Jump to content

Moto Zajednica

Petorica Čačana pretučena u Sarajevu

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
U svakom zitu ima kukolja .....  ovde ih bilo 30 -tak kako pisu novine ...

 

Kako tamo pise da je on odmah na licu mesta skinuo majcu i dao im , oni su je pocepali , i ajd da kazem da se tu zavrsilo i ne bi bilo strasno nego ih jos i prebii .. i to pisu novine a koliko je njima verovati ..

 

Meni je strasnije sto je murija dobila zadatak da pocepa zapisnik a njih otprati na "sigurno"  kod nas ne verujem da bi bas murija krenula da zataska slucaj da se nesto tako desilo .

 

Javi ce se vec nase kolege pa ce reci stvarno kako je bilo ...
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Lik sto je nosio tu majicu,il ima velika muda il je glup. Ja nit bi nosio majicu, nit bih išao u te ex Yu zemlje da trošim novac.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ipak smo mi u Srbiji iznad pojedinaca iz komsiluka i to me iznenadjuje cak! Kod nas na auto gutu i na benz pumpama stvarno svracaju svakakve tablice, obelezja, cuju se jezici, narocito u poslednje vreme, pa ne isprebijasmo sav taj narod. Svakako za svaku osudu ovo sto se tamo desilo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Sa Djeneralom sam proputovao tu istu Bosnu uzduž i popreko motorom, bez ikakvih problema, čak smo i bili gosti MK Neretva u mostaru gde su nas pokupili sa učlice i ugostili kao najrođenije. Na Palama smo bili sa lokalnim bajkerima i opet su nas primili ko najrođenije.  Zalutao sam jednu noć vraćajući se sa puta u Orašje i baš tada je ko uz ... bio Tompsonov koncert u tom mestu i opet nisam imao problem, nije da sam se osećao ugodno ali nisam imao problema. Zato mi je u Vukovaru čovek- Bajker kog smo usput sreli,  na pitanje da nam predloži  neki restoran, pogledavši tablice, rekao da za nas ne postoji ni jedan restoran.

Sa gomilom ljudi na forumima lepo komuniciram, nikada nisam gledao ko je odakle i po tome vagao ko je kakav.

 

Naravoučenije svega, u proteklim zlim godinama kukolj je isplivao gde god da je mogao, i to ne smemo zaboraviti. Ali ipak i dalje tvrdim da ako izazivaš, a majca sa srpskom trobojkom i grbom je u Sarajevu definitivno provokacija, možeš i očekivati probleme. Sa druge strane dokle god si pristojan i normalan neće ti ništa faliti bez obzira gde se nalazio.

 

P.S. Žao mi je kolega po motoru koji su prošli ko bosi po trnju, nadam se da će se brzo oporaviti.  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Svestan sam da cu dobiti dosta negativnih komentara ali moram da iznesem stav. Prvo morate biti svesni da se rat vodio na teritoriji BiH i Hrvatske a ne u Srbiji i da su tamo svi ucestvovali u ratu a kod nas ili oni koji su bili mobilisani ili dobrivoljci. Ta cinjenica je bitna zato sto su sanse da neko tamo izgubio nekog bliznjeg ili "samo" ostao bez imovine mnogo veca nego da se to nekom u Srbiji desilo. To nikako nije opravdanje ali povod za mrznju jeste. Da budem jos eksplicitniji nekom je neko sa tim grbim Srbije na kapi mozda naneo ogromno zlo. Isto je i sa Srbima koji zive ili su ziveli tamo za vreme rata. Ni oni ne bi bas da im "u kucu" dodje neko sa sahovnicom ili ljiljanima. Nama iz Srbije je po tom pitanju "lakse"

 

Grofe posto si iz NS kao i ja dobro znas da je kod Vukovara bio najaktivniji tzv Novosadski korpus tako da ne treba da te cudi sto ti je neko rekao da za vas nema restorana. Glupo je ali je i predvidivo. Taj sto vozi motor je mozda bio oficir za vreme rata a sasvim slucajno je i "bajker". Nr gajim iluziju da su svi "bajkeri" super ljudi i da to sto vozim motor mene cini posebnim. Naoprotiv mnogo kriminalaca i dilera vozi motore...

 

Nazalost poslom sam proveo neko vreme prosle godine u BIH i utisak mi je da se tamo samo ceka da neko ugasi svetlo pa da klanje odmah pocne. Sa svih strana ne samo sa "njihove". Bedno se zivi i traze se krivci na drugoj strani jer je tako lakse. Jaki su verski uticaji i uvek ponavljam da ne shvatam da je neki tamo Sarajlija sa kojim sam se kraja 80-tih napio na plazi u Hrvatskoj dok je on sa gitarom zabavljao raju sada postao vehabija i verovatno bi me ubio cim mu se ukaze prilika. Bez namere da uvredim ikoga to bih nekako mogao da ocekujem od ljudi iz ruralnih krajeva ali ne od urbanih likova (mislim na okretanje veri do fanatizma i to bilo kojoj veri)

 

Ono sto je jako veliko zlo i problem je sto su na svim stranama naj agresivniji klinci rodjeni posle rata tako da ce to da traje jos dugo. Rat se zavrsio pre 20 punih godina i uporedite to sa WW II i setite se da su ljudi 65-te uveliko isli u Nemacku da rade. Jbg sad na ovim prostorima toliko nema para da mrznja jednostavno nema alternativu. Ljudi ne mogu da putuju, da se bave hobijem, da uzivaju u zivotu jer se nema ali zato je besplatno nekog mrzeti i optuzivati ga za svoju situaciju

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@grof 

Ne bih se slozio sa izjavom da je dovoljno biti fin i kulturan, mnogo je bitnije vreme i mesto, jednostavno ponekad oba budu pogresna. Drugarica iz srednje je bila zamalo pretucena sa ostalim drustvom (spasilo ih je to sto su bile samo devojke u drustvu), a izbacena je grubo iz restorana od strane drugih gostiju kada je konobara zamolila da donese jos paradajza. Njima je i to bila provokacija. Onaj ko je ogranicen kao terasa ce sve protumaciti kao provokaciju. Inace Srbi su definitivno sirokih shvatanja u odnosu na ex-yu susede (citaj glupi smo kao ku*ac), jer dozvoljavamo sebi da neka tamo Severina, Nina Badric i ostali kod nas uzimaju lepe pare na koncertima, dok bi nase zvezde u gostima kod njih dozivele linc (Goca Trzan je dugo godina pricala o tome). Nisam za mrznju, daleko od toga, ali bismo i mi mogli malo da se opametimo i uvidimo neke stvari, narocito kad je ekonomija u pitanju. Turistima treba pruziti dobrodoslicu odakle god da su!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

I samo dodatak Savanu, nisam siguran da neces dobiti batine ako u majcu sa Sroskim grbom u NL naletis na 20 pijanij Hrvata koji isto zive u NL ili obrnuto nema veze koja majca i kojih 20.

 

Nemci su ratnu zastavu zamenili i sada mogu sa svojom zastavom gde hoce ali da odu sa kukastim krstom u Francusku nasao bi se neko da ih nalupa a mi se bavimo prtizanima, udtasama u cetnicima i ponosimo se svako svojim obelezijima pod kojima je neko cinio zlocine. Cak smo i svi namerno hteli ta obelezja (sahovnicu, kokardu...)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da majica koja je bila ispod prsluka ipak nije nikakva provokacija i da naše kolege treba da uzmu advokata i da tuže grad Sarajevo i sarajevsku policijju, pa da traže odštetu. Desilo se to što se desilo, mediji su sve objavili pa da vidimo šta će biti. U međuvremenu priču o ovome treba proširiti po svim moto forumima po celom svetu , pa da vidimo šta će biti. Kad im opadne turistička poseta - možda će da se zapitaju malo zašto je to tako !

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ne lozi se. Zajebi mrznju, siri ljubav ako mislis da zivis, i deci obezbedis buducnost. Ovo se desilo iz ciste gluposti i treba sto pre zaboraviti.

Sto je neko drugi veci kreten nego ti? Svi smo isti.

Bravo Srdjane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

Ne lozi se. Zajebi mrznju, siri ljubav ako mislis da zivis, i deci obezbedis buducnost. Ovo se desilo iz ciste gluposti i treba sto pre zaboraviti.

Sto je neko drugi veci kreten nego ti? Svi smo isti.

Bravo Srdjane!

 

Veze vi nemate i pišete gluposti ! Nikako nismo svi isti, nikako !

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

@grof 

Ne bih se slozio sa izjavom da je dovoljno biti fin i kulturan, mnogo je bitnije vreme i mesto, jednostavno ponekad oba budu pogresna. Drugarica iz srednje je bila zamalo pretucena sa ostalim drustvom (spasilo ih je to sto su bile samo devojke u drustvu), a izbacena je grubo iz restorana od strane drugih gostiju kada je konobara zamolila da donese jos paradajza. Njima je i to bila provokacija. Onaj ko je ogranicen kao terasa ce sve protumaciti kao provokaciju. Inace Srbi su definitivno sirokih shvatanja u odnosu na ex-yu susede (citaj glupi smo kao ku*ac), jer dozvoljavamo sebi da neka tamo Severina, Nina Badric i ostali kod nas uzimaju lepe pare na koncertima, dok bi nase zvezde u gostima kod njih dozivele linc (Goca Trzan je dugo godina pricala o tome). Nisam za mrznju, daleko od toga, ali bismo i mi mogli malo da se opametimo i uvidimo neke stvari, narocito kad je ekonomija u pitanju. Turistima treba pruziti dobrodoslicu odakle god da su!

Tako je, da se nadovežem, zašto oni ne dolaze u Srbiju, zašto ne dođu na pečenje na Zlatibor, zašto... Zašto RTS nije objavio da je pet građana pretučeno, na nacionalnoj osnovi, pa ovo treba dignuti na državni nivo, samo mogu zamisliti šta bi bilo da je situacija bila obrnuta...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Severina i Nina su pravoslavnog porijekla.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/346219/Severina-bez-Milana-krstila-sina-u-katolickoj-crkvi

 

 

Moguce, ali su one katolicke veroispovesti. Ne bi opstale one u HR da su pravoslavke sigurno.

 

 

http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/badriceva-se-krije-iza-srpskih-pevaca/4559.

 

 

 

 

A za poreklo, koga to briga kad su pare u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Ne lozi se. Zajebi mrznju, siri ljubav ako mislis da zivis, i deci obezbedis buducnost. Ovo se desilo iz ciste gluposti i treba sto pre zaboraviti.

Sto je neko drugi veci kreten nego ti? Svi smo isti. 

Ovo se desilo iz ciste mrznje prem Srbima i to je cinjenica......ja nisam lozana i ne sirim nikakvu mrznju ali istinu treba prihvatiti takvu kakva je.Ja licno ne bih doziveo sahovnicu ni ljiljane kao prvokaciju nigde u Srbiji pogotovu na majici bajkera.....a ti bi kao bajker trebao makar da osudis  to a ne da nalazis opravdanje za kretene koji su pretukli nasu bracu.....i da........ sigurno je da nismo svi isti ....ja sigurno nisam kao ti tamo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

"Navijači" su patološka vrsta koju treba izbjegavati kad god je to moguće. Oni su instrumenti u rukama moćnih i nedobronamjernih i 'kod nas' i 'kod njih'.

Kada hoću da idem tamo gdje pretpostavljam da nisam dobrodošao potrudim se da ničim ne ukazujem na to ko sam ili odakle sam.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

Ne lozi se. Zajebi mrznju, siri ljubav ako mislis da zivis, i deci obezbedis buducnost. Ovo se desilo iz ciste gluposti i treba sto pre zaboraviti.

Sto je neko drugi veci kreten nego ti? Svi smo isti. 

Ovo se desilo iz ciste mrznje prem Srbima i to je cinjenica......ja nisam lozana i ne sirim nikakvu mrznju ali istinu treba prihvatiti takvu kakva je.Ja licno ne bih doziveo sahovnicu ni ljiljane kao prvokaciju nigde u Srbiji pogotovu na majici bajkera.....a ti bi kao bajker trebao makar da osudis  to a ne da nalazis opravdanje za kretene koji su pretukli nasu bracu.....i da........ sigurno je da nismo svi isti ....ja sigurno nisam kao ti tamo.

 

Tako je, pa je li Sejfudin Tokić prije desetak dana u sred Banja Luke razvio ratnu zastavu ABIH, pa mu niko ništa nije, niko ga dirnuo nije ?! Ja sam na BH Tuningu prije par godina objavio pobjedu Novaka Đokovića, obrisali su me za sva vremena, bez ikakva obrazloženja. Vi u Srbiji, (ne bih da se dijelimo, ali moram ovo napisati), se uvijek nešto pravdate, izvinjavate, pa dokle, koliko je nas u Sarajevu stradalo, na hiljade, hiljadama se ne zna ni kosti gdje su, pa je li se neko izvinuo !? Dobro, navijači, ali zašto policija nije odradila svoj posao, pa oni bi još i pomogli da su mogli od uniforma, heeej, kod nas sigurno nije tako, sigurno ! 

Nikako nismo isti, nikako ! Svakome Srbinu koji ode na ćevape želim isto da mu se desi(nisu batine veliko zlo), eto, ako ništa, onda radi poštovanja prema našim stradalnicima koji su zaglavili u Sarajevu !

  • Podržavam 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

@grof 

Ne bih se slozio sa izjavom da je dovoljno biti fin i kulturan, mnogo je bitnije vreme i mesto, jednostavno ponekad oba budu pogresna. Drugarica iz srednje je bila zamalo pretucena sa ostalim drustvom (spasilo ih je to sto su bile samo devojke u drustvu), a izbacena je grubo iz restorana od strane drugih gostiju kada je konobara zamolila da donese jos paradajza. Njima je i to bila provokacija. Onaj ko je ogranicen kao terasa ce sve protumaciti kao provokaciju. Inace Srbi su definitivno sirokih shvatanja u odnosu na ex-yu susede (citaj glupi smo kao ku*ac), jer dozvoljavamo sebi da neka tamo Severina, Nina Badric i ostali kod nas uzimaju lepe pare na koncertima, dok bi nase zvezde u gostima kod njih dozivele linc (Goca Trzan je dugo godina pricala o tome). Nisam za mrznju, daleko od toga, ali bismo i mi mogli malo da se opametimo i uvidimo neke stvari, narocito kad je ekonomija u pitanju. Turistima treba pruziti dobrodoslicu odakle god da su!

Tako je, da se nadovežem, zašto oni ne dolaze u Srbiju, zašto ne dođu na pečenje na Zlatibor, zašto... Zašto RTS nije objavio da je pet građana pretučeno, na nacionalnoj osnovi, pa ovo treba dignuti na državni nivo, samo mogu zamisliti šta bi bilo da je situacija bila obrnuta...

 

Zna se sta bi bilo, bili bismo rascereceni u svim svetskim medijima, odnosi izmedju dve zemlje bi se zaostrili, a mozda bi nas NATO opet malo izbombardovao (ako im je preostalo granata pred istekom roka trajanja). Ne treba da se zaostrava situacija niti treba da se zestimo i da odgovaramo istom merom, ali NE SMEMO DA CUTIMO! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Evo ja da obucem majicu sa srpskim grbom, hrvatskim, polusmesecom, kukastim krstem, bilo kakvu majicu da obucem...niko me nece dirati ovde u NL. Da ubucem suknju i najlonke niko me nece dirati..

 

Zar ne bi trebalo tako da bude svugde?

Tvoj post nit je istinit, nit ima bilo kakve veze sa temom, poredi babe i zabe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

"Navijači" su patološka vrsta koju treba izbjegavati kad god je to moguće. Oni su instrumenti u rukama moćnih i nedobronamjernih i 'kod nas' i 'kod njih'.

Kada hoću da idem tamo gdje pretpostavljam da nisam dobrodošao potrudim se da ničim ne ukazujem na to ko sam ili odakle sam.

 Iskren da budem nemam neku preteranu zelju da idem negde gde moze dsa ispadne incident ako hleb nazovem hlebom ili paradajz paradajzom.....da sad lomim jezik i pljujem na svoje pretke ne pada mi na pamet.Secam se pre 10 ak godina sam letovao u Herceg novom sa jos jednom porodicom i kao aj jednog dana da odemo na izlet do Dubrovnika ,mene nesto mrzelo i drugar sa porodicom ode na jedan dan ..Kad se vratio pitam ga kako je bilo.....''kaze odlicno sve super samo pazi da pricas tiho i ne govoris ekavicom da te neko ne cuje i nema greske.''Imao je klince od 7 i 10 godina....pa jbt kako ces deci da objasnis da ne govore ekavicom.....i tako .Licno sebe ne bi mogo da pogledam u ogledalo posle takvih ponizenja.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@Mostarac, za ovo sto si rekao si u pravu, sto se vise izvinjavamo, vise nas tovare. Da me neko ne shvati pogresno, smatram da treba lepo ugostiti i Hrvata i Bosnjaka i Makedonca (pa ocev najbolji prijatelj je Hrvat-katolik), ali treba i reagovati na ociglednu nepravdu i dvojne standarde, a posebno treba stititi svoje ekonomsko-politicke interese. Mi smo se navikli na ulogu dezurnih krivaca.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

 

Ne lozi se. Zajebi mrznju, siri ljubav ako mislis da zivis, i deci obezbedis buducnost. Ovo se desilo iz ciste gluposti i treba sto pre zaboraviti.

Sto je neko drugi veci kreten nego ti? Svi smo isti.

Bravo Srdjane!

Veze vi nemate i pišete gluposti ! Nikako nismo svi isti, nikako !

Mostarac stisaj strasti, i ne vredjaj.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Proslo je 20 god od rata. Desetine hilada bajkera i ne bajkera je proslo kroz Sarajevo. Sad se desilo sta se desilo, i verovatno treba da na postupak sake pijanih klinaca odgovorimo mrznjom?

Tako se ne gradi buducnost!

I necu ovo malo zivota sto je istalo da provedem u mrznji, pa nek mi bude kako bude.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@bocca to je sustina price, nije poenta pretuci sarajevske bajkere, to bi bio najgori odgovor na ovo.

 

@kepo ni ne treba zivot provesti u mrznji, nije ovde mrnja u pitanju, vec pravda i jednakost, sta bi trebalo uraditi, zigosati sarajevsku policiju i najostrije osuditi incident u medijima, ne samo srpskim, vec svim, kao se ovo NIKAD vise ne bi desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Nosenje "pogresnih" majica na "pogresnim" mjestima cesto rezultuje ovakvim ishodom. Posebno u "prokletoj avliji" . Ova su petorica,  nazalost, platila cijenu naivnosti i neinformisanosti. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja