Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Amortizer je fabrički koliko vidim, ne bih ništa menjao nisam ja zahtevan vozač. Predjem godišnje max 2000 km i blejim cele godine pored njega. :D Bočne kofere sam imao na CB500 i nikad vise, em glomazno em skupo, a ne idem nigde posebno pa da mi trebaju. Volim da imam dobar kofer, da koliko toliko krasi motor i to je to. Najverovatnije cu prodati ovaj sto imam i nabaviti drugi. Takođe i crni vizir koji sam dobio neću vraćati, ići će dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kao što rekoh, imam Hondine OEM retrovizore, meni lično mnogo lepši nego okrugli, pored toga su pregledniji.
Pored ove izmene uradio sam nešto za probu.
Ispolirao sam granu ili kako god da joj je naziv. Planiram da i Hurric-a isto ovako ispoliram. Poslednja slika je proba kako bi otprilike izgledalo.
A tek kad grane budu došle na red, poslastica. :D 8ca2bcb2318b99699d14e761e4e9fc51.jpga28089f42c6b0ea137d67e83192d5df0.jpgf7f3882685ebfcd152802800cce60f91.jpg70dd76e53a0426ad7007a0232308dc61.jpg1d7990091d6a73b16df0cedd31d162a9.jpg7107817e84b5a96ca2f57fc812ddbfdd.jpge022190bc98191b71507aa3cbfd3ef65.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 9 sati, Zlatko LA je napisao:

@SkoMy druze moj, pun mi je telefon tvog Bandita ako mi verujes. :D Slažem se, motor je još malo i 30 godina star, fabrički je skroz, boja, nalepnice itd itd. Na neki način motor me je našao još pre neki mesec, samo sam čekao da ode crveni CM da bih mogao da rešim pitanje kupovine. Hteo sam CBF 500 ili 600, ali u razgovoru sa Markom kako je Bandit jednostavan a koliko pruža ni sekundu nisam razmišljao. 

Ništa posebno nije bio moj Bandza :ooo:

 

IMG_20240125_234656.thumb.jpg.d54711acafeed3d24b000be69d914470.jpg

 

Setim ga se povremeno i baš me zanima gde se trenutno nalazi i u kakvom je stanju. Stvarno se nadam da i dalje dobija tretman i ljubav koju zaslužuje i kakvu smo mu pružali ja i prethodni vlasnik. Bandit je stvarno čudna mašina. Toliko prosta i jednostavna, nema fensi elektronike i opreme a opet pruža mnogo. Ne znam, možda mene puca nostalgija i Bandit me podseća na neke moje mlađe i bezbrižne dane, ali je definitivno motor koji mi je stvarno ostao u jednom prelepom sećanju.

 

P.S Dajem ti fore do proleća da lickaš i sređuješ motor a onda dolazim po starom i nikada ostvarenom dogovoru, da vidim tog Bandita uživo. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 18 minuta, SkoMy je napisao:

Ništa posebno nije bio moj Bandza :ooo:

 

IMG_20240125_234656.thumb.jpg.d54711acafeed3d24b000be69d914470.jpg

 

Setim ga se povremeno i baš me zanima gde se trenutno nalazi i u kakvom je stanju. Stvarno se nadam da i dalje dobija tretman i ljubav koju zaslužuje i kakvu smo mu pružali ja i prethodni vlasnik. Bandit je stvarno čudna mašina. Toliko prosta i jednostavna, nema fensi elektronike i opreme a opet pruža mnogo. Ne znam, možda mene puca nostalgija i Bandit me podseća na neke moje mlađe i bezbrižne dane, ali je definitivno motor koji mi je stvarno ostao u jednom prelepom sećanju.

 

P.S Dajem ti fore do proleća da lickaš i sređuješ motor a onda dolazim po starom i nikada ostvarenom dogovoru, da vidim tog Bandita uživo. :takoje:

Kratak auspuh, sediste, donja plastika, retrovizori, nedostatak tablice su po meni bas bas pokvarili izgled ovog motora. A i far mi bode oci, kao da nije fabricki.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Taman do proleća se nadam da će sve doći na svoje mesto. Toliko malo ima da se radi da se plašim da završim sve odmah. Jel imaš možda slikane nosače ralice kad već pričamo o tome? :D

Studirali u istoj zgradi, doduše različiti fakulteti, relativno smo blizu i jos uvek nemamo zajedničku vožnju, vreme je da se to ispravi. :jee:

Uuu Neco druže, grešiš veoma. Verujem da ovaj Bandit i dan danas privlači više pažnje nego puno novijih motora. Barem ja, kad prodje noviji motor bacim pogled i to je to, ali kad se pojavi stariji, pogotovo kad je sredjen kad god mogu porazgovaram sa vlasnikom. Ne samo motori, već i stariji automobili. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 6 sati, Zlatko LA je napisao:

Taman do proleća se nadam da će sve doći na svoje mesto. Toliko malo ima da se radi da se plašim da završim sve odmah. Jel imaš možda slikane nosače ralice kad već pričamo o tome? :D

Studirali u istoj zgradi, doduše različiti fakulteti, relativno smo blizu i jos uvek nemamo zajedničku vožnju, vreme je da se to ispravi. :jee:

Uuu Neco druže, grešiš veoma. Verujem da ovaj Bandit i dan danas privlači više pažnje nego puno novijih motora. Barem ja, kad prodje noviji motor bacim pogled i to je to, ali kad se pojavi stariji, pogotovo kad je sredjen kad god mogu porazgovaram sa vlasnikom. Ne samo motori, već i stariji automobili. :)

Imao sam Bandita 600 ovog godista. Po meni je motor prelep ali u fabrickom stanju. Onaj tvoj mi 3x lepsi, jedino sto bi mu sediste promenio. Ja takodje volim stara vozila i taj retro dizajn, koji imaju Bandit,Hornet, Zephyr, CB750F2, XSR 700/900, CB1000SF, Z900RS itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Banditosi, kakva su vam iskustva sa iridijumskim svećicama?

Do sada sam koristio standardne Denso (sa dva pipka) ali nešto razmišljam o nabavci iridijumskih pa me zanima da li to prija ovim našim vremešnim agregatima?

Takođe, za koje se odlučiti, Denso ili NGK?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas stigao centralni stender, radio sam do 22h, ko da čeka jutro. Otpakujem pošiljku, on sa minimalnim tragovima korišćenja, nije potrebno nikakvo sredjivanje osim detaljnog pranja. Postavim sve lepo i sad mogu mirno da spavam, neće on više nikad stajati nakrivljen. :jee3: c6e6d18d80c649827ea23cab9b0e658d.jpg98f01311ceae62a6a64fed2335a08638.jpga86eea127d24f83e689159cb657dde2f.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 23 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Kratak auspuh, sediste, donja plastika, retrovizori, nedostatak tablice su po meni bas bas pokvarili izgled ovog motora. A i far mi bode oci, kao da nije fabricki.

Kratak auspuh je bilo pravo malo remek delo čuvenog Roberta koje je Banditu dalo prelep zvuk, koji nije mogao da se poredi sa fabričkim ni po zvuku a meni lično ni po izgledu.

Sedište je majstorski urađeno od strane poznatog Stiv Design-a i u poređenju sa fabričkim je bilo uživo bar tri klase lepše i isto toliko udobnije od fabričkog.

Donja plastika ili ti ralica kako se inače zove je po meni dalo ozbiljnost motoru i za moj ukus skoro svaki nejked je lepši sa ralicom nego bez nje.

Retrovizori nisu bili fabrički i imao sam zamerku na njihovu praktičnost ali su u kombinaciji sa kratkim polugama, aftermarket ručicama i širokim guvernalom podmladili motor za bar 10 godina.

Tablica je tu, samo se nalazi ispod repa na sklopivom nosaču. Razlog za "skrivanje" tablice je praktične a ne estetske prirode.

Far nije fabrički kao što ni ceo motor nije bio. 

Bandit je bio fabrički S varijanta i uz dosta truda je iz S verzije prebačen u nejked daleko lepšu i atraktivniju varijantu. Motor je bio sve samo nije fabrika i izgledao je prelepo. Ko god ga je video uživo, na ulici ili moto skupu se oduševljavao kako stanju, tako i tome kako je motor sređen a što potvrđuje podatak da je prodat za 4-5 dana od trenutka oglašavanja, uz činjenicu da je bio među najskupljima na oglasima.

Bilo kako bilo, lepota je u oku posmatrača i suvišno je komentarisati o njoj i ukusima.

Ko voli fabričke motore, ja to pozdravljam i poštujem. Lično nikada u životu nisam, niti ću voziti motor koji je fabrika jer na svakom motoru postoji fabrički deo koji mi se ne sviđa i koji imam potrebu da promenim, učinim (sebi) lepšim i na taj način motor personalizujem i učinim ga drugačijim od ostalih.

 

Pre 14 sati, Zlatko LA je napisao:

Jel imaš možda slikane nosače ralice kad već pričamo o tome? 

Nemam Zlajo. Menjao sam telefon tako da sam jedva sačuvao i po koju sliku Bandze a nosače stvarno nemam slikane. Ali nije ih teško napraviti. Ako kupiš ralicu, verujem da možeš i sam da ih napraviš.

 

Pre 14 sati, Zlatko LA je napisao:

Studirali u istoj zgradi, doduše različiti fakulteti, relativno smo blizu i jos uvek nemamo zajedničku vožnju, vreme je da se to ispravi. 

Ove godine to ispravljamo jednom zajedničkom vožnjom :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, Motorcyclist je napisao:

E sad daj neki snimak zvuka masine, onako lagano u leru :). Ako neko vozi motore zbog zvuka, to sam ja :D

Planiram da napravim lep video snimak po danu gde ce se sve lepo videti, imam nesto ali nije to to. Javi se na PP i šaljem na viber. 

:D

pre 20 minuta, SkoMy je napisao:

 

Ove godine to ispravljamo jednom zajedničkom vožnjom :takoje:

Pod obavezno! Baš me zanima šta sad voziš, nekako smo uvek slične ukuse imali što se toga tiče, samo što si daleko ispred mene. 

Ali biće ti drago da ponovo vidiš nešto slično tvom bivšem Banditu. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Iskreno meni na Banditu koji je retro dizajna, celicna masina. Svako skrnavljenje, bilo kakvo budzenje ka sport masini. To mi je kao i juga kad budze, da se ljudi ne osete prozvanim ili uvredjenim. Iznosim samo svoje misljenje. Ralica na njemu mi je nesto jako ruzno. Hromiran far okrugli i onda neko stavi ogromnu plastiku koja nicemu ne sluzi. Auspuh koji se dere jos vise se najezim, da ima dubok zvuk uredu. Plus secenje nosaca tablice, tek mi je to uzasno ruzno. Pravi se sport masina od motora koji nema tu snagu niti mu to prilici. Opet kazem stvar ukusa. Najlepsi motor kad je stariji je sa fabrickim delovima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ruku na srce, Bandit ima jedno od najružnijih sedišta u moto industriji, po meni. Da to nije bilo urađeno na ovom motoru bila bi mi to prva investicija. Ovo trenutno sedište je vrhunski rad i veoma je udobno. 

@Vuleta Vratiću ih najverovatnije. :D 

Ne prodajem ništa s ovog motora osim vizira i kofera (koji će biti zamenjen providnim i malo povišenim a kofer većim i malo lepšim). Čak sam nabavio i fabrički štender. Nabaviću zadnji podrep ili blatobran kako god da se zove. Možda ima neko ovde na forumu na prodaju pa se bude javio. :)

Opet kažem, sve što je prepravljeno na ovom motoru je urađeno veoma precizno i kvalitetno. 

Još jedna stvar koju sam primetio, veoma je utegnut kada prelazim preko neravnina, ništa ne pucketa i ne lupa, nema škripanje plastika. 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1887 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 30 minuta, Zlatko LA je napisao:

 ništa ne pucketa i ne lupa, nema škripanje plastika. 

Pa zato što je Bandit,a ne tamo nešto fensi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ovo je definitivno postala najbesmislenija tema na forumu...

Zavidim "Tenerašima", u pozitivnom smislu, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1887 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 3 minuta, bajker71 je napisao:

Ovo je definitivno postala najbesmislenija tema na forumu...

Zavidim "Tenerašima", u pozitivnom smislu, naravno.

A što?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Zlatko LA da i ovde ljudi znaju, taj motor se prodaje samo meni kroz koju godinu, cuvaj ga. Naci cu ti ja tada neku Hondu CBF 500/600, nesto da budes jos srecniji. Kad sam ti namestio 2 motora, mogu i treći hahahaha

 

P.s. procitaj opis mog motora na mom profilu

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

@Zlatko LA da i ovde ljudi znaju, taj motor se prodaje samo meni kroz koju godinu, cuvaj ga. Naci cu ti ja tada neku Hondu CBF 500/600, nesto da budes jos srecniji. Kad sam ti namestio 2 motora, mogu i treći hahahaha

 

P.s. procitaj opis mog motora na mom profilu

Uvek baki za tebe! Znaš da kod mene ništa ne može da mu fali, biće lepo čuvan. Ni kilometraža se drastično neće menjati. :D

Ko zna, još mnogo motora treba probati.  Bandit je odličje čiste mehanike i jednostavnosti. Bukvalno si mi ustupio motor, jednim točkom je već bio tvoj. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

@bajker71 verovatno misli jer se pise o uopstenim pricama. Nista konkretno, nikakav opis radova itd. Malo je zazivela zahvaljujuci Zlatku ali generalno je tema bez nekih radova, popravki itd. . I tu se slazem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Evo da ubijemo monotoniju. Jel i vas nervira što Bandit ima samo jednu sirenu, ja moram staviti još jednu pored da služi kao ukras. Imam osećaj da me vuče u levo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja