Jump to content

Moto Zajednica

XR vs LC4

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Postoji tu jos nesto, prvo xt niko to jest ja ne znam nikog da ga je krljao i terao onako i tamo gde ide ktm. Ktm trazi malo pazljivije odrzavanje ali samim tim sto je svaki nabrijan. Xt i da hoces da pokidas tesko da mozes jer je kilav motor. A prvi put kad se negde budes propisno zaglavio xt ce da prsne kao i svaka vazdusara. kod nas ljudi kupe motor u kom nema duse pa se cude sto se kvari. A znamo svi da ima ljudi koji i sa exc450 se navozase i to na dugackim turama. Dodju iz bosne asfaltom na enduro voznju u srbiju i nista im ne bude. Po tvojoj logici je bolji auto golf2 nego bmw m3 iz 2005. takva poredjenja ti pravis.

 

Pa eto ja ga krljam pa dokle izdrzi a izdrzao je dosta ....mozda to za tvoj pojam voznje i nije nesto ali ja nisam profi...meni je dovoljno za terene gde ja vozim 40 XT ovih konja......a cisto sumnjma da bi KTM ovih 60 bili od neke narocite kortisti......mada je ogibljenje nesto sto mu definitivno fali ali i to se da resiti za sitne pare.....vec sam nmu nabacio 18 cola alu tocak pozadi i 21 napred .....kupio mu AROWW ostaje mi zadnje ogibljenje od 2 kf....cirka 70 e i mozda prenja viljkuska ako naidje neka povoljna i to je to . A sto se tice pregrevanja to je skoro pa nemoguce ako onaj koji ga vozi ima malo osecaja.....a niej da nisu bile situacije.....recimo uspon na Rtanj je bila prilika da se pregreje ali nisam imao utisak da je digo temperaturu vise nego uobicajeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mislim da preterujes gavrolini. Ono preterano preterujes, poredite obojica babe i zabe (gavrolini i turtle).

 

Prvo XT nije slina, ide losije od KTM-a dosta, ali je motor koji je napravljen sa kompromisima, da ide i da traje i da malo trosi i da takoreci ne zahteva odrzavanje.

 

 

A ovo za xt, za pregrevanje, ja to samo od tebe cujem.Ono treba bas da budes debil i magarac (moram tako da se izrazim) da sjebes taj motor pregrevanjem. Pa i ako pregrejes, samo ce da se ugasi, i to je to. Za pola sata palis i nastavljas voznju. Msm, ja nisam uspeo, da ga pregrejem do sad, a svasta sam mu radio.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mislim da preterujes. Ono preterano preterujes, poredite obojica babe i zabe (gavrolini i turtle).

 

Prvo XT nije slina, ide losije od KTM-a dosta, ali je motor koji je napravljen sa kompromisima, da ide i da traje i da malo trosi i da takoreci ne zahteva odrzavanje.

 

 

A ovo za xt, za pregrevanje, ja to samo od tebe cujem.Ono treba bas da budes debil i magarac (moram tako da se izrazim) da sjebes taj motor pregrevanjem. Pa i ako pregrejes, samo ce da se ugasi, i to je to. Za pola sata palis i nastavljas voznju. Msm, ja nisam uspeo, da ga pregrejem do sad, a svasta sam mu radio.

 

 

 

Pazi ja sam svestan sta je XT a sta je KTM....i da ocu KTM imao bih ga....ALI xt sam platio 1200 e i samo teram i menjam ulje i filtere i ne razmisljam o nicemu ......pa sad nesto mora i da se zrtvuje ....e to nesto sto fali XT -u o odnosu na KTM meni nije od tolikog znacaja.....tako da cu ja to da teram jos dugo.....a za ekstremnije stvari mora padne neka 450 -ica ....eto ko me razume shvatice me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

znam...nego ne konzumiram lebac 1hmm.gif

 

OK, onda definitivno ovo - korisna naprava da uvežbaš ravnotežu i vozačke sposobnosti, pre nego što kupiš KTM :)

122_1010_01_o%2Bktm_strider_prebike_product_box%2B.jpg?itok=UddYoYNd

 

Super ... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

XT ide kao slina....1lol.gif e bas sam se nasmejao, pa gde nadje to poredjenje 1care.gif

 

Ljudi, vi ne kapirate da Gavrolini vozi KTM-a i da ce uskoro biti i teme LC4 vs All others 1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

XT je smesan motor u odnosu na KTM. Pocetnicki, nejak, premekan, nesiguran, ... u odnosu na KTM. Dobar je za amatersku voznju, a za bilo kakavu ozbiljniju voznju nije.

Koliko para toliko muzike, uvek bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Uhg sto volim sto sam amater....valjda cu u drustvo vrsnih profesionalaca sa ovog foruma i ja napredovati pa jednog dana doci do nivoa da kupim sebe neki WR. Secam se ne tako davno bese na Kopaoniku moj drug Radisa vozeci najametrskiji motor u super teskoj kllasi Transalpa odrza predavanje nekolici sa KTM 950 enduro od kakvog drveta se prave kasike i pokaza im da nije dovoljno imati KTM nego je potrebno i nesto drugo uz to da bi neko bio dobar vozac.......1nanana.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sam se najvise smejao kad sam gledao jednog wannabe profi enduro vozaca pre par godima na Staroj planini kad se zaglavio u jednom kamenjaru sa ktm 950.....pa je moralo sestorica da ga izvlace....upisao sam se od smeha......ja s XT -om proso opusteno. Naravno KTM tu nije kriv nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja sam se najvise smejao kad sam gledao jednog wannabe profi enduro vozaca pre par godima na Staroj planini kad se zaglavio u jednom kamenjaru sa ktm 950.....pa je moralo sestorica da ga izvlace....upisao sam se od smeha......ja s XT -om proso opusteno. Naravno KTM tu nije kriv nista.

Nije ni XT zasluzan...

A ti profi enduro vozaci voze ktm 950?

Pa makar bili i u pokusaju, ili ti ga wannabe kako ti rece....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sam se najvise smejao kad sam gledao jednog wannabe profi enduro vozaca pre par godima na Staroj planini kad se zaglavio u jednom kamenjaru sa ktm 950.....pa je moralo sestorica da ga izvlace....upisao sam se od smeha......ja s XT -om proso opusteno. Naravno KTM tu nije kriv nista.

Nije ni XT zasluzan...

A ti profi enduro vozaci voze ktm 950?

Pa makar bili i u pokusaju, ili ti ga wannabe kako ti rece....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ma to je bre bila zajebancija....naravno da ni XT nije bio zasluzan....tu je moglo ladno apencem da se prodje.I sa ST naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kepo znam da me ne volis previse ali imas pivo od mene, ma sta pivo, veceru bre. I ako si nekad vozio afriku, valjda ti se razbistrio um kad si promenio motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kepo znam da me ne volis previse ali imas pivo od mene, ma sta pivo, veceru bre. I ako si nekad vozio afriku, valjda ti se razbistrio um kad si promenio motor

 

Jel ti gledas u taj messenger?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

A jos mi je smesnije kad od 20.000 clanova foruma izaberu jednoga i trajno banuju.

Komedija nastaje kad se isti vrati pod drugim imenom i svi se prave da ne primecuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo znam da me ne volis previse ali imas pivo od mene, ma sta pivo, veceru bre. I ako si nekad vozio afriku, valjda ti se razbistrio um kad si promenio motor

 

Drzim te za rec i tu veceru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

japanci jos nemaju hard enduro koji moze da parira exc.

Gavrolini ja mislio da smo priču poređenja LC4 i XR650R rešili na prve četiri strane, kad ti opet… vidi prijatelju - krilati su napravili aždaju (King of Baja XR650R) koja će pet puta da sahrani KTM LC4 :)

10982471_1586232961621894_2806630582153309883_n.jpg?oh=8a8c4c770ac4cba650df6b91dc90fb4a&oe=5585155E&__gda__=1434960846_061682d289d622a5a523e80150459538

 

E da je to što ti pričaš istina, ne bi najveći broj etapa 2014 na Dakar reliju imala ova crvena lepotica.

rfq.jpg

 

a i na Dakaru 2015 da nije Joan Barreda (vodeći u prethodnih 6 etapa) na etapi 8 imao probleme sa elektronikom i dobio kaznene poene ko zna šta bi bilo na kraju. Videćemo šta će biti 2016 - treća sreća, verujem da će se krilati spremiti bolje.

 

Za one koji više vole plavuše evo je i plava lepotica još je mlada i neiskusna Dakar 2015 joj je prvi nastup, naučiće se nadamo se i spremiti bolje za sledeći:

 

102214-2015-yamaha-wr450f-rally-f.jpg

 

za svakoga ima po nešto i dobro je da je tako, što je moto scena šarenija to ćemo moći više da biramo. Ne bi valjalo da je KTM baš toliko bolji koliko ti misliš.

 

 

Ima puno tekstova na Netu gde eksplicitno tvrde da je LC4 krndelj, prošli put sam ti iskopao jedan blaži iz Motorrada, evo ti sada jedan prilično oštar gde pored nemačkog novinara još i inženjer Joachim Sauer iz tadašnjeg tima konstruktora LC4 koji je bio i vozač fabričkog tima KTM to potvrđuje. Možda ti prevedem ako pokažeš primerno ponašanje :D. Da te podsetim, u to vreme - jadne 1991g. KTM je otišao u stečaj valjda se nekako poklopilo :)

 

Postoji tu jos nesto, prvo xt niko to jest ja ne znam nikog da ga je krljao i terao onako i tamo gde ide ktm. Ktm trazi malo pazljivije odrzavanje ali samim tim sto je svaki nabrijan. Xt i da hoces da pokidas tesko da mozes jer je kilav motor.

Druže što se tiče amaterskih vožnjica tu ti pouzdano i odgovorno tvrdim da gde god se protera KTM proćiće i XT/TT. Ima kolega na XT temi koji su XT/TT provozali po svim većim vrhovima Srbije a i uspešno se amaterski takmiče sa njim na našim lokalnim takmičenjima (Xcross…). XT je onakav kakvim su ga konstruisali pre 40 god. Teško bi ga bilo porediti sa KTMom iz tog vremena jer oni ni ne postoje, odavno su završili pod presom. Koliko god da ga pljuješ, drago mi je da imam jednog XT, to je jedna solidna mašina iz epohe kada su motocikli imali srce i dušu i još uvek se vozi i traje…

 

Istina je da XT/TT ne može da parira po performansama mnogo novijem KTM-u ALI nije sve u snazi motora, i dalje pričamo o veoma sposobnom motociklu koji će u veštim rukama Mandušića Vuka da se popne uz svaku prepreku. Ako ga još i modifikuješ i poboljšaš (što niti je teško niti skupo), dobićeš jedan solidan, robustan, jednostavan i jeftin za održavanje motor koji ni u čemu ne briljira ali je sposoban za sve. Obrati pažnju na to da kada neko sa XTom napravi podvig onda se slavi taj što je napravio podvig, kad neko sa KTMom napravi podvig onda se slavi KTM, interesantno i dosta govori, zar ne?

 

A prvi put kad se negde budes propisno zaglavio xt ce da prsne kao i svaka vazdusara. kod nas ljudi kupe motor u kom nema duse pa se cude sto se kvari. A znamo svi da ima ljudi koji i sa exc450 se navozase i to na dugackim turama. Dodju iz bosne asfaltom na enduro voznju u srbiju i nista im ne bude. Po tvojoj logici je bolji auto golf2 nego bmw m3 iz 2005. takva poredjenja ti pravis.

Gavrolini druže, molim te - tebe radi… nemoj više ovakve izjave, ipak si ovde već duže vreme, glupo je da ti se ljudi smeju. Može vodenjak kao što je LC4 da prsne (i to u bukvalnom smislu te reči ;) što se tiče vazdušara kao što i kolege Turtle i Goshke rekoše - XT je bulletproof. Prijatelju nema šta da prsne - kad ga pregreješ ugasi se, sačekaš 30 min. i vozi kao da se ništa nije desilo. Old-school koji vi plastikaneri ne kapirate.

 

Matori vec sam napisao poredis yuga i bmw m3 :-) vozim ktm jer je to izletelo u realnoj ceni. Da je bio wr ili drz vozio bih njih

Ne, ne, ne, sinko bojim se da grdno grešiš. Ja bih pre rekao da je to poređenje VW Bube i Alfa Romea (daleko je LC4 od M3 u svakoj paraboli i hiperboli). Razmisli o tome pa da diskutujemo, mislim da je ovo moje poređenje adekvatnije.

 

XT je smesan motor u odnosu na KTM. Pocetnicki, nejak, premekan, nesiguran, ... u odnosu na KTM. Dobar je za amatersku voznju, a za bilo kakavu ozbiljniju voznju nije.

Koliko para toliko muzike, uvek bilo.

Hmmm, da… za iskusne i profi vozače XT je verovatno takva kakvom si je opisao. Mi ostali nemamo tih problema, za nas je to verni i pouzdani konjić za svaki dan, koji ne zahteva neku posebnu brigu, a za male pare ćeš ga učiniti mnogo boljim a i delova ima svuda i nisu skupi. Da li je to sramota ili prednost odluči sam.

 

Zaboravih reci da su i vozaci XT-a smesni.

Druže, mene su učili da smeh nije ništa ružno niti greh, za razliku od gordosti, ponosa, ljutnje i gneva.....nasmejani pozdrav :zdravo:.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Jbt u kakvoj zabludi ja zivim godinama. Bio sam ubedjen da je afrika najbolji motor, onda sam zadnjih mesec dana mislio da je to xr. A sad naucih da je to ipak xt. Drugari da se razumemo ja nisam nikakav profi enduro vozac, da budemo iskreni manje vise ja sam teski amater, sto bi rekli kurcina od vozaca. Ali to sto ste vi sa xt sisli sa asfalta na makadam i mislite da ste vozili enduro to je vasa zabluda. Niste ni vi ni taj xt videli enduro voznje. xt je dobar i pouzdan motor ali nemojte se zaludjivati da je za neke ekstremne terene i voznje. I zabole me bas i za japance i za ktm i sve ostalo , samo nemojte vise porediti neuporedivo. Ima vozaca koji ce proterati i cbr1000f gde neko nece exc. To ne znaci da je cbr dobar enduro motor nego da je vozac exc-a banana. U ostalom eto ga x cross pa se prijavite sa xt u naprimer B klasu, sto da ne? mada vec neki kukaju kako nije ok sto je xt u klasi ni sa xr. Pa sto nije kad je to tako paklena masina?!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja