Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Pre 7 sati, eclipse je napisao:

Ja sam od firme GP kompozit poručio centralni štender i stigao mi je brzo (za dve nedelje, ali oštećen!)
Kreteni bacaju pakete. Kad su gvožđušiju oštetili, mogu samo da zamislim šta bi uradili sa nečim lomljivim.

Vizir od njih je stigao bas dobro upakovan. Prvo je bio obavijen sundjerastom folijom, a oko njega su u kutiji bile "jastucici" od stiropora i na kraju tube od vrlo tvrdog kartona.. Što se gvoždjurije tiče, naručio sam od njih crash bar pa ću da vidim u kakvom će stanju da stigne.

1648533272540.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 576 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Moje lično mišljenje u vezi podmazivača:
Da li bih voleo da imam na motoru? Da
Ali, još uvek ne vidim potrebu za njim. Ulje SAE90 nosim u bočici od hidrogena (dala mi frizerka), i tonse uvek nalazi u prtljažniku na motoru. Ukoliko u cugu predjem 200-300 km, na prvoj pauzi popnem motor na štender, upalim i ubacim u prvu brzinu, i podmažem ga za 20ak sekundi. Dok odmaram, ulje odstoji koliko treba i spreman je za dalje putovanje. To mi je obaveza od maksimalno jednog minuta. A jedino mi se kod podmazivača ne svidja to što mora creva da se razvlače, a pogotovo da se vezicama vezuje za zadnju vilu. Ako budem ikada ugradjivao, to će biti Cobra, čisto da se ne zaludjujem za čučanjem pored motora.
Meni bi trebao da stigne Tutorro pa cemo videti...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Pa ovi GP Composite imaju jeftinih stvari.

Recimo drzac za kofer za 75e: 

WWW.GPKOMPOZIT.COM

Universal accessorries and parts for all motorcycles. Fast shipping - avaliable prices. GP Kompozit is Producer of Motorcycle Accesorries and Motorcycle parts

 

Ima li neko iskustva sa ovim drzacem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50
Vizir od njih je stigao bas dobro upakovan. Prvo je bio obavijen sundjerastom folijom, a oko njega su u kutiji bile "jastucici" od stiropora i na kraju tube od vrlo tvrdog kartona.. Što se gvoždjurije tiče, naručio sam od njih crash bar pa ću da vidim u kakvom će stanju da stigne.
Verovatno zato što je vizir (i nadam se zbog toga što sam im ja sve lepo slikao i poslao im, zajedno sa pozitivnom kritikom da prosto ne smeju da šalju pakete tako kako su meni poslali centralni štender.

Uvijen samo u puckavu foliju. Bez ikakvog stiropora, tvrdog sundjera, kartona...

I naravno da je oštećen. Težak je i ćoškast!

Moj kolega je kupio crash bar, on je srećom stigao neoštećen. Bio je u kartonskoj kutiji.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd, Bezanijska kosa
  • Motocikl: Honda NC750X

Malopre prelazim Brankov most, kad zaustavlja policija sve motore na kontrolu. Pored pauk i na njemu vezan NC isti moj, oduzet valjda. Neko od kolega najebo izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Mene zaustavili. Pogledali papire, registracionu nalepnicu. Proverili da nisam pio. Hvala, dovidjenja. I juče su zaustavljali na istom mestu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Nek pakuju R-ove na pauk, ko je video da se neko na NC manijači

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1626 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
Pre 1 sat, Yanco je napisao:

Nek pakuju R-ove na pauk, ko je video da se neko na NC manijači

Mozda nije registrovan,pa su ga iskljucili iz saobracaja. Ko zna sta je istina... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
4 hours ago, Yanco said:

Nek pakuju R-ove na pauk, ko je video da se neko na NC manijači

Sto se mene tice i maxi skutere. To ne znas da li misli da vozi krosericu, masinu od 1300cc, mitraljez, to daje gas, koci, GAS, koci, cimne jedva prodje izmedju, svi stoje kao i on izmedju, al' daje gas, nateze ga, propinje, jadan prepolovice se skuter. Crveno? Ma jookk skrene preko pesackog za pesacima na trotoar pa na drugu stranu pa se ukljuci sa druge strane semafora, misli da je za'ebao zakon i sve druge u saobracaju. 

Meni su svi jednaki, ali iz moje statistike skutetasi (valjda brojniji od R-ova) pa su najgora slika svih nas. Tu i tamo po koji R se razvuce, a ovih 20 na jednog R-a. To nema kulturu, znanja, postovanja. Stojim nabije mi se. Ja gas on me juri i to u istoj traci pa hoce pored mene, a prazna mu ona pored. Da cimnem, oduvam i njega i sebe. Ludnica koliko su nenormalni

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 17 sati, Rakhil je napisao:

Malopre prelazim Brankov most, kad zaustavlja policija sve motore na kontrolu. Pored pauk i na njemu vezan NC isti moj, oduzet valjda. Neko od kolega najebo izgleda...

Zaustavljali sve koje su stigli da zaustave, a najviše su kontrolisali prekrivanje tablica, pa sve drugo po redu.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
On 3/21/2022 at 10:17 AM, Bane V said:

Drugari pozdrav,

nisam siguran da postujem ovaj topic na pravom mestu pa ako sam omasio ne zamerite.

 

Udomio bih komplet bočnih Givi kofera sa držačem za Hondu Integru NC750d. Kupljen je kad i motor (2018) god. Ne koristi se pa je glupo da stoji. Ceo set je jako dobro ocuvan i sve je kostalo boga oca u startu. Posedujem i dodatnu novu bravicu u kesici ako neko zeli da zameni sebi na zadnjem koferu da ima jedan kljuc za sve, imam i ostale rezervne kljucevima kofera. Sve dolazi prosto receno po PS-u i skoro pa novo. Koferi su nova verzija V35 , sada V37 i staje full face kaciga. Ojacani su i 2018 napravili bum - imate par testova koliko su izdrzljivi. Imam malu ogrebotinu od cizme ili zida nazad levo, ali nista strano vidi se na nekoj od slika. Citao sam ranije neke postove na forumu pa bih iskreno naglasio - koferi i bocni drzaci apsolutno nemaju vecih ostecenja, rdje, lomova, varova, da je nesto rasklimano i drugo i stoga je cena fix, 450E. Mislim da su samo koferi placeni 650 plus drzac nekih 300. 

 

Link kofera - https://giviusa.com/collections/cases/products/v37na-37ltr-monokey-side-cases

 

Set podrazumeva metalne drzace bocnih kofera i dva uparena Givi kofera. U sklopu originalnih drzaca - u mom slucaju se takodje nalazi i drzac zadnjeg kofera - ali bih to zadrzao jer zadnji kofer zelim da koristim, znaci nije predmet ponude. Bilo bi idealno ako neko vec ima drzac zadnjeg kofera - Givi , Kappa, Honda - u tom slucaju bih ostavio i moj zadnji drzac u zamenu za njegov bez povecanja cene pa bi srecnom dobitniku sve bilo komplet i sto se kaze sraf-na-sraf. 

 

Telefon 0643600250

1647851342836.JPEG

1647851344689.JPEG

1647852100716.JPEG

1647852102414.JPEG

 

 

Pred ovo kisno vreme ugrabih malko vremena da sliakm sve lepo ako slucajno nekoga zanima. 

 

1648724378371.JPEG

1648724378814.JPEG

1648724379522.JPEG

1648724380444.JPEG

1648724382259.JPEG

1648724383527.JPEG

1648724385016.JPEG

1648724385630.JPEG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
1 hour ago, Nolanka said:

Zaustavljali sve koje su stigli da zaustave, a najviše su kontrolisali prekrivanje tablica, pa sve drugo po redu.

Imao sam manji peh na Brankovom sa kolima - marmun pa sam uslikan sa pola prednjeg desnog tocka na zutoj skretao ka Karadjordjevoj - u prici tamo u Savskoj dok sam cekao presudu itd .. pitao sam onako ovlaz tete za znackom da li snimaju motore ... i jedna od njih mi rece na jedan "c ! " ... sad ne znam da li je neko od nas ovde ikada dobio kaznu zute trake na mopedu ??? bas me zanima sta je realnost drugari 

Promenio član Bane V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Било је у некој теми већ, баш мопед (скутерче до 50 кубика) на Бранковом, смер ка НБГ усликан. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 21 sati, DaliborBP je napisao:

Mozda nije registrovan,pa su ga iskljucili iz saobracaja. Ko zna sta je istina... :neznam:

Ima snimak po netu, covek montirao blinkere na NC... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

A evo i snimka...



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
8 hours ago, Nolanka said:

Zaustavljali sve koje su stigli da zaustave, a najviše su kontrolisali prekrivanje tablica, pa sve drugo po redu.

Baš prekrivanje tablica? Izgleda da im je to dosta loše išlo jer više ima prekrivenih nego neprekrivenih tablica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Sramota za ceo bajkerski rod. Šta li je mislio da radi sa blinkerima, da bude presretač :). A i prekrivanje tablica, mnogo su brzi, jbg, za njih ne važe ograničenja, pa moraju jadni da se snalaze na razne načine. I posle što nas ne vole... zbog malobrojnih pojedinaca generalizuju celu moto grupaciju.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2439 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A ja dosao iz cacka sa full prekrivenom tablicom, zaboravio na nalepnicu sto mi ostala sa trke jos. Pored rikavanje pumpe goriva jurcanje gasenja motora itd, totalno smetnuo sa uma to. Prosli me i saobracajci i interventa i svakakvi na autoputu i niko mi rec nije rekao. Izgleda da su nas sad uhvatili na zub

 

A0-CF583-B-3962-484-C-915-C-0-A7-DD6-DB5

 

:givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

A sto ne uklone one prdavce na baterije sa tockicima velicine krofne? Jure ne desnom trakom nego svakom mogucom pa jos i po dvoje na istom. 

Ono nije prevozno sredstvo sa dozvolom upotrebe na saobracajnici. Na saobracajnici se sme kretati svako vozilo koje se registruje, a odredjenim saobracajnicama propisanom minimalnom brzinom. Ono je za zujku po parkicu da se desa igraju i iskljucivo trotoarom ako neko zeli od tacke A do B. 

 

Takodje i G(l)ovno dostavljaci koji izubijase pesake, voze dijagonalno preko svih raskrsnica, voze kontra smerom gde god pozele pa cak i na Slaviji. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
pre 9 minuta, Ferty_ je napisao:

A sto ne uklone one prdavce na baterije sa tockicima velicine krofne? Jure ne desnom trakom nego svakom mogucom pa jos i po dvoje na istom. 

Ono nije prevozno sredstvo sa dozvolom upotrebe na saobracajnici. Na saobracajnici se sme kretati svako vozilo koje se registruje, a odredjenim saobracajnicama propisanom minimalnom brzinom. Ono je za zujku po parkicu da se desa igraju i iskljucivo trotoarom ako neko zeli od tacke A do B. 

 

Takodje i G(l)ovno dostavljaci koji izubijase pesake, voze dijagonalno preko svih raskrsnica, voze kontra smerom gde god pozele pa cak i na Slaviji. 

Sve se slazem, ali bice kao i svake godine, jer se ovde kod nas istorija konstantno ponavlja vezano za bukvalno sve. Razletece se malo sada na prolece i posle tajac do sledeceg proleca. Isto kao i ribocuvari sto se tice dozvola za pecanje, pa ih posle ne vidi niko ziv... 

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja