Jump to content

Moto Zajednica

Petorica Čačana pretučena u Sarajevu

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Cek, sta fali cevapima na Sokocu? :)

Nije problem ni Sarajevo ali jos uvjek bi preporucio "dvije" porcije umjesto "dve" cisto da ne mislis sta jedes :)

 

Ne fali ništa, triput su bolji nego u Sarajvu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Poenta cele price je da rata vise ne bude, a za treba truda, razumevanja, izvinjenja, tolerancije .....

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Poenta je da se ljudi upute da ne dobiju jos koju saku u nos, a to drugo se raja nikad nije pitala, bar ova normalna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Evo ja da obucem majicu sa srpskim grbom, hrvatskim, polusmesecom, kukastim krstem, bilo kakvu majicu da obucem...niko me nece dirati ovde u NL. Da ubucem suknju i najlonke niko me nece dirati..

 

Zar ne bi trebalo tako da bude svugde?

 

 

Huligane na stranu jel te. Oni su ipak samo...huligani! :) Ali kao sto vidis, adekvatno se i reaguje na to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zwolle, Nederland
  • Motocikl: BMW K 1200 GT (06'), Sym Symphony SR

Evo ja da obucem majicu sa srpskim grbom, hrvatskim, polusmesecom, kukastim krstem, bilo kakvu majicu da obucem...niko me nece dirati ovde u NL. Da ubucem suknju i najlonke niko me nece dirati..

 

Zar ne bi trebalo tako da bude svugde?

Ajd pa pokusaj da se zakacis sa nekim lokalnim bajkerma iz NL il ne daj Boze belim gargamelima pa ces da vidis belaja u NL. Nije bas tako bajna i sigurna ta NL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kad oden u Zagreb moran pazit kako ću govorit(pogotovo u nekom kafiću da ne naletin na neku retardiranu pijanu budalu), a ja Hrvat iz Splita, a oni Hrvati iz Zagreba, usprkos tome ne generaliziram i ne mrzim ni Zagreb ni Zagrepčane.

Neznan kako je kod vas u Srbiji npr. kad neko iz Šapca dođe u Beograd?

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kad oden u Zagreb moran pazit kako ću govorit(pogotovo u nekom kafiću da ne naletin na neku retardiranu pijanu budalu), a ja Hrvat iz Splita, a oni Hrvati iz Zagreba, usprkos tome ne generaliziram i ne mrzim ni Zagreb ni Zagrepčane. Neznan kako je kod vas u Srbiji npr. kad neko iz Šapca dođe u Beograd? Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Prijatelju odmah da ti kazem , dobro je ,a dobro je i obratno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Ne treba praviti dramu od ovoga , desilo se tacno ono sto se moglo i ocekivati . Istocno Sarajevo i Sarajevo su neka blaza varijanta Kosovske Mitrovice . Ne mozes ocekivati istu reakciju na majicu sa grbom Srbije na juznoj i na sjevernoj strani, zar ne ?

Prosto , ili su sami trebali znati ili ih je neko trebao upozoriti na to. Uzalud se kokosi zaliti sto je greskom upala u lisicju rupu !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Видим да је овде реч која се највише пута понавља управо "провокација".

 

Провокација је један грб на мајици који је можда у склопу грба мото клуба што је честа појава код нас.

 

А није провокација кад кроз Нови Сад продефилује 15ак бициклиста *од главе до пете у "шаховници" у пратњи два комбија и једног аутомобила који су такође скроз у шаховници?

 

Маните се правдања, зна се све.

 

 

________

 

 

*од главе до пете - дрес, кацига, чарапе, рукавице

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

Mnogo je lako raspirivati niske strasti. Ono drugo je i hrabrije i teže...

Za ovo drugo treba imati zdravu svest, al niko od glavesina nece ili ne ume da pomogne narodu da do nje dodje.

 

Pa normalno, kako bi posle te glavesine drale (finansijski) taj isti, prosveceni narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Видим да је овде реч која се највише пута понавља управо "провокација". Провокација је један грб на мајици који је можда у склопу грба мото клуба што је честа појава код нас. А није провокација кад кроз Нови Сад продефилује 15ак бициклиста *од главе до пете у "шаховници" у пратњи два комбија и једног аутомобила који су такође скроз у шаховници? Маните се правдања, зна се све. ________ *од главе до пете - дрес, кацига, чарапе, рукавице

 

 

 

Ako je to bio službeni događaj i službeni dres, onda to nije provokacija. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

 

Видим да је овде реч која се највише пута понавља управо "провокација". Провокација је један грб на мајици који је можда у склопу грба мото клуба што је честа појава код нас. А није провокација кад кроз Нови Сад продефилује 15ак бициклиста *од главе до пете у "шаховници" у пратњи два комбија и једног аутомобила који су такође скроз у шаховници? Маните се правдања, зна се све. ________ *од главе до пете - дрес, кацига, чарапе, рукавице

 

 

Ako je to bio službeni događaj i službeni dres, onda to nije provokacija. :neznam:

Tako je. Ukoliko su u pitanju sportisti koji svakako na dresu nose obelezja drzave onda nikako ne moze da se smatra provokacijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

... ne kažem, Hrvati su dosta više zaraženi šovinizmom al se razočaram kad vidim koliko je istih na forumu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Bio sam u Sarajevu više puta i smatram da nismo trebali da se svađamo, nikad pre 90-tih nije postojao problem sa tim ljudima. Al sve u svemu izbegavam isticanje naših nacionalnih oznaka (sem registarske tablice i burme) u bivšim republikama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Napraviste od komarca magarca. Gomila nas samo sa ovog foruma je u poslednjih 10-ak godina X puta bila u Sarajevu, najnormalnije smo šetali, jeli ćevape itd., bez ikakvog belaja. Sad se desio taj incident sa ''navijačima'', pa šta sad, dešava se. Da su znali da se u gradu dešava ovo :

U Sarajevu se burno slavila titula!

 

verovatno bi bili oprezniji, ovako su se zadesili u pogrešno vreme na pogrešnom mestu ... i jbg bi šta bi ...

 

Zašto na skupu nisu bili upozoreni na dešavanje u gradu koje svakako nosi određene rizike? Rulja pijanih ''navijača'' je svakako za izbegavanje, svejedno da li u Sarajevu, Beogradu, Zagrebu ... ili gde god u ovom našem nesrećnom regionu, a i šire ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Ma daj ne pricaj svasta , molim te!!!

Licno sam imao problem na Skenderiji pre par godina, na parkingu,,, Pretili su mi da ce mi pokazati "Kazane". Ako uopste i znas sta se desavalo Srbima na Kazanima! Sva sreca te je Pajero imao rol bar. Identicna situacija kao i sa ovim Cacanima. I to u po bela dana!  Pusti te Jugo-nostalgicne price.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Tema prepuna mržnje...

 

Možda grešim, ali sam stekao utisak da je preko 50% ljudi ovde veoma slično sarajevskim fudbalskim huliganima iz teme jer po onome što su pisali verujem da bi u sličnoj situaciji reagovali potpuno isto kao i oni...jednostavno bi u grupi istomišljenika pretukli ove s druge strane. Razlog bi mogao biti koji god...epilog bi bio (skoro) isti.

 

Kao prvo,velik broj komentara jasno pokazuje koliko ni ne čitate šta drugi pišu. Napadate ljude kako pravdaju ili brane huligane(!?) Da ste iole pažljivije pročitali komentare jasno bi vam bilo da svi osuđujemo napad, ali komentarišemo realno šta je značajno uticalo da do tog napada dođe. Ostavite se komentara o zakonima i o tome kako bi trebalo biti kad je svima jasno kako zaista jeste. U stvarnom životu huligane zabole za zakone, oni će tući protivnike, neistomišljenike i "različite" samo zato što su takvi i tako im se hoće. A što im se pridružio i neki slučajni prolaznik? Pa psihologija mase je jasna, a koga interesuje o čemu se tu radi nek pročita jer literature na tu temu ima.

 

Da li je bilo na nacionalnoj osnovi? Pa naravno da jeste, kome to nije jasno nek se probudi jer je prespavao poslednjih 30 godina...možda čak i više.

Svi mi vrlo dobro znamo šta se dešavalo i vrlo dobro znamo da postoje budale na koje bolje da nikada ne naletimo. Ali ja sigurno neću zbog takvih budala da prestanem da se družim sa ljudima i da putujem jer meni nije bitno ko gde živi i koje je boje grb koji nosi. Ja kada nisam u Srbiji, vrlo dobro znam kako da se ponašam kako bih, koliko je to moguće, izbegao probleme. Osnovno pravilo je ukazati poštovanje ljudima kod kojih dolaziš. Prosto, ja samo pomislim koliko hiljada ljudi je poginulo u tom Sarajevu i kolika je verovatnoća da će srpski grb na mojoj majici nekom sarajliji probuditi sećanje na poginulog oca? Možda dedu, babu? Ili majku, sestru, brata, devojku, komšinicu...? Verovatnoća je dovoljno velika da bi moj mozak pri pakovanju tu majicu izbacio iz kofera...i da bih shvatio da domaćinu neću ukazati poštovanje noseći majicu sa srpskim grbom jer ne idem kod Bratislava u Sokolac već idem u Sarajevo...grad sa XXX XXX ljudi. I to nema veze sa time da li se ja stidim svoje države i grba već ima veze sa zdravim razumom.

 

I da je došao neko u Novi Sad i da je centrom prošetao sa šahovnicom na majici, ja TVRDIM da bi dobio batine jer ja živim u Novom Sadu i znam za gomilu slučajeva gde se grbovi, natpisi i boje majica nisu tolerisale. Nebi ih tukao svaki novosađanin, ali koliko sam primetio nisu ove u Sarajevu ni tukle sve Sarajlije. Zapaljenih i polupanih automobila i pretučenih tipova ali i devojaka iz "komšiluka" po Novom Sadu ima svake godine tako da vi ubeđeni kako smo miroljubiv narod živite u gadnoj zabludi. Možda samo vi imate želju da reagujete ali nemate muda pa mislite da ih ni niko drugi nema? Ja priznajem da nemam muda, ali nije problem pošto nemam ni želju.

 

A da se vratim na ono što me je najviše iznerviralo u ovoj temi...

 

A po čemu ste vi to bolji od tih huligana? Po tome što ovde gde, uzgred budi rečeno, vrlo dobro znate da ima naših drugara koji su iz iste te BiH, Hrvatske, Slovenije, Zimbabvea, Mozambika....indirektno pozivate na neke osvete? na neki bojkot? na vraćanje nečega? Smeta vam što neko ode do Sarajeva, do "nesrpskih" delova BiH ili do Hrvatske? Smeta vam što se troše pare kod "njih"? 

Niste vi ništa bolji, čak ste i potpuno isti...pa šta se onda čudite što se ovo desilo? Nebi tu bilo nikakvih batina da i onima tamo "nešto" nije zasmetalo.

 

Jebiga, tako počinju i ratovi...

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Napraviste od komarca magarca. Gomila nas samo sa ovog foruma je u poslednjih 10-ak godina X puta bila u Sarajevu, najnormalnije smo šetali, jeli ćevape itd., bez ikakvog belaja. Sad se desio taj incident sa ''navijačima'', pa šta sad, dešava se. Da su znali da se u gradu dešava ovo :

U Sarajevu se burno slavila titula!

 

verovatno bi bili oprezniji, ovako su se zadesili u pogrešno vreme na pogrešnom mestu ... i jbg bi šta bi ...

 

Zašto na skupu nisu bili upozoreni na dešavanje u gradu koje svakako nosi određene rizike? Rulja pijanih ''navijača'' je svakako za izbegavanje, svejedno da li u Sarajevu, Beogradu, Zagrebu ... ili gde god u ovom našem nesrećnom regionu, a i šire ...

              Ja ne znam otkud taj mazohisticki poriv za posecivanjem Sarajeva i drugih ''riskantnih '' nama mesta u okruzenju.Citao sam neke putopise ljudi sa ovog foruma ...neki su cak i obisli svet sa BG tablama i nigde nisu imali neprijatnosti kao na par stotina km od Srbije.....a najglupost mi je kad neki ''putnik'' na prostorima eksyu izvaali...... ekstra smo prosli sve je bilo super....NIKO NAS NIJE POPREKO POGLEDAO I NISMO IMALI NIKAKVIH PROBLEMA.....pa majku mu poljubim jer vi idete negde gde se nadate potencijalnim problemima pa kad ih ne bude falite se po forumima a ako je i bilo nkih sitnih neprijatnosti mudro ih precutite.                                                                                                                                                  E sad jbg i ovi iz Cacka bi se verovatno hvalili po kraju kako su bili u Sarajevu ...jeli cevape kod Zelje da se nije desilo to sto se desilo....pametnome dosta ....a budale ne mozes spreciti da se zajebu....a ako je ko ukapirao nestodobro je  ako ne kad tad ce shvatiti....nadam se ne kao ovi 'avanuristi'' koji se sad kunu da ''nikad vise u Sarajevo '' i da su ga izbrisali iz mape buducih putovanja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

@bocca_bastard

da,
ja ovde vidim izrazen sovinisticki nacin razmisljanja:

 

 

Vi u Srbiji, (ne bih da se dijelimo, ali moram ovo napisati), se uvijek nešto pravdate, izvinjavate, pa dokle, koliko je nas u Sarajevu stradalo, na hiljade, hiljadama se ne zna ni kosti gdje su, pa je li se neko izvinuo !

Nikako nismo isti, nikako ! Svakome Srbinu koji ode na ćevape želim isto da mu se desi(nisu batine veliko zlo), eto, ako ništa, onda radi poštovanja prema našim stradalnicima koji su zaglavili u Sarajevu !

 

Mostarac , imas od mene VELIKI  plus.

A da ti kazem i da gresis kad kazes ono u prvom delu "Vi u Srbiji se nesto pravdate , izvinjavate.." Vidi , rodjeni sam Dorcolac (To Ti je Centar centra u BGD-u) ali nisam se nikad nikome izvinjavao za desavanja u bivsoj nam SFRJ niti cu se nikad nekom izvinjavati. Ni ja ni moja deca. A cevapa ima odlicnih, ako ne i boljih i u Leskovcu, pljeskavica u lepinji odlicnih na Zlatiboru. Nemoj zaboraviti da ima ljudi koji su mazohisti , i vole da ih neko pljuje. Verovatno su to i ovi nasi Cacani, cim su isli na Bas carsiju, verovatno kod "Zelje". :lol3:  Nije ovde ni mesto (a ni vreme) da pisemo o Bubnju, Kazanima, Tarcinu.. Ko je upucen u desavanja, zna odlicno o cemu pricam. 

Nego , da skratim pricu, i jos jednom da Ti kazem , svaka cast!

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ma daj ne pricaj svasta , molim te!!!

Licno sam imao problem na Skenderiji pre par godina, na parkingu,,, Pretili su mi da ce mi pokazati "Kazane". Ako uopste i znas sta se desavalo Srbima na Kazanima! Sva sreca te je Pajero imao rol bar. Identicna situacija kao i sa ovim Cacanima. I to u po bela dana! Pusti te Jugo-nostalgicne price.

A ja pamtim da je ceo stadion Partizana skandirao Novosadjanima na finalu kupa "pola Madjar pola ustasa...", pamtim i da je skoro momak iz BG dosao na utakmicu mislim Donji srem-Zvezda i zavrsio u bolnici jer su naisli navijaci Vojvodine, pre mesec dana je grupa klinaca iz BG dosla da se sipkama i bezbolkama obracuna sa grupom klinaca iz NS zbog jedne devojke itd...

 

Ne moram ici u Sarajevo ili Zagreb ili bilo gde ali smatram da time necu izbeci sve budale ali svakako cu pokusati da predjem na drugu stranu ulice kada vidim budale i nema to veze samo sa mudima nego i sa mozgom.

 

Svakako da ako negde dozivim neprijatnost kao ti u Sarajevu kasnije tamo necu ici osim ako bas moram ali necu reci da su svi u Sarajevu takvi. Cak i da je 99% takvih i dalje postoji 1% onih koje smatram normalnim.

 

Da su ljudi znali da se slavi titula u fudbalu sigurno bi cevape jeli u Cacku

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

P.S.

 

Malo malo pa neki Beograđanin bude pretučen u Novom Sadu...ubrzo bude i obrnuto. Svaki vikend u Novom Sadu desetine tuča samo jer je onaj s druge strane nekome zasmetao. Svojevremeno sam u izlascima svaki, ali baš svaki izlazak gledao tuče. U nekima sam i učestvovao. Par puta sam spašavao živu glavu jer sam izlazio po gradovima Srbije nam voljene, pa me lokalci nisu nešto mirisali. Mnogi drugari su tako popili batine ni krivi ni dužni. Posle utakmice po srpskim običajima navijači moraju sa nekim da se tuku, ili barem nešto da polupaju.

 

E sad kad pročitate šta sam sad napisao, ovako nabacano, onda pokušajte i da shvatite da se tuče dešavaju i u Srbiji. Niste znali? Zaista? Ali zaista? Mislim, precrtavati neke "lokacije" zato što je neko dobio batine ili (nedaj Bože) jer je neko nastradao je podjednako glupavo kao ideja da živite u svoja četr zida jer ste tu najbezbedniji. Jeste li sigurni da ste baš bezbedni? Aj sad svi na buđenje pa da vidite gde ustvari zaista živite...jer iako svi volimo svoje zidove al svet je lep i van njih.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750 Aero RC50

Ljudi neću mnogo pisati samo ću reći ovo: Ja sam jedan od te petorice pretučenih bajkera.Mi u Srbiji nismo uopšte svesni šta se tamo radi.Mediji lažu, nisu nas napali navijači nego oni ljudi - momci što sede ispred lokala na baš čaršiji.Ovo je sve bilo na nacionalnoj osnovi.Mi nismo mladići kako kažu nego ljudi ja 60 godina dvojca 56 godina jedan 45 i jedan 40godina.Sve se zataškava da bi se smirili duhovi na Palama da narod ne bi reagovao.Samo tolilo da znate pravu istinu.Pozdrav

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja