Jump to content

Moto Zajednica

3. MotoGp, Argentina 2015

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5775 postova

Moram da priznam da dragi nam komentatori imaju pravo kad su rekli da bi lako moglo da se desi da Doviciozo bude sampion i to moze i bez pobede. Ovi ce se "klati" do kraja a on bi mogao da se "predplati" na drugo mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Moram da priznam da dragi nam komentatori imaju pravo kad su rekli da bi lako moglo da se desi da Doviciozo bude sampion i to moze i bez pobede. Ovi ce se "klati" do kraja a on bi mogao da se "predplati" na drugo mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ala su Rosijevi dobili krila :D

Pogrešan izbor zadnje gume za MM-a, inače ga ne bi videli celu trku. Ali i to je deo ovog sporta...

 

Veceras je pre bio pogresan izbor koga ce da izgura.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

 

kako ga je iskusno navuko. Najvise boli kada znas da si ispao naivan.

Ne mislim da ga je Rosi navukao. Mali je hteo da povrati poziciju, al glavom kroz zid...Slažem se sa Robin Hoodom, proradio ponos i zbogom pameti !

 

 

Nema nista od toga, po opkladu, navlacenje kao i Stonera..malo "oduzimanje" gasa tek toliko da se na oko ne vidi ali onaj sto je na tocku iza vidi taman koliko treba..pa nije on dzaba to sto jeste.

 

 

Iskreno sumnjam da bi Rosi potegao za takvim manevrom i sam rizikovao pad i gubitak bodova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5244 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nije ovo bilo samo igra za 25 bodova...

Jednom nas zemljak Kusmuk, najbolji dzudista bivse Juge isprica sta je sve morao da prodje da bi bio sampion..izmedju ostalog jezik u uho protivnika da dobije djelic sekunde dekoncentracije protivnika i sl...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dugo nisam video na forumu da je Rossi dobio ovoliko pohvala :D
Idemo doktoreeeeeeeeeeeeee

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ala su Rosijevi dobili krila :D

Pogrešan izbor zadnje gume za MM-a, inače ga ne bi videli celu trku. Ali i to je deo ovog sporta...

 

Tacno tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5349 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Hvala koleZi Đusiju, makar i bez proze :).

 

Trku nisam uspio da pogledam, bio sam u "službenoj" posjeti Beogradu, ali danas popodne torentovanje, pa da meračim :jee: .

 

Čudi me da je tako lako popasao Markez, daleko od toga da je bez vijuge, ali ako je bilo kurvarluka, tu je Rossi ipak sa dosta više iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

Ala su Rosijevi dobili krila :D

Pogrešan izbor zadnje gume za MM-a, inače ga ne bi videli celu trku. Ali i to je deo ovog sporta...

 

Tacno tako.

 

O čemu tačno pričamo ??? 

 

Da je postojao pogrešan izbor guma Markez bi se od samog starta, 5-6 krug, borio za 5 mesto i počeo da gubi pozicije, a ne bi otišao u tačku ostalima koji su ga "pratili". Da je krenuo sa extrahard komponentom zasigurno ne bi mogao da ima tempo u prvoj polovini trke kakav je imao, te opet od toga da ga ne bi videli celu trku nema ništa.

U prilog tome govori i to da je Markez najbolje vreme postavio u 2-3-4 krugu kad je pravio razliku, a Rossi u 20-om krugu kad je extrahard guma najbolje radila.

Svako je izabrao onu kombinaciju za koju je smatrao da je najbolja, a mišljenja sam da je u stvari Dovi pogurao Rossi-a da sustigne Markeza, jer da nije bilo ponovo ultrabrzog Dovi-a, konstatno na repu Rossi-u, ovaj ne bi forsirao i trudio se da vozi što preciznije, te ne bi ni sustigao Markeza.

Scenario trke bi bio da je Markez ekspresno pobegao 4-5 sekundi, svi ostali se ohlade, skontaju da je nedostižno i nastave da voze tempom oko 1:40 .

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pokvari mi Rossi kladionicu :care:

Braco, taj Stoer, ma jel to Adrijanin muz. onaj sto je nekad vozio motor?

Nije on pokvario nego ne znate da izaberete najboljeg vozaca :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

 

Ala su Rosijevi dobili krila :D

Pogrešan izbor zadnje gume za MM-a, inače ga ne bi videli celu trku. Ali i to je deo ovog sporta...

 

Tacno tako.

 

Slabi su ti argumenti,osim sto svi znamo da ne volis Dedu.pa nije mu on birao gume,uostalom treba jos puno vode da protece Dunavom da ga klinac stigne i prestigne ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nece dugo trajati  ova "neizvesnost". Smislice Dorna vec nesto...  Opet ce osmeh na lice antirosijevcima, treba samo malo strpljenja, da se sve to lepo upakuje i eto... Pa nije prvi put. ;)

Samo da potraje ovo nadmetanje jos malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ne verujem da iko pri zdravoj pameti zeli da dovede u sumnju da je MM danas najbrzi vozac. To, medjutim, nije uvek dovoljno. Onaj performans za nevericu tokom  prvih tuce trka prosle godine nije zavrsio kako je poceo, nego je poceo da brlja, a to je preneo u ovu. Bice zanimljivo je videti koliko je jak u glavi ako se nadje pod pritiskom. Zapravo, vec je tu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Moram da priznam da dragi nam komentatori imaju pravo kad su rekli da bi lako moglo da se desi da Doviciozo bude sampion i to moze i bez pobede. Ovi ce se "klati" do kraja a on bi mogao da se "predplati" na drugo mesto.

Tj kao Hazden 2006.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Nece dugo trajati  ova "neizvesnost". Smislice Dorna vec nesto...  Opet ce osmeh na lice antirosijevcima, treba samo malo strpljenja, da se sve to lepo upakuje i eto... Pa nije prvi put. ;)

Samo da potraje ovo nadmetanje jos malo

 

Nisam siguran da sam dobro shvatio. Da li zelis da kazes da ce Dorna da "radi" protiv Rosija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

 

 

Ala su Rosijevi dobili krila :D

Pogrešan izbor zadnje gume za MM-a, inače ga ne bi videli celu trku. Ali i to je deo ovog sporta...

 

Tacno tako.

 

O čemu tačno pričamo ??? 

 

Da je postojao pogrešan izbor guma Markez bi se od samog starta, 5-6 krug, borio za 5 mesto i počeo da gubi pozicije, a ne bi otišao u tačku ostalima koji su ga "pratili". Da je krenuo sa extrahard komponentom zasigurno ne bi mogao da ima tempo u prvoj polovini trke kakav je imao, te opet od toga da ga ne bi videli celu trku nema ništa.

U prilog tome govori i to da je Markez najbolje vreme postavio u 2-3-4 krugu kad je pravio razliku, a Rossi u 20-om krugu kad je extrahard guma najbolje radila.

Svako je izabrao onu kombinaciju za koju je smatrao da je najbolja, a mišljenja sam da je u stvari Dovi pogurao Rossi-a da sustigne Markeza, jer da nije bilo ponovo ultrabrzog Dovi-a, konstatno na repu Rossi-u, ovaj ne bi forsirao i trudio se da vozi što preciznije, te ne bi ni sustigao Markeza.

Scenario trke bi bio da je Markez ekspresno pobegao 4-5 sekundi, svi ostali se ohlade, skontaju da je nedostižno i nastave da voze tempom oko 1:40 .

 

 

Mislim da nisi u pravu, jer Rosi je u toku svih treninga koristio extra tvrdu gumu, Markez je mislim samo jednom izašao sa extra tvrdom, tako da nije Doviciozo gurao Rosija, već je Rosi sam sebe gurao, kao što je i rekao da je video da Markez izašao sa tvrdom gumom,  ne extra tvrdom i da je znao da će pri kraju morati da se štedi, kockao se i dobio. Mene je ovde oduševilo dedino iskustvo, što reče Boris, niko ne dovodi u pitanje da je MM najbrži vozač u MotoGP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja