Jump to content

Moto Zajednica

Petorica Čačana pretučena u Sarajevu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

 

Nosenje "pogresnih" majica na "pogresnim" mjestima cesto rezultuje ovakvim ishodom. Posebno u "prokletoj avliji" . Ova su petorica,  nazalost, platila cijenu naivnosti i neinformisanosti. 

Stvarno ne razumem da se ovako opravdava prebijanje na ulici. Ne postoji opravdanje.

 

Ne razumijes ti mene. Ne opravdavam nikoga vec ti govorim kako stvari stoje . Ista bi im se stvara desila da su imali npr. majice Zvezde ili Partizana i da su ovi isti navijaci naisli. A otici u Sarajevo sa srpskim obiljezijima ( ako je tako bilo ) nije bio bas neki mudar potez. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ne druze isto bi bilo a i jos gore da su nosili majce zvezde i naleteli na grobare.

 

Niko ne pravda postupak samo "ne treba provocirati" na zalost zastave, boje, grbovi se smatraju provokacijom.

 

Mostarac je napisao da je u BL neko razvio ratnu zastavu i nista mu se nije desilo a ja bih dodao samo nije naleteo na "pravu" ekipu. Verovatno je i neko sa Srpskom zastavom u Sarajevu prosao bez posledica ali ovi nisu. Tuzno je i naivno sto ovi nisu bas mladici (koliko vidim na snimku) pa nije jasan postupak jer mogli su ocekivati bar psovke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja razumem da neko ima interesa ovde da ovakve dogadjaje  stisava ili ih opravdava, izjednacava, bude mirotvorac ,jer jednostavno ima interesa u tome.. Misli da treba tako,  jer ili posluje sa recimo bosanskim ili hrvatskim gradjanima, ili se druzi po raznim skupovima i manifestacijama vezanim za motore. Mozda je suprotne nacionalnosti, pa jednostavno osecaj pripadnosti ga vuce da brani pogresnu stranu u konkretnom slucaju..

 

Mada bolje je cutati , a ne pravdati ovaj kriminalan cin huligana i SA policije. Ili kad vec saradjuje i druzi se sa gradjanima drugih nacionalnosti u okruzenju treba tamo otici i probati objasniti njima. Moze prvo poceti sa Kosovom i Metohijom.  Tudja rana ne boli jelda..

 

Ja cesto putujem po susednim drzavama, i uvek gledam da izbegavam da nosim srpska ili pravoslavna obelezja.Niti sam ih nosio ikada. Imam jednu brojanicu za ruku sa Ostroga, koja se razvukla, pa je okacim kad putujem kolima negde u autu . Par puta sam se zamislio dobro, sto na granicama, sto na parkinzima, treba li da je skinem sa vidljivog mesta ili ne..

 

A, stvarno nikada nisam pozeleo da nekoga izazivam time.. Nekome smeta i to, i slazem se da  to smeta  huliganima svih boja, verskim fanaticima, teroristima one il ove vrste, ali nekima su drzave  nasilje prema Srbima zataskavale, umanjivale, i nekaznjavale..  Srbija nije takva, bar ne u zadnjih 15 godina. 

 

Sto se tice nacionalnih "provokacija" u Srbiji je bilo najmanje incidenata, ali su i najstroze kaznjavani. Ne poredite ovo sa pokojnim Francuzom, on je stradao kao navijac, a ne putnik namernik, a optuzeni su kaznjeni robijom duzom nego teroristi nad nasim gradjanima.

 

Mozda ovaj covek pretuceni, jer imao tu majicu suvu, cistu, pa je obukao stotinu km pre ne razmisljajuci o posledicama,jer je bio daleko ili u drugoj drzavi. Pa ovi Cacani  su stariji ljudi, vidi se da nisu mladici i verovatno imaju i porodice, decu. Zar zbog toga da ga otrgnu od porodice.. Ako su navijaci nek se tuku sa drugim navijacima,kad vec vole da biju il dobiju batine. Ajd sad 30 na jednoga, svako hoce da udari, kako to preziveti..Tu nema stani-stop jaci si ,predajem se . Dzaba i molbe..

 

I za kraj komentara reci cu da mi nikakvo zadovoljstvo nije da idem negde na uzivanciju ili proputovanje(bilo gurmansku ili druge vrste) niti na odmor, ako cu se bar jednom zapitati o bezbednosti svoje porodice,  svojoj i svog vozila, ili stisavati i paziti na izgovor..

 

P.S. Moram li da se pravdam i objasnjavam da nisam mrzitelj drugih nacionalnosti, ili da se izvinem za komentar?

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

 

Ne druze isto bi bilo a i jos gore da su nosili majce zvezde i naleteli na grobare.

 

Niko ne pravda postupak samo "ne treba provocirati" na zalost zastave, boje, grbovi se smatraju provokacijom.

 

Mostarac je napisao da je u BL neko razvio ratnu zastavu i nista mu se nije desilo a ja bih dodao samo nije naleteo na "pravu" ekipu. Verovatno je i neko sa Srpskom zastavom u Sarajevu prosao bez posledica ali ovi nisu. Tuzno je i naivno sto ovi nisu bas mladici (koliko vidim na snimku) pa nije jasan postupak jer mogli su ocekivati bar psovke.

Klasično, napadnu Srbe bilo gde a dežurni odmah: "I kod nas bi bilo tako..." E pa nije bilo, nego u Sarajevu i nosili su samo grb svoje zemlje i došli kao turisti.

Nema mesta tome šta bi bilo kad bi bilo.

Prvo nisam nikakav dezurni. Drugo gde sam napisao da bi i kod nas bilo tako? Trece za ono neko rukometno prvenstvo su ovde u NS napali neke Hrvate sekirama, flasama i ko zna cim jos i kakva je razlika???

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=01&dd=25&nav_id=576858

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo ja da obucem majicu sa srpskim grbom, hrvatskim, polusmesecom, kukastim krstem, bilo kakvu majicu da obucem...niko me nece dirati ovde u NL. Da ubucem suknju i najlonke niko me nece dirati..

Zar ne bi trebalo tako da bude svugde?

 

Tvoj post nit je istinit, nit ima bilo kakve veze sa temom, poredi babe i zabe.

Izgleda da nisi čitao kako treba ili si čitao drugu temu pa ovde reagujes. Ali nebitno.

 

Dokle god se agresija bude opravdavala ona će imati podlogu.

 

Moj post je istinit jer se ovde razmišlja nekako drugačije. Meni nije razlog da na nekoga navalim fizički i da mu time čak i život ugrozim zbog njegovih opredeljenja. To parče tkanine je toliko nebitno u celoj ovoj priči jer ona samo predstavlja vizualizaciju nečeg što taj dotični nosi u sebi.

 

Ali evo da okrenemo situaciju, neki dosta ekstremnijeg stava ali koji ne nosi majicu sa obeležjima svog stava će od dotičnih dobiti čak i pomoc/smešak?

 

Ne bih da osuđujem ali zbog takvih sklopova može i da se desi što se desilo i da dva brata okrenu se jedan protiv drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

Evo ja da obucem majicu sa srpskim grbom, hrvatskim, polusmesecom, kukastim krstem, bilo kakvu majicu da obucem...niko me nece dirati ovde u NL. Da ubucem suknju i najlonke niko me nece dirati..

Zar ne bi trebalo tako da bude svugde?

 

Tvoj post nit je istinit, nit ima bilo kakve veze sa temom, poredi babe i zabe.

Izgleda da nisi čitao kako treba ili si čitao drugu temu pa ovde reagujes. Ali nebitno.

 

Dokle god se agresija bude opravdavala ona će imati podlogu.

 

Moj post je istinit jer se ovde razmišlja nekako drugačije. Meni nije razlog da na nekoga navalim fizički i da mu time čak i život ugrozim zbog njegovih opredeljenja. To parče tkanine je toliko nebitno u celoj ovoj priči jer ona samo predstavlja vizualizaciju nečeg što taj dotični nosi u sebi.

 

Ali evo da okrenemo situaciju, neki dosta ekstremnijeg stava ali koji ne nosi majicu sa obeležjima svog stava će od dotičnih dobiti čak i pomoc/smešak?

 

Ne bih da osuđujem ali zbog takvih sklopova može i da se desi što se desilo i da dva brata okrenu se jedan protiv drugog.

Upravo tako, na primer Naser Oric u Srpskoj majci u Srbiji ako ga ne prepoznaju bi dobro prosao ali zato bi na primer Ratko Mladic u Hrvatskoj ili Muslimanskoj majci dobio zestoke batine isto pod uslovom da ga ne prepoznaju naravno i u Sarajevu samo obrnuto...

 

Zastave i grbovi tome i sluze da kod svojih izazivaju uzvisena osecanja a kod drugih strah i mrznju. Zato se i nose u ratovima i zabadaju na osvojeno tlo. Ne moraju biti cak ni nacionalne mogu biti klupske, verske, mogu biti razliciti "moto klubovi" Hell Angels vs. Bandidos ili kako vec i nije bitno epilog ce biti isti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa eto, jel trebamo nekoga pretuci jer je obukao majicu cz?

 

A ako se to već desi, to je za osudu a nikako za opravdavanje jer je neko nekome nekad nešto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Nisi me razumeo ne pravdam ja nikoga jer mu je mozda neko nekada nesto lose uradio samo kazem da to treba prihvatiti kao cinjenicu i ne "provicirati". Namerno je pod navodnicima jer zaista ne mislim da ikoga normalnog moze da provocira zastava. Ali na zalost psihologija mase je takva da ako je jedan idiot medju 1000 normalnih u 99% slucajeva ce se svi ponasati kao idioti

 

I da jasno kazem OSUDJUJEM i te indijance i policiju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

 

 

Evo ja da obucem majicu sa srpskim grbom, hrvatskim, polusmesecom, kukastim krstem, bilo kakvu majicu da obucem...niko me nece dirati ovde u NL. Da ubucem suknju i najlonke niko me nece dirati..

Zar ne bi trebalo tako da bude svugde?

 

Tvoj post nit je istinit, nit ima bilo kakve veze sa temom, poredi babe i zabe.

Izgleda da nisi čitao kako treba ili si čitao drugu temu pa ovde reagujes. Ali nebitno.

 

Dokle god se agresija bude opravdavala ona će imati podlogu.

 

Moj post je istinit jer se ovde razmišlja nekako drugačije. Meni nije razlog da na nekoga navalim fizički i da mu time čak i život ugrozim zbog njegovih opredeljenja. To parče tkanine je toliko nebitno u celoj ovoj priči jer ona samo predstavlja vizualizaciju nečeg što taj dotični nosi u sebi.

 

Ali evo da okrenemo situaciju, neki dosta ekstremnijeg stava ali koji ne nosi majicu sa obeležjima svog stava će od dotičnih dobiti čak i pomoc/smešak?

 

Ne bih da osuđujem ali zbog takvih sklopova može i da se desi što se desilo i da dva brata okrenu se jedan protiv drugog.

Upravo tako, na primer Naser Oric u Srpskoj majci u Srbiji ako ga ne prepoznaju bi dobro prosao ali zato bi na primer Ratko Mladic u Hrvatskoj ili Muslimanskoj majci dobio zestoke batine isto pod uslovom da ga ne prepoznaju naravno i u Sarajevu samo obrnuto...

 

Zastave i grbovi tome i sluze da kod svojih izazivaju uzvisena osecanja a kod drugih strah i mrznju. Zato se i nose u ratovima i zabadaju na osvojeno tlo. Ne moraju biti cak ni nacionalne mogu biti klupske, verske, mogu biti razliciti "moto klubovi" Hell Angels vs. Bandidos ili kako vec i nije bitno epilog ce biti isti

 

 Upravo kao i citirano. Sećam se pre par godina je bio incident na motoskupu u Grčkoj gde, ako se dobro sećam, su članovi Arhangela morali da skidaju prsluke zbog nekih među klubskih ne slaganja. Ako nisam dobro zapamtio izvinjavam se javno pomenutima.

Drugom prilikom sam u nemačkoj bio na zimskoj moto žurci kluba koji je pod Banditosima i kada sam pitao, ne upućen i preterano ne zainteresovan za klubsku scenu, šta bi se desilo da se pojave neki likovi iz suparničkih klubova (da znam, glupo i suvišno pitanje) dobio sam odgovor da bi bila velika frka.

 

Poenta mog ovog i prethodnog posta je : Ako ne izazivaš probleme najverovatnije do istih neće doći, ali ako ih izazivaš ili prosto nemaš sreće i budeš u pogrešno vreme na pogrešnom mestu pomoći ti nema, završićeš  u problemu.

 

P.S. Ne opravdam nikoga ali svima koji žele da druge prikažu kao loše preporučujem da uzmu majcu sa šahovnicom i prošetaju Banjicom pored stadiona FK RAD malo pred utakmicu i vide kako će proći.... 

       Prosto: NE IZAZVAJ I BUDI SVESTAN GDE IDEŠ I ŠTA SE DEŠAVALO NA PROSTORIMA U KOJE IDEŠ I PONAŠAJ SE SPRAM TOGA, U SUPROTNOM BUDI SPREMAN DA SNOSIŠ POSLEDICE.

 

I da budemo jasni niti pravdam policiju niti majmune koji su napali kolege po motoru.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ne lozi se. Zajebi mrznju, siri ljubav ako mislis da zivis, i deci obezbedis buducnost. Ovo se desilo iz ciste gluposti i treba sto pre zaboraviti.

Sto je neko drugi veci kreten nego ti? Svi smo isti.

 

 

Izvini prijatelju ali nismo svi isti,ja prvi tvrdim da ne postoje "glupi","lenji","genocidni"...narodi nego je stvar do coveka tj pojedinca ali je cinjenica da se mnogo vise ovakvih stvari desava negde drugde ali i to je posledica snaznih uticaja medija i politike...neko kaze tamo je bio rat ovde nije pa je normalno da nas malo vise mrze,ok ali bio je rat i ovde,bombama su nas polivali a mrzi li neko sad amerikanca ili francuza kad ga vidi na ulici BG ili bilo gde u Srbiji?Imam prijatelja na FB iz Makedonije,Albanac(bavimo se slicnim poslom),on je imao problema sa okruzenjem zbog mene i jos jednog momka iz Bg sto je uopste prijatelj sa nama,meni niko nije ni prokomentarisao njega...u Primostenu na plazi nam je konobar rekao da se gubimo a Krkelji da ce nas sve poklati...ostali gosti u restoranu su mu govorili da se smiri i da nas pusti a to je bas ono o cemu pricam da nismo isti...tj niko nije isti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovima što su sigurni da se u Srbiji tako nešto ne bi desilo, predlažem da se i sami uvere u to. Neka se u ''pogrešnoj'' majici (ne mora čak ni da ima veze sa nacionalizmom, može bilo šta što se ''navijačima'' ne sviđa) prošetaju blizu nekog stadiona na dan utakmice. Pa posle nek nam jave kako je bilo  :D

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Najlepše bih zamolio sve učesnike diskusije da se suzdrže od spuštanja na nivo govora mržnje.

Podsećam na pravila foruma:

....

4.  Strogo je zabranjen(o):

     a.  Diskutovati o politici, uključujući dnevno-političke i socijalne teme.
     b.  Pokretati bilo kakvu diskusiju koja može da prouzrokuje konflikt vezan za nacionalnu, versku ili rasnu pripadnosti.
     v.  Govor mržnje.
     g.  Fizičke pretnje.
     d.  Vređanje bilo kog Člana foruma.

... itd.

 

Dakle, ne pozivam na ćutanje o ovom nemilom događaju ali ajde da ne prebacujemo priču na "njih", "nas", "zelene", "plave", "kakve-god"...  neka ovo bude tema o događaju koji je mogao biti izbegnut, i savetima šta raditi a šta ne raditi, jer samo tako pomažemo putnicima namernicima.

Polazim od toga da svi učesnici diskusije žele da pomognu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Aman, jedno je realnost na Balkanu, a drugo je gastarbajterska zajednica.............dva različica sveta............ne može da se uporedi..............

 

Na zapadu cvetaju ruže?

 

Od jednog holanđanina u centru Amsterdama na raskrsnici smo moja tadašnja devojka i ja dobili komentar "Scheiss Deutsche"............sve zajedno sa srednjim prstom.............predpostavljam video nemačke tablice pa je usledila reakcija..........kada sam čuo kako me prozvao ja nisam mogao da prestanem da se smejem,...........ceo vikend sam bio Helmut, dok je tadašnja lepša polovina bila Helga :D

 

Obiđite Sinagogu u Diseldorfu............pokušajte samo da priđite istoj.............5/6 pandura patroliraju 24h / 365 dana u godini oko iste..........love is all around? 

 

https://www.google.rs/maps/@51.24268,6.778542,3a,75y,350.36h,90.62t/data=!3m4!1e1!3m2!1sLENJw5BTOSdJY5j3sBJfQw!2e0?hl=en

 

Daleko je zapad od kontrole verske i nacionalne mržnje...............

 

Ima milion primera.............ali smo valjda neke osnovne stvari naučili do sada..............kada se ide u susedne zemlje nema potrebe za majce sa 4S ili sl., bespotrebno provociranje.............lično ne idem u Bosnu ili Hrvatsku, mada sada ni u Makedoniju ako nije obezbeđena garaža ili ukoliko neko ne nadgleda motor(e)...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

De ba ljudi, pola od tih huligana ima ,,amidže" po policiji... Nemojte bit' klinci :)

To ne sme biti razlog za nereagovanje policije! Takvo ponašanje policije bi kod nas bilo propraćeno krivičnim prijavama protiv policajaca, zbog nevršenja dužnosti. Oni su profesionalci i tu je tačka! Bez obzira da li nekog mrze ili vole, njihov je zadatak da profesionalno odrade posao i da zaštite ugrožene, bez obzira na nacionalnost. Znam da je bilo sličnih slučajeva u Hrvatskoj, ali su tamo policajci profesionalno odradili svoj posao. Moj kum je skoro bio u Hrvatskoj, ispred turističke organizacije, sa propagandnim materijalom R. Srbije i nije imao problema, jedino ga je policajac na granici, zaista dobronamerno, upozorio da nekako pokrije taj materijal, jer, kako je rekao, uvek će se naći neka budala kojoj će to zasmetati. Razumem Mostarca što je malo ostrašćen, jer on najbolje zna kako je bilo i kakvi su odnosi među narodima u BiH, da li se samo čeka "da neko ugasi svetlo". Protiv sam mržnje i imam prijatelje iz cele bivše YU i najviše bih voleo da se ovakve stvari više ne dešavaju nigde na našim prostorima. Takođe nisam za podgrejavanja strasti, ali bi naša ambasada u BiH morala da odreaguje na ovaj nacionalistički ispad, da bi naterala sve institucije te zemlje da rade svoj posao. Oni bi nama uputili protestnu notu, siguran sam, a mi se ne oglašavamo. Bez obzira da li nam se to sviđalo, mnogo će vremena proći pre nego što neko sa šahovnicom može, bez razmišljanja, da se prošeta nekim gradom u Srbiji ili da neki Srbin govori ekavicom. U moru ekonomskog beznađa, najlakše je negativnu energiju podgrevati nacionalizmom. Pametni su naučili iz prošlosti, a glupi se i dalje uče na svojim greškama.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/494963/CG-Pisane-kazne-zbog-srpske-zastave-ne-svadbi

Čini mi se da neko ponovo, potpuno svesno, otvara neke stare rane. Sa uživanjem sam čitao o druženju MiletaFazera i kolega iz Srbije, nadam se da će takvih primera biti još više, a ovakvih tema sve manje, ali to možemo ostvariti samo reagovanjem na ovakve idiotluke šovinističkih kretena, koji ne znaju ni svoju istoriju ni poreklo, da bi mogli da poštuju druge!    

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Pa Mile Fazer i kolege su pre svega normalni porodicni ljudi ostvareni u zivotu i poslu i stoga slobodni da se posvete uzivanju u istom bez potrebe da zastavama ili dijalektu daju veci znacaj od ljudskosti i ptijateljstva i to je bad toliko jednostavno. Ovi "navijaci" verovatno nemaju ni posao ni devojku a ovi nasi bajkeri mi nisu jasni jel poenta bila provesti se i pojesti cevape ili prosetati Srpsku zastavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Deco, manite se šovinizma, život je i bez njega suviše komplikovan, a kratak. Osmeh na lice i pamet u glavu, mržnju i zavist menjajte za ljubav :)

A ovi što po forumima dreče i dižu prašinu po nacionalnoj osnovi: je l jebete vi nešto ili nemate ništa drugo pametnije da radite od ove pljuvačine?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Druže Šumadinac... Podseti me na Gvozdena iz Lepih sela što lepo gore, a mislim da bi taj film najbolje objasnio svo ovo pisanije na 4 strane :)

 

Sve što si rekao, i ti i svi od ranije je na mestu. Ali... Uvek ima ali! Kad je bilo ko stao na našu stranu, kad ispadne ovako neka džefa?

Kakva ambasada (?!) ... Ma nema, dok Vučić ne ode dole da ispresanabada huligane, neće se ništa uraditi.

 

Pa Srbi u RS ovakve stvari redovno prevaljuju preko leđa, samo se o tome ne piše toliko. Ne vidim da neko u poslednje vreme pominje onaj haos iz Zvornika, a skoro je bilo. U Doboju su pred MUP-om duge cevi.

Teško je da se piše o ovakvoj temi, a da se ispoštuju navedena pravila:

 

Najlepše bih zamolio sve učesnike diskusije da se suzdrže od spuštanja na nivo govora mržnje.

Podsećam na pravila foruma:

....

4.  Strogo je zabranjen(o):

     a.  Diskutovati o politici, uključujući dnevno-političke i socijalne teme.
     b.  Pokretati bilo kakvu diskusiju koja može da prouzrokuje konflikt vezan za nacionalnu, versku ili rasnu pripadnosti.
     v.  Govor mržnje.
     g.  Fizičke pretnje.
     d.  Vređanje bilo kog Člana foruma.

... itd.

 

Dakle, ne pozivam na ćutanje o ovom nemilom događaju ali ajde da ne prebacujemo priču na "njih", "nas", "zelene", "plave", "kakve-god"...  neka ovo bude tema o događaju koji je mogao biti izbegnut, i savetima šta raditi a šta ne raditi, jer samo tako pomažemo putnicima namernicima.

Polazim od toga da svi učesnici diskusije žele da pomognu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Tako je sumadinac!

Kepo, ne znam da li te interesuje , maloprije primih info da je medju napadnutom ekipom iz Srbije bio i jedan iz Kosjerica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Druže Šumadinac... Podseti me na Gvozdena iz Lepih sela što lepo gore, a mislim da bi taj film najbolje objasnio svo ovo pisanije na 4 strane :)

 

Sve što si rekao, i ti i svi od ranije je na mestu. Ali... Uvek ima ali! Kad je bilo ko stao na našu stranu, kad ispadne ovako neka džefa?

Kakva ambasada (?!) ... Ma nema, dok Vučić ne ode dole da ispresanabada huligane, neće se ništa uraditi.

 

Pa Srbi u RS ovakve stvari redovno prevaljuju preko leđa, samo se o tome ne piše toliko. Ne vidim da neko u poslednje vreme pominje onaj haos iz Zvornika, a skoro je bilo. U Doboju su pred MUP-om duge cevi.

Teško je da se piše o ovakvoj temi, a da se ispoštuju navedena pravila:

 

 

Slažem se sa tobom da bi navedeni film najbolje objasnio sve ispisano u ovoj temi. Po meni je taj film, najbolji antiratni film, snimljen na ovim prostorima. (mada nije svuda imao taj prefiks "antiratni") I mislim da je Gvozden bio glas razuma, protiv ostrašćenosti i mržnje. Takođe sam svestan da mi iz Srbije drugačije doživljavamo atmosferu i dešavanja u Republici Srpskoj i Federaciji, zato sam i napisao da Mostarac (i drugi sa tog prostora) mnogo bolje zna od nas kakvi su tamo odnosi među narodima i kakva je atmosfera. Često sam u Novom Pazaru, gde je jednom prilikom i moj sin imao neprijatnost, jer su određeni kreteni neprilično reagovali na KG tablice, psujući mu majku četničku, ali pokušavam da mu objasnim da je to, procentualno mali broj kretena, čiji IQ nije veći od broja njihovih cipela.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da li neko zna il ima sliku te majice koja je prouzrokovala ceo događaj ( a još je bila ispod prsluka ) ? Ako ima neko ima sliku - nek postavi da vidimo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

  Da li neko zna il ima sliku te majice koja je prouzrokovala ceo događaj ( a još je bila ispod prsluka ) ? Ako ima neko ima sliku - nek postavi da vidimo .

Malo iskopah nekih stvari ,nezvanicno. Povod za incident je bila majica sa grbom Republike Srbije i te majice vise nema . Drugo , momci , osim ovog sa tezim povredama , su vec na putu ka Srbiji . Trece , u napadu na ekipu nisu samo ucestvovali samo navijaci vec i odredjeni broj gradjana  koji se tu zatekao. 

 

Jako ruzna situacija ,i sve u svemu treba izvuci pouke iz ovoga . Rat jeste davno zavrsen , ali ratno stanje kod odredjenog broja ljudi  i dalje traje. I takvih ljudi ima na svim stranama. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja