Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo i jedan kuriozitet za teneru...

U nedelju, prilikom povratka iz Banja Luke, nakon jednog konkretnijeg doručka, toliko mozak ostane bez krvi, da sam sipao u motor 2,83 litra dizela...još me radnica na pumpi pita šta sipam u motor. Šta da radim, dopunim do kraja benzinom, da razredim koliko je moguće, pa ću da vidim šta i kako. Sa mnom u ekipi je bio i drugar serviser koji mi održava motor. I on kaže da za toliko malo ne bi trebalo da bude problema, ali videćemo. Kada smo krenuli, ja očekujem da motor malo izgubi snagu ili pukne iz auspuha...ali ništa od toga, motor ide fenomanalno, prima gas odlično...ja u neverici. Na prvom stajanju, zajebancija da treba malo dizela u benzin kako bi motor radio bolje. ;)

Tako da znate, ako se neko zezne kao ja, a ne pretera u količini, nema potrebe da brine. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sta kaze katalizator? :)

Msm da bi trebao sledeci rezervoar potrositi u zescoj voznji, da izbaci i sagori sve sa sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
8 minutes ago, bdada said:

Sta kaze katalizator? :)

Msm da bi trebao sledeci rezervoar potrositi u zescoj voznji, da izbaci i sagori sve sa sebe.

Apsolutno se ništa ne primećuje. Skoro čitav rezervoar je potrošen, da ga iscedim još koliko može, pa da ga počastim pravim gorivom. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Skoro sam gledao oglase. Sve je izvesnije da je Tenere u budućnosti opcija da nasledi TDM. 

 

Šta sam primetio:

 

-Proizvodi se već duže vreme. Ipak ih ima malo u oglasima i cene su im skočile. Pre ovih gluposti mogao je solidan primerak da se nađe za 6500 sad šanse nema.

 

-Iz nekog razloga slabo je pominju ljudi, kao da ne postoji pored GS, KTM i Multistrade. Istina da je Tenere već 10 godina stara i da na papiru nije nešto u odnosu na konkurenciju ali mi deluje da ljudi još uvek ne shvataju koliko je to kvalitetan motocikl. Moj lični utisak da je bolja kupovina od R1200GS. Bar bi je pre kupio.

 

Sve u svemu, povišen vizir, gornji i donji crashbarovi, tri metalna kofera, skid plate, Ohlins napred i nazad, mrežica na farovima... Videćemo... 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Alekre

Dosta solidan paket,  istina. 

Svi medjusobno menjamo motorena vožnjama,  pa se tu probalo sve i svašta,  ST je barem meni baš pogodila meru. Neki su brži,  neki agresivniji...ali ST nekako taman. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisam je vozio nažalost ali koliko sam gledao, vidi se da motor zaista ima puno snage i da ignoriše putnike i prtljag. Pri tom, sve je ušuškano i uvek deluje kao da ide sporije ali ja nikako ne mogu da skontam zašto je ocenjuju kao "sporiji" motor. Okej, nije to 160ks od MTS ili S ADV ali uopšte nije spora. Bar meni iz perspektive TDM-a sa nepunih 90ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ténéré 1200 je jedan od najpodcijenjenijih motora.
Nažalost.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Doktore dobro si prosao,bio u Moto shop 7 u Banja Luci da pogledamo sta ima kada tamo rade nekog GS-a BG table,kaze majstor da ga decko napunio do čepa naftom ali sreca nije upalio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Prikljucujem se klubu, stigla ST juce. Mada sam je provozao prije, osjecaj fenomenalan u voznji.
Posto sam vozio prethodni bez kofera malo nemam osjecaja koliko je sirok sa koferima ali mu snage ne manjka svakako. 
Ovaj primjerak ima skid veci da pokriva i filter ulja mada sam dobio i stari, zastitu fara, ima ugradjen prekidac za gasenje abs-a, ima prekidac sto povecava ubrizgavanje i dodaje 16 konja. 

Lijepa i ocuvanja ko slika, ni jedne jedine ogrebotinice nema osim na ovom lijevom koferu donji lijevi cosak malo uvijen ali se i ne vidi, 2011 godiste. Da ne vidis da su grane malo pocrnjele, ne sijaju se kao fabricki rekao bi da je nov. 

8200Eur.  tenere.thumb.jpeg.a1af4f5e5f4dd4a94b580161c59ff587.jpeg

Promenio član kokot
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

У бре, како ја ову тему нисам испратио раније.
Лепо моторче за ок новце, обзиром на тренутне цене.
Одох ја од почетка да ово излистам.

Ипак једна је :yamaha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
6 hours ago, kokot said:

ima prekidac sto povecava ubrizgavanje i dodaje 16 konja. 

Taj prekidač odnosno modifikaciju koja vara ECU da je motor na leru, pri čemu se dobija bogatija smeša nemoj da koristiš. 

Gledao sam poređenje te mape sa originalnom i u većim obrtajima nije ni malo dobra po agregat zbog drugačijeg paljenja. 

Moja preporuka je otključavanje sa proverenom ECU mapom. 

 

Čestitam za motor, da dugo služi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
On 5/31/2022 at 7:00 PM, Alekre said:

ali ja nikako ne mogu da skontam zašto je ocenjuju kao "sporiji" motor. Okej, nije to 160ks od MTS ili S ADV ali uopšte nije spora. Bar meni iz perspektive TDM-a sa nepunih 90ks.

Nakon promene mape, moja tenera što se tiče ubrzanja i brzine uopšte, ne zaostaje ili je u nekim režimima brža od GS1200 svih godišta i sličnih motora u klasi od kojih neki imaju više KS na papiru. 

Ja generalno volim da vozim dinamično odnosno agresivno i za to mi više odgovara KTM, ali kad god vozim Teneru ja sam super zadovoljan i nikad mi nije zafalilo snage u toj meri da me je smorila ili razočarala. Zato sam je i zadržao ovoliko dugo jer je za duža putovanja bajka u odnosu na KTM. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
Pre 16 sati, OverLord je napisao:

Taj prekidač odnosno modifikaciju koja vara ECU da je motor na leru

@OverLord Hvala puno. Za sad pogodak 100%. Iskreno nijesam bas siguran kako je to uradjeno, msm fabrika bi ga stavila da je sigurno. Tako da nijesam mislio da ga koristim svakako. 

Jedno amatersko pitanje, koje gorivo da sipam u nju 100 ili bezolovnu 95icu. Doslo da se puni rezervoar prvi put. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
@OverLord Hvala puno. Za sad pogodak 100%. Iskreno nijesam bas siguran kako je to uradjeno, msm fabrika bi ga stavila da je sigurno. Tako da nijesam mislio da ga koristim svakako. 

Jedno amatersko pitanje, koje gorivo da sipam u nju 100 ili bezolovnu 95icu. Doslo da se puni rezervoar prvi put. 
Samo nemoj dizel...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
On 31.5.2022. at 20:58, el classico je napisao:

Ténéré 1200 je jedan od najpodcijenjenijih motora.
Nažalost.


Poslato priko Ténéré

Drugar it Slovenije kupio novu 2010. Presao sa njom 260.000 km,sem  menjanja potrosne robe,na 150.000 promenjen lanac bregaste i crkla sijalica u migavcu. Diskovi kao novi. Kupio prosle godine novu,a oni u salonu uredno staru  vratili na 40-50 hiljada i otisla dalje i verujem da nema toga ko bi posumnjao da je presla vise od toga.Motor je raga!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
Pre 21 sati, vidakn je napisao:

Samo nemoj dizel...

Pa to sam sipao, ali mi nesto stuca mnogo. Ali sam sipao onaj bolji dizel :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ovo je moj video gde se jasno vidi poboljsanje u prve tri, odnosno u ovom slucaju u trecoj brzini sa letecim startom sa 60.

 

Isto se tako ponasa i u prve dve brzine, ali to je retko potrebno, dok u trecoj cesto dobro dodje dodatna snaga.

 

U ostale 3 brzine nema ovakve razlike, ali postoji razlika u korist mapirane, odnosno "rupa" koja se javlja izmedju 4 i 5k skoro je neprimetna pa prakticno se u tom rezimu najvise pobegne.

 

Ja sam modifikaciju pocetkom godine radio u servisu MotoBruder.rs (instagram link) iz Beograda. Skinuo sam ECU, poslao postom, sutradan mi je vraceno i od tada nema problema. On radi u saradnji sa SwedenFastBikez.com pa su mape proverene.

Ja sam licno zadovoljan jer zbog posedovanja dve tenere veoma mi je lako da jasno osetim razliku, ne samo u ubrzanju vec upsteno lepsem radu. Ventilator je podesen da se pali na 90C sto sa jedne strane pomaze jer se motor nece usijati i grejati noge, a sa druge strane ventilator se daleko cesce pali, a kada je dan bas vreo onda se prakticno i ne gasi pa to moze nekoga smarati, ali licno bih opet isto uradio.

Cena igranke je 300e. 
Pretpostavljam da bi se zadnja kap energije izvukla kada bi se remap radio na dyno stolu, ali servis koji tako radi nema u blizini + mora motor da se vozi tamo, pa za par dana ode za njega. Skuplja i komplikovanija prica svakako i zato sam se ja odlucio na ovu da kazem prostu varijantu, a ocigledno radi dobro posao.

 

 

 

Promenio član OverLord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
On 7/6/2022 at 10:39 AM, kokot said:

Jedno amatersko pitanje, koje gorivo da sipam u nju 100 ili bezolovnu 95icu. Doslo da se puni rezervoar prvi put. 

Ja u 90% slucajeva sipam 95. Licno nisam primetio neko specijalno poboljsanje u performansama ili manjoj potrosnji sa 100. 
Drugi mozda imaju drugacije iskustvo, ali moje tako govori.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Nakon pauze od par godina, vracam se voznji motora

Honda varadwro XL 1000 dobila novog vlasnika, za par dana kupujem ST 1200
a71ce234ac931273d9c59daacc68c2fd.jpg

Sent from my SM-A135F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

@kokot hvala ti.
Malo sam izasao iz motociklizma bio I posvetio se padobranstvu I paraglajdingu, a sad se opet uzelio motora default_0a-smiley.gif
Jedno pitanje imam za vlasnike ST
Kada, odnosno po kojim uslovima na cesti koristite TCS I u kom modu ?
Srdačan pozdrav7fd58c2accdfffbd5c20879ff6b25cc3.jpg

Sent from my SM-A135F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Pozz kolege, jedno brzo pitanje za sve ponosne vlasnike super tenenere, ko ima original kofere one aluminijske od 31 litar, gdje ste nasli naslon(ko ima) ili koji odgovara za taj tip kofera od ovih koji su dostupni na trzistu? 

Posto je prilicno neudobno da druga osoba sjedi pozadi a i planiramo put do mora pa reko mozda neko od vas ima ideju kako da to rijesim u domacoj radinosti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
Pre 2 sati, kokot je napisao:

Pozz kolege, jedno brzo pitanje za sve ponosne vlasnike super tenenere, ko ima original kofere one aluminijske od 31 litar, gdje ste nasli naslon(ko ima) ili koji odgovara za taj tip kofera od ovih koji su dostupni na trzistu? 

Posto je prilicno neudobno da druga osoba sjedi pozadi a i planiramo put do mora pa reko mozda neko od vas ima ideju kako da to rijesim u domacoj radinosti? 

Prijatelju, 2 srafa, sundjer i da neko pretapacira... nije neka filozofija.... ili mozes da bacis 80e na neko givi smece.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja