Jump to content

Moto Zajednica

XR vs LC4

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

@Bishke

pa znas kako je sa decacima, uvek mislis da je ona igracka koju nemas ...bolja :lol: :lol: ,

samo da je zdravlja, para i lepog vremena , pa do kraja :takoje:

 

 

@johann

 

Jole, za pocetak mi KTM treba na SM tockovima , za svaki dan....pa kad nabavim enduro kit (ako nema), verovatno ce i XR na dobosh.

kad probas lc4 (ali ispravan) brzo ce xr na dobos. Cak sta vise po meni je i xr650 dosta slinaviji od ktm. Mozda ima xr650 malo vise snage u gornjim obrtajima ali polozaj,ogibljenje i sve ostalo je debelo na strani ktm, pogotovo u sm verziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Honde su dosta uskraćene što se tiče ogibljenja i kočnica, LC4 je u globalu paket kompletniji... teži dosta, ali mislim da 650tka nikako ne vredi razliku u novcu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pa to, kad sam probao ciginu odusevila me snaga ali sve ostalo nekako slinavo. Previse mekan, mozda cak i za enduro da ne pricamo za sm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Za sada sam pogledao dva LC4....prvi je isao malo bolje od Piagio Free 50 ccm, a drugi nije ni hteo da krene bez "polugeneralne"..... obe za po 2000/2500 evra 1neznam.gif

Jedva cekam da naidjem na ispravnu....mada iskreno i plasim se cene istog 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Jednostavno, XR600 je motor starije generacije, a 650 bez bitnih modifikacija po meni nije baš neko zadovoljstvo voziti. A kad uzmeš početnu cenu + cena tih modifikacija.... rezultat je verujem mnogo dobar, ali vredi li to... Verovatno vredi, ali nije za nas sa jeftinijim ulaznicama :D . Održavanje LC4 nije nauka, delova ima, majstora ima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Jednostavno, XR600 je motor starije generacije, a 650 bez bitnih modifikacija po meni nije baš neko zadovoljstvo voziti. A kad uzmeš početnu cenu + cena tih modifikacija.... rezultat je verujem mnogo dobar, ali vredi li to... Verovatno vredi, ali nije za nas sa jeftinijim ulaznicama :D . Održavanje LC4 nije nauka, delova ima, majstora ima...

Pa to. Da napucas xr treba ti para koliko da kupis dobar lc4 za sm i jedan exc za enduro. I imas dva motora, svaki ponaosob opet bolji od xr i mladji 10godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Drage kolege ne zamerite unapred što ću da vas gnjavim sa ovolikim tekstom ali i mene zanima ova priča, jer sam pravio par puta istraživanja i probe za svoju dušu. Nisam "nagnuo" ni na jednu stranu a dole su neka moja iskustva.

Jole, za pocetak mi KTM treba na SM tockovima , za svaki dan....pa kad nabavim enduro kit (ako nema), verovatno ce i XR na dobosh.

Vlado jedno pitanje, koji XR imaš i koje je godište? Skoro sam sa jednim drugarom gledao nešto za njega, pa nam je došla neka kombinacija za XR650R. Koji su tvoji razlozi za prelazak na drugu mašinu? Zanima me da čujem od tebe kao vlasnika XR a ne od "teoretičara" koji se najbolje razumeju u tuđe mašine.

 

Honde su dosta uskraćene što se tiče ogibljenja i kočnica, LC4 je u globalu paket kompletniji... teži dosta, ali mislim da 650tka nikako ne vredi razliku u novcu!

Majstore, da budemo precizni - ako posmatramo XR650R i KTM LC4 do 2003, kod ovog drugog kvačilo je lošije a o ogibljenju ne treba ni pričati, prednja viljuška iako WP i USD tipa je jedna od najvećih falinki ovog motora. U SM varijanti LC4 polovnjaci gube na vrednosti brzo i mogu povoljnije da se nađu, te su i kod nas viđeniji i popularniji. Preko sam ih nalazio često kod BMW dilera, menjali su ih za veće putne motocikle R-GS ili F-GS seriju. Realnost je da su suviše teški za ozbiljniju sportsku primenu a za duža putovanja su nepouzdani, vibracije velike a udobnost znate i sami kakva im je za godište o kome pričamo.

http://www.motorrado...supermoto/71566

Evo ga jedan kratak test LC4 iz Motorrada (na nemačkom je), ima lepih ali i prilično ružnih strana ovog motora. Kažu da na LC4 ako si malo nervozniji i cepaš ga redovno ode dihtung cilindra na 10K km skoro regularno. Vi vlasnici znate najbolje da li je ovo istina ili trač :neznam:. Kažu još da ako voziš autoputem 200km pod punim opterećenjem - čitaj gasom, bolje da voziš pravo kod majstora jer će ti ubrzo zatrebati. Navode još i da su zamene ulja kod LC4 poseban rituali. Mislim da su i pored pljuvačkih stavova, (kada bilo šta drugo porede sa njihovim BMWom) Nemci ipak ovde bili realni.

 

Za sada sam pogledao dva LC4....prvi je isao malo bolje od Piagio Free 50 ccm, a drugi nije ni hteo da krene bez "polugeneralne"..... obe za po 2000/2500 evra :neznam:

Jedva cekam da naidjem na ispravnu....mada iskreno i plasim se cene istog 0staa2.gif

Činjenica je da bi trebalo pre da nađeš boljeg LC4 jer jednostavno ih je kvantitativno više u Srbiju uveženo. Ali dobro ti je zapažanje, po kojoj ceni će to biti...Ako si pogledao tekst sa linka gore, Nemci ističu da je skoro nemoguće pronaći LC4 u dobrom stanju, kažu da su najveća mana ovog motocikla njegovi vlasnici. Ili ne adekvatno održavanje ili divljačka vožnja ili oboje zajedno prouzrokuju da je vrlo teško naći dobar primerak. Pazi ako ovo kažu za Nemačku, na koji stepen povećano se odnosi i na naše tržište možeš da pogađaš???

Honda XR650R je jako skupa i preko a pogotovo ako je novijeg datuma 2005 i gore (do 2007 ili u nekim slučajevima do 2008). To su motocikli koji pored svoje upotrebne imaju i istorijsku vrednost, što je možda nama u Srbiji malo teže da shvatimo. Onaj ko preko uloži 2K EUR ili USD (nebitno) u restauraciju ove mašine zna da će je uvek prodati za te pare ako ne i veće za izvestan broj godina, ako je dobro očuva. Kod nas to teško može da bude slučaj, para nema a i malo je ljudi koji imaju mogućnosti da se kvalitietno bave problematikom restauracije i održavanja starijih motocikala. Što reče Majstor - nije to za nas sa jeftinijim ulaznicama.

 

Jednostavno, XR600 je motor starije generacije, a 650 bez bitnih modifikacija po meni nije baš neko zadovoljstvo voziti. A kad uzmeš početnu cenu + cena tih modifikacija.... rezultat je verujem mnogo dobar, ali vredi li to... Verovatno vredi, ali nije za nas sa jeftinijim ulaznicama :D . Održavanje LC4 nije nauka, delova ima, majstora ima...

Opet treba precizirati o kom tačno motoru pričamo, XR600R i XR650R su različite generacije i drugačiji koncepti, nešto malo sam o tome pisao u XT temi.

XR600R je koncept od pre 30 godina, XR650R je savremeniji koncept predstavljen 2000/2001 g. Ako ih već poredimo sa KTM LC4 (1998-2006) onda bi to trebalo da bude XR650R (2000-2007) jer ima više smisla. Šta bi bilo neophodno promeniti - na ebay ogibljenje potpuno podesivo KYB za obe viljuške oko max 1500 EUR. Džetovati ili staviti bolji karburator (ako imate sreće vaš XR ima Keihin, delotvorno je jetovanje, ako nemate Keihin onda imate Edelbrock, u tom slučaju ide nadogradnja na Mikuni pumpera) max. 200-500 EUR. Razna poliranja usisa - izduva, eventualna promena klipa za performantniji kovani Wiseco. U laganoj modifikaciji ova Honda ide na preko 70KS na zadnjem točku!

Suština, a i veliki problem, je naći bolje očuvan motor koji nije akan i ubijan. I LC4 i XR650R su odlične mašine (lično bih prednost dao Hondinom agregatu) dajte da observiramo realno, koja je mašina jeftinija za održavanje, za registraciju, za nabavku (ali konkretno sa primerima cena bez pričanja napamet). To bi verovatno bilo interesantno i drugim ljudima koji imaju slične dileme. Ovako se svodi samo na "izduvavanje".

 

Pa to. Da napucas xr treba ti para koliko da kupis dobar lc4 za sm i jedan exc za enduro. I imas dva motora, svaki ponaosob opet bolji od xr i mladji 10godina

Gavrolini po mom mišljenju ovo ne stoji i voleo bi da dokažeš da nisam u pravu i da nam nađeš ta dva LC4. Na ta dva DOBRA LC4 potrošićeš još jednu Hondu, u novcu, da ih središ da budu u normalnom voznom stanju. Za LC4 važi ako znaš od koga ga kupuješ i ako mu veruješ KUPUJ, ako ne znaš BEŽI jer ćeš tako jeftinije proći. Ima i varijanta koju sam video da Nemci rade, kupuju ga od žena vlasnica, kažu da one imaju lakšu ruku ;).

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Streetbikeru ulazim sa telefona pa ne vidim da li ti pise ispod svatara sta vozis ali pricas kao neko ko vozi afriku ili bmw gs. Da krenemo redom. Ja nisam rekao da je xr650 los motor, naprotiv, ali da mi se sem njene snage nista ne svidja, pogotovo u sm varijanti gde se ogibljenje ponasa kao slina. Ni lc4 ni xr nisu takmicarski motori ,pricam i dalje o sm varijanti. Stoji da je taj xr uzimao u proslosti neke relije,ali u proslosti. Ako cemo i estetiku da pomenemo mada se o njoj ne raspravlja,.xr650 izgleda kao da je dizajniran 1985god. Nisam napisao da mozes da kupiS dva lc4(mada mozes), vec lc4 i exc. Za to ti treba da kazemo oko 5000-6000e a toliko bi te kostala jedna xr da joj sredis sve mane i opet nije bolja od fabrickog lc4 supermoto za sm, a za enduro je totalno glupo i porediti je sa exc. Ti rece da si pisao u temi o XT, pa sta ti je onda problem zamena ulja, jako slicna procedura. Tri srafa, dva filtera, ocistis magnetic, u agregat pljus koliko ide, u ram pljus koliko ide,ozracis i gas... i opet kazem, voleo bih ja da imam i xr u garazi, odlican je to motor samo mislim da mu je cena trenutno bar duplo jaca od onoga sto bi bilo realno za ono sto pruza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ne prelazim sa Honde XR na LC4 SM, vec sa Super Tenere.....treba mi asfaltni motor sa anlaserom.

 

XR mi je motor koji je stalno na kramponima i ceka neko blato.

 

Misljenja sam da kasnije pribavim i enduro tockove za LC4, pa da probam i to cudo. Tek ako se pokaze, da mogu....onda da stavim XR u prodaju.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Koliko god da xr 650r ima mana, a ima ih dosta, opet bih ga radije nego lc4. Ovo kazem kao vlasnik xra koji ga prodaje da bi kupio ktm ali naravno ne sa lc4 agregatom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ovo je tema za vlasnike i simpatizere narandžastog, o drugim proizvođačima nemojte ovde.

 

Tema o tome koliko se kvari KTM i koliko je slab, loš, ružan,... je ovde: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7396-da-li-se-ktm-stvarno-toliko-cesto-kvari/page__hl__kvari__st__580 pa tu nastavite :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Izvinjavam se ako mislite da je ovo offtopic, neka admini prebace u temu koja odgovara, ali samo da završimo ovu priču. Bila mi je interesantna paralela sa LC4 i XR pa sam se uključio jer je XR bio totalno podcenjen a ne zaslužuje. Neću više, obećavam :)

Nik gold a i Maja su dobro primetili, može KTM al je možda bolje neki savremeniji agregat - čitaj 690 (ako budžet dopušta naravno). Realno LC4 je koncept koji je stariji od XR650R a po meni i lošiji. Noviji KTM motocikli sa agregatima od 690ccm su već druga priča.

 

Streetbikeru ulazim sa telefona pa ne vidim da li ti pise ispod svatara sta vozis ali pricas kao neko ko vozi afriku ili bmw gs.

Gavrolini, ne piše mi ništa ispod avatara... namerno. Imam više motora u različitim formama pa me sramota da se razmećem a neko nema ni za jedan. Vozio sam i vozim, hvala Bogu, priličan niz godina. Na tvoje iznenađenje verovatno nemam ni Hondu ni BMW u ovom tipu motocikla (off ili enduro). Imam Yamahu XT600E PT4A i prepravljana je kao SM.

 

Da krenemo redom. Ja nisam rekao da je xr650 los motor, naprotiv, ali da mi se sem njene snage nista ne svidja, pogotovo u sm varijanti gde se ogibljenje ponasa kao slina.

Pitanje je kakav si XR650R vozio. Koliko je meni poznato on nije fabrički dolazio u SM varijanti, znači u pitanju je neka prerada. Složićeš se da dosta zavisi od toga ko je, šta i kako prerađivao na motociklu. Od stručnosti i kvaliteta komponenti dosta zavisi krajnji rezultat.

 

Ni lc4 ni xr nisu takmicarski motori ,pricam i dalje o sm varijanti.

Što se tiče XR650R tu moram da te opovrgnem, to jeste takmičarski motor- doduše ne u SM jer se takav nije ni pravio - bar koliko je meni poznato. Postao je jako poznat u seriji pustinjskih takmičenja SCORE (http://score-international.com/) Baja (World Desert Championship) gde je osvajao titule 8 godina za redom (evo su dole tačno godine i to ne tako davno u prošlosti):

 

1997--Tim Staab, Honda XR650 (Class 22)

1998--Johnny Campbell/Tim Staab, Honda XR650 (Class 22)

1999--Johnny Campbell/Cole Marshall, Honda XR650 (Class 22)

2000--Johnny Campbell/Tim Staab, Honda XR650 (Class 22)

2001--Steve Hengeveld/Jonah Street, Honda XR650R (Class 22)

2002--Steve Hengeveld/Johnny Campbell, Honda XR650R (Class 22)

2003--Steve Hengeveld/Johnny Campbell, Honda XR650R (Class 22)

2004--Steve Hengeveld/Johnny Campbell, Honda XR650R (Class 22)

 

Na žalost od 2006 uvode nova pravila – dve glavne kategorije za profesionalne timove OpenPRO do 490 i Limited PRO do 400 čime automatski izbacuju XR650R iz glavnog takmičenja. Ostavili su ipak jednu profesionalnu (sporednu rekao bih) kategoriju za eventualno pojavljivanje XR650R i to kao Ironman PRO klasa. I za proteklu 2014 godinu je XR650R osvojio, u ovoj kategoriji, sve tri održane trke!!!

 

Two motorcycle racers have won their class in all three races on the 2014 SCORE World Desert Championship. Giovanni Spinali, Lake Forest, Calif. has won all three Class 40 races for riders 40 years and older on a Honda CRF450X) and Tony Gera, 19, Santa Cruz, Calif. has won the new SCORE Ironman motorcycle class for solo riders on a Honda XR650R.

 

http://www.off-road....-season-points/

 

Sa druge strane učešće amatera, na ovoj trci, na čudan način vezuju za godine starosti vozača sa kubikažom motocikla. Po tim, tada novim, pravilima ispada da bi Hondu XR650R mogao da vozi samo neko ko je stariji od 60 godina u klasi 60!!!

 

http://score-interna...v-classes-2014/

 

Totalni skor Honda timova:

 

In the 29 years of this race, Honda has now earned 18 overall motorcycle victories (including 16 of the last 19 years), Kawasaki has seven, KTM has three and Husqvarna has one.

 

XR650R je zamenjena (iz gore pomenutih razloga) CRF450X mašinom koja se uklopila u kategoriju do 490ccm.

 

http://score-interna...t-championship/

 

Ako cemo i estetiku da pomenemo mada se o njoj ne raspravlja,.xr650 izgleda kao da je dizajniran 1985god.

Ovo je krajnje subjektivna stvar o kojoj nije zahvalno raspravljati. Iako ova crvena dama ima nadimak “Big Red Pig” - BRP ona melje sve pred sobom :) Znam takođe ljude kojima se LC4 ne sviđa pa čak neke koji ni 640 Adventure ne mogu da svare. Meni je lično Honda sasvim OK za taj tip motocikla, mada moram da priznam da mi je 640Adv lepši.

 

Nisam napisao da mozes da kupiS dva lc4(mada mozes), vec lc4 i exc. Za to ti treba da kazemo oko 5000-6000e a toliko bi te kostala jedna xr da joj sredis sve mane i opet nije bolja od fabrickog lc4 supermoto za sm

Svaka pominjana SM verzija XR650R mora biti posmatrana kao modifikacija jer za razliku od KTM koji je imao zvaničnu SM verziju - XR650R je nije imao – koliko ja znam. Koliko je i šta je bolje, govoriš napamet i izvlačiš zaključke na osnovu čega? Ta dva motora se nisu nikada takmičila u SM varijanti ili ti možda imaš drugačije informacije?

 

Da te vratim na moj prethodni post, i nemački teks iz Motorrada. Pročitaj još jednom šta oni kažu, ja nisam toliki stručnjak u ovoj oblasti da bih sasvim odbacio njihovo mišljenje.

 

Možda možeš da kupiš i tri LC4 ali to ne znači da su oni bolji od XR650R. Kad pričamo o polovnim motorima svaki je priča za sebe. Koji god od ova dva spominjana motocikla da nađeš u lepo sačuvanom stanju bio bi dobra prilika koja se ne propušta.

 

a za enduro je totalno glupo i porediti je sa exc.

Nadam se da si svestan šta si napisao ovde i kako to zvuči. Ajde molim te pročitaj sad ponovo sve što sam napisao o takmičenjima XR650R pa vidi gde si pogrešio. Da bi direktno poredili EXC sa XR650R treba da preciziramo u kojim uslovima. Što se tiče pustinjskih i reli takmičenja mislim da EXC nema nikakve šanse, to ti govore i rezultati takmičenja gde se ova dva motocikla pojavljuju jedan pored drugog. Možda bi EXC bio u maloj prednosti (najviše zbog nešto veće težine XR) da se sa XR650R takmiči na nekoj motocross stazi, znači uske i brdovitije staze. Da ne zaboravimo ni EXC nije full cross mašina za trku. Ovo su sad dalje naklapanja "ako bi" i "kad bi" tako da je bolje da stanemo ovde da se ne bi otelo kontroli :).

 

Ti rece da si pisao u temi o XT, pa sta ti je onda problem zamena ulja, jako slicna procedura. Tri srafa, dva filtera, ocistis magnetic, u agregat pljus koliko ide, u ram pljus koliko ide,ozracis i gas...

U pravu si, sve to čoveku kad navikne postaje rutina. Iskreno mislim da je XR650R ovde u prednosti zbog lakšeg održavanja. Ali da ne pričam napamet, to bi trebalo da nam potvrde kolege koje imaju XR. Ima jedan jako lep filmić iz fantastične motology produkcije Adama Rimana, zove se

pogledaj šta čovek radi pre vožnje svog EXC300 (u videu je to od 1:08-2:50). Ko je navikao i ima vremena za to dobija priliku da uživa u čarima EXC300. Voleo bih da mogu to sebi da priuštim ali na žalost nije tako, nema se vremena i pored porodice stvarno mi malo vremena ostaje za ovaj hobi.

 

i opet kazem, voleo bih ja da imam i xr u garazi, odlican je to motor samo mislim da mu je cena trenutno bar duplo jaca od onoga sto bi bilo realno za ono sto pruza.

I tata bi sine – da citiram Pavla Vujisića. Da odličan je motor i rado bih ga video u svojoj garaži uostalom kao i KTM 640 Adventure.

Što se tiče cene, jeste visoka ali za to, pored onoga što sam napisao u prošlom postu, verovatno ima uticaj i Hondin renome i kvalitet i pouzdanost izrade.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

... Ima i varijanta koju sam video da Nemci rade, kupuju ga od žena vlasnica, kažu da one imaju lakšu ruku ;).

 

Evo prodavaću ja moj verovatno sledeće godine :)

 

Samo da se pojavi neki noviji 690.

 

Možda možeš da pogledaš tu drugu firmu koju sam pominjao (da ne stavljam ime ovde da ne uvredim kolege iz teme ;)), njih rade i u crvenoj boji, ne moraš ništa da farbaš :lol:.

Šalim se naravno, KTM 690 je fantastična mašina i nemaš razloga da čekaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Druze ne vredi, ti se uhvatis za deo recenice koji tebi odgovara. Kad sam napisao da nisu takmicarski motori u nastavku pise da mislim na sm. Sto se tice enduro i extreme enduro voznje totalno je glupo ih porediti. Xr je kidala po tim relijima dok ktm nije spakovao 450ccm koji moze da predje tako duge rute. Jednostavno xr sa tom kubikazom i tezinom u danasnje vreme nije konkurentna u ni jednoj vrsti trkanja. sto se tice renomea, honda moze biti na prvom mestu samo nekom ko nema veze sa bilo kakvom enduro voznjom. Ktm, husaberg,huskvarna,gas gas pa cak i yamaha su dosta ispred. Cak i ta crf450x nije videla prvih 10 mesta ni na jednom extreme enduro takmicenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ne prelazim sa Honde XR na LC4 SM, vec sa Super Tenere.....treba mi asfaltni motor sa anlaserom.

 

XR mi je motor koji je stalno na kramponima i ceka neko blato.

 

Misljenja sam da kasnije pribavim i enduro tockove za LC4, pa da probam i to cudo. Tek ako se pokaze, da mogu....onda da stavim XR u prodaju.

 

:zdravo:

Na LC4 primarno je paljenje na kurblu. Anlaser je tu za povremenu ispomoc.

Enduro u SM moze, SM u enduro ne. Razglabano je vec na tu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Druze ne vredi, ti se uhvatis za deo recenice koji tebi odgovara. Kad sam napisao da nisu takmicarski motori u nastavku pise da mislim na sm. Sto se tice enduro i extreme enduro voznje totalno je glupo ih porediti. Xr je kidala po tim relijima dok ktm nije spakovao 450ccm koji moze da predje tako duge rute. Jednostavno xr sa tom kubikazom i tezinom u danasnje vreme nije konkurentna u ni jednoj vrsti trkanja. sto se tice renomea, honda moze biti na prvom mestu samo nekom ko nema veze sa bilo kakvom enduro voznjom. Ktm, husaberg,huskvarna,gas gas pa cak i yamaha su dosta ispred. Cak i ta crf450x nije videla prvih 10 mesta ni na jednom extreme enduro takmicenju.

Sve je to ok, samo sto ovde niko ne trazi motor za takmicanje, nego za svaki dan. XR650R je neuporedivo kvalitetniji, pouzdaniji i dugotrajniji motor od LC4, ali ima specificnu namenu, a to nije svakodnevna voznja do prodavnice. Ako ni zbog cega drugog, ono zbog kurble.

 

Mada ako cemo posteno ni LC4 nije za do prodavnice, a nije ni za putovanja, zato Vlado mislim da ces se brzo razocarati, taj motor ne moze da bude zamena (za putovanja) STenari :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

Eh sad nije baš da ne možeš da putuješ sa lc4 :)

 

Ja sam letos 2500km za 7 dana na sm, preživela. Doduše kofere nisam ja nosila.

Jeste da se trese ali nekako se navikneš ako ga već voziš svaki dan. Samo gel sedište obavezno.

 

A kako ste krenuli najbolje da kupi skuter, to je super za do prodavnice haha ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Druze ne vredi, ti se uhvatis za deo recenice koji tebi odgovara. Kad sam napisao da nisu takmicarski motori u nastavku pise da mislim na sm. Sto se tice enduro i extreme enduro voznje totalno je glupo ih porediti. Xr je kidala po tim relijima dok ktm nije spakovao 450ccm koji moze da predje tako duge rute. Jednostavno xr sa tom kubikazom i tezinom u danasnje vreme nije konkurentna u ni jednoj vrsti trkanja. sto se tice renomea, honda moze biti na prvom mestu samo nekom ko nema veze sa bilo kakvom enduro voznjom. Ktm, husaberg,huskvarna,gas gas pa cak i yamaha su dosta ispred. Cak i ta crf450x nije videla prvih 10 mesta ni na jednom extreme enduro takmicenju.

Sve je to ok, samo sto ovde niko ne trazi motor za takmicanje, nego za svaki dan. XR650R je neuporedivo kvalitetniji, pouzdaniji i dugotrajniji motor od LC4, ali ima specificnu namenu, a to nije svakodnevna voznja do prodavnice. Ako ni zbog cega drugog, ono zbog kurble.

 

Mada ako cemo posteno ni LC4 nije za do prodavnice, a nije ni za putovanja, zato Vlado mislim da ces se brzo razocarati, taj motor ne moze da bude zamena (za putovanja) STenari :)

 

Ne bih se složio da nije za putovanje. Ja moj LC4 svuda vozim i ne pomišljam da vozim nešto drugo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da, da moze za putovanje a moze i prst u oko ali boli ...tako da babe su babe a zabe su zabe a i zna se sta su putni motori.....SM je samo kompromis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Još jednom drage koleginice i kolege se izvinjavam ako ću offovati ali neka admini odrade svoj posao :) mislim da je štivo zanimljivo. Samo da napomenem, ja nemam Hondu XR650R niti KTM LC4 ali volim da pročitam objektivne tekstove i iskrena lična mišljenja a ne "pakovanja".

 

Xr je kidala po tim relijima dok ktm nije spakovao 450ccm koji moze da predje tako duge rute. Jednostavno xr sa tom kubikazom i tezinom u danasnje vreme nije konkurentna u ni jednoj vrsti trkanja.

 

Gavrolini izgleda da ti i ja živimo i vozimo u paralelnim univerzumima :) To o čemu ti pričaš i to što ti navodiš ne mogu nigde da nađem. Ja bih na tvom mestu, pre nego što napišem nešto - ali obavezno pre, proverio informacije o kojima pišem i dao neku referencu na koju se pozivam da i ostali mogu da se edukuju. Nisam nikakav enduro vozač niti imam neke ambicije jer sam premator za to :popovanje:, ali mi je bitno da kad pričamo i poredimo budemo koliko toliko objektivni. Ipak će ovo što napišemo biti čitano i godinama posle.

 

Ne bih da se pravim pametan pa sam proverio informacije o kojima pišeš, čisto da vidim kakva je situacija. I evo je:

SCORE Baja set od tri trke 250, 500, i 1000 (od 900 do 1400km) su verovatno pored Dakar relija među da kažem pet najtežih ispita izdržljivosti i brzine za off-road motocikle. Da je to tako viđeno i u svetu evo je dole izjava da prvoplasirani u SCORE Baja trkama direktno obezbeđuje učešće u trci - DAKAR 2015.

gallery_12186_1358_32647.png

 

Pogledaj u petoj koloni poredak proizvođača za neke klase motocikala i ATVa koje sam iskopao.

 

This year’s Tecate SCORE Baja 500 was identified as a qualifying race for special entry packages into the 2015 Dakar Rally in South America. Winners in car and truck classes would come from SCORE Trophy Truck, Class 1 and Class 10 along with another winning entry from Pro motorcycles (all with time adjustments). Mike Johnson, Santa Monica, Calif. (Class 10) and Tony Gera, Santa Cruz, Calif. (SCORE Ironman) were the two winners this year.

 

http://score-interna...akar-challenge/

 

Ovaj dečko - Tony (19) na Hondi XR650R (pogledaj moje prethodne postove i linkove) je trostruki pobednik 2014 u profesionalnoj Ironman kategoriji znači najjačoj (do 750ccm) i najzahtevnijoj kategoriji za motocikle, jer je u pitanju solo vožnja - jedan čovek i jedan motor. E sad ti pišeš o nedodirljivom KTM EXC 450, izvini ali njega nisam uspeo da nađem na listi ;) I obrati pažnju radio se o 2014 godini i najaktuelnijim rezultatima a ne istorijskim podacima. Zar je moguće da ta BRP i posle toliko godina posle prestanka proizvodnje i dalje žari i pali a toliko je loša :) ?

 

sto se tice renomea, honda moze biti na prvom mestu samo nekom ko nema veze sa bilo kakvom enduro voznjom. Ktm, husaberg,huskvarna,gas gas pa cak i yamaha su dosta ispred.

 

Proverio sam malo, zabave radi i rezultate i poredak vozača i proizvođača u FIM Europe SuperMoto S1GP i SM2 koji su institucija za SuMo trke. OK, XR650R ne učestvuje ali je ovo vezano za tvoj navod o proizvođačima. Neka slike kažu sve a koga zanima ima pretraživanja po raznim kategorijama ovde

 

http://www.supermotos1.com/index.php

 

gallery_12186_1358_311307.png

 

Na FIM SuMo GP Europe najbrži čovek u SM S1 GP klasi (što bi odgovaralo MotoGP trkama u offu) je Ivan Lazzarini (treći na svetu u S1 GP klasi) Italijan pogodi na kom motociklu :)

 

Evo ga i poredak proizvođača u 2014 u S1 kategoriji.

gallery_12186_1358_183921.png

 

I za kraj da skrenemo priču na lepšu stranu. Zaintrigirao me je ovaj proizvođač TM pa sam malo čitao. Italijani su u pitanju i imaju koncept vrlo sličan KTMu samo što ručno prave svoje motocikle u malim serijama (2000 komada godišnje maximum). Evo ga i jedan lep tekst o njima TM Factory Handbuilt Heroes.

Pozdrav svima i izvinite na gušenju - onima koje sam smorio :zdravo:.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da, da moze za putovanje a moze i prst u oko ali boli ...tako da babe su babe a zabe su zabe a i zna se sta su putni motori.....SM je samo kompromis.

 

Ja govorim iz iskustva i nisam rekao da je SM već da je LC4 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja