Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200
pre 3 minuta, draza je napisao:

Niste lepo procitali sta sam napisao . Ta strana jedino i radi kako treba . Na drugoj strani je izgoreo ventil i nema ni kompresiju kako treba da bude . Lepo ide prima gas ali nije to to oseca se da ne radi kako treba . Najvise bih voleo neko ko ima teneru da napise da li je slucajno ugasio svetlo u garazi kao i ja jer drugacije to ne bi video . Nije to nesto usijano da se istopi ali se poznaje da je kao krenula da se usijava .

99% ti je izduvni ventil prenapregnut 

Potrebno je stelovanje ventila najverovatnije 

Ali ako budes stelovao ventile kupi i lanac bregaste 

U barelu ti je oko 85 eura i onda si siguran da je sve kako treba 

dizne isto treba očistiti i uraditi sinhronizaciju cilindra kada sve to vec radi 

svecice isto zameni,ja sam stavio platinu mislim 

nije to nista strasno 

motoru je potreban servis

pre 3 minuta, draza je napisao:

Niste lepo procitali sta sam napisao . Ta strana jedino i radi kako treba . Na drugoj strani je izgoreo ventil i nema ni kompresiju kako treba da bude . Lepo ide prima gas ali nije to to oseca se da ne radi kako treba . Najvise bih voleo neko ko ima teneru da napise da li je slucajno ugasio svetlo u garazi kao i ja jer drugacije to ne bi video . Nije to nesto usijano da se istopi ali se poznaje da je kao krenula da se usijava .

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 31 minuta, igor r6 je napisao:

99% ti je izduvni ventil prenapregnut 

Potrebno je stelovanje ventila najverovatnije 

Ali ako budes stelovao ventile kupi i lanac bregaste 

U barelu ti je oko 85 eura i onda si siguran da je sve kako treba 

dizne isto treba očistiti i uraditi sinhronizaciju cilindra kada sve to vec radi 

svecice isto zameni,ja sam stavio platinu mislim 

nije to nista strasno 

motoru je potreban servis

 

Vidim da si malo opsirnije pisao pa ajde opet da pitam . Mislis da je ventin pretegnut tamo gde usijava granu ???

Ako jeste onda su pogresno napisali da nije leva ( gledano kako voz sedi ) nego da desna strana ventil ne dihtuje kako treba . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200
pre 2 minuta, draza je napisao:

Vidim da si malo opsirnije pisao pa ajde opet da pitam . Mislis da je ventin pretegnut tamo gde usijava granu ???

Ako jeste onda su pogresno napisali da nije leva ( gledano kako voz sedi ) nego da desna strana ventil ne dihtuje kako treba . 

Da 

Nije to nista strasno 

Ne znam kako da ti objasnim jer ja sam imao to na starom motoru 

Verovatno su stelovali ventile ali nisu zamenili lanac bregaste 

Pri stelovanju oni su odradili to po moto dati normama ali ako se lanac bregaste malo istegao on u radu ne zadržava parametre iz stelovanja 

Lanac kada se istegne on ima lufta i napred i nazad

Zbog toga sam ti napisao ono sto sam ja uradio i nisam imao problema vise 

Meni su grane bile razlicitih boja i kada sam odvezao moj motor kod mog majstora odmah mi je rekao sta je problem i ispostavilo se da je sve bilo tacno 

Na mojoj teneri ja cu da radim sve to kroz 10 dana 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 13 minuta, igor r6 je napisao:

Da 

Nije to nista strasno 

Ne znam kako da ti objasnim jer ja sam imao to na starom motoru 

Verovatno su stelovali ventile ali nisu zamenili lanac bregaste 

Pri stelovanju oni su odradili to po moto dati normama ali ako se lanac bregaste malo istegao on u radu ne zadržava parametre iz stelovanja 

Lanac kada se istegne on ima lufta i napred i nazad

Zbog toga sam ti napisao ono sto sam ja uradio i nisam imao problema vise 

Meni su grane bile razlicitih boja i kada sam odvezao moj motor kod mog majstora odmah mi je rekao sta je problem i ispostavilo se da je sve bilo tacno 

Na mojoj teneri ja cu da radim sve to kroz 10 dana 

 

Ma ok ja imam servis vec 35 god ali ovm otor prvi put i vidim uzivo . Ja sam to uzeo od prvog vlasnika sa originalnom km od 115000 km . Radeo je sve srevise i odrzavao ga je extra . Menjao je i lance kada je trebalo . Na zadnjem servisu se pozalio jer radi lepo pa onda pocne kao na jedan pa opet tako u krug . Na malo vecem gasu kao da rade oba . Kada su mu rekli sta je on to nije hteo da radi jer su mu rekli neku ogromnu cifru za rasturanja tj vadjenja cele masine zamene ventila obrade siceva itd on je odusta od toga kupio sebi nov motor a ovo mi je dao po veoma veoma povoljnoj ceni . Tako da sta god da bude ja sam extra proso . Ali ovo mi je cudno jer su napisali na levoj a meni je cudna desna strana . Pa zato i tpitam za iskustva jer mozda su tako tanke i od nekog loseg materijala da jednostavno treba tako . Zato sam i pitao . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 11 sati, el classico je napisao:

Jesu li napisali lijevi cilindar ili lijevi ventil??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Moram da pogledam . Ali kako god napisali ne znam kako su gledali da li od napred ili kad sednes na motor . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Moze li neko da mi pomogne . Na tneri 1200 2011 god kada ugasim svetlo u garazi i pustim je jedno 5 min da radi desna frana mi je crvena tj malo crvena nije usijana a leva ne . Sve je ispravno i prekontrolisano . Bobine sve 4 rade perfektno , kompresija extra itd.....Da li je to neko slucajno probao da pogleda da li se i kod vas usijava tj crvenu u mestu . Nije mi uopste palo na pamet sve dok nije nestala struja a motor je rade u mestu . Znaci sve normalno radi ide nema nikakvih problema . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pretpostavio bih da je u tom cilindru siromasnija smesa gorivom ili u onom drugom bogatija, mozda i dizna ne razbacuje kako treba u tom koji ne crveni, pa ne sagoreva smesa kako treba.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200

0691231237 Sebi 

Pozovi ga kazi mu da sam ti ja dao broj I dogovori se sa njim da ti uradi servis ventila,vakuma,ocisti dizne I sve 

Na tvom motoru kao i na mom prethodnom su izduvni ventili problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 52 minuta, igor r6 je napisao:

0691231237 Sebi 

Pozovi ga kazi mu da sam ti ja dao broj I dogovori se sa njim da ti uradi servis ventila,vakuma,ocisti dizne I sve 

Na tvom motoru kao i na mom prethodnom su izduvni ventili problem 

Ja imam servis tako da sve sto sam odradeo sam i napisao . Samo mi treba neko sa takvim motorom da proveri da li je tako da trazim resenje softverski ili tako nesto 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 24 minuta, Paljevina je napisao:

Kladim se na svecicu, ako vec kazes da je bobina dobra (a i to je pitanje realno 😂). 

Sve je ok . To i budala zna da izrotira sve sa leve na desnu i ako opet to radi sve je onda ok . Zar ne ? Inace imam servis mnogo mnogo godina ali ovo mi je malo cudno . Sve je ok a nesto mu smeta . Ali ne verujem da je i neko od vas ko ima takav motor zagrejao lepo i ugasio svetlll vidi da li se malo usija ili ne . Meni to treba ne trebaju mi brojevi od trte mrte vec konkretan odgovor da ili ne . 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 26 minuta, Paljevina je napisao:

Kladim se na svecicu, ako vec kazes da je bobina dobra (a i to je pitanje realno 😂). 

A i nema je jedna vec dve po cilindru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Meni je malo čudno da se bilo šta usija posle 5 minuta rada na leru:neznam:

Merio sam nedavno temperaturu na obe grane i približno su iste ali ni jedna nije bila crvena ili usijana.

Promenio član shommy lee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 9 sati, draza je napisao:

Sve je ok . To i budala zna da izrotira sve sa leve na desnu i ako opet to radi sve je onda ok . Zar ne ? Inace imam servis mnogo mnogo godina ali ovo mi je malo cudno . Sve je ok a nesto mu smeta . Ali ne verujem da je i neko od vas ko ima takav motor zagrejao lepo i ugasio svetlll vidi da li se malo usija ili ne . Meni to treba ne trebaju mi brojevi od trte mrte vec konkretan odgovor da ili ne . 

Sigurno nije normalno da se bilo sta usija na motoru, koliko god on zagrejan bio, osim ako ga ne turiras u iber, ili ako nesto ne valja - zar ne? 😊

 

Za pocetak bi proverio exup da li funkcionalan, a onda bi stavio nove bobine i svecice, a ako ni to nije - ostaje provera brizgaljki i na kraju ventila. 

 

Osim toga sto se greje toliko, ima li motor jos nekih simptoma, kako se vozi, kako radi, kako prima gas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

Sigurno nije normalno da se bilo sta usija na motoru, koliko god on zagrejan bio, osim ako ga ne turiras u iber, ili ako nesto ne valja - zar ne? 😊

 

Za pocetak bi proverio exup da li funkcionalan, a onda bi stavio nove bobine i svecice, a ako ni to nije - ostaje provera brizgaljki i na kraju ventila. 

 

Osim toga sto se greje toliko, ima li motor jos nekih simptoma, kako se vozi, kako radi, kako prima gas?

Sve od ovog sto si pomenuo je ok

Ajde redom 

Ventili sredjeni nisu pretegnuti a i da jesu gubio bi kompresiju\

Bobine su ok jer kada ih rotiram na drugom cilindru desava se isto

Svecice isto tako menjam i opet isto

Ostaje jos sutra da operem dizne u ultrazvucnoj i vise nemam pojma sta da radim . 

Zato bih molio ako neko moze da upali motor i na primer drzi na 2000 obrtaja nekih 20 30 sek da vidi da li se ta grana malo crveni . Ne USIJAVA se da moze da se kali nego se vidi da se menja boja . E sada zasto bas ta a ja sumanjm da je to mozda i kod svakog nego niste primetili . Leva grana se nalazi iza tocka i nju stalno voda bije kada je vruca i dvesta posto je promenjana struktura tog materijala . I onako kada cuknem necime ne zvuci mi isto . Ja ovo uopste ne bih primetio da nije nestalo struje . Znaci motor radi perfektno . Kompresija na oba klipa ista . I opet da napomenem sto se tice mehanike i bobina itd sve je OK . E sada komp Lambda sonde to je vec pitanje nisam toliko zalazio u problematiku . Ali cenim da 600ccm na jednom klipu mozda malo promeni boju grane . ILi pa kom ne baca dovoljno goriva i pravi mnogo vecu temperaturu zbog smese . Ali to bi se pa osetilo u voznji itd . Ali sv je OK . Tako da ako neko stigne i ako pali i kad pali motor neka proveri molim vas . Meni vise nista nije hitno sve je ok i tako ce i da se vozi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nekad sam imao novog trona 1000, preko zime ga upalio u garaži nek malo proradi, hladno čok držao malo duže, pogledam a obe krive crvene al baš ono pravo….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
8 hours ago, draza said:

Sve od ovog sto si pomenuo je ok

Ajde redom 

Ventili sredjeni nisu pretegnuti a i da jesu gubio bi kompresiju\

Bobine su ok jer kada ih rotiram na drugom cilindru desava se isto

Svecice isto tako menjam i opet isto

Ostaje jos sutra da operem dizne u ultrazvucnoj i vise nemam pojma sta da radim . 

Zato bih molio ako neko moze da upali motor i na primer drzi na 2000 obrtaja nekih 20 30 sek da vidi da li se ta grana malo crveni . Ne USIJAVA se da moze da se kali nego se vidi da se menja boja . E sada zasto bas ta a ja sumanjm da je to mozda i kod svakog nego niste primetili . Leva grana se nalazi iza tocka i nju stalno voda bije kada je vruca i dvesta posto je promenjana struktura tog materijala . I onako kada cuknem necime ne zvuci mi isto . Ja ovo uopste ne bih primetio da nije nestalo struje . Znaci motor radi perfektno . Kompresija na oba klipa ista . I opet da napomenem sto se tice mehanike i bobina itd sve je OK . E sada komp Lambda sonde to je vec pitanje nisam toliko zalazio u problematiku . Ali cenim da 600ccm na jednom klipu mozda malo promeni boju grane . ILi pa kom ne baca dovoljno goriva i pravi mnogo vecu temperaturu zbog smese . Ali to bi se pa osetilo u voznji itd . Ali sv je OK . Tako da ako neko stigne i ako pali i kad pali motor neka proveri molim vas . Meni vise nista nije hitno sve je ok i tako ce i da se vozi . 

Druže, ako smem.....mislim da bi trebao da zakačiš kompjuter na motor i proveriš rad lambda sondi , jer postoji mogučnost da jedna lambda sonda pogrešno radi i zato dobijaš pogrešnu smešu u cilindar te se on zbog toga pregrijava....nema to veze sa diznama, svečicama, kompresijom,itd....prikači komp, proveri rad lambda sonde i kut otvaranja klapni ter izvedi reset početne pozicije klapni (softwerski).

Ima još jedna stvar koju proveri. Naime dosta puta sajle ručice gasa ne sedaju dobro na svoje mesto (pogotovu posle kojekavih popravki kada se sajle malo pomere pa ne stanu više na svoje mesto kako treba), pogotovu obrati pažnju na onu sajlu koja vodi do klapne na onom cilindru čija se grana malo pregreva..Ako klapne nisu potpuno zatvorene pri paljenju, onda kompjuter motora smatra takvo stanje kao početno i daje više benzina u cilindar gde klapna nije potpuno zatvorena.... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, bmw je napisao:

Druže, ako smem.....mislim da bi trebao da zakačiš kompjuter na motor i proveriš rad lambda sondi , jer postoji mogučnost da jedna lambda sonda pogrešno radi i zato dobijaš pogrešnu smešu u cilindar te se on zbog toga pregrijava....nema to veze sa diznama, svečicama, kompresijom,itd....prikači komp, proveri rad lambda sonde i kut otvaranja klapni ter izvedi reset početne pozicije klapni (softwerski).

Ima još jedna stvar koju proveri. Naime dosta puta sajle ručice gasa ne sedaju dobro na svoje mesto (pogotovu posle kojekavih popravki kada se sajle malo pomere pa ne stanu više na svoje mesto kako treba), pogotovu obrati pažnju na onu sajlu koja vodi do klapne na onom cilindru čija se grana malo pregreva..Ako klapne nisu potpuno zatvorene pri paljenju, onda kompjuter motora smatra takvo stanje kao početno i daje više benzina u cilindar gde klapna nije potpuno zatvorena.... 

Hvala za komp . Ali to jos nemam . Sto se tice sajli on nema sajle vec motor koji otvara klapne . Ali za stelovanje opet treba nesto malo vise elektronike . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, bmw je napisao:

Druže, ako smem.....mislim da bi trebao da zakačiš kompjuter na motor i proveriš rad lambda sondi , jer postoji mogučnost da jedna lambda sonda pogrešno radi i zato dobijaš pogrešnu smešu u cilindar te se on zbog toga pregrijava....nema to veze sa diznama, svečicama, kompresijom,itd....prikači komp, proveri rad lambda sonde i kut otvaranja klapni ter izvedi reset početne pozicije klapni (softwerski).

Ima još jedna stvar koju proveri. Naime dosta puta sajle ručice gasa ne sedaju dobro na svoje mesto (pogotovu posle kojekavih popravki kada se sajle malo pomere pa ne stanu više na svoje mesto kako treba), pogotovu obrati pažnju na onu sajlu koja vodi do klapne na onom cilindru čija se grana malo pregreva..Ako klapne nisu potpuno zatvorene pri paljenju, onda kompjuter motora smatra takvo stanje kao početno i daje više benzina u cilindar gde klapna nije potpuno zatvorena.... 

A asto se tice sonde i to nije problem . rotiram proverim i otklonim i tu mogucnost . Ali iskreno tako su kurtonski napravljene grane da bih voleo da cijem od nekoga da proba isto ovo kao ja i da pogleda sta se desava . I ja ovo ne bi video da nije bilo svetla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
11 hours ago, draza said:

Hvala za komp . Ali to jos nemam . Sto se tice sajli on nema sajle vec motor koji otvara klapne . Ali za stelovanje opet treba nesto malo vise elektronike . 

Onda vidi kako se resetuje motor na početne pozicije.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 4. 2. 2024. at 7:38, shommy lee je napisao:

Meni je malo čudno da se bilo šta usija posle 5 minuta rada na leru:neznam:

Merio sam nedavno temperaturu na obe grane i približno su iste ali ni jedna nije bila crvena ili usijana.

Da li si to uradeo po novi bez svetla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 2 sati, bmw je napisao:

Onda vidi kako se resetuje motor na početne pozicije.........

Moram da nas da proverim sonde jedino mi je to ostalo . A i to sto kazes ako moze da se resetuje bilo bi ok . Mada mi se ipak cini da su sonde u pitanju . Ali i to nije problem rotiracu i pokusacu . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jos jednom kada sam napisao USIJAJU ne znaci da se paterijal topi ili vec sta vec su onako CRVENKASTE vise NARANDZASTE . Mnogo je los kvalitet izduvnih grana i veoma je tanak . Zato bih i voleo neko da upali isti motor ako moze znaci ona prva verzije jer kod druge je tu nesto menjano . Malo zadrzi na nekih 2000 obrtaja jedno minut i pogleda da vidi sta se desava . Druga grana koja se ne USIJAVA ili vec kako ga razumete i ne moze da se usija jer se okalila ( po nasi a nemoguce je okaliti nesto jer mora da dodje do velikog usijanja ) jer je stalno pod vodom i prljzvstinom pa je promenila strukturu . . Znaci i rdjava je i u sustini kada kucnes po njoj i ovoj drugoj kao da su napravljene od dva razlicita materijala . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja