Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Nije dozvoljeno "blokiranje" nikog i ničeg, naplatnu rampu niko ne blokira, uredno ispunjavaš svoju građansku dužnost i plaćaš putarinu, a ako otvore ramu nek je otvaraju koliko hoće ako piše da se putarina plaća hoću fiskalni račun ili bar račun a ne mora da mi uzme tih 70 dinara, gde piše da ako mi neko maše sa one strane moram da prođem a da ne platim, sledeći put bi moglo da mi se učini da mi je neko mahao i da je rampa bila otvorena za mene, skroz neozbiljno, kao kad bi mi u Tempu rekli nosi robu nećemo ti naplatiti jer si doneo sitno...

 

A zašto naplatna a ne grad, zato što nedeljom u gradu nema nikoglokirao a autoputevi i naplatne rampe pune automobila i turista i bez nas e pa...

 

 

Možda nije jako fer ali je efikasno, otprilike koliko nije fer da se tako drastično poskupi prodavanje magle osiguravajucih kuca!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ево да обавестим да лагано ширим тему (јесте да ја више нагињем ка протестима испред владе или осигуравајућих друштава - али битно је да се народ информише...):

 

http://www.citroenfo...71338#msg871338

 

Разлика између петог окторба и овога што сада радимо је то што су 5 окторбра конце вукли Амери и "демокраЦка екипа која жели добро Србији и Српском народу", а сада се директно ми договарамо... ;)

 

П.с. - догорело бато давно, само смо кратковиди и слабог памћења...

 

А т понеси на 1 место 3-4 транспарента па их ротирај на сваких 5 минута ;D

 

Хм. Када мало боље размислим - можда би и требао да се организује један митинг са слободном темом "Дођи и изрази своје незадовољство, па да се на једном месту окупи маса - незадовољна.

Да ли зато што нема плате, или је јефтина откупна цена, или је скупа регистрација, или што Стоја неће да изда нову плочу...

Па да видимо колико би људи остало код куће...

Ово би наравно било само упозорење главоњама "ало, пази шта радиш" - овако - Дан у Србји осване, па падне ноћ, и сутра опет - шта их брига...

 

S obzirom da se samo na ovom forumu na tri mesta priča o ovome, jasno je da nema ništa od ovoga :fakat: :tja:

 

http://www.citroenfo...ic,32240.0.html

 

Јбг. Ја претражио форум са кључним речима "Осигурање" и изашле ми теме од пре пар година...

 

Него - са још неким бајкерима сам се сложио да нема смисла митинговати на наплатнм рампама - нису нам други возачи криви већ власт и осигуравајућа друштва.

 

Стари рокер је дао одличну идеју (теоретски, али је практично мало теже спровести је у дело):

 

http://forum.bjbiker...h&fromMainBar=1

Нисам сигуран да може да се види ак онисте чланови, па ево интересантног детаља...:

 

"Treba udariti tačno tamo gde boli da bi se došlo do cilja. Primer: Kada direktor neke filijale osiguranja ili neki direktor iz Puteva Srbije krene recimo iz Šapca na aerodrom,mi to treba da znamo i da zaglavimo Simanovce na dva sata. Kad ide u Grčku sa ženom i decom treba da zaglavimo Nais na dva sata. Kad se održava neko svetsko takmičenje u Bg treba da vozimo sporu vožnju da ne može satima da se prodje Areni... Onda će svi da vide da mi postojimo i da smo moćni.... Ovako,ako pravimo defile kroz grad...piši propalo..."

 

Него се ја нешто размишљам, што би добар сценарио био

Окупи се спонтано група незадовољних возача (замислите да буде онако, баш велика) испред нпр. скупштине када наши исцрпљени и преморени посланици заврше дуг и напоран дан и требају да крену кући, а возила паркирана испред њихових службених возила па морају нпр градским превозом кући...

И замислите на пример они се изнервирају, и зову такси, а на пример сва такси удружења такође боли поскупљење осигурања, и на пример они су у договору са овима што митингују, и замисли да "немају" слободно возило "молим сачекајте"... и замислите после 15ак минута посланици се сморе и крену превозом кућама...

Е да ми је то да видим па д'умрем...

Сад - жандармерија може да има свашта против горе поменутог сценарија, али мислим да би исти сценарио примењен на Директоре осигуравајућих друштава могао да прође без проблема...

Наравно - има ту доста техничких потешкоћа:

Прво - Ухватити посланике и директоре да уопште раде, али мислим да се рачуна и ако су били у згради, па макар и блејали по ресторанима... И они су људи, на крају радног дана се сигурно уморе, ако ништа друго од клопања и пипкања секретарица за гузу...

Друго - већина нас ради од мрака до мрака - шанса да сазнамо када је тренутак да се направи сачекуша и да успемо да је спроведемо у дело је - хм... Мала.

Треће - једно окуљање мислим да не би допрло до малог мозга (не вређам, баш мислим на анатомски део мозга) циљане групе, па би морало да се понови...

 

Ипак - лепо звучи... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ja i dalje cekam samo neki lep slogan i vreme... 1Mina.gif

 

А што за промену не покушаш да даш један? 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Ja i dalje cekam samo neki lep slogan i vreme... 1Mina.gif

 

Vreme, čuvek predložio:

 

 

 

Ako ocete opet u nedelju sa sitnisom da blokiramo rampe moze ovako:Beogradjani i okolina opet kod Simanovaca,a mi iz okoline Novog Sada kod Siriga na naplatnu!

 

Nek bude ujutru u 11h i to je to!

 

 

Slogan nemoj čekati, nego zvekni neki predlog slobodno možda se nekom svidi pa ga primeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

p0peye је дао одличан предлог. Али за такав сценарио би морала да буде *ебачка организација.

 

Мислим да би то можда и могло да се спроведе у дело, али у сарадњом са БУМ-ом. Зато што:

- су из Београда

- имају председнике, самим тим и хијерархију и организацију

- броје одређен број чланова

 

 

 

 

 

А да блокирамо ми НС и егзит? Воз за ЦГ кад крене? 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV

koliko mogu da zakljucim iz svega ovoga,imamo dosta ideja... Iskreno najvise me brine to sto nemamo nikad ni priblizno odredjen broj motora na koji bi mogli da racunamo. to moze da bude nas 20,a moze da bude i nas 200,ali ajde znaj....kako?

Iz tog razloga bi mozda trebali da se organizujemo sa MAS-om ili sa BUM-om,kao prosli put,onda smo sigurni da nema "ispale",ili se bar nadamo.0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Sve ovo lepo zvuci...

Sl.nedelje ce osvanuti plakat za protest 26-tog u Beogradu i facebook stranica za sirenje informacija!

Samo tako ce nesto vece i konkretnije da se desi!!!!

Nemojmo trositi vreme i novac po naplatnim rampama kad nista konkretno necemo postici!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ljudi, ima jedna zackoljica u svemu ovome. Ako svi blokiramo u isto vreme rampe, one ce se posle nekog vremena ocistiti, kao i u nedelju sto je bilo, ali ako blokiramo u vremenskim intervalima od po 2 sata, e onda smo napravili masovan problem. Npr, Batocina u 12h, Beograd u 14h, Novi Sad ili Sabac u 16h. Tako ce se duz celog autoputa napraviti problem, jer oni koji su prosli u Batocini, dolaze na Bubanj potok, gde ih opet ceka zastoj i tako redom ako shvatate poentu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ljudi, ima jedna zackoljica u svemu ovome. Ako svi blokiramo u isto vreme rampe, one ce se posle nekog vremena ocistiti, kao i u nedelju sto je bilo, ali ako blokiramo u vremenskim intervalima od po 2 sata, e onda smo napravili masovan problem. Npr, Batocina u 12h, Beograd u 14h, Novi Sad ili Sabac u 16h. Tako ce se duz celog autoputa napraviti problem, jer oni koji su prosli u Batocini, dolaze na Bubanj potok, gde ih opet ceka zastoj i tako redom ako shvatate poentu

Dignimo "Gazelu" u vazduh!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja vec lupetarao na predhodnim stranama neki predlog sta mi je palo na pamet 0stabre.gif, ali evo jos neke ideje:

 

 

 

Motori nisu luksuz! Dosta je pljacke! 2BJB2.gif

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A brate Savane kad ce to NE da dodje?

 

citirajuci kolegu:

 

cim cim prije, tim tim bolje

 

Ne? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Dal da za nedelju zajmim novac za corbu i dodatno naostrim lancanike (sad su vec ostri kao na cirkularu :D )? Jel Sirig ili nesto drugo?

Konacno sam uhvatio dva spojena slobodna dana pa taman da ih pametno iskoristim. Subota snasa sa salasa a nedelja protest. Kud ces bolje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Gledam onog fašistu na moto skupu i setim se neke dokumentarne emisije o Gebelsu.

Ko ne zna ko je dotični: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%88%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%84_%D0%93%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%81

Padne mi na pamet da je ovo nenormalno povećanje osiguranja samo skretanje pažnje javnosti.

 

Uz toliko povećanje znali su da će se ljudi buniti, protestvovati i biti okupirani sa ovom pljačkom dok oni na drugoj strani danas usvajaju novi zakon o radu.

O samom zakonu vrlo malo znam osim onoga što sam pročitao na vestima ali vidim da se gotovo svi sindikati bune a znamo kako ih je njih lako utišati.Opet čitam danas u Blicu da će za kašnjenje plaćanja poreza od samo 35 dana pleniti imovinu.

Sa jedne strane će uvesti zakone koji verovatno odgovaraju samo stranim ulagačima,pleniće nam imovinu kao dobar dan a ovamo će posle svega vratiti cene osiguranja na staro i svi zadovoljni.

 

Meni sve ovo liči na klasično skretanje pažnje.

Nadam se da grešim ali živeći u Srbiji 32 godine, znajući ko nam je na vlasti ovaj scenario me uopšte ne bi iznenadio.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Bio da se raspitam koliko ce me izaci registracija, mislim da ga necu ostatak sezone registrovati, nego bezanije ako zatreba, jer je i ovo DNO DNA DRZAVNE BAHATOSTI !

 

Mozda jeste navlakusa mozda nije, ali sigurno ne treba tolerisati ovaj bezobrazluk osiguravajucih kuca i drzavnih sluzbenika, samo zarad onog bice i vecih sranja nemoj da se bunimo... !

 

Pripremam sitninu, bolje nego da pripremam one motke, onda bude bas jako ruzno!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja