Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Panduri su tu bili ako dodje do nekog problema sa nervoznim vozacima kola. Msm nama nisu smetali, osim sto su hteli da nas sprovedu na 4 kucice, ali smo uspeli da blokiramo svih 8.

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Skupljajte sitninu i ne brinite previse, nije da ih to ne boli, EU i ostali pomno prate ono sto im nije u interesu a nasi politicari valjuju svom narodu na kvarno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Ja dolazim na sledeće okupljanje. Motor mi još uvek nije u voznom stanju ali zato dolazim kolima. Videću da nakupim još ljudi i da probamo da zakrčimo bubanj potok

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pratim temu, ali sam propustio prošli protest. Ako bude ovog vikenda idem 100%.

Možda malo skuplja varijanta, ali praktična.

Majce sa natipisom još 55% do ludila ili tako nešto. Majce lepo obučemo ( ne mora svako da ima ) i nema zezanja sa transparentima i org oko toga....voziš i gde god prođeš šalješ poruku.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Hahahaha...

 

Meni se svidja!!! :takoje:

 

Samo mislim da ce biti bolje ISTAMPATI na A4 pa ko gde moze da nakaci... Majce su vec investicija gde ne znam koliko ce ko napraviti/kupiti...

 

Svakako fina ideja... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ja mogu da uradim i majice! Ako smo ozbiljni, treba mi kolicina majci da bih znao koliko ce to da nas kosta. Naravno da se nece uzimati provizija za rad, vec samo za majce i potrosni materijal. Inace ce biti jako kvalitetne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Sviđa mi se i ovo sa A4, praktičnije i brže i jeftinije....Majce bi delovalo ipak kao da smo se malo organizvali i da smo ozbiljni. Ne bih da sada nešto guram...neko glasanje ili...??? Za početak neki slogan da izglasamo!!! A to posle može i da se markerom piše po čelu :D :D

 

Neke informacije za ovaj vikend, nešto se dešava ili čekamo odgovor još uvek?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Mislim da svako na poslu ili radnji ima stampac. :neznam:

 

Sve to u jedne gace, malo selotejpa i trajace bar 2 nedelje! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

ČEMU ONDA OSNOVNO OSIGURANJE SLUŽI UOPŠTE

 

služi da bi se isplatila steta onome koga si udario. a onda osiguranje od tebe naplati nahnadno ili ne naplati..zavisno od sposobnosti advokata recimo i drugih faktora....ali onaj koji je ostecen biva isplacen bez obzira. ovim se izbegavaju malverzacije gde steta ne moze da se naplati od pocinioca (pobegao iz zemlje, nema nsita na svom imenu, nece da plati ec bira zatvorsku kaznu itd). premija (cena polise) je cena rizika da li ce osiguravajuca kuca uspeti da naplati stetu od pocinioca ili ne...

 

ukratko: osnovno osiguranje ne osigurava tebe vec trece lice.

Da ali zbog čega ja onda plaćam ogromno osnovno osiguranje, ako će oni meni pored tih para, uredno da naplate i Štetu koju sam naneo , zar pare koje plaćamo u obliku osnovnog osiguranja nemaju upravo tu svrhu, To znači da ti OsDr dva puta uzme pare, jednom kada reg.motor i drugi put ako napraviš nekom štetu, možda sam ja glup ali meni to liči na pljačku, no zaista ako već postoji tema, izvinjavam se nisam video

 

sve to ima jako dobrog smisla.

zamisli sebe u sitaciji da ti motor stoji parkiran na parkingu i naleti sleper i pokupi ga. totalna steta.

vozac ode na sud i kaze necu da platim i izabere da odlezi to u zatvoru.

ko ce tebe onda isplatiti? ko ce tebi vratiti taj motor? da li bi i onda imao isti stav?

zbog toga postoji osiguranje...

a kao sto je kolega napisao osiguranje naplacuje od pocinioca stete ako oceni da je pocinilac namerno izazvao nesrecu ili da je pod dejstvom opijata.

 

sto se tice visine premije polise..pa realno svaki udarac u bilo koje vozilo pri brzini od 50-60 km na sat ce napraviti stetu koja prelazi nekoliko puta tvoju premiju koju si platio za polisu osiguranja.

 

treba protestvovati zbog visine poreza na upotrebu vozila (seseljev porez) a ne zbog visine polise (porez zna biti nekoliko puta veci od polise ako je vozilo novo) jer u principu placas porez na nesto sto je vec oporezovano (pdv).

Moram da odgovorim i reagujem na na ovaj quote, jer je već treći u kome mi se objašnjava da sam "namerno izazvao sudar pod dejstvom alkohola ili opijata", jer prvo -nisam izazvao sudar niti namerno niti pod dejstvom alkohola, opijata ili bilo čega drugog ...drugo šteta na mom vozilu je bila 10X veća(ne preterujem ) nego na Udarenom vozilu, tj na udarenom vozilu se bukvalno ogulila farba sa branika, dok sam ja sebi haubu presavio, jer sam udario sredinom hladnjaka u njegov branik) ..uglavnom 4 godine za redom sam morao da plaćam povećanu cenu osiguranja , prve godine za 4500, druge za 3500, treće za 2500 i četvrte za 1600 din, što je tačno bila "procenjena" šteta na vozilu koje sam udario(farbanje branika ili novi -polovni k'o novi),, a primer o kamiondžiji koji neće da plati nisam baš razumeo, šta kamiondžija ima da neće ili hoće, Sa njegovog osiguranja mora da se skine i isplati šteta, jer ne lupaju svi automobile u isto vreme, Osiguravajuća društva rade po principu kumulativnog kapitala, koji se skupi od svih nas i koji je povelik, to i jeste suština OBAVEZNOG OSIGURANJA, jer na taj način osiguravajuće društvo inkasira mesečno siguran sam barem 100/200 hiljada evra samo po toj osnovi, pričam o nekoliko najvećih OD-, gde sam i ja inače osiguran Dunav Osiguranje, zbog toga se i ne osiguravam u "OD Mali Mokri Lug" ili već

To što sam ja bio kriv, jer sam od pozadi udario auto (mada da sam imao živaca -para i advokata da platim, mogao sam relativno lako da dokažem da nije bila moja krivica, jer se jedan lančani sudar već dogodio, dve stotine metara ispred, i zbog toga su kola koja sam udario stajala na mostu Duga u novom sadu, odmah ispod temena luka, tako da nikako nisam mogao na vreme da ga ugledam,) ali sada to više nije bitno.Nadam se da me se više neće quotati , objašnjava ti mi, kako "mora da sam bio drogiran i pijan"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Људи, маните се регистрације на 6 месеци, дајте прво да нам врате стару цену осигурања, а не да нам увале регистрацију на 6 месеци по цени старе регистрације од годину дана!

 

Кад нам врате стару цену регистрације за годину дана и смање путарину, лако ћемо после поднети захтев за шестомесечну регистрацију и тражити још јефтиније...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ma sta da vrate staru, pa i ona je mnogo!!!!! placam registraciju kao i za auto, neka je smanje za minimum 20%, besplatne putarine, itd...

kad se vec narod dize polako da ne bude dzabe

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: SOMEWHERE IN TIME

koliko vidim ovde ima postova koliko i motora na protestu.... a ja znam bar pola koji nisu ovde na forumu... mislim da je dosta price treba malo raditi... mi beograd nislije nis novosadjani novi sad... ili cese opet sve svesti samo na blebetanje i pricu JAO STO JE SKUPO i placati isto...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Pa Djubre je otvorio ovu temu, kako niko nije hteo da se prihvati bilo kave organizacije, čovek je preuzeo inicijativu i odredio datum 26ti. Ako neko drugi želi da organizuje protest nekog drugog dana u nekom drugom mestu, verujem da će ga ovde svi podržati baš kao što podržavamo i Djubreta, samo treba da kaže kada i gde.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Cini mi se da je sad u subotu opet neki protest, samo sada se ide u b.potok. Ako moze neko nesto da sazna pa da objavi ovde, posto nisam clan nijednog drugog foruma pa nemam pojma sta se desava...

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Pa Djubre je otvorio ovu temu, kako niko nije hteo da se prihvati bilo kave organizacije, čovek je preuzeo inicijativu i odredio datum 26ti. Ako neko drugi želi da organizuje protest nekog drugog dana u nekom drugom mestu, verujem da će ga ovde svi podržati baš kao što podržavamo i Djubreta, samo treba da kaže kada i gde.

 

Kratko i jasno!1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Да се надовежем у вези оних мајица. Предлог није лош, али мислим да би боље одјекнуло да буде ВЕЛИКИИ транспарент.

 

Замислите ситуацију. Наплатна рампа, било која. Рашири се велики транспарент, са јасном поруком. Около гомила мотора и бајкера у опреми, иза гужба која се створила на наплатним рампама.. Неко то услика.

 

 

Па та слика би се свуда раширила, прво по интернету, онда вероватно по новинама, и надам се телевизији.

 

 

 

Ко би стигао да прочита шта пише на мајици док ти пролазиш на мотору? Колико нас вози мотор само у мајици?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ко би стигао да прочита шта пише на мајици док ти пролазиш на мотору? Колико нас вози мотор само у мајици?

 

Навучеш мајицу преко опреме, шта је ту проблем?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV

Imam jako dobrog drugara vozi motor od 1000cm3 i registruje motor u Madjarskoj. placa 60-70e na godisnjem nivou i radi tehnicki svake druge godine... Zanimljiv podatak,mozda neko iz ovoga izvuce neku dobru ideju.

 

Npr. da se preseli u Madjarsku. 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja