Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 448 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Tesko da ce Delta da naplati 5min rada.

Ovo gore "kalibracija i reset" su prenete reči ovlašćenog servisera. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 5 sati, SQTR je napisao:

Tesko da ce Delta da naplati 5min rada.

Ovo gore "kalibracija i reset" su prenete reči ovlašćenog servisera. 

 

Zbog toga je tu ona cuvena 'cena za zapoceti sat....' :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, SQTR je napisao:

Tesko da ce Delta da naplati 5min rada.

Ovo gore "kalibracija i reset" su prenete reči ovlašćenog servisera. 

 

Da opet ponovim, reset svih računara i učenje traje (zagrejan motor) ne vise od 5min.

Lično bio, radio u par navrata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Imam puno godina. Kao i svi moji vršnjaci, počeo sam sa Tomosom, od automatika pa dalje. Ali nikad u životu nisam čuo za Tomos Streetmate, a vidim bio je i Streetmate R. Kako vidim, to je automatik u odeći nekog cafe racera, šta li. Kažu da su se proizvele svega dve serije.

E sad, zašto pričam ovo na NC temi. Pa zbog tanka, odnosno "kofera" na mestu tanka. Ispada da su to Slovenci uradili na ovom čudu još početkom veka.

Pogledajte video, a koga mrzi, neka krene od 2.00. Ali, super je video, ima još rešenja kao na NCu.

 

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
1 hour ago, Justicije said:

Imam puno godina. Kao i svi moji vršnjaci, počeo sam sa Tomosom, od automatika pa dalje. Ali nikad u životu nisam čuo za Tomos Streetmate, a vidim bio je i Streetmate R. Kako vidim, to je automatik u odeći nekog cafe racera, šta li. Kažu da su se proizvele svega dve serije.

E sad, zašto pričam ovo na NC temi. Pa zbog tanka, odnosno "kofera" na mestu tanka. Ispada da su to Slovenci uradili na ovom čudu još početkom veka.

Pogledajte video, a koga mrzi, neka krene od 2.00. Ali, super je video, ima još rešenja kao na NCu.

 

Nikad čuo za ovaj Tomos. Možda je bio samo za izvoz tada? pa je promakao pažnji.

Ali kad smo već kod tomosovih inovacija ovaj post me osim naših prvih motora podsjetio na još jednu naprednu prasku Slovenaca - strip o sigurnoj vožnji motocikla u kojem je glavni lik dječak po imenu Tom Os. Pa nas uči šta i kako...

Nadam se da je barem još neko osamdesetih godina prošlog vijeka čitao taj strip i da može potvrditi ovo što pišem jer iskreno i meni sada izgleda čudno....haha 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;
1 hour ago, drazenye said:

Jel' stvarno ima dva filtera ulja?

Klasični filter ulja sa kućištem i filter DCT kao uložak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Taj je tomos prva masina koju sam.hteo da kupim. Bio je salon na pocetku 29og novembra gde je danas Fiat Alfa ili tako nesto. Bile su dve verzije. Jedna kao naked, a druga kao neki retro stil. Motori slicni Yamahi ybr125 sto ima naked i custom. 

Bese plastikaner, lagan, ali sam po 20min sedeo i ljuljao, mastao ::)

Da li znate da Tomos ima SM i Kroserice i to takmicarske jako dobre i sa yamahinim motorom? Izguglajte...tomos je opasno pravio.te stvari, a ne znam danas rade li jos. Bese to negde 2000ih godina.

 

@Kadezi sta je stavka "zaptivka"?

 

Meni su na prvom zamenili samo ulje i filter ulja. Po fabrici se kao filter dct-a menja na narednom kao i filter vazduha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 10 minuta, Ferty_ je napisao:

 sta je stavka "zaptivka"?

Oring gumica na poklopcu filtera DCT-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 10 sati, Kadezi je napisao:

Prvi servis zaborava nema - 16630 dinarjev.

 

Ovo me je podsetilo kada sam  radio prvi servis na svojoj novoj Hondi.  Kupio je u salonu dole u Triše Kaclerovića, a servisirao u Boleču. Isto su me ošašavili zbog ovlašćenog servisa.  Tada je tamo radio Zvonko, sledeći put običnom je bilo tri puta manje, za isto :)

Promenio član Nebojša S
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
12 hours ago, Kadezi said:

@Ferty_ meni su u startu rekli da se na prvom servisu menja i filter dct-a. Sto se zaptivke tice, veruj mi da nemam pojma.

Meni jok. Jos sam pitao i insistirao da uz moju doplatu zamene i dct filter ker ne moze da skodi...ma jok. Samo ulje i filter ulja. Okeejj...ne mogu da im lupam cvrge ako nece. 

Zato od tada kad radim servis menjam sve. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 5 minuta, Ferty_ je napisao:

Okeejj...ne mogu da im lupam cvrge ako nece. 

ovo mi je totalno nejasno, oćeš da im platiš. Isto tako drug se naganjao sa drugim ovlašćenim oko kočionog ulja, 4 godine staro, "ma dobro je". Druže ako oću svaki mali servis da štelujem ventile, ima da šrafiš i naplatiš.
Jel neka patnja, može nešto da krene po zlu pri zameni filtera dct-a, pa zato izbegavaju? Tipa kao menjanje grejača na dizelima, umeju se zalome, pa majstori beže od toga ako ne moraju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
16 hours ago, Kadezi said:

Prvi servis zaborava nema - 16630 dinarjev.

1651163384967.jpg

@Kadezi

Na koliko kilometara tačno si uradio prvi servis? Meni rekoše da od 800 do 1200 kad god dodjem dobro došao a što kasnije to bolje!? 

Da li su ti nudili 10W40? Pitam jer meni nude zbog klime. Da li da prihvatim?

A cijena 130Eur je mashala! Ugradili su se u svaku kapljicu

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@LimeniUradio sam prvi servis na 1120 km. Odmah su mi rekli da ce da menjaju filter DCT-a, pored drugih stvari koje podrazumeva prvi servis, te da ce da kosta oko 15.000. Za kilometrazu mi nista nisu govorili. Idem logikom da, ako je proizvodjac naglasio tu kilometrazu, nije to bezveze uradio. Imao sam zamerku na hod pri prebacivanju druge u trecu brzinu, i da pri brzini od oko 100-110 km/h (u 6 je brzini) kao da se upali turbo, motor bukvalno trzne i "poleti". Ali to mi se desavalo tek od skoro. U servisu kazu da su uradili update software-a DCT-a i sada stvarno, sto se tice prebacivanja brzina, radi mnogo ugladjenije, finije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, nafetS said:

ovo mi je totalno nejasno, oćeš da im platiš. Isto tako drug se naganjao sa drugim ovlašćenim oko kočionog ulja, 4 godine staro, "ma dobro je". Druže ako oću svaki mali servis da štelujem ventile, ima da šrafiš i naplatiš.
Jel neka patnja, može nešto da krene po zlu pri zameni filtera dct-a, pa zato izbegavaju? Tipa kao menjanje grejača na dizelima, umeju se zalome, pa majstori beže od toga ako ne moraju..

Bas tako. 

Nema sta da se zezne. Skines poklopac dct-a koji drze dva srafa, filter burence bukvalno samo ispadne, stavis novi na isto mesto sa oprugom u njemu, isti polozaj i zavrnes poklopac sa dva srafa. Bukvalno minut posla. Doduse to se ostavi dok se cedi ulje iz motora, ali bukvalno je prosto kao odvrtanje i zavrtanje tegle. 

 

Upravo mi je bilo suludo da ga ne zamene jer poenta prvog servisa je da se izbace opiljci iz masine sa uljem i filterom koji su se za vreme razrade motora nakupili. Isto to ostaje i u dct filteru i sta smo onda uradili?

Logicno je da se menja sve sto je imalo dodira sa uljem i sto je moglo da povuce opiljke. 

 

Popustio sam tada zbog garancije, ali inace se ne slazem sa tom praksom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Ma sve je prosto kao pasulj, samo ko hoce da cita manuel, gleda klipove itd. Jos ako su vam roditelji kupovali najskuplje i najvece kutije lego kockica kad ste bili mali, onda vam je inteligencija dodatno izrazena :lol2:  Ja do juce sam znao samo rezervoar da otvorim i napumpam gume, pa su se osnovne stvari vrlo lako naucile kad sam nabavio neki hobi alat. Znao sam da ce osim ovlascene Honde, svaki majstor kod nas prvi put raditi ovaj motor, tako da ce se uciti na njemu, bas kao i ja. Samo sto cu ja sve to uraditi sa mnogo vise ljubavi i paznje. Motorce je imalo svoju prvu zamenu plocica u Nissin kandzama od 6 klipova, drugu zamenu ulja i filtera. Skoro nova masina. Kod mene se ona mala deklica za filter DCT-a skida sa 4 vijka. I tu se nalazi to burence o kome pricate. U DCT model staje skoro 4 kile ulja, a u manuelac nesto preko 3. Ovaj obican filter ulja me je mnogo namucio i nije hteo da mrdne, dok ga srafciger nije izbusio i kad je usao vazduh, uspeo sam da ga odvrnem. Promenio sam takodje kocionu tecnost, stavio sam DOT 5.1, stavljen je nov akumulator, nova rashladna tecnost, gume, beli ksenoni u faru... I sve to na Kosmaju, na svom placu od 15 ari, gde imam prostor i mir. Zivot u kuci sa dvoristem nema cenu, iako sam ja odrastao po betonskim kutijama Vozdovca...

image.jpeg

279032799_528415852155898_8962925776289501640_n.jpg

279165760_1015524522453989_2029789935915131732_n.jpg

278387414_1403190133448442_3820489830146168895_n.jpg

279160245_501360455052062_4615708173781591366_n.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 4
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Da prijavimo da smo se provozali malo danas Nidza jabuka (sto bi Dare rekao)i ja do SD pa preko poljana i pasnjaka do Mladenovca, stadosmo i kod tajnog drveta da udahnemo pogled i opalimo koju fotkicu.
Pozdrav. :)
5c9e8fa4027217878ae4b71032840a3f.jpgc802136015c4f6225f607a7627932a1d.jpg4d0edb8bde52c4b4d6cd55f79f0acf6e.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 22 sati, 6.5 Creedmoor je napisao:

 I sve to na Kosmaju, na svom placu od 15 ari, gde imam prostor i mir. Zivot u kuci sa dvoristem nema cenu, iako sam ja odrastao po betonskim kutijama Vozdovca...

image.jpeg

 

279165760_1015524522453989_2029789935915131732_n.jpg

Je l' ovo ulje u zemlji ili voda od kisnice?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vidis valjda da je covek ladno ispustio ulje iz motora u zemlju. Tako nesto bi mogao da ocekujem od starih ljudi, ali od mladjih nikako. Sa ocem sam se pre par godina gadno posvadjao jer je sipao staro ulje u kisnu kanalizaciju, a pritom je pecaros. Reko pa sta mislis gde to ulje zavrsi, u istoj toj reci gde pecas, jednostavno ne misle oni o tome.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Svaka zamena ulja, sipas u flase ili kanticu, kad krenes negde usput odneses u prvi auto servis i svaki ce prihvatiti da nalijes u njihovo bure pa dalje gde vec ide na reciklazu ili sta god. 

Samo malo volje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja