Jump to content

Moto Zajednica

S01 E03 - Aktivna odeća

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Otvaramo veliku temu o moto opremi pričom o aktivnoj odeći. U novoj epizodi saznajte korisne savete o različitim slojevima odeće, preporučenim materijalima i kako da za sebe odaberete odgovarajući komad aktivne odeće u zavisnosti od toga u kakvim uslovima planirate da vozite svoj motor, kao i u odnosu na vašu postojeću opremu. 

 

 

Uživajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svaka cast, izuzetno dobro obradjena tema i jako korisna. Samo bih se osvrnuo na jedan detalj, rekli ste da je u crnim jaknama koje imaju integrisanu nevadljivu gore-tex membranu umiranje na velikim temperaturama.

 

 Rekao bi da to ipak zavisi od prozivodjaca i konstrukcije jakne, ako jakna ima ugradjene luftere nije tako strasno. Imao sam jeftiniju jaknu sa "obicnom" kisnom membranom (mislim da je Reissa u pitanju, Modekina jakna), u njoj je leti bilo umiranje. Takodje sam imao i dve jakne sa integrisanom Gore-tex membranom, jedna od njih nije imala luftere i definitivno nije bila za leto, koristio sam je samo u prelaznom perionu prolece i jesen, kao i zimi i za te vremenske uslove je bila odlicna. Ova druga je imala luftere i u njoj je prijatno leti, naravno, sve dok se krecete. 

 

 Sada imam jaknu sa kisnom membranom koja se moze skinuti i ima dosta luftera (grudi, ledja, rukavi), to je dobitna kombinacija za leto i velike vrucine, ali je negativna strana sto ako krene letnji pljusak morate da stanete i ubacite membranu, naravno ako ste se setili da je ponesete. Sa druge strane, to je najuniverzalnija jakna koju sam imao, jer ima posebno i zimsku postavu, pa se moze kombinovati za sve vremenske uslove i temperature.

 

 Da zakljucim, pored materijala koji su korisceni u jakni je jako bitno i kako je proizvodjac dizajnirao tu jaknu, ne u smislu estetike, vec u smislu funkcionalnosti, pa i na to treba da se obrati paznja prilikom izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Odlična tema i dobro objašnjenje. Samo mi se čini da je kožna oprema samo jedva spomenuta, a smatram da i ona ima dosta "aduta" i da je trebalo malo više vremena posvetiti i toj odeći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Ne bi bilo lose, kao sto ste spomenuli dobre i povoljne marke za aktivan ves, tako isto dati savet i za jakne i slicnu opremu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Severian je potpuno u pravu kada kaze da je isplativije uzeti nesto od ski opreme jer radi posao a manje kosta,ja uzeo etirel dry plus climat-nesto za hokej aktivni ves i evo vec 4 godine prezadovoljan  :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

odjednom mi se stvorila potreba za aktivnim vesom iako do sad nisam ni znao sta je to.. hmm.. dobro vi ovo objasniste ! :) cekam sledecu epizodu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja samo da podrzim tvrdnju da su svetlije jakne ipak prijatnije leti. Imao sam pre ove (KTM Advanture, stariji model), crnu sa svim mogucim lufterima i vadivom postavom i jednostavno, Advanture je hladniji. Kao letnja mi dodje, zaista sam prezadovoljan.
Plus ima zanimljiv mehanizam za kacenje na vratu, tako da mogu da malo otvorim rajsfeslus, a da mi jakna ne landara.
Isto vazi i za kacigu. Otkad imam svetlu, manje je topla i na dodir, a kamoli u voznji.
Od sada, samo svetlu opremu uzimam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Baš iz tih razloga povremeno njuškam za neku jaknu boje peska iliti drap...

Međutim osim jedne polovne uz to male veličine (kod Lucky Vladana) nema nigde ništa :stabre:

Što se masovnije ne rade te boje ne ide mi u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Varadero 1000XL, 2001

Super tema kao i sve druge - must know za sve koji zele nesto vise da znaju. Eeee, da sam sve ovo znao kada sam kupovao opremu...

 

Ja sam novi u svetu motociklizma i vozio sam aktivno od decembra (od kada sam polozio za A :) ), znaci na temperaturama od -1 do... Napomenuo bih da je, u smislu iskoriscenosti postojece odece, pogodno i koriscenje biciklisticke opreme i one za trcanje. Ja sam uvek vozio sa majicom za trcanje do tela - first level, duksom za bicikl za voznju zimi - second level i preko RST jaknu sa uloskom za zimu i bilo mi je ok do ispod 5 stepeni (sto je odlicno jer po meni voznju ispod 5 stepeni trebam i izbegavati).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Interesuje me koje trikove da ostanu suvi koriste ljudi koji se extremno mnogo znoje. Ja spadam u grupu onih koji leti hoce da prozvizde posle sat vremena voznje. Ako iko ima neki dobar savet ili trik bio bih mu zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Kratko sažeto, odlično! Pohvala za početak obrade ove teme, skidanje "tabua", kao naj važniji deo.

 

Imam konkretno pitanje i voleo bi da čujem više mišljenja, iskustva,..

 

Šta mislite o odelu BMW Motorcycle Jacket Streetguard long + BMW Motorcycle Pants Streetguard 4

 

Hvala,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Zorane, koliko se sećam kada sam gledao to odelo, mislim da nema gore-tex membranu (već neku bmw emulaciju). Po meni, u toj cenovnoj kategoriji (1000+ eur), treba imati gore-tex. 

 

Drugi model, BMW rallye 3, za razliku od ovoga gore, po meni je najbolje turing odelo koje sam video i jedina mana (mada je to subjektivno, je li ;)) mu je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

da imas pravo sastav:

Outside: 95% Cordura Polyamide, 5% Elastane / Protection Guard: 60% Polyamide, 40% Polyurethane / Lining: 100% Nylon Polyamide / Quilting: 100% Polyester / Membrane: 100% PolyurethaneSafety featuresReflective material, Seams with safety stitchingLiningNon-removableWeitenverstellungCuffZipFull-length, WaterproofConnection zipperLong connection zipperFeaturesBreathable, Reflective material, Seams with safety stitchingGore-Tex membrane?

 

a skuplji je od rellye 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ajde da pokrenemo malo temu ..mozda je i jednostavno za razumeti ali mi mozak i ne radi bas na 100% pa me interesuje sledece:

 

Zelim da kupim base layer za letnje voznje( recimo bez kise) koji ide na golu kozu( predpostavljam da se zna da se tako oblaci ali hajde da napomenem znaci tanji). E sad, pantalone koje zelim da kupim imaju ventilaciju napred na butinama, i pozadi i imaju gore tex mebranu koja se vadi znaci moze i bez nje.. da li mi treba jos neki layer izmedju ovog osnovnog i pantalona( predpostavljam da kad je vrelina necu  koristiti gore tex mebranu ili mozda treba?)? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Ne treba ti dodatni sloj. Dakle, prvi sloj, pa pantalone.

 

Goretex uložak koristićeš najčešće kada je kiša. Nema razloga da se kuvaš dok je suvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja