Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Po mom mišljenju ne bi trebalo porediti Bandita, staru vazdušaru sa Hornetom i Fazerom u kojima je uštinuta R mašina, vodom hlađena. Potpuno druga priča... Suzuki GSR 600 je njihov rival.

Bandit je uporediv sa XJ 600 Diversion, ZR 7...

Recimo, Bandži se zamera što ima 77 ks a Kawi ZR 7 nisam čuo da neko spočitava njenih 76 ks i ako ima agregat od 750cc ili Diverziji 600 61 ks...

To su mi nekako motocikli koji su u klasi sa Banditom i po izgledu, i po veličini, tehnologiji i ciljnoj grupi koja to kupuje. Tako ja to vidim.

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6978 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Evo jedna zanimljivost, uskoro će biti 30 godina od pojave Bandita. Pazite o čemu mi pričamo, TRIDESET godina. Ti motori se i dan danas voze bez problema. Krajnje jednostavan motocikl, pristupačan svačijem džepu, možeš do grada, možeš u Wolt, možeš na more a i na Alpe. Meni lično okrugli far najlepši, gotovo da nije ostario. Zameni gume, sipaj dobro ulje, lanac dotegni, tu i tamo malo litijumske masti na poluge, očisti kočiona klješta i to neće nikad da stane. Trajaće još 30 godina. To je motocikl i kvalitet.

 

Agregat je tek posebna priča, uljna pumpa sa dve komore, jedna gura ulje normalno kroz magistrale druga baca ulje direktno mlazeve na kritična mesta. Ko god me pitao šta mislim o Banditu, uvek sam rekao kupuj samo ako nije polomljen. Pa sad, iako je po perfomansama davno nadmašen suština tog motocikla ga je održala 30 godina u životu.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR
28 minutes ago, bajker71 said:

Po mom mišljenju ne bi trebalo porediti Bandita, staru vazdušaru sa Hornetom i Fazerom u kojima je uštinuta R mašina, vodom hlađena. Potpuno druga priča... Suzuki GSR 600 je njihov rival.

Bandit je uporediv sa XJ 600 Diversion, ZR 7...

Recimo, Bandži se zamera što ima 77 ks a Kawi ZR 7 nisam čuo da neko spočitava njenih 76 ks i ako ima agregat od 750cc ili Diverziji 600 61 ks...

To su mi nekako motocikli koji su u klasi sa Banditom i po izgledu, i po veličini, tehnologiji i ciljnoj grupi koja to kupuje. Tako ja to vidim.

Moje misljenje je da bandit sa svojih 77 ks jako lepo poteze , i razvija sasvim ozbiljnu brzinu , mada i onako vevina nas vozi 100/120 ... pogotovo sad su se okomili na motoriste , presretaci i ostali , oduzimaju motocikle , pisu kasne velike itd.  

 

Dok sam vozio Ninju malu 250 r vozio sam oko 100 , Bandita 600 isto 100 /120 nekad malo po gasu , sad cbr koji je najjaci od svih opet 100/120 , nekad isto ga malo opicim po gasu , jos ako se vozi u grupi , a ima neki slabiji motor 250 300 kubika , onda moramo se prilagodimo tome. 

 

Tako da sve stvar potreba :D i zelje da se proba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7173 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 31 minuta, bajker71 je napisao:

Po mom mišljenju ne bi trebalo porediti Bandita, staru vazdušaru sa Hornetom i Fazerom u kojima je uštinuta R mašina, vodom hlađena. Potpuno druga priča... Suzuki GSR 600 je njihov rival.

Bandit je uporediv sa XJ 600 Diversion, ZR 7...

Recimo, Bandži se zamera što ima 77 ks a Kawi ZR 7 nisam čuo da neko spočitava njenih 76 ks i ako ima agregat od 750cc ili Diverziji 600 61 ks...

To su mi nekako motocikli koji su u klasi sa Banditom i po izgledu, i po veličini, tehnologiji i ciljnoj grupi koja to kupuje. Tako ja to vidim.

Pa i Banditova 600ccm vazdušara-uljara vodi poreklo od rasne R mašine, GSXR-a, samo što je mnooogo više uštinut od Horneta i Fazera, smanjena mu je kubikaža sa 750 na 600ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Po mom mišljenju ne bi trebalo porediti Bandita, staru vazdušaru sa Hornetom i Fazerom u kojima je uštinuta R mašina, vodom hlađena. Potpuno druga priča... Suzuki GSR 600 je njihov rival.
Bandit je uporediv sa XJ 600 Diversion, ZR 7...
Recimo, Bandži se zamera što ima 77 ks a Kawi ZR 7 nisam čuo da neko spočitava njenih 76 ks i ako ima agregat od 750cc ili Diverziji 600 61 ks...
To su mi nekako motocikli koji su u klasi sa Banditom i po izgledu, i po veličini, tehnologiji i ciljnoj grupi koja to kupuje. Tako ja to vidim.
Pa da, nije fer poredjivati sa hornetom ili fazerom ali i sa njima bih ja reko da se drzi iako je gsr njihov direktan suparnik

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Pa da, nije fer poredjivati sa hornetom ili fazerom ali i sa njima bih ja reko da se drzi iako je gsr njihov direktan suparnik

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

A i po izgledu bandit mislim da ima bolju liniju i mocnije izgleda i od XJ6 i ZR7


Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 846 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Od svih tih ja bih ovako poredjao: XJ600 je baš trom i početnički motor, pre bih uzeo xj900. ZR7 je velik potrošač i nekako je nezgrapan, bar sam ga ja tako doživeo. Bandit je masivan al je Inazuma 750 prava mera i ubedljivo najbolji i najlepši. Fazer i Hornet su klasa za sebe i tu su se izdvojili stim šro mi se čini da je Fazer prevagnuo kao broj 1. Koji god se uzme, poseduje bitno je da je dobro održavan, pre svega očuvan. Juče sam išao da vidim gsxr750w iz 1995 god. Vodeno hlađen agregat, nije uljara. Ono je aždaja u najmanju ruku. Komforan, ogroman motor. Al nije to za mene, položaj sedenja mi nikako ne prija i sedenje suvozača, plus kad bi mu se dodali koferi i hteo bih korman da mu stavim umesto heblova naružio bih ga. Motor sirove snage bez elektronike i elektronskih pomagala, čista veština vozača. Pravi Suzuki.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja