Jump to content

Moto Zajednica

XR vs LC4

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jbt u kakvoj zabludi ja zivim godinama. Bio sam ubedjen da je afrika najbolji motor, onda sam zadnjih mesec dana mislio da je to xr. A sad naucih da je to ipak xt. Drugari da se razumemo ja nisam nikakav profi enduro vozac, da budemo iskreni manje vise ja sam teski amater, sto bi rekli kurcina od vozaca. Ali to sto ste vi sa xt sisli sa asfalta na makadam i mislite da ste vozili enduro to je vasa zabluda. Niste ni vi ni taj xt videli enduro voznje. xt je dobar i pouzdan motor ali nemojte se zaludjivati da je za neke ekstremne terene i voznje. I zabole me bas i za japance i za ktm i sve ostalo , samo nemojte vise porediti neuporedivo. Ima vozaca koji ce proterati i cbr1000f gde neko nece exc. To ne znaci da je cbr dobar enduro motor nego da je vozac exc-a banana. U ostalom eto ga x cross pa se prijavite sa xt u naprimer B klasu, sto da ne? mada vec neki kukaju kako nije ok sto je xt u klasi ni sa xr. Pa sto nije kad je to tako paklena masina?!

 

Gavrolini druze sto se jedis toliko.....aj nadji mi gde sam ja napisao da je XT ZA ekstremne voznje....nigde ....jer nisam blesav da tako nesto rvrdim....a i sta je ekstremna voznja......mozda kad se ekipa sa 450 -icama skrlja kroz neki potok i onda vauuuu jebali smo mu kevu gde smo sve bili ....a dusa unosu oce umru jer su bez kondicije. Ja sam samo postavio paralelu izmedju XT i KTM a ti si se toliko uvredio zbiog toga da si poceo da XT nazivas slinom neupotrebljivom za teren.....e sad mene nije bila bas najjasnija tvoja izjava da ti je iz TT u kombinaciji za kupovinu a koji ima isti agregat kao XT. A sto se tice enduro voznje i gde mi XT-jasi teramo sve ....siguran sam da bi se iznenadio kad bi video i proso....i veujem da bi promenio misljenje ......ali za tako nesto covek treba da se oslobodi predrasuda i sagleda realnije stvari oko sebe. Naravno da i ja mislim za sebe da sam tezak amater i shodno tome i vozim amaterski motor....pa kad savladam malo bolje endduro voznju kupicu neki malo vise hard ali XT NECU DA PRODAM ....do tada cu da se patim sa ovim pa sta mi bog da. post-30832-0-67754100-1424932950_thumb.jpg Evo u prilogu ti saljem sliku sa vrha Rtanja gde sam u drustvu kroserica i ja uspeo da izadjem ...cisto da ne mislis da sam sisao vesla i da sam bas tolika neznalica.....Inace popeo sam se na dosta vrhova a Rtanje je tvrdim i stojim iza toga u Srbiji najteza enduro voznja....pogotovu za amatera z XT-om

post-30832-0-91902700-1424932955_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

XT je smesan motor u odnosu na KTM. Pocetnicki, nejak, premekan, nesiguran, ... u odnosu na KTM. Dobar je za amatersku voznju, a za bilo kakavu ozbiljniju voznju nije.

Koliko para toliko muzike, uvek bilo.

Hmmm, da… za profi vozače XT je verovatno takva kakvom si je opisao. Mi ostali nemamo tih problema, za nas je to verni i pouzdani konjić za svaki dan, koji ne zahteva neku posebnu brigu, a za male pare ćeš ga učiniti mnogo boljim a i delova ima svuda i nisu skupi. Da li je to sramota ili prednost odluči sam.

 

Zaboravih reci da su i vozaci XT-a smesni.

Druže, mene su učili da smeh nije ništa ružno niti greh, za razliku od gordosti, ponosa, ljutnje i gneva.....nasmejani pozdrav :zdravo:.

 

Gospodine, a jesu li Vas učili da ne idete okolo po stare dane i smarate mladu raju na svakom koraku? Ko se Vama uopste obraćao?

Zajebavam se sa ljudima koje znam na forumu vec 5-6 god. i onda Vi slećete iz neke vaaaaasiiiioneeee. Gospodine jeste li vi ćoravi, kad ne vidite ništa oko sebe?

 

A usput, i Vama nikad vise jedno objasnjenje.

 

Profi vozaci su oni koji jedu leba od motora, i sigurno ih necete naci na forumu da palamude sa nama.Oni su vrh moto scene, i to je to.

A mi palamuderi sa foruma nismo svi isti, jer ima i kod nas mnogo velike razlike u vozacima, tako da nemojte ubuduce da se poredite sa profi vozacima vec sa amaterima koji su mnogo bolji vozaci od Vas.

Recimo Vi, Vama ne treba XT. To je preozbiljan i preskup motor za Vas i Vase enduro sposobnosti. Mislim da mozete mnogo jeftinije i rentabilnije da prodjete sa nekim kinezom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Auu al' je kulturan ovaj Kepo, nisam znao za tu njegovu stranu :D

 

Meni je bas zanimljivo da citam streetbiker-a, razdrmao je malo enduro sekciju :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Turtle,

ovog plavog XT-a ste sastavili na vrhu, samo za fotkanje :lol: :lol: , prevaranti jedni.

 

Sledeci put ponesite jednu Afriku u gajbicama....msm. ne mogu da verujem da AT jos nije bila na vrhu Rtnja :staa2: . :nanana:

 

 

A sto se tice smaraca u temi..... podrzavam Kapetana u poslednjoj recenici :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Aj budi pametan i kulturan zajebant.

 

Ojdoh da kupim jedan xt, jes da sam ih imao 2 i ttr pride sto je isto ali sam zaboravio sto sam ih prodao i kako idu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Turtle,

ovog plavog XT-a ste sastavili na vrhu, samo za fotkanje :lol: :lol: , prevaranti jedni.

 

 

Stavili plastike od XT-a na LC4 pa loze raju. :zvizduk::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kornjaca rade imas jos koju fotku osim te koju kacis u svim temama? ili mozda snimak da vidim koliko je zajeban taj uspon. Ako se ikad zadesim na tom rtnju obecavam ti da cu sa cistim sm tockovima brze od tebe tu da se popnem. U suprotnom ti poklanjam ktm pa ga prodaj jer je sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nije bre taj uspon na Rtanj ništa posebno zahtevan. Pa ja sam izaš'o (skoro :D) do vrha klx- om nakon samo mesec dana voženja motora ... uz Dražinu asistenciju na zadnjih par serpentina do duše :zvizduk: E'o i

:moto3:

 

Ali zato je prizor spektakularno lep, i tokom uspona, a naročito sa vrha. Zato gavro, da ne ostane na obećanju samo, javi se kad te put dovede u ove krajeve. :takoje:

 

Turtle, ja sad prvi put videh ovu sliku ( :D ), poznajem većinu ovih motora, tj. njihove vlasnike, odakle si druže ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kepo jel to znaci da je majstor sto mi popravlja motore profi vozac? Kontam covek jede leba od motora, a s obzirom da ja rob vozim vec koju godinu samo ktm on se bogami najede lepo leba :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma gde motor, ja sam slina. :D

 

Dok smo izašli do gore bio sam mokar do gole kože. U podnožju je bilo sigurno 10ak stepeni, a na vrhu lep minus, i rezao je severac kao britva tako da nisam ni pomišljao da skinem kacigu ... a na snimku se vidi kako skidam rukavice, i odmah ih vraćam na ruke kad sam shvatio koliko je sati. :lol:

 

O tome da me je prilikom silaska uhvatio grč u levoj šaci od poluge kvačila jer je sajla bila pretegnuta neću ni da govorim ... :zvizduk: I naravno, tek sam kad sam došao kući primetio da se ista drži na dve niti, tako da je moglo da se desi i da se peške vraćam ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

kornjaca rade imas jos koju fotku osim te koju kacis u svim temama? ili mozda snimak da vidim koliko je zajeban taj uspon. Ako se ikad zadesim na tom rtnju obecavam ti da cu sa cistim sm tockovima brze od tebe tu da se popnem. U suprotnom ti poklanjam ktm pa ga prodaj jer je sranje.

 

Moz se popnes na Rtanj u to ne sumnjam ali sa enduro tockovima i kramonima sa SM tockovima cisto sumnja.....i nemoj se kladis sa mnom jer ja nikad nisam izgubio opkaldu jer idem samo na zicer ....a u ovom slucaju po mom misljenju pentranje na Rtanj sa SM je za mene cist zicer....nego ovako cemo....ako stvrano mislis da mozes na Rtanj ti probaj ako uspes da se popnes tako kako si reko ja ti platim troskove puta i rucak ako ne bices bogatiji za jedno novo iskustvo. I nema razloga za nervozu svako vozi ono sto mu odgovara i vozi se gde oce . Sledi tema o Rtnju ....obecao sam odavno sekti AT vs ST i nije fora da ih razocaram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Jbt u kakvoj zabludi ja zivim godinama. Bio sam ubedjen da je afrika najbolji motor, onda sam zadnjih mesec dana mislio da je to xr. A sad naucih da je to ipak xt. Drugari da se razumemo ja nisam nikakav profi enduro vozac, da budemo iskreni manje vise ja sam teski amater, sto bi rekli kurcina od vozaca. Ali to sto ste vi sa xt sisli sa asfalta na makadam i mislite da ste vozili enduro to je vasa zabluda. Niste ni vi ni taj xt videli enduro voznje. xt je dobar i pouzdan motor ali nemojte se zaludjivati da je za neke ekstremne terene i voznje.

Druze nikoga ja ništa nisam ubeđivao, samo sam iznosio moje mišljenje kao što si i ti tvoje. Negde u prethodnim postovima sam već pomenuo da vozim već dugo ali za sebe smatram da sam prosečan vozač koji vozi uglavnom po asfaltu. Moj XT je prepravljen u SM varijantu i verovatno nikada ozbiljniji off videti neće. Niti ja imam neke ozbiljne afinitete prema ekstremnim vožnjama, a ne daj Bože da se poredim sa amaterskim vozačima a kamoli profesionalcima.

 

I zabole me bas i za japance i za ktm i sve ostalo , samo nemojte vise porediti neuporedivo. Ima vozaca koji ce proterati i cbr1000f gde neko nece exc. To ne znaci da je cbr dobar enduro motor nego da je vozac exc-a banana.

Da, tako je – manje zavisi od motora i para a više od veštine i srca junačkoga, bar je to moje mišljenje za ove naše amaterske doživljaje.

 

Čuo si sigurno za Sjak Lukasena, holanđanina koji je obišao svet na Yamahi R1. Sa njom je prešao preko 250.000 Km, po celom svetu, iako mu je svetska stručna štampa prognozirala neuspeh i indirektno se podsmevala što je izabrao nemoguće prevozno sredstvo za takvo putovanje. Šta misliš zašto? Da ti pomognem, čovek je rušio nametnute klišee razmišljanja – “da bi putovao moraš da imaš naš najnoviji ultra deluxe putni motor i mora da bude opremljen specijalnom (čitaj skupom) opremom i sve ti je to zaista neophodno inače nije to taj doživljaj, ostaćeš uskraćen”. Moto industrija i moto mediji su moćna grana koja obrće milijarde zahvaljujući pravilima koja su oni sami uspostavili.

Sahara.-Africa.jpg

Najbolji motor je onaj koji te dobro služi i sa kojim se lepo izvozaš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Upravoo to

Ovaj brat , svaka mu cast, sto je prosao citav svijet na r1 , je cisti egzibicionista.

Tako i neki koji uporedjuju xt sa ktm exc i tvrde da je xt to sto nije su isto malo :stabre::zbunjen::neznam::zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Gospodine, a jesu li Vas učili da ne idete okolo po stare dane i smarate mladu raju na svakom koraku? Ko se Vama uopste obraćao?

Zajebavam se sa ljudima koje znam na forumu vec 5-6 god. i onda Vi slećete iz neke vaaaaasiiiioneeee. Gospodine jeste li vi ćoravi, kad ne vidite ništa oko sebe?

Možemo i na vi, mada je sasvim dovoljno da ostanemo korektni i ne vređamo jedni druge.

 

Koliko je meni poznato forumi postoje i služe za otvorenu komunikaciju svih svojih članova. Ako vas neka tema smara ne morate da je čitate. To vam je kao i sa TV-om, samo mnogo lakše. Ako vas ja smaram možete da me dodate na “Ignore” listu i rešen problem. Evo ovde detaljno opisano kako.

 

Ako napišete rečenicu kao što je ova:

Zaboravih reci da su i vozaci XT-a smesni.

valjda je za očekivati da se i ti smešni XT vozači jave da iznesu svoje mišljenje ili negde grešim?

 

A usput, i Vama nikad vise jedno objasnjenje.

Čovek koji oko sebe diže bedeme ostaje večito uskraćen za ono što je iza bedema.

 

Recimo Vi, Vama ne treba XT. To je preozbiljan i preskup motor za Vas i Vase enduro sposobnosti. Mislim da mozete mnogo jeftinije i rentabilnije da prodjete sa nekim kinezom.

Hvala vam što ste izneli vašu ekspertsku analizu mojih motociklističkih potreba kao i moje ekonomske situacije. Uzeću u obzir vašu detaljnu observaciju. Ukoliko se promeni neki od gore pomenutih parametara biću slobodan da prihvatim vaš savet. Kriza je velika i ne zna se kakva vremena idu, ako će nekada i biti uslov da se vozim motociklom kineske proizvodnje ili da se ne vozim – voziću kineza, naravno. Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Golde izvini al moram da dodam.... Moje vodjenje XT a u predhodnim postovima je klasicna tradicionalna zajebancija sa turtle. Ja njega, on mene i tako u nedogled. To nema veze sa mojim realnim misljenjem. Meni su svi motori dragi, i vozim ono sto mogu.

I gdin streetbiker se primio na moje postove jer nije u toku i po obicaju se mesa se gde mu nije mesto,i poceo da mi pametuje

Ako se neko nasao uvredjen, ja se izvinjavam i ovde i u cetiri oka.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

UItvrdili smo da je XR bolji posto je ovo tema XR VS ktm.... a ktm bi do vrha Rtnja verovatno prokuvao i rastopio se ....mislim na SM varijantu......eto ti sad.....jbt Gavrolini koji si ti zlojeb....samo bi se cackao ....srecom sto te znam odavno pa se ne pecam....ali ko te ne zna1zvizduk.gif ....najebo je skroz.Aj u zdravlju dosta je bilo...pomislice neko da se stvarno raspravljamo.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moja slina od Tenere (XT slina na kvadrat), mi je do sada za ove tri godine druzenja izbila iz dzepa nekih 700 evra na popravke i kojekakve budzovine pa taman kad mislim da san ga upicanio izleti mi riba sa autom i polupa me nacisto...al eto, valjda sam rodjeni mazohista pa i dalje volim svoju Teneru i iako je kanta i slina, ja je volim i necu je skoro menjati jer ako je i polupam negde u nekoj vukojebini, opet cu za 200-tinjak evra napakovati ram i masinu i teraj dalje...

A zamisli da nekog KTMa od 2000 evra zalepim o neko drvo u sumi...pa ko bi nastekao opet para za drugi KTM...neka vas, KTM je skup sport...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja