaster suvozača.... identično oem delovi izgledaju.

 

Nego, pokušavam da shvatim kako ti je pao motor podmetanjem jastučića?

Di si ga podmetnuo, pod ćopu?

Sic mi je tvrd. I ja sam bez da sam prethodno dovoljno ispuhao jastučić za napuhavanje (koji nije bio na sjedalu, nego u rancu, jer ga koristio kao podmetač za glavu na moru), a motor je bio na uzbrdici, krenuo u rikverc, a kako je povišenje jastuka bilo nekoliko cm, lagano zakočio prednjom, kad sam se dočekao na desnu nogu, motor je jednostavno pao na desnu stranu. Dakle, visina sica mi je original 850 mm, još imam neki podmetač za sjedalo koji je vajda 10 mm, i još taj jastučič, a visok sam 175 cm i imam 57 godina. Kada sa 100 kg možeš napraviti 8 čučnjeva i visok si 180 cm, onda se lako izvučeš. Ali ja sada ne mogu napraviti 5 pravilnih čučnjeva sa 70 kg, i nisam bio pripremljen za tu visinu. Noga mi je propala jer je slaba. Evo i tehnika loša, a u glavi se nisam pripremio na ovaj manevar. Kada sam u formi, ja se mogu zadržati, ali ako nisam, onda se dogodi ovo. Da ne idem dalje u detalje. Ništa nisam vježbao 8 mjeseci. 

 

On 15. 8. 2024. at 17:55, MF je napisao:

Ja sam uzeo u ovlašćenom servisu, nije bila preskupa...gledao sam kod nas na kupujem-prodajem, pandan vašeg njuškala mislim da je polovna bila oko 20€, a nova (u Hondi) oko 40€...naravno original deo

Ali gledajući cene sa tvog sajta, nisam siguran da se dobro sećam cena emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Послато са 2306EPN60G помоћу Тапатока




 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
On 15. 8. 2024. at 22:08, Satelis je napisao:

Ili sa Aliexpresa da pogledaš.

Ne mogu se setiti kome sam zamenio polugu kočnice i fuzaster suvozača.... identično oem delovi izgledaju.

 

Nego, pokušavam da shvatim kako ti je pao motor podmetanjem jastučića?

Di si ga podmetnuo, pod ćopu?

Sic mi je tvrd. I ja sam bez da sam prethodno dovoljno ispuhao jastučić za napuhavanje (koji nije bio na sjedalu, nego u rancu, jer ga koristio kao podmetač za glavu na moru), a motor je bio na uzbrdici, krenuo u rikverc, a kako je povišenje jastuka bilo nekoliko cm, lagano zakočio prednjom, kad sam se dočekao na desnu nogu, motor je jednostavno pao na desnu stranu. Dakle, visina sica mi je original 850 mm, još imam neki podmetač za sjedalo koji je vajda 10 mm, i još taj jastučič, a visok sam 175 cm i imam 57 godina. Kada sa 100 kg možeš napraviti 8 čučnjeva i visok si 180 cm, onda se lako izvučeš. Ali ja sada ne mogu napraviti 5 pravilnih čučnjeva sa 70 kg, i nisam bio pripremljen za tu visinu. Noga mi je propala jer je slaba. Evo i tehnika loša, a u glavi se nisam pripremio na ovaj manevar. Kada sam u formi, ja se mogu zadržati, ali ako nisam, onda se dogodi ovo. Da ne idem dalje u detalje. Ništa nisam vježbao 8 mjeseci. 

 

On 15. 8. 2024. at 17:55, MF je napisao:

Ja sam uzeo u ovlašćenom servisu, nije bila preskupa...gledao sam kod nas na kupujem-prodajem, pandan vašeg njuškala mislim da je polovna bila oko 20€, a nova (u Hondi) oko 40€...naravno original deo

Ali gledajući cene sa tvog sajta, nisam siguran da se dobro sećam cena emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Послато са 2306EPN60G помоћу Тапатока




 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova

Satelis,

 

inače ja taj manevar, na tom istom mjestu sam napravi puno puta, ali kad sam nagnuo motor da se s uzbdice spustim i kad sam volan povukao desnom rukom prema sebi i stisnuo prednju kočnicu da zaustavim motor, zbog mojih 175 cm visine i visokog sjedišta (napumpan jastuk), onaj izvježbani mehanizam nisam mogao izvesti jer mi je noga bila "kratka". Da sam kretao s ravnog ništa ne bi bilo, da sam bio koncentriran ništa ne bi bilo, da sam imao jaču nogu, ništa ne bi bilo, da  prije toga nisam 4 sata bio na moru od 12 do 16 sati, možda isto ništa ne bi bilo, da nisam vadio taj napupani jastuk iz ranca, da stavim vodu i još nešto, isto ništa ne bi bilo. Da sam imao kreš bar, isto ništa ne bi bilo. Ovako sam spašavajući desnu nogu, da ne ostane pod motorom, morao brzo s lijevom nogom preskočiti motor i pokušati zaustaviti pad motora, izgubio sam ravnotežu, nisam više mogao zaustaviti pad motora i slomio ručku od prednje kočnice. Nema nikakve štete osim toga, ali uzrok+uzrok+uzrok+uzrok=posljedica, u ovom slučaju polomljena ručnica prednje kočnice. Kad si na motoru treba razmišljati glavom i one automatizme koje je čovjek usvojio ne moraju ne smiju se ponavljati ako je samo jedan faktor značajno promijenjen, a kod mene je to bila visina sica s tim podmetnutnim napuhanim jastukom od Mc Kinleya.

WWW.INTERSPORT.HR

To nije ovakav, nego još deblji jastuk, ali ga ne mogu naći na netu.

 

Evo, ako uspiješ otvoriti, to je ovakav jastučić, samo što je on i blago napuhan previsok.

 

INTERSPORT.COM.AL

You must be well equipped to enjoy camping! This self-inflating pillow will be very useful to relax outdoors.

To se ne koristi u gradu. Samo ga blago napušeš, mora imati samo malo zraka, i onda s njim možeš odvoziti i 400 km na autocesti u komadu.

Promenio član redonaldo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Šta mislite, valja li ova guma, ili da menjam?

 

Nisam neki ekstreman vozac, ali ipak volim da mi na mojoj NC sve bude perfektno :)

20240827_120846.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Po ovom ova guma je nova, a opet ima kao neku neravninu ili je samo do ugla slikanja, slabo je videla krivine, kao da se vozilo samo pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ugao slikanja je, malo je prljava, prosao sam kroz neki seoski put pre fotkanja. Nisam mnogo po krivinama, jbg, zivim u ravnici, najveca krivina mi je ukljucenje na autoput :D

 

Nego, jesu li dobre ove dunlopove roadsmart gume? Kakvo je generalno iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Nadji neki cist put pa radi osmice preko cele trake :lol2:
Fafricki Danlop TrailMax D609 sto je bio kod mene je takav krs od gume da sam se bukvalno patio 10k km.
imaju drugih modela koje ljudi hvale, rekao sam da kod mene danlop nece vise pa da je i najbolji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

@zoki_poki kolko je matora guma i koliko presla? U principu i meni slicno izgleda guma jer motor ne vidi bas stalno krivine (Vojvodina ybg ), a ne bih se mnogo obazirao na njen izgled ako drzi valjano na asfaltu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
7 minutes ago, Mikec said:

@zoki_poki kolko je matora guma i koliko presla? U principu i meni slicno izgleda guma jer motor ne vidi bas stalno krivine (Vojvodina ybg emoji1.png), a ne bih se mnogo obazirao na njen izgled ako drzi valjano na asfaltu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Nemam pojma, uzeo sam motor pre par meseci polovan iz nekog hondinog salona, nisam ni pitao, samo sam video da izgleda kao nova. Drzi okej, sta znam, ne forsiram previse, nego znam da ljudi nesto ne vole Dunlopove gume, pa rekoh jel to vazi i za ovaj model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Meni je sada treci set na SV. Q2, roadsmart2 i roadsmart3. Zadovoljan.

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1920 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Prijatelj je na novom kawasakiju dobio ove gume i toliko je bio zadovoljan da je opet uzeo iste. Po krivinama vozi do kraja i ima samo reci hvale za njih. 

Po slikama gume izgledaju prilično nove. Ne vidim zašto bi ih menjao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1644 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Neki hvale neki kude dunlop... Ja imam samo reci hvale. Guma na oko izgleda ok,ako je matora,menjaj sledece sezone. Ako je novijeg datuma,kad se uvozas ...videces dal ti odgovara ili ne. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

U bre pa ovo je strava, prakticno kao OEM tempomat, iliti jedina stvar koja mi pomalo nedostaje na motoru. Odmah sam im pustio poruku da pitam za X-ADV da li je u planu

Edit: odgovorise mi na fejsu, bice kroz mesec-dva kit i za X-ADV


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 929 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, BMW K75 Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Napravih za vikend jednu brzu turu do Slovačke i natrag. Srbija i Mađarska uglavnom autoput. I imam jedno pitanje (problem): kako se borite sa vetrom na Hondi NC? I da li je to do motora, ili je problem u meni? Vozim pravac bez ikakvog skretanja, brzina oko 130-140, i samo odjednom me baci vetar, skoro osetim kako mi motor skrene u jednu stranu. Najgore je kad mi se to desi pri preticanju, tad se baš use**m. Ista stvar letos kroz Crnu Goru, bukvalno se borim sa vetrom. Takođe i na putu za Grčku. Ako je do načina vožnje (mada ne verujem, šta ima na pravcu da se radi sem da sediš i držiš gas), onda gde ja to grešim? Taj problem me muči od početka, i baš umara na dužim putovanjima. Uvek imam top case, a ponekad i bočne kofere. Ali gledam ostale motore, svi su natovareni i više nego ja, pa dal i oni istu muku muče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2060 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Bočni vetar zna da stvara probleme,u preticanju te hvata kovitlac.A dosta znači ukupna težina,tvoj motor je lakši zbirno sa kompletnim prtljagom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Vjerojatno ništa posebno, kombinacija laganog prijevoznog sredstva (motor) i brzine (130km/h) bočni vitar te više baca. Sićam se prije 10ak godina na starom motoru (xv250 - 140kg motor + 75kg vozač) sam išao niz magistralu po kiši uz na momente olujnu buru oko Makarske(Promajna - ne zove se tako bez razloga :). Stisa sam se ko grlica, doslovno moraš kontrirat tijelom da te ne nosi van ceste, vozim po sredini ceste i vitar me samo odnese skroz desno u traku. Smanjiš brzinu i pomalo.

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 929 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, BMW K75 Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Nisam imao teže motore nego što je NC750X (imao sam teže, ali ih nisam vozio na duže ture), tako da ne mogu da uporedim kako bi bilo na većem motoru. Svakako vetar stvara veliku neprijatnost za takve ture

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nema tu lijeka, ne grijesis nista vec se samo prilagodjavaj situaciji. Kada je jak vjetar isto se desava i sa automobilom, ko zna koliko me pota povukao kovitlac posle preticanja kamiona ili autobusa. Sada znas sta te moze cekati i prilagodjavas se.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Moras uzeti u obzir ne samo da je motor laka masina, vec i da je NC prilicno naked bike.

A, koliko god mi voleli da ga opičimo, na takvom bajku vec preko 120km/h krece vetar da pravi problemcice, i sto jaci vetar - zaiebaniji problemi.

 

Smanjis brzinu i cuvas se. Nema druge.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Dosta i znaci sam vizir, imam od Ivana onaj veliki i dodatak, neki dan skinem dodatak posto nesto otislo, krenuo na put hocu poludim od sustanja vetra, do 150 je miran al susti vetar, prolazio sma pored slepera bez problema i duvao je bocni vetar, nista ne baca, to su me upozorili kad sam uzeo motor al stvartno nisam imao problema da me baca.
Imam samo top, sad ga za put bas napunio stvarima, nikakvu razliku nisam primetio, ni na pravcu ni krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Ekipa, treba li nekome OEM volan?

Imam nov, zapakovan. Placen je 180 eur. 

Prodao bih ga za 100 eur. Ako nekome zatreba, javite. Mogu ga i poslati u Srbiju (volan je u BiH).

20240911_200018.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja